Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τρί 21 Αύγ 2018, 14:05

Ο Πιατι παιδια ο Πιατι!
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 21 Αύγ 2018, 14:05

Χρειαζόμαστε κάποιον να ξεκουράζει τον Mauricio και γι' αυτό με εξέπληξε που ο Μουλέν δεν πήρε ευκαιρίες. Αν ο Kaddouri μπορούσε να ανταποκριθεί στη θέση αυτή τι καλά που θα ήταν...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90099
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τρί 21 Αύγ 2018, 14:24

Η ομάδα είναι υπερπληρης. Η κίνηση εντυπωσιασμού έγινε με τον Σουηδό. Αν δεν υπάρξουν αποχωρήσεις δε χρειάζονται άλλες μεταγραφές.
Αυτά τα περί εκπληξης κλπ είναι για νεοπλουτισμο και βλαχονοοτροπια. Ολόκληρα μεγαθήρια στην Ευρώπη κάνουν 1-2 κινήσεις σε όλη τη μεταγραφική περίοδο.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6284
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Τρί 21 Αύγ 2018, 14:29

Περίεργη μεταγραφή αν οντως κλείσει ο τόσκα.
Φυσικά του χρόνου αν θες τον αγοράζεις εύκολα.
Καλο εργαλείο για αντι-κρέσπο.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 21 Αύγ 2018, 14:56

Οκ αν έρθει κάποιος παικταράς τελευταία μέρα εσείς βγείτε και κραξτε για νεοπλουτισμο και βλαχονοοτροπια...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τρί 21 Αύγ 2018, 15:08

Όταν ο οπαδός δεν αντιλαμβάνεται ότι η ομάδα έχει καλύψει όλα της τα κενά και ότι σε πολλές θέσεις υπάρχει και υπερπληθώρα ποιοτικών επιλογών και ονειρεύεται το ηχηρό όνομα την τελευταία μέρα, ε νεοπλουτισμός είναι.
Πείτε μου σε ποια θέση χρειάζεται αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ ενίσχυση, μετά την έλευση Τόσκα.
Ο Λουτσέσκου που ζήτησε 2-3 μεταγραφές δεν το έκανε τυχαία.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6284
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό psc1998 » Τρί 21 Αύγ 2018, 15:08

obanebane έγραψε:Τον παίχτη τον ξέρω,δε γράφω με βάση βίντεο.
Στην ηλικία των 26 ο Τζαβέλας ίδια ταχύτητα με τον Ρουμάνο είχε,ο οποίος ναι δεν ειναι αργο μπακ αλλα ουτε καμια σφαίρα.
Ξαναγράφω για συμπληρωματικός είναι καλός,οπως φαίνεται στράβωσε η δουλειά με Σταφυλιδη και καταλήξαμε στον Τοσκα.

Φιλε αν ξερεις τον παιχτη και χριζεις τον Σταφυλιδη σαν πολυ καλυτερο του τοτε πιο πολυ μπασκετικο σε κοβω.Και ο Τζαβελας επισης που κανεις συγκριση ουδεμια σχεση εχει μ αυτον. Το ποδοσφαιρο δεν ειναι μονο ταχυτητα...
psc1998
 
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 15:52

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό wickerman » Τρί 21 Αύγ 2018, 15:09

joshua έγραψε:Οκ αν έρθει κάποιος παικταράς τελευταία μέρα εσείς βγείτε και κραξτε για νεοπλουτισμο και βλαχονοοτροπια...

Αν όντως έρθει κάποιος παιχταράς προσωπικά θα γράψω Καλώς ήρθες παιχταρά!
Μαμώ τον νεοπλουτισμό και τη βλαχονοοτροπία μας!
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3476
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Τρί 21 Αύγ 2018, 15:12

Καλα τώρα παικτικά δεν νομίζω ο τόσκα να έχει τόσο τεχνικη αλλα δεν φαινεται να παίζει με καμινάδες απο αμυνα επίθεση.Τωρα για τα ανεβάσματα δεν ξέρω.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 21 Αύγ 2018, 15:12

Mīngus έγραψε:Όταν ο οπαδός δεν αντιλαμβάνεται ότι η ομάδα έχει καλύψει όλα της τα κενά και ότι σε πολλές θέσεις υπάρχει και υπερπληθώρα ποιοτικών επιλογών και ονειρεύεται το ηχηρό όνομα την τελευταία μέρα, ε νεοπλουτισμός είναι.
Πείτε μου σε ποια θέση χρειάζεται αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ ενίσχυση, μετά την έλευση Τόσκα.
Ο Λουτσέσκου που ζήτησε 2-3 μεταγραφές δεν το έκανε τυχαία.
Ο αντίλογος είναι πως εχθρός του καλού είναι το καλυτερο. Ενας παικταρας πάντα είναι καλοδεχούμενος αρκεί να μη χαλάει την ισορροπία της ομάδας. Λες και αν πεις στο Λουτσεσκου θα σου φέρω τον Τάισον της Σαχτάρ θα απαντήσει "όχι, είμαι οκ με ελ καντουρι".

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό psc1998 » Τρί 21 Αύγ 2018, 15:15

Mīngus έγραψε:Η ομάδα είναι υπερπληρης. Η κίνηση εντυπωσιασμού έγινε με τον Σουηδό. Αν δεν υπάρξουν αποχωρήσεις δε χρειάζονται άλλες μεταγραφές.
Αυτά τα περί εκπληξης κλπ είναι για νεοπλουτισμο και βλαχονοοτροπια. Ολόκληρα μεγαθήρια στην Ευρώπη κάνουν 1-2 κινήσεις σε όλη τη μεταγραφική περίοδο.

ποτε μια ομαδα δεν θεωρειται υπερπληρης. Ενα κορυφαιο κλαμπ εχει 30 παιχτες πρωτης γραμμης αλλα θα κανει και τιε μεταγραφες του.Οσο αναφορα την ομαδα μας υπαρχουν θεσεις που μπορουν ν αναβαθμιστουν ποιοτικα αρα εφοσον ερθει ενα καλος παιχτης ακομα γιατι να θεωρειται νεοπλουτισμος και βλαχονοοτροπια? Γιναμε Μανστεστερ Σιτυ και δεν το καταλαναμε?
psc1998
 
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 15:52

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τρί 21 Αύγ 2018, 15:19

Υποθετικά μπορούμε να γράφουμε και για Messi.
Ο Σαββίδης παραγοντικά έχει ωριμάσει. Όταν ξεκινά ο σχεδιασμός και ξέρουν τα ποσοτικά και τα ποιοτικά κενά, δουλεύουν για να τα καλύψουν. Αν πιστεύουμε ότι θα πάει ο ΠΑΟΚ να αγοράσει παίκτη με 10 εκατομμύρια χωρίς να προκύπτει από τον σχεδιασμό, νίπτω τας χείρας μου.
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πολλοί είναι πιο παθιασμένοι με τις μεταγραφές, παρά με την ομάδα που έχουμε τώρα.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6284
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τρί 21 Αύγ 2018, 15:26

Mīngus έγραψε:Όταν ο οπαδός δεν αντιλαμβάνεται ότι η ομάδα έχει καλύψει όλα της τα κενά και ότι σε πολλές θέσεις υπάρχει και υπερπληθώρα ποιοτικών επιλογών και ονειρεύεται το ηχηρό όνομα την τελευταία μέρα, ε νεοπλουτισμός είναι.
Πείτε μου σε ποια θέση χρειάζεται αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ ενίσχυση, μετά την έλευση Τόσκα.
Ο Λουτσέσκου που ζήτησε 2-3 μεταγραφές δεν το έκανε τυχαία.


Δεν θα με χάλαγε ένας επιθετικός-επιθετικός για δεύτερος/τρίτος
κι ένα δεξί μπακ

όχι ότι αν δεν έρθουν θα κλάψω
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό psc1998 » Τρί 21 Αύγ 2018, 15:28

Mīngus έγραψε:Υποθετικά μπορούμε να γράφουμε και για Messi.
Ο Σαββίδης παραγοντικά έχει ωριμάσει. Όταν ξεκινά ο σχεδιασμός και ξέρουν τα ποσοτικά και τα ποιοτικά κενά, δουλεύουν για να τα καλύψουν. Αν πιστεύουμε ότι θα πάει ο ΠΑΟΚ να αγοράσει παίκτη με 10 εκατομμύρια χωρίς να προκύπτει από τον σχεδιασμό, νίπτω τας χείρας μου.
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πολλοί είναι πιο παθιασμένοι με τις μεταγραφές, παρά με την ομάδα που έχουμε τώρα.

Ο σχεδιασμος ποιος ειναι? Να παρεις πρωταθλημα? Τοτε μπορει και να εισαι καλα ...μπορει λεω..αλλα αν ειναι ομως να διακριθεις στην Ευρωπη θελεις να εχεις ιδια ποιοτητα και στις αλλαγες ...δεν νομιζω οτι αν λειψει ο Ματος εχουμε αντικαταστατη....αν τραυματιστουν δυο-τρεις κομβικοι παιχτες μεσα στην χρονια με τα πολλα παιχνιδια τι κανεις? Το σταυρο σου? Μην βγαζετε βιαστικα συμπερασματα. Αποψη μου δεν ειμαστε πληρης για ομιλους τσαμπιονς λιγκ και νταμπλ στην Ελλαδα.
psc1998
 
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 15:52

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τρί 21 Αύγ 2018, 15:37

Τελείως διαφορετικό να χρειάζεσαι θεωρητικά ένα back up του Μάτος και άλλο τελείως πράγμα να περιμένεις το ηχηρό όνομα γιατί είσαι καυλωμένος με τις μεταγραφές.
Αν σαν back up δεν καλύπτει ο Κίτσιου ή ο Λύρατζης τον Λουτσέσκου, θα έπρεπε να του φέρουν. Για να μην ήρθε, κάτι σημαίνει.
Το να έχεις 2 ισάξιους παίκτες σε όλες τις θέσεις είναι σχεδόν ουτοπικό.
Η Σίτυ των δισεκατομμυρίων που ανέφερες ας πούμε, όταν τραυματίστηκε πέρσι για 6-7 μήνες ο Mendy, δεν είχε καν αντικαταστάτη. Έπαιζε ο Delph που άλλη είναι η θέση του. Όταν τραυματίστηκε κι αυτός, έκανε άλλες μαγγανείες ο Γκουαρντιόλα. Προφανώς άλλο το επίπεδο, αλλά άλλο και το επίπεδο δυσκολίας και οι στόχοι.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6284
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες