Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 22 Ιαν 2019, 14:33

Ετσι ακριβως.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 22 Ιαν 2019, 14:36

Ο καντουρι παιρνει στον ΠΑΟΚ ενα συμβολαιο,το οποιο κατ εμε δεν αξιζει.ειναι δυσαναλογο με αυτα που εχει προσφερει.
Εσυ το συγκρινες και με τον καμπος που θεωρω οτι προσεφερε πολυ περισσοτερα.


Στην ιταλια δε θα βρει τετοιο συμβολαιο στην παρμα.σε μεγαλυτερη ομαδα,δυσκολα να παει,αρα γιατι να φυγει;;;
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 22 Ιαν 2019, 14:42

Καλα η Παρμα δεν ειναι Φροζινονε. Εχει ενα ονομα και εχουν περασει παικταραδες απο κει. Συν φετος που ανεβηκε δεν τα πηγαίνει ασχημα.

Εγω πιστευω πως ο Καντουρι δεν κανει και αυτο εχει φανει σε 1,5 χρονο στην ομαδα αλλα τον θελω μεχρι το καλοκαιρι. Μπορει οι προσδοκιες μας να ειναι μεγαλυτερες, αλλα για το επιπεδο των αντιπαλων και του πρωταθληματος μια χαρα ειναι ο παίκτης (αλλο που με το συμβολαιο του θσ επρεπε να ειναι κομβικος και οχι απλα στο rotation).
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 22 Ιαν 2019, 14:45

Ετσι,να μεινει μεχρι το καλοκαιρι και μετα θα εχουν ολο τον χρονο να τον αντικαταστησουν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:03

Φίλτατε sournemete
"Ο καντουρι παιρνει στον ΠΑΟΚ ενα συμβολαιο,το οποιο κατ εμε δεν αξιζει."
Συμφωνώ απολύτως
"Εσυ το συγκρινες και με τον καμπος που θεωρω οτι προσεφερε πολυ περισσοτερα."
Αν σύγκρινα την προσφορά τους στην ομάδα έκανα λάθος. Ήθελα να πω πως και οι δύο ήταν επαγγελματίες στην συμπεριφορά τους.
"Στην ιταλια δε θα βρει τετοιο συμβολαιο στην παρμα.σε μεγαλυτερη ομαδα,δυσκολα να παει,αρα γιατι να φυγει;;;"
Δεν ξέρω γιατί να φύγει. Κι εγώ θεωρώ πως είναι καλύτερο γι' αυτόν να μείνει.
Αλλά δεν έχει σημασία τι πιστεύω εγώ. Σημασία έχει τι πιστεύει ο παίκτης.
Και ο παίκτης δήλωσε πως θέλει να πάει στην Πάρμα.
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:13

Όπως το καλοκαίρι φέραμε τον πιο κομβικό παίκτη που θα μας βοηθούσε στο Ch.L. κατόπιν εορτής, έτσι και τώρα, για την ίδια θέση, θα φέρουμε ΑΝ φέρουμε, τον παίκτη τόσο αργά ώστε να μην παίξει σε κανένα από τα δύο καθοριστικά derbies.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:15

Για ποιον παίχτη μιλάς γέροντα;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:28

Anthimox έγραψε:Φίλτατε sournemete
"Ο καντουρι παιρνει στον ΠΑΟΚ ενα συμβολαιο,το οποιο κατ εμε δεν αξιζει."
Συμφωνώ απολύτως
"Εσυ το συγκρινες και με τον καμπος που θεωρω οτι προσεφερε πολυ περισσοτερα."
Αν σύγκρινα την προσφορά τους στην ομάδα έκανα λάθος. Ήθελα να πω πως και οι δύο ήταν επαγγελματίες στην συμπεριφορά τους.
"Στην ιταλια δε θα βρει τετοιο συμβολαιο στην παρμα.σε μεγαλυτερη ομαδα,δυσκολα να παει,αρα γιατι να φυγει;;;"
Δεν ξέρω γιατί να φύγει. Κι εγώ θεωρώ πως είναι καλύτερο γι' αυτόν να μείνει.
Αλλά δεν έχει σημασία τι πιστεύω εγώ. Σημασία έχει τι πιστεύει ο παίκτης.
Και ο παίκτης δήλωσε πως θέλει να πάει στην Πάρμα.

Η αποψη μου:
Με νοιαζει τι θελει ο οργανισμος του ΠΑΟΚ.
Τελος.

Δε θελει ΠΑΟΚ;;
Στο καλο!

Πλεον ο ΠΑΟΚ δεν κρεμεται απο κανενος τα κακκαλα.
Εχει κακαλα σαν ομαδα να φερει καλυτερους απο ολους και εχει και καλο ονομα στην αγορα.

Οποιος δε θελει,ο δρομος ειναι ανοιχτος.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:29

Έχει Κατά νου ότι ψάχνουμε 6αρι βασικό, άρα με αυτή τη παραδοχή κρίνει ότι αργήσαμε.

Υποπτεύομαι ότι η διοίκηση κι ο προπονητής δε συμφωνούν με τον Απόστολο και υπολογίζουν τον Κανιας ως βασικό.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9433
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:30

obanebane έγραψε:Για ποιον παίχτη μιλάς γέροντα;

Τον παίκτη της θέσης 6 (Wernbloom). Εγώ βέβαια περίμενα κάποιον νεώτερο και ταχύτερο, αλλά τέσπα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:31

giapas έγραψε:Έχει Κατά νου ότι ψάχνουμε 6αρι βασικό, άρα με αυτή τη παραδοχή κρίνει ότι αργήσαμε.

Υποπτεύομαι ότι η διοίκηση κι ο προπονητής δε συμφωνούν με τον Απόστολο και υπολογίζουν τον Κανιας ως βασικό.

Κι αν τραυματιστεί ο Canas, όπως τώρα, καταλαβαίνει κανείς ότι μόνο με ένα αμυντικό χαφ διαθέσιμο το ρίσκο αυξάνεται κατά πολύ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:35

giagoylas4 έγραψε:
Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Παντως το μονο βεβαιο για τον Βαρελα ειναι οτι δεν εχει ηδη υπογραψει (αλλα θα ανακοινωθει αργοτερα για επικοινωνιακους λογους) οπως ειπε ο Macho. Αν θες να φερεις τον Ισλανδο, θελεις να ξερουν στο Ροστοφ οτι δεν καιγεσαι γαι παικτη ωστε να δωσεις οσα-οσα. Ειμαι βεβαιος οτι και οι δυο πλευρες θα ηθελαν να ανανεωσουν, αλλα σιγουρα υπαρχει ενα χασμα, και μιας και εχουμε την ταση να δινουμε πανηλιθια συμβολαια (3ετη σε παικτες που αρχιζουν να παρακμαζουν αλλα και 3ετη σε ταλεντα που μετα απο 2 χρονια θα τους κυνηγαμε), πολυ φοβαμαι οτι ο Βαρελα θα κανει ενα βημα πισω και 5 βηματα πισω η ΠΑΕ. Συμβολαια βετερανων τυπου Μαλεζα, μονο σε παικτες τυπου Μαλεζα και μονο σε 1-2 ανα πασα χρονικη περιοδο. Ειναι παραλογο σε 2,5 χρονια να εχουμε Μπισεσβαρ, Κανιας, Βαρελα, Κρεσπο τιμης ενεκεν στην ομαδα και να φορτωνεις την εξεδρα σου με μισθους που ανερχονται στα 3 εκατομμυρια.

Θεωρώ πολύ λάθος το σκεπτικό σου.
Οι βαρελα, Κρέσπο, μπισεσβαρ,κανιας που σήμερα είναι από 30 έως 32 δεν είναι μετην καμία βετεράνοι ούτε πρόκειται να γίνουν στα επόμενα 2,5 χρόνια.
Αυτά μόνο στην Ελλάδα ισχύουν... ταλέντο ετών 25 και βετεράνος ετών 30.



Μα κανεις τους δεν ειναι 30. Ξεκινωντας την επομενη σεζον (γιατι για ανανεωσεις μιλαμε, οχι για το επομενο 6μηνο), ο Μπισεσβαρ θα ειναι 31 κι οι αλλοι 32. Ο νεοτερος ολων ειναι αυτος με την χειροτερη φυσικη κατασταση. Δεν ξερω αν ειναι θεμα επαγγελματισμου ή αν ειναι το σκαρι του τετοιο, αλλα οσο μπαλα κι αν ξερει ο Μπισεσβαρ ειναι κακιστος αθλητης και σιγουρα βετερανιζει. Ο Κρεσπο ειναι γρηγορος κι αυτος ειναι ο λογος που παιζει τοσο καλα σε εναν ΠΑΟΚ που θελει γρηγορα μπακ, αλλα η ταχυτητα του μονο θα μειωνεται στο εξης. Ο Βαρελα ηδη φετος ειναι χειροτερος απο περσι κι ενδεχομενως κι απο προπερσι. Ο Κανιας οκ, δεν εχω εικονα γιατι στα ματια μου ειναι τοσο μετριος που παντα θα τον θυμαμαι ως το απολυτο ποδοσφαιρικο "μιεχ". Πρακτικα ομως οι παικτες αρχιζουν να παρακμαζουν στα 33 τους, με πραγματικα ελαχιστες εξαιρεσεις που αντεξαν 1-2 σεζον ακομα στα ιδια επιπεδα. Κι εμεις αυτο που κανουμε ειναι να τους δενουμε ως τα 34-35 τους, με συμβολαια που ειναι εντελως αχρειαστα, τρωγοντας χρονο απο παικτες των ακαδημιων μας, δεσμευοντας το μπατζετ μας και προσθετωντας ηλικια και κακα αθλητικα χαρακτηριστικα σε μια ηδη γερασμενη και αργη ομαδα, ειδικα στην αμυνα και τα χαφ (δεν μετραω την μεσοεπιθετικη τριαδα). Ηδη σκεφτειτε οτι ο νεοτερος χαφ ή αμυντικος που ανηκει στο ροστερ μας ειναι ο Γιαννουλης στα 23 του, ο επομενος ο Κιτσιου και μετα ο Σακωφ που ισως φυγει. Οι αλλοι, ολοι τους, ειναι τουλαχιστον 30-31 και βαλε. Δηλαδη ενας που δεν ξερουμε αν θα ειναι βασικος και 2 παγκιτες που ισως αποχαιρετησουν ειναι σε ηλικια που εχουν μελλον. Εγω δεν θα ανανεωνα παρα μονο τους απολυτως απαραιτητους.

Τωρα για το ταλεντο στα 25 συμφωνω απολυτα, σε προηγουμενο ποστ μου ελεγα οτι παικτες 19-20 χρονων θα επρεπε να θεωρουνται ετοιμοι να παιξουν (αν και ασφαλως εξελιξιμοι ακομα).
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:39

Μα αν προορίζεται για εναλλακτική επιλογή η για μελλοντική επένδυση δεν είναι άμεση ανάγκη για τα 2 ντέρμπυ. Επίσης το πρόβλημα του τραυματισμού του Κανιας είναι της ίδιας φύσης σαν να είχε τραυματιστεί ο Πασχαλακης. Η ο ακπομ. Αν τραυματιστεί σήμερα ο ακπομ με ποιον θα πάμε στα ντέρμπυ, με καρελη; Ε τότε με καρελη θα τους πηδήξουμε
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9433
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:43

Ποναμε ενα χρονο στην θεση του Αμυντικου χαφ και δεν εχει γινει ουσιατικη ενισχυση. O Wernbloom δυστυχως μολις αρχησε να ανεβαινει τραυματιστηκε αμα ηταν υγιεις τωρα πιστευω θα ηταν υπερπολυτιμος. Τωρα εχουμε τον Canas μονο μακαρι να ειναι υγιεις. Μετα απο αυτον θα παιζουμε με Sakhov-Mauricio και οταν παιξουμε με γαυρο και κουλα που το γυρισε σε 3-5-2 και εχει γεματο κεντρο το δικο μας θα ειναι παιδικη χαρα. Φανηκε στην Ευρωπη το κενο μας στα χαφ εκει. Οτι κακο σχεδον εχει γινει με Spartak και Benfica ακομα γι'αυτο το λογο εγινε. Η γενικη μας ποιοτητα σε Ελλαδα το κρυβει το προβλημα αλλα υπαρχει και ειναι εντονο και πιστευω το ξερει και ο Lucescu και ελπιζω να δωσει βασει σε αυτο.
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 22 Ιαν 2019, 15:51

giapas έγραψε:Έχει Κατά νου ότι ψάχνουμε 6αρι βασικό, άρα με αυτή τη παραδοχή κρίνει ότι αργήσαμε.

Υποπτεύομαι ότι η διοίκηση κι ο προπονητής δε συμφωνούν με τον Απόστολο και υπολογίζουν τον Κανιας ως βασικό.



Νομίζω τώρα πια ότι μόνο για τον στόπερ γίνεται κουβέντα, συμφωνώ ότι δεν κοιτάμε χαφ,ποτέ δε ξέρεις βέβαια άλλα είναι πολύ δύσκολο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες