Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 06 Αύγ 2018, 01:31

Kostas_Peraia4 έγραψε:Ξεκάθαρα η υπόθεση έχει κολλήσει στο οικονομικό. Υπήρχε αρκετά μεγάλη διαφορά. Άσε που εγώ δεν πιστεύω ότι αυτός ήρθε εδώ για να υπογράψει, αλλά για να διαφημίσει τον εαυτό του ώστε να πει πχ η Λάτσιο ή η Γαλατα «ώπα αυτός είναι Θεσσαλονίκη και κοντεύει να κλείσει, ας αυξήσουμε την προσφορά μας».

Γι' αυτό λέω ότι ο Γιώργης και γενικότερα όλη η ΠΑΕ έπρεπε να είναι ψηλιασμένοι. Έγινε εντελώς λάθος διαχείριση, ακόμα και στο επικοινωνιακό κομμάτι.

ΥΓ. Αυτά τα περί σπιτιών και πισινών είναι να χαμε να λέγαμε
Και όμως και εσύ στηρίζεσε σε υποθέσεις και βγάζεις συμπέρασμα κανένας δεν ξέρει εκτός τους άμεσα ενδιαφερόμενους τι παίχτηκε.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 06 Αύγ 2018, 01:32

MANIAKOS έγραψε:Ευχαριστουμε κωστα π για τασ πλεροφοριασ
Υποθέσεις κανει κι αυτός καμμια πληροφορία

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 06 Αύγ 2018, 01:33

Ξεκαθαρα εχει ρεπορτσζ
Ο κωστασ δεν ειναι αερολογοσ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 06 Αύγ 2018, 01:34

Ποιο ρεπορτάζ ας πει ποια ήταν η οικονομική διαφορά και από που το έμαθε..... Υποθέσεις κανει όπως όλοι μας.....
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 06 Αύγ 2018, 01:41

Ενας δημοσιογραφος δεν αποκαλύπτει ποτε τας πηγες του
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Dakos4 » Δευτ 06 Αύγ 2018, 01:42

eorptol1 έγραψε:Ποιο ρεπορτάζ ας πει ποια ήταν η οικονομική διαφορά και από που το έμαθε..... Υποθέσεις κανει όπως όλοι μας.....

Προφανώς ξέρει κάτι παραπάνω από μένα και από σένα. Σιγά μην κάτσει να μας πεις και τις πηγές του.
Η δική σου υπόθεση αλήθεια ποια είναι;
Dakos4
 
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: Πέμ 29 Δεκ 2016, 16:22

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Δευτ 06 Αύγ 2018, 01:53

eorptol1 έγραψε:
Kostas_Peraia4 έγραψε:Ξεκάθαρα η υπόθεση έχει κολλήσει στο οικονομικό. Υπήρχε αρκετά μεγάλη διαφορά. Άσε που εγώ δεν πιστεύω ότι αυτός ήρθε εδώ για να υπογράψει, αλλά για να διαφημίσει τον εαυτό του ώστε να πει πχ η Λάτσιο ή η Γαλατα «ώπα αυτός είναι Θεσσαλονίκη και κοντεύει να κλείσει, ας αυξήσουμε την προσφορά μας».

Γι' αυτό λέω ότι ο Γιώργης και γενικότερα όλη η ΠΑΕ έπρεπε να είναι ψηλιασμένοι. Έγινε εντελώς λάθος διαχείριση, ακόμα και στο επικοινωνιακό κομμάτι.

ΥΓ. Αυτά τα περί σπιτιών και πισινών είναι να χαμε να λέγαμε
Και όμως και εσύ στηρίζεσε σε υποθέσεις και βγάζεις συμπέρασμα κανένας δεν ξέρει εκτός τους άμεσα ενδιαφερόμενους τι παίχτηκε.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν σε κακολογώ, άλλωστε δεν πρέπει να παίρνουμε στα σοβαρά τους ΑΡΔ ;)
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Δευτ 06 Αύγ 2018, 01:53

Βασικά περιμένουμε να βγεί το επόμενο όνομα για την θέση 6. Δεν είναι έκπληξη το ότι ο Μπλούμ μας είχε και μας έχει ως δεύτερη επιλογή και περιμένει κάτι καλύτερο. Απλά ο τρόπος που το διαχειρίζεται είναι εκνευριστικός σε σημείο να νιώθουν και κάποιοι ότι μας υποτιμά.

Για το αριστερό μπάκ πραγματικά είναι περίεργο που δεν έχει ακουστεί κάτι. Αλλά η νηνεμία συνήθως φέρνει παίκτη. Γιά να δούμε τί θα δούμε αυτή την εβδομάδα. Ολοι θα θέλαμε έτοιμο παίκτη σαν τον Ακπόμ. Αλλά ...
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 06 Αύγ 2018, 05:38

Αριστερό μπακ είναι προφανές για μένα πως θα περιμένουμε Σταφυλιδη μέχρι τέλος για limit down στην τιμή.Τωρα για το χαφ συνήθως τα αντανακλαστικά μας όταν στραβώνει κάτι δεν είναι τα καλύτερα.Δεν θα μου κάνει έκπληξη να μην πάρουμε τελικά αν και λογικά θα λειτουργήσει ο εγωισμός.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 06 Αύγ 2018, 06:27

Kostas_Peraia4 έγραψε:Άσε που εγώ δεν πιστεύω ότι αυτός ήρθε εδώ για να υπογράψει, αλλά για να διαφημίσει τον εαυτό του ώστε να πει πχ η Λάτσιο ή η Γαλατα «ώπα αυτός είναι Θεσσαλονίκη και κοντεύει να κλείσει, ας αυξήσουμε την προσφορά μας».

Γι' αυτό λέω ότι ο Γιώργης και γενικότερα όλη η ΠΑΕ έπρεπε να είναι ψηλιασμένοι. Έγινε εντελώς λάθος διαχείριση, ακόμα και στο επικοινωνιακό κομμάτι.

ΥΓ. Αυτά τα περί σπιτιών και πισινών είναι να χαμε να λέγαμε


Συμφωνώ σε όλα.
Αν ήθελε να έρθει θα το έκανε πριν από 2 μήνες.Μας χρησιμοποίησε για να τσιμπησει μεγαλύτερο συμβόλαιο. Αλλά τον βλέπω να καταλήγει σε καμία μπρομαποικάρνα.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 06 Αύγ 2018, 06:36

anekfrastos έγραψε:
pilotos έγραψε:
vs40 έγραψε:[quote="pilotos"]


SM-G965F


Δεν είναι καμιά είδηση. Δες ξανά τον αγώνα και μπορείς να δείς πόσοσ σκυθρωπά μπήκε στο ματς, λες και του σκότωσε τη μάνα, και δες επίσης στο τέλος του αγώνα. Αν έπαιζε βασικός δε νομίζω οι παρατηρήσεις του Λουτσέσκου να τον ενοχλούσαν. Ο Ζαμπά καλά κάνει και θέλει χρόνο γιατί τον αξίζει. Για μένα ήταν λάθος του Λουτσέσκου που δεν τον έβαλε αμέσως μετά το 2-0, ώστε να έχει χρόνο συμμετοχής αν όχι βασικός. Οι ποιοτικοί και φιλόδοξοι παίκτες θέλουν να παίζουν. Αυτό πάει και στον Ουάρντα, που μπορεί να μας δημιουργήσει προβλήματα και με το δίκιο του. MVP βγήκε του περυσινού πρωταθλήματος και έπαιξε μουντιάλ. Αν στον ΠΑΟΚ δεν τον πιστεύουν, ας τον πουλήσουν. Δε λέω ότι δεν τον πιστεύουν. Λέω ΑΝ δεν τον πιστεύουν. Είναι κάποιοι χαρακτήρες που δεν αντέχουν να παίζουν σε ρόλο back-up για κανα κυπελλακι μονο. Ωραίο μπακ απ είναι ο Λάμπρου ή ο Λημνιός ή ο Μαλεζάς. Ούτε ο Ελ Καντουρί σηκώνει πάγκο.
Υποκειμενική θεώρηση κάποιων υποτιθεμενων πράξεων, που συνέλαβες παρακολουθώντας απλά έναν αγώνα.
Γιατί άλλος, μπορεί να είδε τα ίδια και να κατάλαβε, εντελώς διαφορετικά την εικόνα.



SM-G965F


Δεν ξέρω γιατί αρνήθηκε να δώσει το χέρι του στον προπονητή, δεν είμαι στο μυαλό του, αλλά ότι σκ@τ@ και να είχε γίνει, το χεράκι σου το δίνεις μπροστά σε μερικά εκατομμύρια μάτια που σας βλέπουν, και όταν είστε οι 2 σας κάνε ότι γουστάρεις. Δεν εκθέτεις έτσι την ομάδα, που να φαίνεται μπουρδελο. Για μένα κίτρινη κάρτα. Ελπίζω να ήταν απλώς μια κακή στιγμή λόγω ηλικίας και να κατάλαβε πραγματικά το λάθος του. Αν το ξανακάνει, δε νομίζω ότι χωράνε οι 2 τους στην ίδια ομάδα. Αν το έκανε ο ρονάλντο στο ζινταν θα τον έκραζαν όλοι. Αυτός ποιος νομίζει ότι είναι;[/quote]Τον Λουτσέσκου δεν τον πιστεύεις εσύ δηλαδή, γιατί είπε τί έγινε ακριβώς...

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Δευτ 06 Αύγ 2018, 06:41

Δεν νομίζω αν περάσουμε τους Ρώσους να μην έρθει αρ.μπακ άμεσα κιόλας αν φέρουμε στην Τούμπα 1-0/2-0-/3-0
να μην φάμε γκόλ όπως με τους Ελβετούς στο 1ο μάτς.

Ο Σταφυλίδης αν έρθει θα έρθει για έξτρα αν πέσει η τιμή στην Augsburg τέλη του μήνα που έτσι και αλλιώς βλέπω 90% να έρθει αφού σε 3 μήνες από τώρα μπορεί να διαπραγματευτεί ως ελεύθερος και εκτός αυτού ήταν ανένεργος ακόμα και στην Stoke είχε 5συμ όλες και όλες στον δανεισμό του.

Τώρα στο θέμα με τον μ0υν..ια τον Σουηδό και την σαύρα του δεν έχει ακουστεί κανένα όνομα έστω από αρδ.
Εγώ προσωπικά δεν τον θέλω μετα τις προχθεσινές μ@λκιες του αγ@θομ...νι.

Πάντος δεν θεωρώ και απίθανο μπας και αναστηθεί ο Moulin και δεν έρθει στην θέση αντι-μ0υν...κια ή μπας και πάρουμε το είχα ξανά γράψει τον Hernani(Zenit) και φύγει ο Warda(για αυτό ακούγεται από την προηγ. εβδομάδα έντονα για απόκτηση εξτρέμ(παιχταρά)..
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Δευτ 06 Αύγ 2018, 06:44

Το θέμα ειναι ότι με αυτά και αυτά αργουν να ολοκληρωθούν οι μεταγραφές!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Δευτ 06 Αύγ 2018, 07:34

Kostas_Peraia4 έγραψε:Ξεκάθαρα η υπόθεση έχει κολλήσει στο οικονομικό. Υπήρχε αρκετά μεγάλη διαφορά. Άσε που εγώ δεν πιστεύω ότι αυτός ήρθε εδώ για να υπογράψει, αλλά για να διαφημίσει τον εαυτό του ώστε να πει πχ η Λάτσιο ή η Γαλατα «ώπα αυτός είναι Θεσσαλονίκη και κοντεύει να κλείσει, ας αυξήσουμε την προσφορά μας».

Γι' αυτό λέω ότι ο Γιώργης και γενικότερα όλη η ΠΑΕ έπρεπε να είναι ψηλιασμένοι. Έγινε εντελώς λάθος διαχείριση, ακόμα και στο επικοινωνιακό κομμάτι.

ΥΓ. Αυτά τα περί σπιτιών και πισινών είναι να χαμε να λέγαμε

Καλημέρα.
Κώστα σε σέβομαι και σε εκτιμώ αλλά θα διαφωνήσω.Κανενας παίκτης δεν ταξιδεύει απλά για συζητήσεις.Μονο όταν συμφώνησει στα σημαντικότερα μέρη μίας πρότασης προφορικά κάνει κάτι τέτοιο.
Και άντε κι αν ο παίκτης δεν έχει πρόβλημα να έρθει χωρίς να έχει συμφωνήσει.
Έστω ότι υπήρχε όντως μεγάλη διαφορά.
Ισχυριζεσαι ότι ο Γιώργης τον "ανακοίνωσε" ενώ ήξερε ότι υπάρχει μεγάλο χάσμα στο οικονομικό;
Τον μικρό τον είχα για ενθουσιώδη.
Όχι για μ@λ@κ@.
Ρωτάω γιατί από τον τρόπο που τα γράφεις δεν καταλαβαίνω αν πρόκειται για δημοσιογραφικές διασταυρωμένες πληροφορίες ή απλά εκτίμηση σου.
Εγώ εκτιμώ ότι αποκλείεται να μην είχε συμφωνήσει προφορικά ο παίκτης στα βασικά οικονομικά μέρη της πρότασης.
Τόσο σνομπ που είναι κι αυτός και η αφέντρα του δεν θα ερχόταν καν για συζητήσεις.
Και να κάνω μια ερώτηση εγώ ο άσχετος:
"Ο μάνατζερ του εδώ και καιρό καυχιόταν ότι έχουν πολλές προτάσεις.Γιατι δεν πήγαν να συζητήσουν με μία από τις άλλες ομάδες πχ;"
Το μοναδικό λάθος που έκανε λοιπόν κατ'εμε ο Γιώργης ήταν ότι σχεδόν τον ανακοίνωσε μέσω insta , κάτι που εκμεταλλεύτηκαν μάνατζερ και ζεύγος.
Τώρα απλά ο μάνατζερ κοιτάει να μην χαλάσει το ίματζ του πελάτη και της συζύγου του και φυσικά τα ρίχνει στην ομάδα μας λέγοντας: "Μακάρι να βρεθεί λύση"
Βέβαια το παρελθόν του πελάτη και της συζύγου του τον διαψεύδει μία και η ιστορία έγραψε ότι αυτή έπαιρνε αποφάσεις πάντα :lol:
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Δευτ 06 Αύγ 2018, 07:35

Η απάντηση στις μεταγραφές ειναι η δίψα του κόσμου κ οι ουρές στα εκδοτήρια. Ο κόσμος στηρίζει την ομάδα κ αυτό που δημιουργείται σταθερά εδώ και 2-3 χρονια.
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες