Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό ampalaeas » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 10:51

Στα μάτια μου ο μόνος τομέας που υπερτερεί η Βασιλεία είναι η εμπειρία σε ομίλους τσ.λου. χρηματιστηριακά είμαστε πάνω κάτω στα ίδια. Είχαν 3 μεγάλες απώλειες φέτος ενώ γενικά νομίζω ότι από πέρυσι έχουν αλλαγές στο ρόστερ και για αυτό έχασαν και το πρωτάθλημα μετά από τόσα χρόνια. Στο φιλικό με την Φέγερνορντ πελαγοδρομούσαν και οι μέσοι της αλλά και η άμυνά της. Η περίπτωση του βέερνμπλουμ μου φαίνεται πανομοιότυπη με αυτή του Μαου, με την λογική ότι και για τον Μάου γράφτηκε από νωρίς το ενδιαφέρον μας και τελικά ήρθε τελευταία μέρα των μεταγγραφών. Οι δικές μου ενστάσεις αφορούν στη καθυστέρηση μεταγγραφής δεύτερου επιθετικού, όπως και η επιλογή του Χατσερίδη που πιστεύω ότι εκτός από τα ματς χαμηλής δυναμικότητας ή ματς που θα πάνε στον αέρα δεν θα τον δούμε δίδυμο με τον Βαρέλα.
ampalaeas
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευτ 04 Σεπ 2017, 21:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 12:11

GiorgosAtha έγραψε:Ποιός τον γ@μει τον προπονητή που προορίζει και θέλει τον Αντελίνο βασικό αριστερό μπακ?
Στα @@ μας τι θεωρεί και τι ζητάει! Αντε με τον κάθε άμπαλο Ρουμάνο!

Εμείς τον θέλουμε εξτρέμ για αυτό θα κράξουμε την ΠΑΕ που κοιμάται και δεν φέρνει ένα αριστερό μπακ για βασικό να πάει ο Αντελίνο μπροστά. ΤΕΛΟΣ!

ΥΣ. Εγώ θέλω τον Prijo στο τέρμα. Λιούμπος κοιμάσαι και μας έχεις αφήσει χωρίς βασικό φορ!!! Φέρε ένα επιτέλους να πάει ο Κοτσίδας πίσω!!! Αλλιώς σήκω φύγε!!!

Μαζί σου έχει και την καλύτερη ηλικία για τερματας ! :lol:
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 12:40

Dimg4 έγραψε:
desperando έγραψε:
BigBaby έγραψε:Ο Βιερίνια αναδείχτηκε καλύτερο Μπακ της Μπουντεσλίγκα,αν πιστεύετε ότι μπορεί να έρθει καλύτερο Αρ Μπακ από τον Αντρέ ...γυρίστε πλευρό.
Ακόμα και ο σταφυλιδης που είναι παικταρας είναι ένα σκαλί πιο κάτω.
?


:shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Μπορεί εσύ να γελάς ( τόσα ξέρεις τόσα κάνεις),αλλά ο σταφ πέρα από μια μόλις γεμάτη χρονιά προπερσι με το χωριό του αουσμπουργκ, δεν έχει καταφέρει τίποτα,ούτε καν να παίξει στην τελευταία της Πρέμιερ.
Σε αντίθεση ο Βιερίνια αναδείχτηκε κορυφαίο Μπακ της Μπουντεσλίγκα σε μια πολύ καλή βουλσμπουργκ που έπαιξε Τσου Λου.
Τώρα μπορείς να συνεχίσεις τα γελακια σου
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό apple64 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 13:27

Δεν υπάρχει προπονητής στον κόσμο που να μην συνθέτει την ομάδα με βάση τα forum και τις εφημερίδες που να έβαζε τον Βιερίνια σε άλλη θέση, εκτός από αυτή του μπακ.

Εκτός εάν η ομάδα έχει όλα τα εξτρέμ ή όσους άλλους μπορούν να παίξουν εξτρέμ, τραυματίες ή τιμωρημένους.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 14:59

Μολις πριν λιγο, ο Λουτσι εξεφρασε τη δυσαρεσκεια του για τη μη ολοκληρωση των μεταγραφων...
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Hermann » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:02

Με τον Μίχελ τι γίνεται; Κιχ δεν ακούγεται εδώ και πόσο καιρό.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3490
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:08

στην νοβα δεν ειπε κατι τετοιο Κωστα, εδωσε συνεντευξη και σε ολους τους δημοσιογραφους;
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:10

ειπε οτι ενω δεν υπαρχει αριστερο μπακ κ επιθετικος αυτοι που αναγκαστηκαν να παιξουν ανταποκριθηκαν
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:17

Μετά το παιχνίδι, ο Ρουμάνος τεχνικός είπε στους δημοσιογράφους:



«Ξέρω ότι κάποιοι από τους παίκτες που είχαμε ως στόχο δεν ήθελαν να έρθουν και κάποιοι είχαν διαφορετικές απαιτήσεις. Το σίγουρο είναι ότι δουλεύουμε σκληρά για αυτές τις μεταγραφές που πρέπει να γίνουν αφού θα πρέπει να ολοκληρώσουμε το ρόστερ και θα τους χρειαστούμε γιατί μας περιμένει μια γεμάτη σεζόν»
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:21

Την δυσαρέσκεια που την είδαμε; είπε αυτα που είπε και την προηγούμενη φορά..... Δεν είναι σε αντιπαλότητα με κανέναν.....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:21

Με δηλώσεις Luce αυτό που κατάλαβα είναι πως άργησαν πολύ οι μεταγραφές στις θέσεις δεύτερου επιθετικού και αριστερού μπακ άρα πάμε όπως είμαστε με το υλικό που έχει και κάνει αλχημείες με Μπαλογιάννιδες και Λύρατζιδες.
Αυτούς έχει αυτούς χρησιμοποιεί τι να κάνει!
Ούτε κατηγόρησε την διοίκηση ούτε κάτι παραπάνω.

Πόρισμα: Συνεννόηση μπουζούκι με τις μεταγραφές είπε o Luce. Mετά το παρτάκυ με την Πάολα με δηλώσεις Ιβάν.
Τελευταία επεξεργασία από Darkm4n και Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Cantona4 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:28

Δηλαδή απο το θα τους χρειαστούμε γιατί είναι μεγάλη σεζόν βγήκε το συμπέρασμα της συνεννοήσης μπουζούκι και ότι αυτό θα φταίει αν δεν περάσουμε τη Βασιλεία και δεν έχω ευθύνη εγώ?
Cantona4
 
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2016, 08:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:32

πωκηση ουαρντα, και ελευση ερνανι(ή αραο), μακ, κγιαρτανσον, απλα πραγματα
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:33

Aντιγράφω από το σδνα, τις δηλώσεις του Λου:

Για το αν είναι έτοιμος ο ΠΑΟΚ ενόψει Βασιλείας: Η ομάδα θα είναι έτοιμη με πολύ αυτοπεποίθηση. Η Βασιλεία είναι μία πολύ έμπειρη ομάδα, όμως θα είμαστε κατάλληλα προετοιμασμένοι γι’ αυτά τα παιχνίδια.

Εμείς όμως έχουμε τα δικά μας αυθαίρετα συμπεράσματα.

Έλεος.
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 15 Ιούλ 2018, 15:45

Μεχρι 31-8 δε μπορουμε να πουμε αν εχουν λαθος η οχι. Δε ξερουμε πολλες παραμετρους για να βγαλουμε ασφαλες συμπέρασμα . Μπορει στο τσουλου να μη δωσαν βαρος θεωρωντας το πολυ δυσκολη περιπτωση, μπορει να θεωρησαν οτι δε πρεπει να διαταραχτει η συνοχη, να προτιμησαν να περιμενουν καλυτερες ευκαιριες παρα να "πεταξουν" λεφτα για πουκι.
Για αλλα που εγιναν (η δεν εγιναν) στο παρελθον μπορούμε να κραζουμε για τα μεταγραφικα που ειναι σε εξέλιξη ακομα οχι.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες