Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό prax » Πέμ 10 Ιαν 2019, 00:39

Besuch 2 έγραψε:1. Δεν σε ταυτισα με κανεναν ραπ. Ειπα οτι κατι δεν γινεται αληθινο αν το πουν ο ραπ, ο πετρωτος, ο prax, ο φουφουτος,...o besuch!! Αληθινο το κανουν οι αποδειξεις κ τα στοιχεια.

2. Θα δεχτω οτι εννοουσες αυτο κι οχι κατι αλλο που ουτε θελω να σκεφτομαι. Κι ας με μπερδευει το πως θεωρεις οτι ο μπρανκο το ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ εχει σκοπο να σε δικαιωσει. Ισως εγινα υπερβολικα καχυποπτος εδω μεσα...ευχομαι να ειναι ετσι.


Αδερφέ μην είσαι καχύποπτος με εμένα, μπορώ αν θες να σ δώσω μέιλ για να τα πούμε σε προσωπικό κ να μην σπάμε τις μπάλες του καθενός.
Άρρωστος είμαι με την ομάδα κ πολύ αγχωμένος για την κούπα.
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Πέμ 10 Ιαν 2019, 00:42

Φερναντο γιορεντε για πειτε καμια γνωμη ρε παιδια δεν ξερω κατι απλα μ ηρθε στο μυαλο...
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 10 Ιαν 2019, 00:47

Παλαίμαχος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Πέμ 10 Ιαν 2019, 00:54

https://www.transfermarkt.com/maicon/pr ... eler/70484
Αριστερό μπακ πολύ καλή περίπτωση
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Πέμ 10 Ιαν 2019, 01:20

Από ότι έχω καταλάβει στον ΠΑΟΚ για τις μεταγραφές μετράν οι απόψεις όλων των στελεχών. Ακούει ο Ιβάν τους πάντες και στο τέλος αποφασίζει.

Τον τεχνικό διευθυντή τι τον έχουν; Αν είναι ο τεχνικός διευθυντής να μην μπορεί να εφαρμόσει ένα ολοκληρωμένο πλάνο, γιατί να έχουμε τεχνικό διευθυντή;

Αν είναι να τον έχουμε για να βγαίνει καλές φωτογραφίες να κάνω λίγο δίαιτα να στείλω κι εγώ βιογραφικό...
Προσωπικά αν και μου αρέσει ο Μπεργκ σαν παίκτης, πάντα θεωρώ πως ο άνθρωπος που πληρώνεται για μια δουλειά πρέπει και να έχει την εμπιστοσύνη του εργοδότη του. Συνεπώς πιστεύω πως ο Μπράνκο πρέπει να επιλέξει αυτός και τον χαφ και τον φορ.
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 10 Ιαν 2019, 01:26

TheCursed έγραψε:Φερναντο γιορεντε για πειτε καμια γνωμη ρε παιδια δεν ξερω κατι απλα μ ηρθε στο μυαλο...

:pano: :pano: :pano: :pano:
Δεν ξέρω σε τι κατάστασή είναι παλαιότερα παιχταράς ήταν. 33 είναι τώρα ο Berg πάντος που τον αναφέρουν όλοι οι αρδ και εδώ άλλο στυλ είναι τώρα τι θέλει ο Luceski τι πρότειναν στον Ιβάν δεν μπορώ να φανταστώ απλά πετάω και εγώ ονόματα που δεν παίζουν τους δίνουν δανεικούς ή λήγουν το συμβόλαιο τους καλοκαίρι για να υπογράψουν σαν ελεύθεροι με μικρό αντίτιμο στις ομάδες τους.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 10 Ιαν 2019, 01:29

γιατι ρε ανθιμε απο την τσεπη σου πληρωνεται?μπορει να θελουν να εχουν τεχνικο διευθυντη για το γουστο.μπορει ο μπρανκο να γουσταρει αργομισθια.δεν παραπονιεται ο μπρανκο κ σκαμε εμεις.ασε που δεν ξερουμε καν ουτε τα καθηκοντα του ουτε τη συμφωνια που εχει κανει με την παε ουτε τιποτα.ειπε κανεις οτι ο τεχνικος διευθυντης αποφασιζει για τις μεταγραφες που θα γινουν τελικα?μπορει να δινει μια λιστα με 3 παικτες.και μεσα σε αυτην να ειναι κ ο μπεργκ.το αποκλειεις?τι αφορισμοι ειναι αυτοι.το ονομα το εχει?
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Πέμ 10 Ιαν 2019, 01:53

Φίλτατε barlow (λογικά Keneth),
το θέμα δεν είναι αν τον πληρώνω από την τσέπη μου ή όχι. Με αυτή την λογική κανείς δεν έχει το δικαίωμα της γνώμης εφόσον δεν πληρώνει. Αυτό που ήθελα να σχολιάσω είναι πως ο ΠΑΟΚ λειτουργεί προσωποκεντρικά και δεν αξιοποιείτε η τεχνογνωσία των προσώπων που ανήκουν στην ομάδα.
Η αντίθεσή μου πηγαίνει προς τον τρόπο λειτουργίας της ΠΑΕ και φυσικά δεν προσπαθώ να επικρίνω κανένα που έχει μία άποψη για τις μεταγραφές διαφορετική από την δική μου.
Ο Ιβάν είναι στην ομάδα 7 χρόνια και δυστυχώς ακόμη κανείς δεν γνωρίζει με ποιο πλάνο δουλεύει η ομάδα. Δεν υπάρχει καμία στρατηγική και τα πάρα πολλά λάθη που γίνονται καλύπτονται από την οικονομική δύναμη του μεγαλομετόχου.
Ελπίζω μέσα στις επόμενες 3-4 μέρες να έχουμε ανακοινώσεις χαφ και σέντερ. Δυστυχώς αν έπρεπε να παίξω στοίχημα για το πότε θα κλείσουν οι παίκτες θα διάλεγα 25-31 Ιανουαρίου.
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό cellophan » Πέμ 10 Ιαν 2019, 02:12

Εγώ πάντως με αυτά που ακούω ένα-γύρω έχω αρχίσει και βλέπω τον Berg, ξερολούκουμο. Μιαμ, μιαμ, μιαμ.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3113
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 10 Ιαν 2019, 02:14

ρε φιλε λες λειτουργει προσωποκεντρικα.αυτη ειναι μια εκτιμηση.οχι ενα δεδομενο.
λες δεν ξερουμε το πλανο.Τη στιγμη που σε ολα τα ηλικιακα κλιμακια παιρνεις το πρωταθλημα δεν μπορει να λες οτι δεν εχουμε πλανο.γιενται δουλεια.σοβαρη και οργανωμενη.και ειμαστε η μοναδικη ομαδα που το κανει αυτο.
Απο εκει και περα για τις μεταγραφες ολοι θεωρουμε δεδομενο το ποιος κανει ποιες μεταγραφες χωρις να εχουμε την παραμικρη ιδεα η την παραμικρη γνωση για το ποιες αρμοδιοτητες εχει ο καθενας και πως συνεννοουνται ολοι αυτοι μεταξυ τους.Θεωρουμε δεδομενο οτι δε συνενοουνται επειδη δε βγαινει ο καθενας να μας πει τι δουλεια κανει.
Λες 7 χρονια.οκ περασε ο ιβαν ορισμενες παιδικες ασθενειες με ελληνες παλαιμαχους διεθνεις κλπ.τελειωσαν αυτα απο την πρωτη στιγμη.απο τοτε πολεμαει σε ολα τα μετωπα βρωμιαρηδες αντιπαλους που ελεγχανε για δεκαετιες ενωσεις,θεσμικα οργανα και δικαιοσυνη.Ειναι μαλακια να κολλαμε στις μεταγραφες.τη μικτη κοσμου να ειχαμε φερει παλι πρωταθλημα δε θα παιρναμε καθε χρονο.και φυσικα θα ανοιχτεις μεχρι το σημειο που σε παιρνει.και στην ελλαδα το σημειο αυτο ειναι χαμηλο.γιατι η ανταγωνιστικοτητα του πρωταθληματος δεν εξαρταται απο το σγωνιστικο.αν η φαση ηταν αξιοκρατικη ο γαυρος θα επρεπε τωρα να ειναι κατω απο την αεκ βαθμολογικα και να παλευουμε με τον ατρομητο.θα το ειχαμε παρει το πρωταθληματακι ηδη.γιατι η αγωνιστικες διαφορες μας με το γαυρο ειναι χαωδεις.
ειμαστε 8 βαθμους πανω και φοβομαστε.και φοβομαστε οχι γιατι ο γαυρος εχει σοβαρους παικτες.οι μισοι και παραπανω καρναβαλια ειναι.και η οργανωση του απειρως πιο αποτυχημενη απο τη δικη μας.κουβαλησε ολες τις ξεζουμισμενες γριες και σαπακια απο οτι ναναι μανατζερς.παρ'ολα αυτα τον θεωρουμε ακομα σοβαρο διεκδικητη.αναλογιστηκες ποτε γιατι?
υγ.cellophan ειδα μερικες απο τις κουλτουρες σου.δωσε καμια περιπετεια.δε σκοπευω να αρχισω τα ναρκωτικα τωρα που νοικοκυρευτηκα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό cellophan » Πέμ 10 Ιαν 2019, 02:33

Τώρα είναι που πρέπει να τα αρχίσεις φίλε. Μην τα παρατάς τόσο εύκολα. Μπορείς.

Υ.Σ. Όπως πάντα, στα χρόνια που σε διαβάζω, είσαι τέρμα aggressive απέναντι στα πράγματα που συχαίνεσαι (για τον γαύρο μιλάω, την οργάνωση του και τις ποδοσφαιρικές ικανότητες του συνόλου του). Δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση του, όσο την περιγράφεις. Ίσως ο ρεαλισμός με τον οποίο αντιμετωπίζεις τη δικιά μας κατάσταση σε όλα τα μέτωπα, θα μπορούσε να δανείσει λίγο από το αναμφισβήτητο περίσσεμα του στο πως αντιμετωπίζεις τον 'εχθρό' σου. Το ξέρω δύσκολο, είμαστε και μεγάλοι άνθρωποι, αλλά δεν γα@@εται, είναι αργά και κουβέντα να γίνεται.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3113
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 10 Ιαν 2019, 02:40

aggressive ειμαι εννοειται αυτο.εν προκειμενω ο γαυρος ετυχε να τραβηξει καποια αφρικανικα λαχεια κ να εχουν σταθερη αποδοση.απο εκει κ περα ουδεις σχεδιασμος.αν δεις τις μεταγραφες του ειναι τελειως κουτοχορτο οι περισσοτερες.γιαγιαδες μιραλαδες κλπ κ μαλιστα εν γνωσει τους σε κακη κατασταση.Εχουν ολοκληρο σχεδιασμο στο πως θα πλασαρουν το καθε τι ομως.επιστιμονικη δημιουργια θετικων αναφορων και κλιματος.επιστημονικη διογκωση σφαλματων για καλυψη και συγκαλυψη.Φετος ειναι υπερβολικα αυνοημενος οποτε ειχε ελληνες διαιτητες και δεν αναφερεται κανεις σε αυτο.
Διαβαζω πχ οτι απερριψε προταση 5 εκατομμυριων για κουτρη.τι να πεις παραπανω.
υγ.δωσε περιπετεια στο λαο.οχι αλλες ωμες πατατες.ποσταποκαλυπτικ θελω.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Πέμ 10 Ιαν 2019, 02:43

Γιατί να μην απορρίψει 5εκ και να μη τον πουλήσει αύριο μεθαύριο 10-15. Δεν υπάρχει πιο εύκολος τρόπος να ξεπλύνεις λεφτά από το ποδόσφαιρο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2659
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 10 Ιαν 2019, 02:45

για να τα λεμε μεταξυ μας ομως.παραεξω ειναι λιγα τα 5 για κουτρη.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Πέμ 10 Ιαν 2019, 02:50

Ένα παράπλευρο καλό για τον ΠΑΟΚ από την υπόθεση Πρίγιοβιτς (και Ροντρίγκεζ) είναι η διαφορά στον τρόπο αντιμετώπισης μας από μανατζαρέους και καλούς παίκτες αφού φαίνεται πλέον ξεκάθαρα οτι στον ΠΑΟΚ μπορείς να φτιάξεις όνομα διεθνώς αρκεί να παίξεις καλή μπάλα.

Κατά τη γνώμη μου θα γίνει ευκολότερο να πείσουμε καλούς παίκτες να έρθουν ενώ κι αυτοί που έχουμε ίσως δουλέψουν σκληρότερα βλέποντας τις πιθανότητες.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3297
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες