Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 28 Ιαν 2019, 12:59

Ούτε να υπερεκτιμούμε, ούτε και να υποτιμούμε οποιονδήποτε αντίπαλο. Να μην λέμε π.χ. ότι ο σημερινός Φορτούνης θα ήταν στον πάγκο της ομάδας μας, ούτε και ότι ο οικοδόμος είναι ανώτερος του Ζαμπά.
Αυτό που θα ήθελα στο κέντρο της άμυνάς μας θα ήταν να μπορούσαμε την Τετάρτη να ξεκουράσουμε τον Βαρέλα και να τον προφυλάξουμε ενδεχόμενα και από τυχόν κόκκινη, βλέποντας τι έκανε χθες ο χάρτινος του ΟΦΗ, φοβούμενος τι μπορεί να κάνει ο Μάνος. Αλλά, δεν βλέπω και ίσως και ούτε είναι δόκιμο σήμερα, να ρισκάρει ο κόουτς τη χρησιμοποίηση του Χατσερίδη μεθαύριο.
Τη μεθεπόμενη εβδομάδα υπάρχει αγώνας κυπέλλου εκτός έδρας. Δεν θα είναι σωστό να ξεκουραστεί-προφυλαχθεί ένας από τους κεντρικούς αμυντικούς, συν 1-2 άλλους; Στον αγώνα αυτό θα μπορούσε να προφυλαχθεί ο Κρέσπο, με δεδομένο ότι ο Τόσκα μπορεί να καλύψει την αριστερή πλευρά του κέντρου της άμυνάς μας.
Η άλλη μου καψούρα ενόψει των δύο τελικών ντέρμπι είναι ένα aggressive 6άρι, που τέτοιες μέρες δεν βρίσκεται, αλλά και να βρισκόταν δεν έμπαινε με τίποτα στην ενδεκάδα, κακά τα ψέμματα.
Τελευταία επεξεργασία από Γερασίμου και Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:03

Το απίστευτο είναι πως η συνταγή είναι απλή

1) Φτιάχνουμε ένα σενάριο. Σαφώς υπαρκτο --> Τραυματίζεται ο βασικός σου αμυντικός
2) Αξιολογούμε τις εναλλακτικές μας --> Ναι μεν έχεις πχ το Χατσε ,αλλά το αποτέλεσμα είναι κατά πολύ υποδεέστερο από το να είχαμε το βασικό μας παίκτη.
3) Συμπέρασμα --> Αυτοκτονία αν δε πάρουμε παίκτη.

Αυτό το δείγμα γραφής είναι καθαρά τύπου "τσαρλυ" , τσαρλίδικο θα έλεγα. Προς τα έξω αντικειμενικό , και καλά της σχολής κοιτάω τη καμπούρα μου για να βελτιωθώ. Στη πράξη οι τσαρληδες τα λένε για να σε μειώσουν έμμεσα - ότι δεν έχεις καλό σχεδιασμό και ότι το προτζεκτ σου δεν είναι ελκυστικό. Στα ίσα δε μπορούν να σου πουν τίποτα γιατί το ταμπλο λέει πολλά με λίγα ως τώρα. Και μιλάμε για προτζεκτ που έχει μέσα ακπομ , ζαμπα , λημνιό , πέλκα , σαβεβσκι , τη μισή εθνική νέων και από πίσω ακαδημίες που τα σηκώνουν όλα κάθε χρόνο. Κατά τα άλλα είσαι ομάδα μιας χρήσης και τυχερός.

Επανέρχομαι στους αντικειμενικούς. Στην απλή ερώτηση "ρε μεγάλε αν τραυματιστεί του αντιπάλου ο καλύτερος παίκτης πχ ο Φορτούνης ή ο οικοδόμος , το μπακ απ τους είναι καλό ή κάνουν κι αυτοί εγκλήματα;" , τελειώνουν όλα. Αλλά αυτή την απλή ερώτηση δε την απαντάνε ποτέ ή θα την απαντήσουν ως διπλωματικοί ακόλουθοι με κάτι του στυλ πρέπει να βλέπω την ομάδα μας για να βελτιωθούμε ή δε με νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι ο ΠΑΟΚ του Σαββίδη πρέπει να έχει 2 ισάξιες ενδεκάδες ή πάμε για πρωτάθλημα και πρέπει να το διασφαλίσουμε με κάθε τρόπο.

Μικρή διευκρίνιση .
Οι τσαρλυδες τα κάνουν γιατί ο ΠΑΟΚ όσο ήταν 4ος ήταν συμπαθητικός ενώ τώρα τους τσούζει. Ο ΠΑΟΚ είναι πρώτος , καλύτερη επίθεση , καλύτερη άμυνα αλλά εδώ και 2 μήνες παίζει η κασέτα του ποιος παίζει καλύτερα.
Οι εδώ που τα γράφουν προφανώς και δεν έχουν τα ίδια κίνητρα , απλά αναπαράγουν τα επιχειρήματα των αντικειμενικών .

Η ρητορική των τσαρλήδων , εδώ μέσα τουλάχιστον , δε θα μένει αναπάντητη.

ΥΓ : An δε πάρουν παίκτη , ο Χατσε προφανώς θα ήταν καλά να υπολογίζεται κανονικά.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9450
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:05

Καλά σου λένε ρε Joshua, πλάκα μας κάνεις; Γράφεις ότι γράφεις με δεδομένο το ρολαρισμα του γαύρου εδώ και ένα δίμηνο, πριν το δίμηνο δεν υπήρχε πρωτάθλημα;
Τα χάλια τους ξεχάστηκαν ή μήπως έχει άδικο όταν γράφει ότι το πρωτάθλημα έπρεπε να έχει τελειώσει γιατί η πραγματική διαφορά έπρεπε να είναι στο +12 το λιγοτερο;
Σε αυτό που έχω συμφωνήσει μαζί σου και δεν αλλάζει είναι στην αντικατάσταση του Χατσεριδι, το προσπαθούν όμως, δεν έχει μπει τυχαία στον πάγο,ψάχνουν λύση, αν τη βρουν θα φέρουν παίχτη αν όχι θα πάμε με αυτούς που έχουμε και θα τους γαμησουμε όλους,το τελευταίο για να μη ξεχνιόμαστε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:09

Την φωτο που πόσταρε ο Γκόραν δεν σχολιάζει κανείς. Αλλά πες μας κι εσύ κάτι παραπάνω.
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:13

Μονος σου τα ρωτας,μονος σου τα απαντας, με την απαραιτητη βεβαια λαικιστικη σαλτσα για να δωσεις χαρακτηρα εντυπωσιασμου στο ποστ ,αλλα επειδη στοχος μου δεν ειναι να πεισω ουτε τον giapas ουτε τον navi ουτε τον barlow ουτε τον eorptol,βασικα στοχος μου δεν ειναι να πεισω κανεναν,ας περιοριστουμε στα λογια του προπονητη ο οποιος αν μη τι αλλο εχει θεσμικο και πρωταγωνιστικο ρολο στην ομαδα σε αντιθεση με εμας.O προπονητης δηλωσε πως πρεπει να αντικατασταθουν οι παικτες που δεν καταφεραν να μπουν στο κλιμα της ομαδα και να γινουν μελος του γκρουπ και νομιζω πως απο τις πραξεις τους ολοι καταλαβαινουν πως ο Χατσεριδι ειναι ενας απο αυτους.

Υ.Γ Μπανε προφανως και δεν με νοιαζει τι εγινε πριν κανα διμηνο και ποση θα επρεπε να ειναι η διαφορα και αν,αν,αν,αν.Με νοιαζει το τωρα και το τι πρεπει να κανει η ομαδα ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,για να ειναι ετοιμη στην τελικη ευθεια του πρωταθληματος.Προφανως επισης δεν προκειται απλα για ενα ακομα πρωταθλημα αλλα για το μολις τριτο μου και πρωτο μετα απο 35 χρονια,οποτε ΝΑΙ περιμενω απο τον ΠΑΟΚ του Σαββιδη να καλυψει και το τελευταιο κενο που θα μου δωσει το κατι παραπανω για να το εξασφαλισω.Ναι ΕΙΜΑΙ ΧΕΣΤΗΣ οκ ικανοποιηθηκατε? Οταν ειδα τον Βαρελα κατω μετα το χτυπημα του χαρτινου λερωσα το βρακι μου,happy?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:26

Ο γαυρος αυτοκτονεί που πίσω από το Φορτούνη δεν έχει δημιουργικό παίκτη ισάξιο ;
Με ποιον θα παίξει αν τραυματιστεί τώρα που κερδίζει και περιμένει στραβοπάτημά μας; Με ποιον θα έρθει Τούμπα να πάρει διπλό αν τραυματιστεί ο παίκτης που έχει σχεδον 10 γκολ και άλλες τόσες ασσιστ φέτος;
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9450
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:29

εγω ικανοποιηθηκα παντως.
Εγω δε μασαω μια.300 κιλα το καθενα μου ζυγιζει.
Βεβαια και εγω δε θεωρω πολυτελεια την προσθηκη ενος καλου σεντερ μπακ.Αλλα πιστευω πιο πολυ στη θετικη ενεργεια.Και επισης δεν τους φοβαμαι. καθολου ομως.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:29

Δυστυχως Γιαννη με τον τροπο που γραφεις εδω και καιρο δεν με προδιαθετεις να κανω ποδοσφαιρικο διαλογο μαζι σου και να σου απαντησω.Τι να πω αλωστε εγω ενας χεστης τσαρλι που αναπαραγω τα λογια των αντικειμενικων? Στο δικο μου μυαλο βεβαια οι μεγαλυτεροι χεστηδες συνηθως ειναι αυτοι που διατυμπανιζουν οτι δεν φοβουνται,αλλα το δικο μου μυαλο ανηκει σε ειδικη κατηγορια...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:31

Αυτό που λέει ο Τζόσουα και συμφωνώ είναι ότι δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος εδώ που φτάσαμε, να ρισκάρουμε έστω και μια πιθανότητα να μείνουμε χωρίς κάλυψη πίσω από το δίδυμο Κρέσπο βαραλα...βασικά χωρίς κάλυψη του Βαρελα.
Ας ελπίσουμε να βρεθεί μια λύση με τον χατσεριδη,είτε μείνει είτε όχι
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14497
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:31

Kατανοω απολυτα το σκεπτικο σου,ειμαι σιγουρος οτι το ιδιο σκεφτονται και οι υπευθυνοι,ο Χατσεριδι εχει τελειωσει απο την ομαδα,ας ελπισουμε να μπορεσουν να τον αντικαταστησουν τωρα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:33

giapas έγραψε:Ο γαυρος αυτοκτονεί που πίσω από το Φορτούνη δεν έχει δημιουργικό παίκτη ισάξιο ;
Με ποιον θα παίξει αν τραυματιστεί τώρα που κερδίζει και περιμένει στραβοπάτημά μας; Με ποιον θα έρθει Τούμπα να πάρει διπλό αν τραυματιστεί ο παίκτης που έχει σχεδον 10 γκολ και άλλες τόσες ασσιστ φέτος;


Αδελφέ, να βλέπουμε τα του οίκου μας και όχι τι τυχόν θα πάθει ο γαύρος χωρίς Φορτούνη. Με ενδιαφέρει να είναι πλήρης η δικιά μου η ομάδα, οι άλλοι ας κάνουν ότι θέλουν.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:37

Γερασίμου έγραψε:Ούτε να υπερεκτιμούμε, ούτε και να υποτιμούμε οποιονδήποτε αντίπαλο. Να μην λέμε π.χ. ότι ο σημερινός Φορτούνης θα ήταν στον πάγκο της ομάδας μας, ούτε και ότι ο οικοδόμος είναι ανώτερος του Ζαμπά.

μα δεν το ειπα κουτουρου για το φορτουνη.Μπισεσβαρ εχω σε εκεινη τη θεση.Ποιος θα επαιζε βασικος λες.Επισης σε εκεινη τη θεση εχω και Πελκα.
Η ερωτηση παραμενει.ποιοι απο το γαυρο θα επαιζαν σημερα βασικοι στον ΠΑΟΚ?Ισως εκει στα αμυντικα χαφ ο αφρικανος τους στη θεση του κανιας.καποιον αλλο δε βρισκω.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:41

Το ποδοσφαιρο δεν ειναι μανατζερ να λεμε ετσι απλα ποιος παιζει βασικος σε ποιον, γιατι καποιος μπορει να ταιριαζει σε εμας και καποιος σε αλλη ομαδα.Ομαρ,Κουτρης,Γκιγιερμε,Καμαρα,Νατχο,Φορτουνης,Ποντενσε,Οικοδομος ετσι προχειρα ειναι μια χαρα ποιοτικοι παικτες.Αυτο δεν σημαινει οτι ο Ποντενσε ειναι καλυτερος παικτης του Ζαμπα αλλα ουτε οτι και ο Ζαμπα ειναι καλυτερος απο τον Ποντενσε.Ο γαυρος εχει συγκεκριμενα θεματα στο κεντρο της αμυνας και στην κορυφη της επιθεσης τα οποια και εχει πληρωσει μεχρι τωρα και προφανως ουτε αυτος εκανε κινησεις αναλογες με αυτες που θα περιμενε ενας οπαδος του για να τα βελτιωσει.Συνολικα ομως και καλη ομαδα ειναι και ο προπονητης του μοιαζει να κανει καλη δουλεια.
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Demon4 » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:41

pagotatzis έγραψε:Ο Βρανιες ,κάπου διάβασα ,πάει Διναμο Κιέβο .


Ο Βρανιες ας πάει όπου θέλει...μικροτσουτσουνους δε θέλουμε στην ομάδα
Άβαταρ μέλους
Demon4
 
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 20:34
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα / Budapest

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Δευτ 28 Ιαν 2019, 13:42

barlow4 έγραψε:
Γερασίμου έγραψε:Ούτε να υπερεκτιμούμε, ούτε και να υποτιμούμε οποιονδήποτε αντίπαλο. Να μην λέμε π.χ. ότι ο σημερινός Φορτούνης θα ήταν στον πάγκο της ομάδας μας, ούτε και ότι ο οικοδόμος είναι ανώτερος του Ζαμπά.

μα δεν το ειπα κουτουρου για το φορτουνη.Μπισεσβαρ εχω σε εκεινη τη θεση.Ποιος θα επαιζε βασικος λες.Επισης σε εκεινη τη θεση εχω και Πελκα.
Η ερωτηση παραμενει.ποιοι απο το γαυρο θα επαιζαν σημερα βασικοι στον ΠΑΟΚ?Ισως εκει στα αμυντικα χαφ ο αφρικανος τους στη θεση του κανιας.καποιον αλλο δε βρισκω.


Δύσκολη ερώτηση, ο Φορτούνης φέτος είναι πολύ φορμαρισμένος, έχει 5-6 γκολ στο πρωτάθλημα και καμιά 10αριά ασσίστ, ενώ και ο Αφάνας είναι πολύ καλός δημιουργικά, με ένα μειονέκτημα: μετά από συνεχόμενους αγώνες μετά το 60΄-65΄ δείχνει να μένει από δυνάμεις λόγω σωματότυπου, ενώ είναι και μεγαλύτερος σε ηλικία του Φορτούνη. Δίλημμα για τους "προπονητές"-εντός και εκτός εισαγωγικών.
Σύμφωνος για παίκτη τύπου Καμαρά.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες