Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Σάβ 11 Αύγ 2018, 11:45

Διαβάζω συνεχώς για τον χαρακτήρα του παίχτη, λες και τον ξέραμε από χθες και έχουμε πάει μαζί φαντάροι.

Από που προκύπτει ότι είναι δύσκολος και απαιτητικός χαρακτηρας; από μυθεύματα που μας πασάρουν οι ΑΡΔ οταν δεν εχουν τι να γραψουν ή όταν εκ του πονηρού γράφουν για να δημιουργήσουν πρόβλημα στην ομάδα;

Εδώ υπάρχουν κάποια δεδομένα. Ο παίχτης πέρασε μια 7ετια σε ΜΙΑ και μόνο ομάδα.

Κατά την παραμονή του εκεί κέρδισε τον σεβασμό των προπονητών του, των συμπαικτών του και το κυριότερο των αντιπάλων του. Δεν είναι δύσκολο να το επιβεβαιώσει κάποιος αυτό, μια βόλτα σε άρθρα και φόρουμ προς Ρωσία μεριά είναι αρκετή.

Ο παίχτης είναι ο ορισμός του επαγγελματία, του παίχτη ομάδας και θεωρείται όχι άδικα από τους Ρώσους ηγετική φυσιογνωμία.

Μπορεί εδώ να μη δείξει τίποτα απο όλα αυτά και να βγάλει τον κακο του εαυτό. Δεκτό.

Αλλά το να δημιουργούμε σενάρια καταστροφής ενώ η καριέρα του παίχτη δείχνει ακριβώς τα αντίθετα πράγματα ε, είναι καπως.

Κι επειδή ακουω/διαβαζω/βλεπω πολλούς συνοπαδους να μιλάνε για γιούχα όταν μπει στην Τούμπα (Όχι εδώ μέσα ευτυχως), ελπίζω να σοβαρευτούμε τώρα που είναι καιρός.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό kaltirim » Σάβ 11 Αύγ 2018, 11:52

JohnDag έγραψε:
Κι επειδή ακουω/διαβαζω/βλεπω πολλούς συνοπαδους να μιλάνε για γιούχα όταν μπει στην Τούμπα (Όχι εδώ μέσα ευτυχως), ελπίζω να σοβαρευτούμε τώρα που είναι καιρός.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Φίλε μου, αυτοί που μιλάνε για γιούχα, σίγουρα δεν είναι συνοπαδοί σου. Σίγουρα δεν είναι Π.Α.Ο.Κ και σίγουρα δεν αγαπούν την ομάδα περισσότερο από τη δική τους εικονική πραγματικότητα.
Άβαταρ μέλους
kaltirim
 
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Παρ 03 Ιουν 2011, 21:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Σάβ 11 Αύγ 2018, 11:54

Ρε παιδιά ποιος χαρακτήρας του; Που τον ξέρετε τον χαρακτήρα του; Ακούστηκε ποτέ να έχει δημιουργήσει πρόβλημα σε κάποια από τις ομάδες που ήταν ; Ο παίχτης είναι 32, ψάχνει το τελευταίο του μεγάλο συμβόλαιο και πολύ πιθανό την τελευταία του ομάδα. Από 1000 μεριές θα το ψαξει. Περίμενε μήπως του κάτσει κάποιο από τα μεγάλα πρωταθλήματα . Δεν του έκατσε και θα πάει εκεί που θα του δώσουν τα πιο πολλά . Δεν είναι δυνατόν να σας σοκάρει ακόμα αυτό στο ποδόσφαιρο του 2018. Το αν τον παρουσιάσαμε εμείς ως κλεισμένο είναι δικό μας πρόβλημα όχι δικό του. Ο Wernbloom έκανε ότι θα εκανε οποιοσδήποτε άλλος ποδοσφαιριστης σ αυτόν τον πλανήτη. Κοίταξε το συμφέρον του. Και είναι αστείο να πιστεύετε ότι θα επιρεαστουν οι δικοί μας παιχτες. Ακριβώς το ίδιο θα έκαναν κι αυτοί .
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2423
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Σάβ 11 Αύγ 2018, 11:59

Και επειδή έγινε μεγάλη συζήτηση για τον Νατχο τις προηγούμενες ημέρες (τον οποιον κι εγώ γουστάρω) και επειδή μας αρέσουν οι συγκρίσεις να σας ενημερώσω ότι η ΤΣΚΑ τον 30χρονο Νατχο τον άφησε ελεύθερο με τη λήξη του συμβόλαιο του χωρίς να κατάθεση καν προταση ανανέωσης, ενώ τον 32χρονο Βερνμπλουμ τον έκανε πρόταση ανανέωσης και τον ήθελε σαν τρελή να παραμείνει.

Αυτά δεν είναι οι εκτιμήσεις και μυθεύματα, αλλά πραγματικά περιστατικά.



Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Σάβ 11 Αύγ 2018, 12:01

Ο Μπλουμ θα είναι έτοιμος για το μεγάλο ξεκοκκάλισμα στις 23/9.
Και καπάκι θα κατέβει για ξύλο την άλλη βδομάδα στο βόθρο.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5531
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Σάβ 11 Αύγ 2018, 12:09

Εικόνα
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8500
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό tzoker » Σάβ 11 Αύγ 2018, 12:25

Επειδή πολλά λέγονται για τις απαιτήσεις από τον παίκτη.
Εγώ θα έχω απίστευτες απαιτήσεις λόγω τους τεράστιου συμβολαίου που έχει. Το μεγαλύτερο στην ιστορία μας. Ούτε λόγω χαρακτήρα ούτε λόγω καθυστέρησης.

Παρεμπιπτόντως ένας άλλος Σουηδός μουντιάλικος κιολας, 3 χρόνια νεώτερος ο Εκνταλ του Αμβούργου, με μεταγραφή 2 εκ στην Σαμντορια και συμβόλαιο μικρότερο.Σίγουρα δεν είναι στο επίπεδο που εφτασε Βερνμπλουμ στη Τσσκα αλλά έχει άλλα θετικά.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Σάβ 11 Αύγ 2018, 12:42

O περσινός Wernbloom απ' τον ekdall που είδα σε όλα τα ματς του μουντιάλ.Η μόνη τους διαφορά ειναι η ταχυτητα.Οτι ο έκνταλ ειναι λίγο πιο γρήγορος.Ίδιο στυλ παίκτη.Τεσπα
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mattias_g4 » Σάβ 11 Αύγ 2018, 12:53

Άσχετο αλλά ο Σουηδός δεν θα ήταν και γαμω τα σέντερ μπακ με τα χαρακτηριστικά που έχει;;; Αν όχι τώρα στα 32 αλλά στα 35 θα μπορούσε λόγο ηλικίας να είναι χρήσιμος ακόμη!
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΑΞΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2018
Άβαταρ μέλους
Mattias_g4
 
Δημοσιεύσεις: 1006
Εγγραφή: Σάβ 07 Δεκ 2013, 23:07
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό riegel » Σάβ 11 Αύγ 2018, 13:01

O ekdall καλή περίπτωση μεν, εξαιρετικά γυάλινος τα τελευταία 2-3 χρόνια δε.. κάθε περίπτωση έχει τα ρίσκα της γι αυτό χρειάζεται και ψάξιμο
Άβαταρ μέλους
riegel
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 23:19
Τοποθεσία: Athens

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό prist64 » Σάβ 11 Αύγ 2018, 13:54

το θεμα δεν ειναι ΜΟΝΟ η ποδοσφαιρικη αξια του όποιου παικτη

το μεγαλο λαθος ειναι η δημοσιοτητα που πηρε το θεμα

αυτη την στιγμη εχουμε υποδειγματικα "αποδυτηρια"
η ομαδα,φαινομενικα τουλαχιστον,λειτουργει σαν οιικογενεια.

το να ξερουν οι Κανιας και Μαουρισιο οτι "παρακαλαμε" τοσο καιρο
ενα παικτη ο οποιος θα ερθει με ηγεμονικο συμβολαιο
για να παρει την φανελα στο σπιτι του και να αφησει εκτος καποιον απο τους δυο
κανοντας 3 μηνες διακοπες,ενω αυτοι εβραζαν στην προπονηση
και εφεραν την ομαδα στα play off του chl
δεν νομιζετε οτι θα εχει επιπτωσεις?

για να μη πω για τον Σακχωφ που θα ειναι μεταξυ παγκου και εξεδρας

ΥΓ δεν ειμαι πουλενακιας,συμπαθειες που ειχα οταν ηρθε η ωρα τους
χαρηκα που δεν μπορουν πλεον να ειναι μελη της ομαδας

τον Κανιας δεν τον θεωρω βασικο για φετος

επρεπε να υπαρχει ταυτοχρονη διαπραγματευση με ισαξιο χαφ
ωστε να ερθει εγκαιρα και να ειναι σε θεση να βοηθησει αγωνιστικα
και να αποφευχθουν τυχον κλυδωνισμοι
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Hermann » Σάβ 11 Αύγ 2018, 14:05

Δε διαφωνώ αλλά όταν κυνηγάς τέτοιου επιπέδου παίκτες, τέτοιες καταστάσεις θα έχεις.

Και αυτό είναι κάτι που πρέπει να αντιλαμβάνεται ο κάθε Κάνιας και ο κάθε Μαουρίσιο.

Μη ξεχνάμε ότι και ο Μάου 5έλη Αυγούστου ήρθε ενώ είχε πρώτο ακουστεί πολύ νωρίτερα.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3488
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 11 Αύγ 2018, 14:19

Αυτό που με κάνει εντύπωση με τον βερμπλουμ είναι πως ενώ έχει 141 κίτρινες κάρτες στην καριέρα του, από τις οποίες οι δύο είναι δεύτερες, οι κόκκινες είναι μονο τρεις. Στα μάτια μου αυτό δείχνει ένα σκληρό παίκτη αλλά όχι βρώμικο. Δε ξέρω αν θα είναι αυτός ή επόμενη μεταγραφή μας αλλά το κέντρο μας χρειάζεται λίγο παραπάνω τσαμπουκα
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9910
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Σάβ 11 Αύγ 2018, 14:22

Prist σωστό είναι αυτό που λες και ίσως να το σκέφτηκαν οι κάνιας και μάου αλλά γιαυτό υπάρχει ο Ράζβαν για να αντιμετωπίσει τους παίκτες δίκαια. Όποιος και να έρθει πρέπει να παλέψει για να μπεί στην ενδεκάδα και δεν είναι σε καμία περίπτωση πιο ψηλά στις προτιμήσεις του κόουτς από τους ήδη υπάρχοντες παίκτες. Όσο υπάρχει ο Λουτσέσκου με λίγα λόγια έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 11 Αύγ 2018, 14:38

Γι αυτό, ας τον βάζουμε κάθε μέρα και πιο δύσκολα, ώστε να βρούμε το σημείο .............. τήξης του... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες