Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Κυρ 06 Ιαν 2019, 18:40

Προσωπικα θα ειμαι πολυ χαρουμενος αμα σκασει τελικα ενας "Πριγιοβιτς".
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Κυρ 06 Ιαν 2019, 18:43

H εξέλιξη θα έπρεπε να αντιμετωπίζεται ως ευκαιρία και όχι φοβικά.
Το ποσό-μαζί με αυτό για τον Ροντρίγκεζ-είναι μεγάλο και αν χρησιμοποιηθεί ορθολογικά μπορεί να βοηθήσει τα μέγιστα τον ΠΑΟΚ να ανέβει επίπεδο σβήνοντας σε κάποιο βαθμό και τις αστοχίες που κόστισαν οικονομικά στο παρελθόν. Φέρνει επίσης την ανάγκη ανανέωσης (και μείωσης του Μ.Ο.ηλικίας) πιο κοντά αντί να γίνει πιο εκτεταμένη και ριζική το καλοκαίρι όπως φαίνεται ότι (κακώς) προγραμματίζονταν. Έτσι αυτή μπορεί να γίνει σε δύο φάσεις (μια τώρα και μια το καλοκαίρι) ώστε να λειτουργήσει καλύτερα το πράγμα από την άποψη της διατήρησης ικανοποιητικής ομοιογένειας.

ΥΓ. Όχι στον 32χρονο Μπεργκ, όχι σε αηδίες του τύπου "να ξέρει το πρωτάθλημα". Το ήξερε ο Πρίγιοβιτς όταν ήρθε; Το ήξερε ο Αραούχο όταν ήρθε;
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 06 Ιαν 2019, 18:47

Black--4 έγραψε:Φερε λουκας περεθ απο γουεστ χαμ ,παικταρος

Αυτός έκανε άνω - κάτω τη ομάδα και εκβίαζε τον ΑΑ για να φύγει. Αυτό το καθίκι θα φέρουμε πίσω; Γιατί; Για να μας εκβιάζει πάλι σε ένα εξάμηνο; Να πάει να ...αγαπηθεί όπου νομίζει καλύτερα, αλλά μακριά από εμάς.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 06 Ιαν 2019, 18:54

DimitrisS έγραψε:Νταξει ας μην πιστευουμε και οτι γραφουν.

Μπεργκ καθαρα ποδοσφαιρικα ειναι πολυ καλη λυση για το επομενο εξαμηνο.

Αν ειναι σε καλη κατασταση σωματικα με ενα συμβολαιο ενος χρονου ειναι καλη λυση.

Η σοβαρή ομάδα (που υποτίθεται ότι είμαστε) θα φέρει φορ για ένα 6μηνο και μάλιστα από Αραβία; Γιατί; Έχουμε εκατομμύρια για πέταμα;
ΕΛΕΟΣ!
Ένα φορ με κόστος κτήσης τουλάχιστον 4 μύρια και άλλα τόσα για αμυντικό χαφ τρεχαντήρι. Αυτούς για 3,5 έτη τουλάχιστον.
Κι ένα αριστερό φουλ μπακ με τα λεφτά του Garry και κλείσαμε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό ramolimendo » Κυρ 06 Ιαν 2019, 18:57

zaffodb έγραψε:
sic-4 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Στο διάβασμα του ονόματος μπεργκ μόνο τα δικά μου άντερα κάνουν χορευτικά;;


μπαλετο με τα δικα μου

+1

+1
Άβαταρ μέλους
ramolimendo
 
Δημοσιεύσεις: 678
Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2014, 15:03

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Josey Wales » Κυρ 06 Ιαν 2019, 18:58

9 γκολ και 4 ασίστ σε 19 ματς πρωταθλήματος, συνολικά 14 γκολ και 4 ασίστ σε 27 ματς φέτος. Στην τρίτη ομάδα της Πολωνίας παίζει, με 2 εκ πάνω κάτω νομίζω έρχεται. Από την Ρόζενμποργκ τον θυμάμαι και μου άρεσε.
https://www.transfermarkt.com/christian ... eler/76274
Άβαταρ μέλους
Josey Wales
 
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 21:03

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Κυρ 06 Ιαν 2019, 19:01

Δεν ειπα να του κανουμε ρε Αποστολη συμβολαιο 6 μηνων.

Ειπα ποδοσφαιρικα ο Μπεργκ για την συνεχεια του φετινου πρωταθληματος για μενα ταιριαζει πολυ σε αυτο που επαιζε ο ΠΑΟΚ με Πριγιοβιτς.

Ας φερουμε καποιον τυπου Μπεργκ, οχι τον ιδιο που και μενα εξωαγωνιστικα με εκνευριζει.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Κυρ 06 Ιαν 2019, 19:04

Πάντως απο εκέι ποθ λεγαμε θα χουμε μια υσηχη μεταγραφικη περίοδο σαν ΠΑΟΚ πάλι πάμε για 3-4 μεταγραφες χαχαχαχα!Αυτά μόνο εμείς!Τώρα θέλω να ελπίζω οτι ο αντιπρίγιοβιτς έχει βρεθει,οτι το χάφ που θα ρει έχει βρεθεί οτι το αριστερο μπακ η στόπερ έχει βρεθεί οτι οι παίκτες που θελουμε ανανεώσουμε και δεν θα χουμε καμια πώληση τπτ και αλλη μεσα στον Γενάρη και επισης θέλω να πιστευω οτι θα χουμε κάποις πωλήσεις αποδεσμέυσεις δες Χατσεριδη Λεβεκ Γλύκος Σιαμπανης Ελ καντουρι Ουάρντα πάντα με το μέγιστο κέρδος για την ομάδα βάζοντας απο όλους αυτους κανενα 6 εκατομυρια!Αυτα πιστέυω!Δε θέλω να σκεφτώ οτι ισχύει κάτι άλλο και χάσουμε και άλλον βασικό παίκτη π.χ Βαρελα Μπισεσβαρ Μαουρισιο με καμια τρελή πρόταση απο εκεινα τα μέρη!Κάποιοι κακα τα ψέμματα ειναι αναντικατάστατοι για τώρα τον Γενάρη,το καλοκαίρι βλέπουμε.Α και κάτι ακόμη αν ο Πέλκας οπως ακούω ζητάει τα λεφτα που γράφτηκαν ενω το συμβολαιό του δεν ληγει ακόμη ας φέρει πρόταση στη ρήτρα του και ας πάει στο Καλό αλλα 7.000.000 εκ δε θα με χαλάγανε!Στον ΠΑΟΚ όσοι είναι πρέπει να γουστάρουνε για να παίζουνε εδώ!
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 06 Ιαν 2019, 19:06

ΑποστόληςΑ έγραψε:
DimitrisS έγραψε:Νταξει ας μην πιστευουμε και οτι γραφουν.

Μπεργκ καθαρα ποδοσφαιρικα ειναι πολυ καλη λυση για το επομενο εξαμηνο.

Αν ειναι σε καλη κατασταση σωματικα με ενα συμβολαιο ενος χρονου ειναι καλη λυση.

Η σοβαρή ομάδα (που υποτίθεται ότι είμαστε) θα φέρει φορ για ένα 6μηνο και μάλιστα από Αραβία; Γιατί; Έχουμε εκατομμύρια για πέταμα;
ΕΛΕΟΣ!
Ένα φορ με κόστος κτήσης τουλάχιστον 4 μύρια και άλλα τόσα για αμυντικό χαφ τρεχαντήρι. Αυτούς για 3,5 έτη τουλάχιστον.
Κι ένα αριστερό φουλ μπακ με τα λεφτά του Garry και κλείσαμε.

Μακάρι Αποστόλη οι διοικούντες να έχουν παρόμοιο σκεπτικό σαν το δικό σου.Με παρόν και Μέλλον. Δεν με έχουν πείσει ακόμα όμως πως σκέφτονται ορθολογικά και φοβάμαι πολύ πως θα κουβαλησουν πάλι κανέναν βετεράνο και κάνα πολυτραυματια.Φυσικα στις 31 του μήνα μιας και ο προγραμματισμός μας(;) είναι πιο αργός από τον θάνατο.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Κυρ 06 Ιαν 2019, 19:06

johnys999 έγραψε:Παίρνοντας ως δεδομένο ότι η μεταγραφή Πρίγιο είναι τελειωμένη.... γιατί όλα έτσι δείχνουν.. Μερικά σχόλια...
Διακρίνω πανικό, που ως ένα σημείο είναι αδικαιολόγητος. Ντάξει παιδιά, έφυγε ο Πρίγιο, έτσι είναι η αγορά, υπάρχουν κι άλλοι παίχτες στην αγορά, αν η διοίκηση κινηθεί γρήγορα και σωστά θα καλυφτεί το κενό, κι ο Άκπομ στην τελική καλός παίχτης δείχνει, και οι υπόλοιποι θα παίξουν λίγο διαφορετικά και θα μπούνε τα γκολ. Μακάρι να έφευγαν όλοι στη ρήτρα τους, ομαδάρα ευρωπαικού επιπέδου θα είχαμε.
Για άλλο πράγμα πρέπει να υπάρχει πανικός κατά τη γνώμη μου. Για το βαθύ ύπνο όλων από το καλοκαίρι και μετά. Η πιο πιθανή αιτία να μην γίνει σωστή δουλειά και να μην καλυφτεί επάξια το κενό (πηγαίνοντας στα χιλιοειπωμένα και αλμυρά σενάρια ημιπαλαίμαχων όπως ο Μπεργκ, ή παιχτών που δεν ταιριάζουν για το ρόλο που τους θέλουμε όπως του Αραούχο) είναι ότι έχουν αφήσει άλλες 10 ανοιχτές υποθέσεις να σέρνονται τόσον καιρό. Και με ποια να πρωτοασχοληθούν.
Υπόθεση εργασίας: αν αυτή η Ιττιχάντ (ή κάθε άλλη αραβοκινέζικη) που θέλει να ενισχυθεί δεν έκανε το λάθος να θέλει εκείνον τον Ντακόστα, τον πρώην του γαύρου και να πληρώσει τόσα λεφτά, κι έβλεπε τον Βαρέλα ως στόχο θα τον χάναμε κι αυτόν, ναι ή όχι? Και μάλιστα φτηνά. Ή τον Κρέσπο. Γιατί έχουν αφήσει την ομάδα στον αέρα? Και τώρα, με φρέσκο χρήμα στο ταμείο, να δούμε τι θα ζητήσουν για να ανανεώσουν.
Άλλη υπόθεση εργασίας: Τραυματίζεται άλλο ένα χαφ, δεν είναι κάτι απίθανο. Θα παίζουμε με αλχημείες?
Τι θέλω να πω: Το ότι ένας παίχτης μας φεύγει στην (αρκετά ψηλή) ρήτρα του είναι καλό για το σύλλογο. Το ότι θα μπορούσε να είναι υψηλότερη ισχύει, αλλά δεν είναι τώρα το πρωτεύον θέμα. Κακό είναι ότι ο σύλλογος δεν δουλεύει σωστά κι αυτό φαίνεται από 100 μεριές. Άμα δεν αλλάξει αυτό, κι όλα καλά να πάνε και να πάρουμε το πρωτάθλημα, δύσκολα θα υπάρχει ανάλογη συνέχεια. Προσωπικά με αυτό είμαι πανικόβλητος.

Ακριβως οτι λεω στις συζητησεις μου με τους φιλους μου.

Με την υποσημειωση οτι λεω πως ο τωρινος πριγιοβιτς ειναι το καλυτερο φορ που εχω δει στον ΠΑΟΚ
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό maceio » Κυρ 06 Ιαν 2019, 19:12

ΑποστόληςΑ έγραψε:
Black--4 έγραψε:Φερε λουκας περεθ απο γουεστ χαμ ,παικταρος

Αυτός έκανε άνω - κάτω τη ομάδα και εκβίαζε τον ΑΑ για να φύγει. Αυτό το καθίκι θα φέρουμε πίσω; Γιατί; Για να μας εκβιάζει πάλι σε ένα εξάμηνο; Να πάει να ...αγαπηθεί όπου νομίζει καλύτερα, αλλά μακριά από εμάς.
Ναι ,αλλα μετα εβγαλε ματια στην Ντεπορ , πηρε μεταγραφη πρεμιερ και σου εφερε και αλλα 6 εκ ! δεν ειχε και αδικο που ηθελε να φυγει οταν ειχε πιστη στην προοπτικη του ,που απεδειξε κιολας !τωρα δεν νομιζω να εχει αντιρρηση να ερθει για ενα 6μηνο να σηκωσει πρωταθλημα και κυπελλο ,αντι να σκουπιζει παγκους !
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 06 Ιαν 2019, 19:20

Δεν σκουπίζει πάγκους. Τελευταία παίρνει και παιχνίδια ως βασικός.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό maceio » Κυρ 06 Ιαν 2019, 19:34

Mīngus έγραψε:Δεν σκουπίζει πάγκους. Τελευταία παίρνει και παιχνίδια ως βασικός.

εχει μπροστα του Αρνουτοβιτς και τσιτσαριτο , κυριως στο κυπελλο πηρε παιχνιδια ...ενταξει Αγγλια ειναι επαιξε και λιγα παιχνιδια πρωταθληματος στα τοσα παιχνιδια ,αλλα σιγουρα δεν εινα ευχαριστημενος
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 06 Ιαν 2019, 19:36

βλέπω μεγάλη απογοήτευση γύρω για το "ντιλ πρίγιοβιτς"

εγώ βλέπω επιτυχία του οργανισμού ΠΑΟΚ σε όλο αυτό

πήρε έναν παίχτη με 2 μύρια, πήρε 30+ γκολ μέσα σε 2 χρόνια και τον πουλάει με 10 μύρια
αν αυτό δεν είναι επιτυχία, τι είναι??

πίστη λοιπόν στο ότι κάνουμε σταθερά ανωδικά βήματα
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10173
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό wickerman » Κυρ 06 Ιαν 2019, 19:39

Έχει παρακολουθήσει κανείς κάποιον αγώνα της Κοπεγχάγης; Κοιτάζω τα νούμερα του παρακάτω παίχτη(που αγωνίζεται ως δεξιός εξτρέμ) και πραγματικά αναρωτιέμαι πόσο γκολτζής μπορεί να είναι ή πόσο χαμηλού επιπέδου το πρωτάθλημά τους. Λογικά, το καλοκαίρι θα τον μοσχοπουλήσουν αν συνεχίσει έτσι.
https://www.transfermarkt.com/robert-sk ... ler/270393
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3466
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες