Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Baldur » Δευτ 21 Ιαν 2019, 17:39

vs40 έγραψε:1. Πουλάμε Μακ (3εκ) με 20 γκολ και φέρνουμε Τζάλμα, που ναι μεν σχετικά απέδωσε, όμως κόστισε τα 2 έτη: 3,3εκ. Δεν έγινε αντικατάσταση, ενώ θα μπορούσε ο Μακ να υπογράψει μεγάλης διάρκειας συμβόλαιο με αυξημένες αποδοχές, κατα τη διάρκεια του προηγούμενου έτους.


Θυμάμαι από τις εποχές που ήμουν απλός lurker χωρίς λογαριασμό που έγραφες όπου μπορούσες για το χειρισμό στην υπόθεση Μακ. :mrgreen:

Με βρίσκεις σύμφωνο, vs. Πάντα μεγάλη χαρά να διαβάζω τις αναλύσεις σου.
Κι ο ΠΑΟΚ να μην υπήρχε, πάλι ΠΑΟΚ θα ήμασταν.

ΠΑΟΚ - Πόντος - Προσφυγιά
Άβαταρ μέλους
Baldur
 
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Πέμ 15 Νοέμ 2018, 12:22

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 21 Ιαν 2019, 17:39

joshua έγραψε:Προφανώς και δεν μπορείς και δεν πρέπει να δώσεις 1,5 μυριο στον Βαρέλα.Αν όμως διαφαίνεται ναυάγιο πρέπει να φέρεις τώρα τον Ισλανδό ανεξάρτητα εξέλιξης με Χατσεριδη και ξαναμιλάμε με τον Βαρέλα το καλοκαίρι.
Δεν ξέρω αν θα είναι Ισλανδός ή Τσέχος αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι η αλλαγή άβαταρ ήταν η καλύτερη μεταγραφή του φόρουμ στη σεζόν

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Δευτ 21 Ιαν 2019, 17:40

HOOL4IGAN έγραψε:Εικόνα

:arrow: Γράφει πουθενά ποιο No φανέλας διάλεξε; Γιατί ούτε στην επίσημη σελίδα της ΠΑΕ λεεί(έτσι από περιέργια).
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3327
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Δευτ 21 Ιαν 2019, 17:42

vs40 έγραψε:Ο Βαρέλα έχει πτωτική πορεία, παιδιά, και το καλοκαίρι είναι 32 ετών κλειστά. Ο Βαρέλα έχει μόλις μία σεζόν που μπορεί να είναι χρήσιμος στην ομάδα. Μετά θα γίνει βαρύδιο και δεν θα αξίζει να παίρνει ούτε 550Κ - όχι τα 1+εκ που ζητάει.

:arrow: η Διοίκηση του δίνει κλειστό 3ετές από ότι άκουσα 900χιλ.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3327
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 21 Ιαν 2019, 17:42

D4rKShaDow έγραψε:
HOOL4IGAN έγραψε:Εικόνα

:arrow: Γράφει πουθενά ποιο No φανέλας διάλεξε; Γιατί ούτε στην επίσημη σελίδα της ΠΑΕ λεεί(έτσι από περιέργια).
Λοιπόν μπαγασα πάρε στην μπουτίκ και πες θέλω μια φανέλα Γιαννούλη με το νούμερο, πιο νούμερο έχει;

Και πες μας, ξέρουν εκεί ή όχι; Να κάνουμε ένα τεστ

;)

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Demir » Δευτ 21 Ιαν 2019, 17:44

Το 23
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7976
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Δευτ 21 Ιαν 2019, 17:54

Demir έγραψε:Το 23

:arrow: Το 23 το έβαλαν στο wikipedia του PAOK που γράφουμε και εμείς δεν λέει πουθενά :D
Τα σάιτ επίσης δεν αναφέρουν!!
Τελευταία επεξεργασία από Darkm4n και Δευτ 21 Ιαν 2019, 17:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3327
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Δευτ 21 Ιαν 2019, 17:55

pilotos έγραψε:
D4rKShaDow έγραψε:
HOOL4IGAN έγραψε:Εικόνα

:arrow: Γράφει πουθενά ποιο No φανέλας διάλεξε; Γιατί ούτε στην επίσημη σελίδα της ΠΑΕ λεεί(έτσι από περιέργια).
Λοιπόν μπαγασα πάρε στην μπουτίκ και πες θέλω μια φανέλα Γιαννούλη με το νούμερο, πιο νούμερο έχει;

Και πες μας, ξέρουν εκεί ή όχι; Να κάνουμε ένα τεστ

;)
:arrow: Θα πάρω άυριο :lol:

SM-G965F
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3327
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 21 Ιαν 2019, 17:58

Dimg4 έγραψε:Αν φυγει ο βαρελα θα προκειται για το μεγαλυτερο εγκλημα της διοικησης ως τωρα
Έγκλημα ήταν για κάποιους όταν τον φέραμε γιατί παρακαλούσα με τον μπεκαλι γιατί τον χρυσοπληρωσαμε κλπ κλπ, έγκλημα που θα φύγει αν θα φύγει..... Το αίμα τρέχει ποτάμι σαν θρίλερ με την παε να έχει τα χέρια της βουτηγμένα στο αίμα :) :) :) :) 1 εκατ νομίζω είναι πολύ καλά για Βαρέλα.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό vs40 » Δευτ 21 Ιαν 2019, 18:05

barlow4 έγραψε:Αν η ΠΑΕ επένδυε σε παίκτες ανάλογα με τη δυναμική κ το Μπραντ του πρωταθλήματος , τώρα ο Μίσιτς θα έπρεπε να είναι η μεγαλύτερη μεταγραφή επί Σαββίδη.
Η Πόρτο,ο Άγιαξ, η Μπενφίκα κλπ πανευκολα θα πουλήσουν τη δευτεραντζα τους σε τιμή μεγαλύτερη πολλές φορές από αυτήν που έδωσαν.
Επίσης κάνεις συγκριση πώλησης ενός παίκτη λαμβάνοντας υπόψη αφ' ενός την τιμή πώλησης κ αφ' ετέρου τα χρόνια του μισθού του αντικαταστάτη του.κ για αυτό το λόγο θεωρείς αποτυχημένη την τακτική της ΠΑΕ.
Η Σπόρτινγκ αγόρασε 2-3 μύρια το Μίσιτς, δεν έπαιξε λεπτό και τον δάνεισε ενάμιση χρόνο με οψιόν στο τέλος.Κ αν δεν τον αγορασουμε ουσιαστικά έδωσε γύρω στα τρία εκατομμύρια πεταμένα λεφτά.κατι που έχει κάνει αναρριθμητες φορές κ η πόρτο κ ο Άγιαξ κ οποιαδήποτε ομάδα είναι προσανατολισμένη στη λογική των αγορών μεταπωλησεων.το να πάρεις έναν ελεύθερο κ να τον μοσχοπουλησεις είναι εξαίρεση.ο καλός παίκτης δε μένει ελεύθερος.


Ο Άξιαξ, η Πόρτο και η Μπενφίκα πουλάν τη δευτεράντζα τους όσο δύσκολα και ο ΠΑΟΚ. Παίκτης που δεν παίζει δύσκολα πουλιέται. Απλά επειδή αγοράζουν για πλάκα παίκτες με 3εκ, όπως σωστά λες, οι ποδοσφαιριστές αυτοί έχουν ένα πολύ καλό επίπεδο για δανεισμό ο οποίος θα είναι σε ομάδα κοντά στο επίπεδο του ΠΑΟΚ, δηλ ομάδων που μπορούν να τον διατηρήσουν ή και να τον ανυψώσουν και άρα στο τέλος να πουληθεί.

Ο ΠΑΟΚ όποτε αγόρασε ταλέντο πάντως δεν έχασε μέχρι τώρα. Στην τελική τους δανείζει και το σώνει. πχ ο Ουάρντα, που δεν ήταν ακριβή μεταγραφή, πάτωσε σε αξία, πήγε Ατρόμητο δανεικός και μετά προέκυψαν προτάσεις ή ενδιαφέρον στο επίπεδο των 2-3εκ. Άρα μπορείς να βγάλεις και εσύ με τον ίδιο τρόπο κέρδος ακόμη και από μέτριες κινήσεις - επενδύσεις. Αντίθετα βαλτώνεις με γυρολόγους, γιατί το ακριβό συμβόλαιο δεν μπορείς να το δανείσεις, εκτός και αν το πληρώσεις στο μεγαλύτερο ποσοστό, και ο μεγάλος παίκτης δεν είναι τόσο πρόθυμος να πάει δανεικός , να ψηθεί και να επιστρέψει καλύτερος.

Ναι, νομίζω ότι ο Ιβάν είναι ένας καλοκάγαθος κυριούλης, ο τέλειος μπαμπάς, και στο θέμα διοίκησης τα λεφτά αυτά αν τα διαχειριστεί ο ζαχαροπλάστης της παλιάς γειτονιάς μου θα είχει μεγαλύτερη επιτυχία. Πλέον βλέπω τα πράγματα αισιόδοξα, γιατί το κουμάντο γίνεται σταδιακά από τον Γιώργο Σαββίδη, που μαθαίνει από τα λάθη του, ως νέος. Νομίζω ότι με αυτόν ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάει πολύ ψηλά.
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Δευτ 21 Ιαν 2019, 18:11, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5282
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Δευτ 21 Ιαν 2019, 18:06

23 λοιπόν

Εικόνα
Μπιζίμ ΠΑΟΚ

Ασπρόμαυρος Χάρτης : https://paok-world-map.000webhostapp.com
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος
 
Δημοσιεύσεις: 1767
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2019, 17:00

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Δευτ 21 Ιαν 2019, 18:08

Πιλοτε μιλα με γριφους να εχουμε κατι να ψαχνουμε αντε :mrgreen:
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2682
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Δευτ 21 Ιαν 2019, 18:10

obanebane έγραψε:Στο τέλος θα γράψετε ότι αν πάρουμε το πρωτάθλημα θα είναι θαύμα.
Βγήκε και ο άλλος και διαμαρτυρήθηκε γιατί τον είπαν χεστη.
Είσαστε Χεσμενοι τέλος.
Τα έγραψε ο Πριγιοβιτς,έχει πάει το σκατο στην κάλτσα.
Δε θα συνεχίσω γιατί θα πω και άλλα και δεν θέλω, αν σας πειράζει αυτομπαναρομαι κιόλας.
Θα τους πηδηξουμε όλους όμως να το ξέρετε.


Δε χρειάζεσται πάντως να αυτομπαναριστείς για μένα. Εγώ είμαι ας πούμε ..."υποψιασμένος" λόγω τραυματικών εμπειριών δεκαετιών και με τα περσινά όργια, αλλά αν το θες "χεσμένος", έτσι για να το παίξεις εσύ παλικάρι, χεσμένος.
Να ξέρεις όμως, είμαι περισσότερο χεσμένος από τη χαρά μου για αυτό που βλέπω να έρχεται παρά από το φόβο μου.
Και δεν είπα πάντως ούτε υπονόησα με κάποιον τρόπο ότι θα είναι θαύμα, μην υπερβάλλεις.
Το αντίθετο έγραψα.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Δευτ 21 Ιαν 2019, 18:11

vs40 έγραψε:
barlow4 έγραψε:Αν η ΠΑΕ επένδυε σε παίκτες ανάλογα με τη δυναμική κ το Μπραντ του πρωταθλήματος , τώρα ο Μίσιτς θα έπρεπε να είναι η μεγαλύτερη μεταγραφή επί Σαββίδη.
Η Πόρτο,ο Άγιαξ, η Μπενφίκα κλπ πανευκολα θα πουλήσουν τη δευτεραντζα τους σε τιμή μεγαλύτερη πολλές φορές από αυτήν που έδωσαν.
Επίσης κάνεις συγκριση πώλησης ενός παίκτη λαμβάνοντας υπόψη αφ' ενός την τιμή πώλησης κ αφ' ετέρου τα χρόνια του μισθού του αντικαταστάτη του.κ για αυτό το λόγο θεωρείς αποτυχημένη την τακτική της ΠΑΕ.
Η Σπόρτινγκ αγόρασε 2-3 μύρια το Μίσιτς, δεν έπαιξε λεπτό και τον δάνεισε ενάμιση χρόνο με οψιόν στο τέλος.Κ αν δεν τον αγορασουμε ουσιαστικά έδωσε γύρω στα τρία εκατομμύρια πεταμένα λεφτά.κατι που έχει κάνει αναρριθμητες φορές κ η πόρτο κ ο Άγιαξ κ οποιαδήποτε ομάδα είναι προσανατολισμένη στη λογική των αγορών μεταπωλησεων.το να πάρεις έναν ελεύθερο κ να τον μοσχοπουλησεις είναι εξαίρεση.ο καλός παίκτης δε μένει ελεύθερος.


Ο Άξιαξ, η Πόρτο και η Μπενφίκα πουλάν τη δευτεράντζα τους όσο δύσκολα και ο ΠΑΟΚ. Παίκτης που δεν παίζει δύσκολα πουλιέται. Απλά επειδή αγοράζουν για πλάκα παίκτες με 3εκ, όπως σωστά λες, οι ποδοσφαιριστές αυτοί έχουν ένα πολύ καλό επίπεδο για δανεισμό ο οποίος θα είναι σε ομάδα κοντά στο επίπεδο του ΠΑΟΚ, δηλ ομάδων που μπορούν να τον διατηρήσουν ή και να τον ανυψώσουν και άρα στο τέλος να πουληθεί.

Ο ΠΑΟΚ όποτε αγόρασε ταλέντο πάντως δεν έχασε μέχρι τώρα. Στην τελική τους δανείζει και το σώνει. πχ ο Ουάρντα, που δεν ήταν ακριβή μεταγραφή, πάτωσε σε αξία, πήγε Ατρόμητο δανεικός και μετά προέκυψαν προτάσεις ή ενδιαφέρον στο επίπεδο των 2-3εκ. Άρα μπορείς να βγάλεις και εσύ με τον ίδιο τρόπο κέρδος ακόμη και από μέτριες κινήσεις - επενδύσεις. Αντίθετα βαλτώνεις με γυρολόγους, γιατί το ακριβό συμβόλαιο δεν μπορείς να το δανείσεις, εκτός και αν το πληρώσεις στο μεγαλύτερο ποσοστό, και ο μεγάλος παίκτης δεν είναι τόσο πρόθυμος να πάει δανεικός , να ψηθεί και να επιστρέψει καλύτερος.

Ναι, νομίζω ότι ο Ιβάν είναι ένας καλοκάγαθος κυριούλης, ο τέλειος μπαμπάς, και στο θέμα διοίκησης τα λεφτά αυτά αν τα διαχειριστής ο ζαχαροπλάστης της παλιάς γειτονιάς μου θα είχει μεγαλύτερη επιτυχία. Πλέονο βλέπω τα πράγματα αισιόδοξα, γιατί το κουμάντο γίνεται σταδιακά από τον Γιώργο Σαββίδη, που μαθαίνει από τα λάθη του, ως νέος. Νομίζω ότι με αυτόν ο ΠΑΟΚ μπορεί να πάει πολύ ψηλά.
Τι είπες ρε μεγάλε???
Κύριουλης που δεν ξέρει να διαχειριστεί λεφτά ο Ιβάν????
Αλήθεια τώρα???
Και πως τα έχει καταφέρει αυτά στη ζωή του???
Από την καλοσύνη του???

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 21 Ιαν 2019, 18:14

Υπάρχει και η τύχη η κολοφαρδια του ιβαν, κάπως όπως λένε οι χάμω είμαστε πρώτοι, τύχη κολοφαρδια διατησια :) :)
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 24 επισκέπτες