Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Παρ 17 Αύγ 2018, 00:22

zarathustra79 έγραψε:Νομιζω οτι δεν ειναι τοσο μονοδιαστατος. Μπορει στην Cska κατα κυριο λογο να ειχε αυτον τον ρολο, αλλα οποτε χρειαζονταν αλλαζε θεση στο γηπεδο. Πιστευω οτι αν ο lucescu ζητησει διαφορετικα πραγματα απο αυτον, θα καταφερε να προσαρμοστει.


Η αλήθεια είναι πως είδα 3 παιχνίδια της περυσινής χρονιάς. Είναι παίκτης του προπονητή και αυτό φαίνεται.
Πάντως δεν είναι κακό ένας παίκτης να είναι μονοδιάστατος. Και ο Πρίγιο μονοδιάστατος είναι :)
Προσωπική μου αίσθηση είναι πως δεν μπορεί να προσφέρει σαν οκτάρι στην ανάπτυξη. Μακάρι να κάνω λάθος και να έχεις δίκιο εσύ φίλε. Σε 1-2 μήνες μάλλον θα ξέρουμε.
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Παρ 17 Αύγ 2018, 00:54

nikospaok66 έγραψε:Γιατί κάτι μου λέει ότι πάμε για Μπεν Αρφά? Μακάρι!!!

:pano: :pano: :pano: :pano:
Ήδη έχουμε εκεί στα εξτρέμ φίλε Λημνιό/Biseswar/Warda/El-Kaddouri/Λάμπρου/Jaba που θα χωρέσει;
Με τίποτα! Δεν νομίζω να χαλάσει τα εξτρέμ που έχει με τίποτα ήδη είναι αρκετοί πότε θα παίξουν όλοι; 7 εξτρέμ θα έχουμε winger; Με τίποτα ο Ben Arfa θα ήταν καλή λύση μόνο "αν" εφεύγε ο Kaddouris και πάλι απορρίψαμε πόσες προτάσεις που ήρθαν ή να φεύγαν El-Kaddouri και Biseswar(πωλήσεις).

Εκτός άλλη επιλογή είναι αν φύγει ένας ο Biseswar που το συμβολαιό του τελειώνει 2019 και σε 6μήνες μπορεί να υπογράψει όπου θέλει που πάλι δεν το βλέπω ούτε στο 1%.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Alastor » Παρ 17 Αύγ 2018, 01:40

αν κλεισουμε και βασικο αριστερο μπακ,κερδιζουμε Βιερινια μπροστα.Δεν θελουμε αλλη μεταγραφη,εκτος αν σκοπευει ο Λου να εχουμε αποχωρησεις απτους υπαρχοντες ακραιους
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό seaman » Παρ 17 Αύγ 2018, 02:34

Ο Alessio Cerci, που δεν φόρεσε τελικά τη φανέλα μας σύμφωνα με τα προηγηθέντα δημοσιεύματα, άραξε από απόψε στην Τουρκία και στην περίφημα πρωτευουσιάνα Ανκαραγκουτσού
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό prist64 » Παρ 17 Αύγ 2018, 04:20

Demir έγραψε:παικτες κατω των 18 μπορουν να υπογραψουν 3ετη συμβολαιο.. οχι παραπανω.. οταν ο βρακας ηρθε πριν 3 χρονια υπεγραψε λοιπν 3ετες.. και τελειωσε φετος.. υπηρχε ενα αστερακι στο συμβολαιο ,για συμμετοχες και αυτοματη ανανεωση.. και συμμετοχες περσι(που επρεπε να παρει και δεν πηρε) και για φετος (που σιγουρα δεν θα επερνε).. ετσι ειχε την επιλογη να φυγει.. και εφυγε... ειπαμε αν δεν γινουν β ομαδες ,θα τους χανουμε..


στο αρθρο που εχει το φορουμ
γραφει πως στη Ναπολι υπεγραψε 2+3 χρονια,μεχρι τα 22 του.

τους πιτσιρικαδες καθε χρονο θα τους βαζεις να υπογραφουν καινουριο τριετες συμβολαιο
κι αν δε θελουν να μη παιζουν ουτε "κοροιδο" με την ομαδα
αντε γιατι παρατραβηξε η κοροδια με τα 15χρονα και τους μανατζερ τους

ας μη παιξουν δυο χρονια και θα σου πω μετα που θα τους δουν οι Βασιλειες και οι Ναπολι
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό prist64 » Παρ 17 Αύγ 2018, 04:38

Anthimox έγραψε: (για την κυρία Νίνα φυσικά υπάρχει πλήθος κουτσομπολιών αλλά δεν αφορούν το φόρουμ)

Εύχομαι να βοήθησα.


Οχι ρε φιλε δεν βοηθησες

ακου λεει δεν αφορουν το φορουμ τα της ..............Νίνα
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Παρ 17 Αύγ 2018, 07:03

λοιπόν έχουμε και λέμε Ο Γιωργος είχε πει πως μετά τον βερννμλοομ θα πάρουμε άλλες 2 μεταγραφές!

Εγω Πιστεύω πως δεν μας παίρνει να πάρουμε παίκτες που να προορίζονται για βασικοί.
-Ενας θα είναι αρ.μπακ για αλλαγή του βιερινια!
-Ο δεύτερος είναι ένα ερωτηματικό ακούγετε προς τα έξω οτι θα ειναι εξτρεμ αρα δεν θα είναι με τίποτα εξτρεμ γιατι η τακτικη της ΠΑΕ τα τελευταία χρόνια είναι να φέρνει παίχτες σε τόσο μυστικό επίπεδο που ανακοινώνονται από το πουθενά!

Αν κρίνουμε από την πληθώρα παικτών σε όλες τις θέσεις τότε η μονή θέση που υστερεί σε σύγκριση με τις άλλες είναι αυτή του σέντερ φορ !

αν για κάθε θέση έχεις 3 σίγουρα τότε για σεντερ φορ έχεις 2.

δεξί μπακ - κιτσιου, ματος, βιερινια
αριστερό μπακ - βιερινια,μεταγραφη,κρεσπο
σεντερ μπακ - βαρελα, κρεσπο, χαντσεριντι, μαλεζας
χαφ (8αρια-6αρια) - βερνμπλουμ,κανιας,μαουρισιο,χαρισης,σακχοφ
εξτρεμ - leo jaba,ουάρντα,λημνιος,Λαμπρου , Ελ καντουρι,Μπισεσβαρ ,βιερινια
δεκα - πελκας , ουαρντα, μπισεσβαρ , ελ καντουρι.
επιθετικοι - πριγιοβιτς, ακπομ!

-
Τώρα που το σκέφτομαι αυτό που πραγματικά δεν έχουμε είναι μια αλλαγή του πελκα στον ρόλο που έχει ο πελκας σαν δεύτερος επιθετικός (ss-ψ9) Σαν δεκάρια μπορούν να παίξουν πόλοι παίχτες σαν δεύτεροι επιθετικοί πάλι μπορούν να παίξουν πολλοί αλλά με διαφορετικό τρόπο, γνώμη μου είναι ότι θα κινηθούμε για μια ισάξια αλλαγή του Πελκα όχι γιατί δεν έχουμε παίκτες που να παίζουν στην θέση του άλλα γιατί δεν έχουμε παίκτη που να μπορεί να παίξει με επιτυχία τον Ρόλο του Πελκα.
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Παρ 17 Αύγ 2018, 08:11

Ο Μπεν Αρφα οσο και παιχταράς και να είναι θα μας χαλάσει τα αποδυτήρια.
Και είναι επίσης 30+.
Μακριά και αγαπημένοι
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό ABALAEA2 » Παρ 17 Αύγ 2018, 08:49

Εγώ που δεν θέλω άλλη μεταγραφή εκτός του LB, αλλά μόνο 2-3 αποχωρήσεις είμαι άρρωστος???
Άβαταρ μέλους
ABALAEA2
 
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:14
Τοποθεσία: Gerakas Attika

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 17 Αύγ 2018, 08:50

Δεν νομιζω πως κανεις καιγεται για αλλη μεταγραφη πλην του αριστερου μπακ.Κουβεντα να γινεται απλα!
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 17 Αύγ 2018, 09:12

Η ομάδα είναι σίγουρα πλήρης με την διαφαινόμενη έλευση αριστερού μπακ.
Το θέμα είναι ότι αν περάσουμε την Μπενφίκα και με το πιθανό ενδεχόμενο να αντιμετωπίσεις μεγαθήρια όπως Μπάγερν Μονάχου, Ρεάλ Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα Γιουβέντους κτλπ...δεν θα ήταν καλό να αποκτήσεις και έναν παικταρα που με μία ενέργεια του θα μπορούσε να κάνει την διαφορά;
Έναν παίκτη που θα προσέδιδε και κάποιο έξτρα prestige;
Ο Μπεν Αρφα ακούγεται μόνο ως επιθυμία κάποιων.
Δε νομίζω να έχουμε ενδιαφερθεί τουλάχιστον ακόμη.
Αλλά είναι ένας τέτοιος παίκτης που περιγράφω παραπάνω.
Νομίζω οι περισσότεροι έχετε δει τι έχει κάνει απέναντι σε ομάδες όπως η Παρί (πριν τον αποκτήσει) και πώς ξεφτιλισε αμυντικούς όπως ο Νταβίντ Λουίζ.
Τώρα για το αν χαλάσει τα αποδυτήρια δεν μπορώ να το ξέρω.
Σίγουρα οποιοδήποτε μεγάλο όνομα είναι επικίνδυνο αλλά δεν έχω ακούσει κάτι για τον συγκεκριμένο ότι προκαλεί προβλήματα.
Σίγουρα ήταν δυσαρεστημένος στην Παρί επειδή δεν έπαιζε αλλά οκ... λογικό
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό ABALAEA2 » Παρ 17 Αύγ 2018, 09:18

Εγώ όχι απλά δεν καίγομαι αλλά θεωρώ και κακό να γίνει. Λάμπρου και Χαρίσης είναι 7ος και 6ος σε προτεραιότητα στη θέση τους αντίστοιχα. Γιατί να γίνουν 8ος και 7ος και όχι 6ος και 5ος??
Άβαταρ μέλους
ABALAEA2
 
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:14
Τοποθεσία: Gerakas Attika

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 17 Αύγ 2018, 09:18

ABALAEA2 έγραψε:Εγώ που δεν θέλω άλλη μεταγραφή εκτός του LB, αλλά μόνο 2-3 αποχωρήσεις είμαι άρρωστος???


μία από τα ίδια
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Banksy » Παρ 17 Αύγ 2018, 09:26

Ναι όπως έχει τώρα το ρόστερ οποιαδήποτε άλλη μεταγραφή πλην αριστερού μπακ πιο πολύ κακό θα κάνει παρά καλό.
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 17 Αύγ 2018, 09:52

Για τα εξτρεμ χωραει παντως κουβεντα,ειδικα αν δεν σκεφτονται να μετατοπισουν μπροστα τον Βιερινια με την αποκτηση ακραιου μπακ για εντεκαδα και χωραει κουβεντα οχι γιατι δεν υπαρχουν λυσεις αριθμητικα αλλα γιατι δεν υπαρχει μια σταθερα,ενας παικτης να πεις οτι περνει την φανελα σπιτι του.Υπαρχουν ειτε παικτες με πολυ ενδιαφερουσα προοπτικη,ειτε παικτες που παιζουν κατα συνθηκη στην θεση.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες