Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:37

Χωρίς τραυματσμούς. ούτε η μπάλα ξεχνιέται και σωματικά κάλιστα μπορείς να επανέλθεις στα 24 στο επίπεδο των 20
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό danirifle » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:39

matrixxakos4 έγραψε:Για τον μαρκοβιτ να πω κάτι που θέλω πολλές ώρες άλλα είχα μπαν , ο παίχτης πήγε στην λιβερπουλ σαν δεκάρι και όποτε έπαιξε όσο και αν έπαιξε ήταν δεκάρι, δεν ξέρω γιατί στην φενερ και στο βελγιο τον κάνανε εξτρεμ , δεν έχω ιδέα Και φέτος που έπαιξε σε ένα φιλικό προετοιμασίας σαν δεκάρι έπαιξε σκόραρε κιόλας, οταν στο βελγιο έπαιξε στα πλαγια έκοβε πρως τα μεσα, ποτέ δεν έκανε τον εξτρεμ πανο στην γραμμή, δεν ξερω αν σε εμας θα παιξει εξτρεμ η 10.


φίλε διαφωνώ 100%
επειδή παρακολουθώ φανατικά τη λίβερπουλ έχω δει αρκετά και τον μάρκοβιτς
ο παίχτης δεν έχει πάσα και δε βλέπει γήπεδο
με τίποτα δεν είναι δεκάρι

είναι καθαρά ταχύτατος παίχτης γραμμής, με μέτρια τρίπλα και μετριότατα τελειώματα
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10173
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:39

Gawain1978 έγραψε:
lamosas έγραψε:Η ομάδα θέλει έναν εξτρέμ αναφοράς και έναν μάγο μπροστά από Μαουρίτσιο να μαθαίνει και ο Πελκας.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Ο Πέλκας φίλε μου είναι σημαντικό να παραμείνει βασικός.Μια χαρά βελτιώνεται.Εσυ δεν βλέπεις βελτίωση από χρόνο σε χρόνο;
Στηρίξτε λίγο και τα δικά μας παιδιά.
Με 11 ξένους να παίζουμε;
Η Κούλα παίζει με κάποιον Μπακακη,Γαλανό Μανταλους κτλπ.
Πασχαλακης, Πέλκας, Λημνιός, Λάμπρου και Σιαμπανης πρέπει να στηριχτούν από ομάδα και κόσμο μια και αποτελούν το παρόν και το μέλλον μας από Έλληνες παίκτες.
ΥΓ:Του χρόνου με το καλό και οι Χ"Ησαΐας , Γιαννούλης και Κουλούρης


Ο πελκας είναι σημαντικό να γίνει ομαδικός και να μη χρησιμοποιεί σε κάθε ευκαιρία την ομάδα για να βελτιώσει τα νούμερα του με αποτέλεσμα να λειτουργεί εις βάρος της. Γιατί οσο καλός κι αν είσαι αν έχεις κακή νοοτροπία γαματα...
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: valia calda

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:44

Ο Βιερίνια ήταν ένας παίκτης που έπαιζε Πόρτο Β΄ μετά δανεικός σε Μαρκό,Λεισόες και ΠΑΟΚ.
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3798
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:45

danirifle έγραψε:
matrixxakos4 έγραψε:Για τον μαρκοβιτ να πω κάτι που θέλω πολλές ώρες άλλα είχα μπαν , ο παίχτης πήγε στην λιβερπουλ σαν δεκάρι και όποτε έπαιξε όσο και αν έπαιξε ήταν δεκάρι, δεν ξέρω γιατί στην φενερ και στο βελγιο τον κάνανε εξτρεμ , δεν έχω ιδέα Και φέτος που έπαιξε σε ένα φιλικό προετοιμασίας σαν δεκάρι έπαιξε σκόραρε κιόλας, οταν στο βελγιο έπαιξε στα πλαγια έκοβε πρως τα μεσα, ποτέ δεν έκανε τον εξτρεμ πανο στην γραμμή, δεν ξερω αν σε εμας θα παιξει εξτρεμ η 10.


φίλε διαφωνώ 100%
επειδή παρακολουθώ φανατικά τη λίβερπουλ έχω δει αρκετά και τον μάρκοβιτς
ο παίχτης δεν έχει πάσα και δε βλέπει γήπεδο
με τίποτα δεν είναι δεκάρι

είναι καθαρά ταχύτατος παίχτης γραμμής, με μέτρια τρίπλα και μετριότατα τελειώματα


ρε φίλε και εγω λιβερπουλ είμαι , τον είδες που έπαιξε στο φιλικό ? σκοραρε κιολας, και γενικά πάντα στο κέντρο τον θυμάμαι!
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Josey Wales » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:45

danirifle έγραψε:
matrixxakos4 έγραψε:Για τον μαρκοβιτ να πω κάτι που θέλω πολλές ώρες άλλα είχα μπαν , ο παίχτης πήγε στην λιβερπουλ σαν δεκάρι και όποτε έπαιξε όσο και αν έπαιξε ήταν δεκάρι, δεν ξέρω γιατί στην φενερ και στο βελγιο τον κάνανε εξτρεμ , δεν έχω ιδέα Και φέτος που έπαιξε σε ένα φιλικό προετοιμασίας σαν δεκάρι έπαιξε σκόραρε κιόλας, οταν στο βελγιο έπαιξε στα πλαγια έκοβε πρως τα μεσα, ποτέ δεν έκανε τον εξτρεμ πανο στην γραμμή, δεν ξερω αν σε εμας θα παιξει εξτρεμ η 10.


φίλε διαφωνώ 100%
επειδή παρακολουθώ φανατικά τη λίβερπουλ έχω δει αρκετά και τον μάρκοβιτς
ο παίχτης δεν έχει πάσα και δε βλέπει γήπεδο
με τίποτα δεν είναι δεκάρι

είναι καθαρά ταχύτατος παίχτης γραμμής, με μέτρια τρίπλα και μετριότατα τελειώματα

Τον Μάρκοβιτς τον έβαζαν πολλές φορές στην Λίβερπουλ να παίζει δεξί χαφ σε 4-4-2. Τις καλύτερες εμφανίσεις του τις έχει κάνει σαν δεύτερος επιθετικός είτε στην Παρτιζάν είτε στην Μπενφίκα μαζί με κάποιο άλλο βαρύ σέντερ φορ.
Άβαταρ μέλους
Josey Wales
 
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 21:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:49

Ερώτηση, διευκρινίζοντας ότι δεν έχω εικόνα του παίχτη. Από τον Γκάρι το Ροντρίγκεζ, όταν ήρθε σε εμάς, είναι χειρότερος σήμερα που γράφουμε; Ανώτερος; Τα ίδια πάνω κάτω; Δε βάζω την οικονομική παράμετρο στην κουβέντα. Δεν την παραγνωρίζω αλλά δεν την εξετάζω για την ώρα.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Demir » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:53

joshua έγραψε:Δηλαδη αν μπορουσαμε να φερουμε 2 παικτες οπως ο Μαρκοβιτς στα 24 τους, που πριν 2-3 χρονια κοστολογουνταν στα 20 μυρια, σε τιμη ευκαιριας λογω τελευταιας μερας μεταγραφων θα χαλουσε κανεναν? Ο ΠΑΟΚ σε αντιθεση με περσι δεν καιγεται να βαλει οποιον ερθει απο την πρωτη μερα,θα εχει καθε ανεση και χρονο για να τους ενσωματωσει οταν πρεπει και καπως ετσι οφειλει να εκμεταλευεται καθε τετοια περιπτωση.Αν ηταν να φερω καποιον 30+ ελευθερο που θα εμπαινε αν εμπαινε στην ομαδα σε κανα διμηνο θα ελεγα και εγω οχι αλλα σε κινησεις με προοπτικη λεω ΝΑΙ.

εμενα προσωπικα με χαλαει γιατι δεν θελουμε εξτρεμ εκτος αν ειναι υπερτοπ και ο μαρκοβιτς δεν ειναι.. αν ηταν να φερω εναν τυπου μαρλος,ταισον οκ... αλλα παικτη που εχει προσον ταχυτητα και τα τελευταια 4 χρονια δεν πετυχε πουθεναμ τι να τον κανω ,οταν εχω 2 σουπερ ταλεντα τετοιους.. να φαω ζαμπα και λημνιο γιατι? ο μαρκοβιτς παιζει μονο δεξια.. το ιδιο και ζαμπα-λημνιος..
εναν χαφ σκυλο που να κανει τα παντα..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:57

Ώρες ώρες πραγματικά θα με τρελανετε και είμαι εγώ ο γκρινιάρης. Την ίδια στιγμή που έχουμε απογειώσει και ορθώς παίκτες που ούτε στο όνειρο τους δεν θα φορούσαν την φανέλα της Λίβερπουλ και φέτος έχουμε αποκτήσει τον Ακπομ από τα δεύτερα της Άρσεναλ,τον Ζαμπα από μια τερεκ γκροζνι,τον Τοσκα και πιο ακριβό περιουσιακό μας στοιχείο είναι ο Πριγιοβιτς που στα 24 έπαιζε στη Β Τουρκίας κάποιοι εμφανίζουν τον Μαρκοβιτς όντως χειρότερο από τον Κουτσιανικουλη...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό proedros » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:58

Ρε παιδιά αν δεν είναι καλός στην πάσα, έχει μέτρια τελειώματα και είναι μόνο γρήγορος τι να τον κάνουμε???Δεν μπορεί να έφτασε κάποτε σε τόσο υψηλό επίπεδο χωρίς να έχει τίποτα ιδιαίτερο!!Ας μιλήσει κάποιος που τον έχει δει και τον ξέει πολύ καλά...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Πέμ 30 Αύγ 2018, 22:59

τωρα θα πω κατι που θα ξεσηκωσει ισως αντιδρασεις αλλα ας ειναι,

ο ΠΑΟΚ εχει φτασει σε υψηλο επιπεδο,ειναι η καλυτερη ομαδα στην ελλαδα και μια πολυ καλη ομαδα για τα δεδομενα της ευρωπης(οχι ομως σε επιπεδο μπενφικα κ.λπ)
για να περασει στο επομενο επιπεδο,κατα την γνωμη μου θελει χαφ ταχυδυναμα,πρεπει να υπαρχουν δυο τουλαχιστον ταχυδυναμα χαφ με ποιοτικα χαρακτηριστικα στον αξονα(Τωρα εχουμε ενα)σε ΚΑΘΕ ματς.οχι να βγαζει το φιδι απο την τρυπα μονος του ο πελκας.
επισης ο πριγιοβιτς να μεινει,ειναι παιχταρας στα τελειωματα τα χουμε πει,τα ξερουμε
αλλα αν θελουμε να δουμε επιπροσθετη βελτιωση πρεπει να βρεις εναν με τα τελειωματα του που να συνδυαζει και ταχυδυναμη,ειναι αυτος ο ακπομ; μακαρι...θα καναν παντως ωραιο διδυμο οι δυο τους(εναλλαξ εννοω) στην ομαδα αν ισχυει αυτο
επισης ο οντως παιχταρας βιερινια επειδη τον θελουμε και για τα ματς υψηλου επιπεδου,ηρθε απο την 38 στην καταταξη(βεβαιως καλυτερο πρωταθλημα,αλλα 38) στην 49 που εχει συνεχη ανοδο...τον θυμαμαι στεγνο στην γερμανια,τον χαιρομουν,το προπονητικο τημ πρεπει να τον επαναφερει ετσι και τοτε μπορει να μεινει στην θεση του μπακ,αλλιως προτιμοτερη η θεση εξτρεμ για τα μεγαλα ματς.
αυτα
ετσι θα κανει και αυτο που θελει ο λουτσε και που το επαιξε επι μακρον η μπενφικα στα μεταξυ μας,την ασφυκτικη πιεση,να βγαινει με παιχτη παραπανω στην αμυνα κ.λπ να "πνιγει" τον αντιπαλο
με το ροστερ οπως ειναι αυτο φυσικα δεν μπορει να το παιξει σε ματς υψηλου επιπεδο.

βεβαια το να βρεις παιχταραδες ταχυδυναμους που εχουν και υψηλη τεχνικη κ.λπ δεν ειναι και το ευκολοτερο πραγμα στον κοσμο,μια φορα ειχαν τετοιους οι ομαδες που μας εκαναν εντυπωση(και η σπαρτακ και ιδιως η μπενφικα)
οι αλλοι ειναι οκ στις θεσεις τους,ο μαουριτσιο με εναν πελκα μπροστα και εναν ταχυδυναμο χαφ ακομα κοντα του θα αναδειχτει περισσοτερο και δεν θα ειναι προβλημα οταν αμυνομαστε και πιεζουμε.τα εξτρεμ με zαμπα και λημνιο (πρεπει να βελτιωσει το 1 με 1,φανηκε πως με ομαδαρες εχει θεμα)ειναι δυνατα,ακομα και με ουαρντα
ματος ειναι ο κορυφαιος,βαρελα κρεσπο με εναν "σκυλο" κοφτη μπροστα τους που θα εχει και ανεβασματα θα εχουν λιγοτερη δουλεια
ενα βιερινια με καλυτερη φυσικη κατασταση και εκρηξη θα δωσει καλυτερη ενεργεια στην πλευρα του.
αυτες θεωρω ειναι οι θεσεις που θα μας αλλαξουν επιπεδο...ειμαστε κοντα,φανηκε αυτο στα προκριματικα,αλλα μας λειπει κατι ακομα..

καλο βραδυ
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Πέμ 30 Αύγ 2018, 23:25, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό dtown » Πέμ 30 Αύγ 2018, 23:00

Αν δεν ειχε τραυματισμους και δεν εδειξε τιποτα σε Χαλ και Αντερλεχτ αυτο δεν προβληματιζει κανεναν?Αυτες οι ομαδες ειναι ανωτερου επιπεδου απο τον ΠΑΟΚ?Για μενα η ετοιμοτητα ενος παικτη και το να εχει γεματες σεζον παιζει μεγαλο ρολο.Αυτος δεν επαιζε οχι στη Λιβερπουλ ουτε στις ομαδες που πηγαινε δανεικος.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 30 Αύγ 2018, 23:01

Παλαιολόγος έγραψε:τωρα θα πω κατι που θα ξεσηκωσει αντιδρασεις αλλα ας ειναι,δεν αυτολογοκρινομαι



Πριν το διαβασω η πρωτη μου αντιδραση :lol: αει στο καλο
παω να το διαβασω τωρα
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Πέμ 30 Αύγ 2018, 23:02

κολλάει πανω στην ομάδα πάντως
γρηγορος παίκτης προσπαθει να βρει τελικες στην εστια ξεμαρκαρετε ευκολα.
Πολυ ευκολα,ευελικτος.
Νταξει ντριπλες φαντεζι δε κανει οπως ο ζαμπα και ο ουαρντα αλλα το ξερει το τοπι.
Εναλασεται και στα πλαγια και πισω απο τον φορ δεν παιζει μονοτονα δηλαδη.
Αλλα απενατι σε κλειστες αμυνες που παιζουν ξυλο οπως ο αστερας πχ δεν ξερω αν μπορει να ανταπενελθει τεσπα.
Μακαρι να ειναι υγειης
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό danirifle » Πέμ 30 Αύγ 2018, 23:03

το ότι είναι ταχύτατος, χωρίς σπουδαίο 1vs1, με μέτρια τελειώματα, είναι η αξιολόγησή μου όσον αφορά το επίπεδο της πρέμιερ

κανείς δεν είπε ότι δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ
για τη λίβερπουλ φυσικά και δεν κάνει

μπορεί να έρθει στη σουπαλιγκ και να βγει ροντρίγκες
(έχει καλύτερη τεχνική από τον γκάρυ)

εννοείται ότι δεν είναι παλαίμαχος
η φυσική του κατάσταση είναι πολύ καλή
(σε αντίθεση με τον τουρέ, που αν έρθει, θα γελάμε ομαδικώς. ο τύπος περπατάει στο γήπεδο. ο σάκοφ μπροστά του είναι road runner)
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10173
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες