Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:31

Το θέμα μας δεν είναι και δεν πρέπει να είναι τι λένε οι γαύροι και ποιος είναι καλύτερος, ο Σολδάνο ή ο Μπονατίνι.

Το θέμα είναι να κερδίζει ο ΠΑΟΚ όσο εύκολα ή και ακόμα πιο εύκολα απ΄οτι κέρδιζε με Πρίγιοβιτς. Δηλαδή να σκοράρει.

Και για να σκοράρει πρέπει να έρθει καλός παίκτης.

Εγώ το πρώτο αρνητικό που βλέπω είναι οτι ο ΠΑΟΚ δείχνει "κλειδωμένος" ανάμεσα σε δυο στόχους. Έναν που εκ των πραγμάτων ήξερε από Ελλάδα και έναν που τον έβγαλαν οι μάνατζερ του στη γύρα πολύ καιρό πριν και ως τώρα δεν τον έχει πάρει κανείς.

Είναι αυτό σοβαρό πλάνο ενίσχυσης;

ΟΧΙ.

Εκτός πια κι αν ο Μπονατίνι είναι ο ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ και δεν το καταλαβαίνουμε πριν τον δούμε. Τι να πω.



Giapas το ποστ σου αν δεν είναι τρολάρισμα είναι προσβλητικό και εντελώς ανόητο.

Δε ξέρω ποιος είναι ο Τσάρλυ και τον έχω γραμμένο.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13138
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Tupac » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:32

Ειδα αυτόν το Misic σε ενα 5 λεπτό βίντεο. Πλάκα μας κανουν αυτος ειναι πολυ μέτριος. Σκαστε κανα 2-3 εκατομμύρια και φέρτε εναν παικταρα εκεί.
Άβαταρ μέλους
Tupac
 
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2016, 11:15

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:32

Παιδες αν θελετε ν αναλυσετε τον καθε τσαρλυ μαρλυ σε αλλο τοπικ.βασικα με τετοιους στημενους κωλοαρδ αποεω γιατι ασχολειστε.

Δηλαδη ο τσαρλυ τι ειναι;;;ο μαστερ της αναλυσης;;;

Ας κραταμε ενα επιπεδο και κατακαθια να μην τα βαζουμε στο τοπιο μας.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό seaman » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:33

Mīngus έγραψε:Είδα κάποια βιντεάκια του Bonatini από Εστορίλ, Αλ Χιλάλ και Γουλβς πέρσι.
Φαίνεται πολύ καλός παίκτης. Δεν ισχύει ότι βάζει μόνο πάρε-βάλε.
Όμως, διαφέρει πολύ από Πρίγιο. Ελάχιστα γκολ με το κεφάλι. 2-3 αν μέτρησα κι αυτά όχι της δυσκολίας που έβαζε ο Πρίγιοβιτς.
Οπότε ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να προσαρμοστεί ίσως και σε διαφορετικό στυλ παιχνιδιού.
Βέβαια κάτι παρόμοιο ισχύει και για Μπεργκ. Είναι πιο all around παίκτης και όχι τόσο target man.
Αν ο Μπονατίνι έπαιζε Εστορίλ ξέρω γω και είχε ρυθμό και γκολ (δεν λέω Γουλβς γιατί με ρυθμό και γκολ δεν θα ερχόταν Ελλάδα), θα τον προτιμούσα από Μπεργκ.
Τώρα κατά την άποψή μου είναι σημαντικό να έρθει ένας παίκτης που και αγωνιστικά αλλά και ψυχολογικά να είναι έτοιμος.

ΥΓ. Ο Σολδάνο για τον οποίον λεν οι γαύροι ΤΙΣ παπαριές, είναι αρκετά πιο δυσκοίλιος στο γκολ. Και προσέθεσαν έναν παίκτη με καλά τεχνικά χαρακτηριστικά αλλά όχι τη μεγάλη έφεση στο γκολ, σε μια εξίσωση που τους έλειπε το 2ο. Οπότε αυτά που λένε για Μπονατίνι και ότι δεν τους έκανε, ενώ τους έκανε ο Σολδάνο είναι αστεία.


Θα φανεί από το κόστος της μεταγραφής του Μπονατίνι όπου και όταν αυτός υπογράψει. Ο γαύρος έδωσε 1 εκ για Σολδάνο. Ο Μπονατίνι με τόσα αποκλείεται. Επομένως αν κάνει σχεδόν τα ίδια πράγματα, δεν πιάνει θέση ξένου και καθώς και οι ηλικίες ταιριάζουν, καλά έκανε και προτίμησε τον Αργεντινό καθώς θεωρώ πως για το Λεό θα χρειαστεί κάνα 3άρι για αγορά.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:34

Αυτό που με προβληματίζει είναι πως στις σέντρες αν έρθει με το καλό όπως τον τροφοδοτούσαν οι Λημνιός κ Jaba + Warda ή Biseswar όταν έπαιζε αρ.εξτρέμ πρέπει να αλλάξουν τον τρόπο παιχνιδιού στα wingers αν το βλέπετε και εσείς..

.. να πει ο Lucesku να πατάνε περιοχή τα εξτρέμ μας κ να πάνε προς χαμηλες προωθημένες + να πατάνε περιοχή αυτό σίγουρα δεν το έχουν παίχτες μας εκτός αν προπονηθούν στην αλλαγή συστήματος σε 4-4-2 και όχι 4-2-3-1 εκεί ο Bonatini είναι μια χαρά.

Ποδοσφαιρικά έτσι το βλέπω εγώ και που έπαιζα και που παρακολουθώ κάθε μέρα!
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό beeman » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:34

sourmenetes έγραψε:Παιδες αν θελετε ν αναλυσετε τον καθε τσαρλυ μαρλυ σε αλλο τοπικ.βασικα με τετοιους στημενους κωλοαρδ αποεω γιατι ασχολειστε.

Δηλαδη ο τσαρλυ τι ειναι;;;ο μαστερ της αναλυσης;;;

Ας κραταμε ενα επιπεδο και κατακαθια να μην τα βαζουμε στο τοπιο μας.
Επιτέλους!

Συμφωνω απόλυτα.

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Tupac » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:37

ioanmits έγραψε:Δυστυχώς....

https://twitter.com/WolvesFanTV_/status ... 9248695296

Πηγή λέει οτι ειναι το sdna, αρα μουφα το βλέπω
Άβαταρ μέλους
Tupac
 
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: Σάβ 25 Ιουν 2016, 11:15

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό VasilisG4 - Tatavla » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:43

Μάγκες ψυχραιμία, η καλύτερη μεταγραφή για φέτος θα είναι το διπλό στην Τρίπολη και όλοι πρέπει να επικεντρωθούμε σε αυτό το ματς. Από κει και πέρα όσοι είστε ενάντια στις μεταγραφές των νεαρών και ανέτοιμων παικτών που ακούγονται βλέπε Μίσιτς, Μπονατίνι μαζί σας αλλά σκεφτείτε ένας επιχειρηματίας θέλει αυτάρκεια, κέρδος από την επιχείρηση του και λύσεις έμπειρων - μεγάλων ηλικιακά παικτών είναι λεφτά σε μια μαύρη τρύπα από τη στιγμή που σαν οργανισμός έχεις έσοδα μόνα από εισιτήρια, μεταγραφές και όχι από μια διοργάνωση όπως το CL κυρίως. Οπότε πιστεύω ο Σαββίδης αφού έσπρωχνε κάργα λεφτά μέχρι πρότινος με σκοπό να εξυπηρετείτε και για τα κουμάντα που ήθελε εκτός ΠΑΟΚ το γύρισε όπως ο φαταουλ του gay, δηλαδή θα δίνω για καλά παικτάκια εξελίξιμα με προοπτική να πάρω τα διπλά και πάνω, με αυτό τον τρόπο δεν θα σπρώνχει από την τσέπη του, αυτό φάνηκε λίγο από το καλοκαίρι με Ζαμπά και Ακπομ. Στην τελική ρε παιδιά το 80% όσων έχουν έρθει μεγάλοι σε ηλικία, έμπειροι με βαριά συμβόλαια είναι περπατητές που θέλουν χαλαρά να πάρουν τα τελευταία καλά λεφτά τους και μετά γειά σας.
Άβαταρ μέλους
VasilisG4 - Tatavla
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 09 Ιαν 2019, 17:09

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:44

sourmenetes έγραψε:Παιδες αν θελετε ν αναλυσετε τον καθε τσαρλυ μαρλυ σε αλλο τοπικ.βασικα με τετοιους στημενους κωλοαρδ αποεω γιατι ασχολειστε.

Δηλαδη ο τσαρλυ τι ειναι;;;ο μαστερ της αναλυσης;;;

Ας κραταμε ενα επιπεδο και κατακαθια να μην τα βαζουμε στο τοπιο μας.


Αυτό λέω κι εγώ. Είναι δυνατόν σκουπιδιάρες, που τεχνηέντως συνεχίζουν ακόμα και τώρα, 10 μήνες μετά την ΚΛΟΠΗ, να ξεπλένουν το χάρτινο τσίρκο, να τους διαβάζουμε εδώ μέσα; Με οποιαδήποτε αφορμή, δε με ενδιαφέρει διόλου ποιά;

Αν γράψει και το κεφτετζόγλου, το τσακίρη, το σεφτελή ή το μαμουθζέλο καμιά ανάλυση για το ως τώρα παιχνίδι του ΠΑΟΚ ή τους μεταγραφικούς του στόχους, μη μείνουμε στο σκοτάδι όσοι δεν μπαίνουμε σε βοθροσάιτς. Αμαρτία είναι.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό seaman » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:45

O 26χρονος Ισπανός φορ της Billem Fran Sol (με φοβερές χρονιές σε γκολ, αλλά και ασίστ και με 6 εκ. αξία teranfermarkt) πάει με 3 μόνο εκ. στο παγωμένο Κίεβο και τη Ντινάμο. Για αυτόν έχουμε γράψει πολλοί στο paokmania. Εμείς τι ψάχνουμε να βρούμε θα δείξει. Αυτός ο παίχτης μας χαλούσε? Έτοιμος είμαι πάντως να με πιάσει το νευρικό μου σύστημα αν δοθεί με αυτά τα λεφτά - κάποιο λάθος πρέπει να κάνει ο Μήλιος, δεν μου κάθεται με τίποτα.
Τελευταία επεξεργασία από seaman και Παρ 11 Ιαν 2019, 17:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό prax » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:57

seaman έγραψε:O 26χρονος Ισπανός φορ της Billem Fran Sol (με φοβερές χρονιές σε γκολ, αλλά και ασίστ και με 6 εκ. αξία teranfermarkt) πάει με 3 μόνο εκ. στο παγωμένο Κίεβο και τη Ντινάμο. Για αυτόν έχουμε γράψει πολλοί στο paokmania. Εμείς τι ψάχνουμε να βρούμε θα δείξει. Έτοιμος είμαι πάντως να με πιάσει το νευρικό μου σύστημα. Αυτός ο παίχτης μας χαλούσε?


ναι ρε φιλε... κριμα...
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:57

Οποιοσδήποτε παίκτης δεν είναι βασικός κ με πολλά γκολ σε τοπ ομάδα θα βρει ΠΑΟΚτσακια στραβωμενα.δε θυμάμαι ούτε ένα παίκτη γενικής αποδοχής.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Black--4 » Παρ 11 Ιαν 2019, 17:58

εγω βλεπω οτι ονομα εχει βγει εχει ξανασυνεργαστει με τον μπρανκο,μαλλον προσπαθει να φερει παικτες που γνωριζει ωστε να κλεισει αμεσα τα κενα και το καλοκαιρι θα αρχισει το νεο προτζεκτ της εποχης μπρανκο
Black--4
 
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2018, 15:02

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό seaman » Παρ 11 Ιαν 2019, 18:01

Ένας ελπιδοφόρος Βόσνιος χαφ που είχε γραφτεί παλιότερα ότι απασχολούσε
https://www.transfermarkt.com/haris-haj ... ler/215592
έκλεισε στην Κασίμπασα με 2.5 εκ.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 11 Ιαν 2019, 18:02

barlow4 έγραψε:Οποιοσδήποτε παίκτης δεν είναι βασικός κ με πολλά γκολ σε τοπ ομάδα θα βρει ΠΑΟΚτσακια στραβωμενα.δε θυμάμαι ούτε ένα παίκτη γενικής αποδοχής.


Σαλπιγγίδης, δεύτερη θητεία.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες