Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό maceio » Κυρ 13 Ιαν 2019, 10:17

ABALAEA2 έγραψε:Εγώ όπως ποτέ δεν καταλάβαινα γιατί δεν υπέγραφες Μολέντο (ο οποίος βγήκε καλύτερο στόπερ του πρωταθλήματος Βραζιλίας για το 2018) με 700χιλ όταν έμενε ελεύθερος και πήρες Χατσερίδη με 1,5εκ, που δεν υπέγραφες Γιόχανσον με 700χιλ και πήρες Βέρνμπλουμ με 1,5εκ (ο οποίος όμως θα βοηθούσε αν δεν τραυματιζόταν), έτσι δεν καταλαβαίνω και τώρα γιατί δεν παίρνεις Σιμόες με 700χιλ για το καλοκαίρι. Μακράν καλύτερος και από Κάνιας και από Σάκχοφ, των οποίων τα συμβόλαια λήγουν...

++++++ ετσι απλα
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Κυρ 13 Ιαν 2019, 10:28

cellophan έγραψε:Και να κλείσω λέγοντας πως δεν ξέρω τι είναι καλό για την ομάδα. Μπορεί τα πιο πάνω, μπορεί τα αντίθετα. Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι πιο είναι το κλίμα εδώ στην Αθήνα, κυρίως από τους γαύρους. Προς θεού όχι Μπεργκ στον ΠΑΟΚ και μακάρι να κάνουν τη μ@λ@κί@ και να αφήσουν τον Μπίσεσβαρ ελέυθερο. Δε σημαίνει κάτι ή πολλά. Κλίμα δίνω.



Οποιοσδήποτε σκέφτεται καθαρά ποδοσφαιρικά -οπαδικα και όχι λογιστικά σα να ειναι η Γκοντσάρεβα, δηλαδή μεταπωλητή αξία, κόστος μεταγρααφής κλπ. , αυτά θέλει μαζί με μια χαφάρα τύπου Σκαρτάδου.
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Jairo » Κυρ 13 Ιαν 2019, 10:48

Ψάχτε παίκτες να έχουν ποντιακές ρίζες και θα βρούμε τους παίκτες με τους οποίους μιλάμε.
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1521
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 13 Ιαν 2019, 11:03

maceio έγραψε:
ABALAEA2 έγραψε:Εγώ όπως ποτέ δεν καταλάβαινα γιατί δεν υπέγραφες Μολέντο (ο οποίος βγήκε καλύτερο στόπερ του πρωταθλήματος Βραζιλίας για το 2018) με 700χιλ όταν έμενε ελεύθερος και πήρες Χατσερίδη με 1,5εκ, που δεν υπέγραφες Γιόχανσον με 700χιλ και πήρες Βέρνμπλουμ με 1,5εκ (ο οποίος όμως θα βοηθούσε αν δεν τραυματιζόταν), έτσι δεν καταλαβαίνω και τώρα γιατί δεν παίρνεις Σιμόες με 700χιλ για το καλοκαίρι. Μακράν καλύτερος και από Κάνιας και από Σάκχοφ, των οποίων τα συμβόλαια λήγουν...

++++++ ετσι απλα

Για μολεντο δεν ξερω που βρισκεται τωρα.
Ο γιοχανσον ξεχασατε ποσου τραυματισμους ειχε.ο σιμοες τον εχετε δει φετος;;;

Οι ιδιοι οι αεχτζηδες μιλανε για το χειροτερο τους παικτη.

Το ξενο βεβαια ειναι πιο γλυκο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό maceio » Κυρ 13 Ιαν 2019, 11:23

ο Σιμοες φετος εχει ερθει σε ρηξη με τον Μελισσανιδη ....σε γενικες γραμμες δεν ειναι κακο να επιλεγεις πρωταγωνιστες αντιπαλων οπως παλιοτερα βιτολο ,...εστω για αναπληρωματικους ! ουτως η αλλως παντου συμβαινει αυτο απο τον πιο ισχυρο ,που ειμαστε εμεις πλεον ....
Ασχετο , φοβερο κραξιμο τρωει ο Μαρινακης απο τους οπαδους της φορεστ για την απομακρυνση του προπονητη τους και την χαλια πορεια της ομαδας...
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Κυρ 13 Ιαν 2019, 11:27

Jairo έγραψε:Ψάχτε παίκτες να έχουν ποντιακές ρίζες και θα βρούμε τους παίκτες με τους οποίους μιλάμε.


Καμπορίδης

https://www.transfermarkt.com/charles-k ... eler/57402
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Κυρ 13 Ιαν 2019, 11:32

Θα μπορούσα να δεχθώ το project Bonatini στον ΠΑΟΚ αντί για κάποιου άλλου πιο ποιοτικού και καλύτερου ποδοσφαιριστή (π.χ. Berg, Keceru, Nikolics, Fereyra κτλ.) ΜΟΝΟ στην περίπτωση που θα υπάρξει σοβαρή επένδυση στη θέση του χαφ και του εξτρέμ...

Δηλ. αν πάρουμε τον Bonatini και παράλληλα κι άλλες μετριότητες σαν τον Misic και την επιστροφή Enriqe δεν νομίζω πως θα έχουμε κάνει κάτι...
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Κυρ 13 Ιαν 2019, 11:50

ioanmits έγραψε:Θα μπορούσα να δεχθώ το project Bonatini στον ΠΑΟΚ αντί για κάποιου άλλου πιο ποιοτικού και καλύτερου ποδοσφαιριστή (π.χ. Berg, Keceru, Nikolics, Fereyra κτλ.) ΜΟΝΟ στην περίπτωση που θα υπάρξει σοβαρή επένδυση στη θέση του χαφ και του εξτρέμ...

Δηλ. αν πάρουμε τον Bonatini και παράλληλα κι άλλες μετριότητες σαν τον Misic και την επιστροφή Enriqe δεν νομίζω πως θα έχουμε κάνει κάτι...


Συμφωνώ, τουλάχιστον για το χαφ. Ένας παικταράς δίπλα στον Μαουρισιο θα ανεβάσει την ομάδα πιο πολύ από έναν καλό επιθετικό. Αν και είμαι πολύ αισιόδοξος και για τον Μπονατίνι. Κάτι μου λέει πως θα βγει λίρα 100. Και στα εξτρέμ θα μπορούσε να έρθει ένας παικταράς αλλά δε νομίζω να γίνει τώρα αφού γυρνάει ο Ενρίκε. Ήδη έχουμε πολλούς και δε νομίζω να φύγουν περισσότεροι από έναν (Ουάρντα).
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 13 Ιαν 2019, 11:51

Ο Μπονατινι ΔΕΝ ειναι φτηνος...Συμβολαιο ενος μυριου ζηταει...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Κυρ 13 Ιαν 2019, 11:57

Φέρτε παίκτες με το μικρότερο ρίσκο. Αυτό ζητάμε νομίζω.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 13 Ιαν 2019, 12:13

Κάθε παίκτης έχει το ρίσκο του.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό aquila » Κυρ 13 Ιαν 2019, 12:28

Αν πάμε για αγορά βασικού φορ θα αποδείξουμε για άλλη μια φορά ότι στα μεταγραφικά δεν ξέρουμε τι μας γίνεται.
Υποτίθεται ότι δώσαμε τόσα λεφτά για ακπομ για να τον εξελίξουμε και να βγάλουμε πολλά περισσότερα κ από την απόδοση του και από ενδεχόμενη πώληση του.
Όσο ήταν ο πριγιο άντε έλεγες δεν παίζει τόσο γιατί δε μπορείς να βγάλεις παίκτη που σκοράρει. Αλλά αν μετά τη φυγή πριγιοβιτς εμείς ψάχνουμε βασικό φορ τότε προφανώς ο ακππομ κ ο καρελης δε θα παίξουν ποτέ άρα καμία εξέλιξη άρα καμία αύξηση στη αξία τους άρα πεταμένα λεφτά.
Ο ακπομ σε αντικειμενικά χαρακτηριστικά είναι καλύτερος από πριγιοβιτς και όσες φορές μπήκε είδαμε ότι και το γκολ το έχει κ την ταχύτητα έχει κ τεχνική κατάρτιση έχει κ όρεξη έχει.

Δεν είναι το πρόβλημα του ΠΑΟΚ ο φορ.
Αν θέλουν να πάρουν φορ ας πάρουν κάποιον μικρό για δεύτερο τρίτο και προς Θεού όχι Μπεργκ. Δεν έχει καμία λογική η αγορά Μπεργκ, καμία. Οι λόγοι είναι ορθολογικοι και όχι οπαδικοι και έχουν ειπωθεί από πολλούς πιο πάνω.
Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι πως θα φτάσει η μπάλα στο φορ και για μένα αυτό οφείλεται κυρίως στα χαφ μας και δευτερευόντως στα εξτρέμ. Αν είχαμε καλά χαφ και είχαμε ανάπτυξη και από το κέντρο με κάθετες τότε θα ανέβαινε κ η απόδοση των εξτρέμ που τώρα έχουν όλο το βάρος της ανάπτυξης κ επειδή ο αντίπαλος το ξέρει είναι πιο εύκολο να μας κλείσει.
Επίσης δεν έχουμε παίκτες με σοβαρό σουτ έξω από την περιοχή που επισης λύνεται κυριως με αγορά χαφ.
Για φέτος εγώ θα ήθελα αγορά δύο χαφ οχι ενός. Για το επόμενο πρωτάθλημα πιστεύω η ομάδα χρειάζεται πολύ περισσότερες αλλαγές. Προσωπικά θα ήθελα και αλλαγη προπονητή.
Aquila non capit muscas
Άβαταρ μέλους
aquila
 
Δημοσιεύσεις: 1326
Εγγραφή: Δευτ 27 Ιούλ 2015, 19:54
Τοποθεσία: Κορυδαλλός

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Κυρ 13 Ιαν 2019, 12:35

paoki_ έγραψε:Μαγκες το γελιο που εχω ριξει με τις 2 τελευταιες σελιδες δεν περιγραφεται. Μετα το ποστ του γιωργακη:
1. Ανακαλυψαμε νεο παπα τον λουις αλμπερτο της λατσιο, επειδη εχει το ιδιο ονομα με τον τραγουδιστη του γκουανταναμερα!! :opaokara: :opaokara:
2. Βρηκαμε τι σημαινει το γκουανταναμερα, το νοημα του τραγουδιου και την καταγωγη του απο κουβα! :opaokara:
3. Ενας το πηγε ακομα πιο μακρυα και ειπε για Ιμομπιλε! Συμπαικτη του καρλος αλμπερτο της λατσιο! Ο ΓΣ περναει υποσεινηδητα μυνήματα σαν τις διαφημισεις της κοκα κολα!
4. Δυστυχως ενας φιλος αργοτερα αποκαλυπτει πως το "ΠΑΟΚ ο ενας στο κοσμο αλλος κανενας" εχει τον ρυθμο του γκουανταναμερα και ξενερωνοντας εμας ολους τους ξενυχτηδες...
5. Ενω γινοταν ολα αυτα τα υπεροχα σκηνικα αλλοι 2-3 μαλωνανε στα κομμεντ για 4000 μεταγραφικους λογους
Τα λογια ειναι φτώχια, η ωρα περασμένη αλλα αυτο το φορουμ ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στο ίντερνετ :mrgreen:


το κορυφαιο ομως ειναι το αλλο ....που εγραψε ενας αλλος φιλος....

.........βασίζετια στη γουαχίρα (φλαμένκο)
Παίκτη από την φλαμένκο θα πάρουμε...........

κομματια εγινα :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό zissos » Κυρ 13 Ιαν 2019, 12:47

Εγώ 2 στοιχεία θέλω από το φορ που θα αποκτηθεί, όποιος και να είναιθ αυτός.
1. Να παστελώνει με το κεφάλι
2. Να παστελώνει με τα πόδια εντός και εκτός περιοχής.
Αυτά
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1991
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Κυρ 13 Ιαν 2019, 13:04

ΑποστόληςΑ έγραψε:Κάθε παίκτης έχει το ρίσκο του.

Αυτό λέω. Με το μικρότερο δυνατό. Ο Μπεργκ είναι τέτοιος όπως και να το κάνουμε. Ανεξάρτητα της συμπάθειας ή της αντιπάθειας στο πρόσωπο του.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες