Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 16 Μάιος 2018, 12:40

joshua έγραψε:Παντως στην πλειοψηφεια οσων ''ποδοσφαιρικων'' ειπε ο Ραζβαν συμφωνω στο 100% και καπως ετσι νιωθω ησυχος πως δεν θα ερθει ο Χατσεριδη.

Ναι αλλά έχει χαρακτηριστικά που μας λείπουν όπως το ύψος
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό White Ranger » Τετ 16 Μάιος 2018, 12:42

Για να ανεβαίνουμε γιατί το φόρουμ μας έγινε νεκροταφείο :D :D :D :D
Ο επιθετικός που αναφέρεται ο Λουτσέσκου είναι ονόματις:
Franco Di Santo - https://www.transfermarkt.com/franco-di ... eler/59783
:D :D :D :D
The White Ranger= Colors of PAOK
Άβαταρ μέλους
White Ranger
 
Δημοσιεύσεις: 534
Εγγραφή: Κυρ 12 Νοέμ 2017, 17:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 16 Μάιος 2018, 12:53

ArChAnGeLonfire4 έγραψε:Goran φιλε τετοια χαρακτηριστικα κεντρικου αμυντικου που θελουμε πρεπει να τα σκασεις για να ερθει σε στυλ Ζαμπρανο............................................

Ανοιχτό μπάτζετ έχουμε φέτος βρε αδερφέ... 8-)
Το παμε, δεν το παμε? :?
Ε ας το κάνουμε κιόλας, χώνοντας τα χοντρά, για 2-3 όλους κι όλους, αλλά ΠΟΙ-Ο-ΤΙ-ΚΟ-ΤΑ-ΤΟΥΣ... ;)

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 16 Μάιος 2018, 12:56

Ο Luce θέλει έναν κόφτη που να μπορεί να προωθεί και τη μπάλα. Όταν λέμε κόφτη εννοούμε παίκτη που να μπορεί να επεμβαίνει σε πιθανό transition του αντιπάλου και να προλαβαίνει τον αιφνιδιασμό.
Δυστυχώς ο Mauricio δεν είναι τέτοιος. Ο Canas είναι πιο καλός κόφτης, αλλά όχι ιδιαίτερα γρήγορος, ούτε και aggresive, ενώ σε 11 μέρες συμπληρώνει τα 31 και μπαίνει στα 32.
Το μυστήριο όλων αυτών είναι η αγορά του Moulin. Αυτόν σαν τι τον αγοράσαμε; Δεν τον πήραμε για τη θέση 6-8, αυτήν ακριβώς που περιέγραψε ο Ρουμάνος;
Γιατί δεν αναφέρεται καθόλου σ' αυτόν;
Μήπως δεν τον υπολογίζει καθόλου;
Είναι δυνατόν να την έχουμε πατήσει σ' αυτή τη μεταγραφή;
Το απεύχομαι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89857
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 16 Μάιος 2018, 12:57

Ένα Μολεδοειδές
Ένα Ρομαοειδές (μην κράζετε) και ας κρατήσουμε μια πισινή για Μουλέν
Ένα Λιβαγιοειδές
Μπεργκ
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5527
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 16 Μάιος 2018, 12:58

desperando έγραψε:
joshua έγραψε:Παντως στην πλειοψηφεια οσων ''ποδοσφαιρικων'' ειπε ο Ραζβαν συμφωνω στο 100% και καπως ετσι νιωθω ησυχος πως δεν θα ερθει ο Χατσεριδη.

Ναι αλλά έχει χαρακτηριστικά που μας λείπουν όπως το ύψος


Αυτος το παραεχει ομως!!! Ειναι πολυ δυσκολο για εναν παικτη στα 2 μετρα να παραμεινει αθλητικος και μαλιστα σε υψηλο επιπεδο μετα τα 30.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 16 Μάιος 2018, 13:05

Οι καλές ομάδες διαθέτουν έναν πλουραλισμό στην επίθεση. Στον ΠΑΟΚ των 93 γκολ (χωρίς τους 2 αγώνες του πρωταθλήματος) δεν νοείται ο πρώτος σκόρερ να έχει 27 γκολ, ο δεύτερος 12 και ο τρίτος μόλις 8. Αυτό δείχνει μια ομάδα που εξαρτάται σε ανεπίτρεπτα μεγάλο βαθμό από έναν παίκτη της. Στο ποσοστό που μια ομάδα εξαρτάται από μεμονωμένος παίκτες στο ίδιο ποσοστό είναι μια αδύναμη ομάδα.
Όταν πήραμε τον Mak σαν δανεικό ο σκοπός ήταν να ξεπεράσουν και οι δύο τα 30 γκολ. Αυτό βέβαια επετεύχθη, αλλά όχι επειδή ο Mak συνέβαλλε σ' αυτό, αλλά επειδή ο Σέρβος έκανε ρεκόρ καριέρας.
Παρ' όλα αυτά ο Ρουμάνος στηρίζει τον Σλοβάκο γιατί διακρίνει ότι είναι ένα κλασικό εξτρεμοφόρ, ένας εξτρέμ με ευχέρεια στο σκοράρισμα δηλαδή (όπως ο Λουκάς) που απλά φέτος είχε μια πολύ μέτρια χρονιά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89857
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 16 Μάιος 2018, 13:06

Εμενα μου φανηκε πως αδειασε ευγενικα τον Μακ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 16 Μάιος 2018, 13:10

Δεν διάβασα τη συνέντευξη, παρά μόνο κάτι σχόλια που γράφηκαν εδώ ότι προτείνει την παραμονή Mak.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89857
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 16 Μάιος 2018, 13:11

Και γω έτσι νομίζω Τζος
Αν μπορείς να βρεις κάτι αρνητικό στην φετινή ομάδα είναι τα ελάχιστα νούμερα από τα εξτρέμ της και αυτό πρέπει να βελτιωθεί τη νέα σεζόν

Όσο για τον χατσεριδη η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο χρόνο έπεσε αρκετά σε απόδοση, δεν ξέρω γιατί,στην Ουκρανία λένε ότι από τότε που χάλασε η μεταγραφή του στο λιμάνι του Λίβερπουλ άρχισε να πέφτει.

Κακός παίκτης σίγουρα δεν είναι και θα μπορέσει να προσφέρει,αλλά δεν τον θέλω γιατί το βαλιου φορ Μάνι είναι πολύ κακο
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 16 Μάιος 2018, 13:30

Διάβασα ότι "ο Ρουμάνος διακρίνει ότι είναι ένας εξτρέμ, με ευχέρεια στο σκοράρισμα" και μιλάμε για τον Μακ?

Σόρυ, αλλά, αυτό μήπως αποδεικνύεται απ τα 20 γκολ του της μιας σεζόν, όπου είχε χάσει πολλά άλλα πιο σίγουρα?
27 χρόνων, γεμάτα μάλιστα, είναι πλέον ο Μακ, δεν ξέρω καν πόσα γκολ έχει βάλει συνολικά στην καριέρα του, αλλά "εξτρέμ με ευχέρεια στο γκολ" δεν τον λέω εγώ, που ναι όμως, το παραδέχομαι, είμαι ντιπ για ντιπ άμπαλος...

Εκτιμώ ότι φέτος χρειαζόμαστε σίγουρα έναν εξτρέμ με ευχέρεια να την στέλνει στο πλεχτό, που δεν είναι ο Μακ...
Αν παράλληλα σηκώνει και το κεφάλι και βλέπει συμπαίκτες του (και αυτούς που περνάν πίσω του) θα είναι ιδανικός!


Υ.Γ. Καλά ρε Μακ-η...Στον τελικό πας να βάλεις γκολ με τον μύτο ρε πασάκα μου...Το γήπεδο το είδες γύρω σου?
Κι αν άργησαν λίγο να έρθουν τα τρέιλερς, φρένο δεν είχες να σταματήσεις και να αποφύγεις τον αμυντικό σου, όπως σε μια παρόμοια φάση ο Πέλκας? Τι να πω? Με μύτο, στην κλειστή απ τον τερματά γωνία, πάντως......ΔΕΝ!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Τετ 16 Μάιος 2018, 13:37

Δεν νομιζω να εννοει καποιον αλλον.........ειναι και ελευθερος.....
Θα μου προκαλεσει μεγαλη εκπληξει αν δεν ειναι αυτος


...........Bibras Natho καλως ηρθες παλι στην ΠΑΟΚαρα μας
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Τετ 16 Μάιος 2018, 13:42

goran 64 έγραψε:Διάβασα ότι "ο Ρουμάνος διακρίνει ότι είναι ένας εξτρέμ, με ευχέρεια στο σκοράρισμα" και μιλάμε για τον Μακ?

Σόρυ, αλλά, αυτό μήπως αποδεικνύεται απ τα 20 γκολ του της μιας σεζόν, όπου είχε χάσει πολλά άλλα πιο σίγουρα?
27 χρόνων, γεμάτα μάλιστα, είναι πλέον ο Μακ, δεν ξέρω καν πόσα γκολ έχει βάλει συνολικά στην καριέρα του, αλλά "εξτρέμ με ευχέρεια στο γκολ" δεν τον λέω εγώ, που ναι όμως, το παραδέχομαι, είμαι ντιπ για ντιπ άμπαλος...

Εκτιμώ ότι φέτος χρειαζόμαστε σίγουρα έναν εξτρέμ με ευχέρεια να την στέλνει στο πλεχτό, που δεν είναι ο Μακ...
Αν παράλληλα σηκώνει και το κεφάλι και βλέπει συμπαίκτες του (και αυτούς που περνάν πίσω του) θα είναι ιδανικός!


Υ.Γ. Καλά ρε Μακ-η...Στον τελικό πας να βάλεις γκολ με τον μύτο ρε πασάκα μου...Το γήπεδο το είδες γύρω σου?
Κι αν άργησαν λίγο να έρθουν τα τρέιλερς, φρένο δεν είχες να σταματήσεις και να αποφύγεις τον αμυντικό σου, όπως σε μια παρόμοια φάση ο Πέλκας? Τι να πω? Με μύτο, στην κλειστή απ τον τερματά γωνία, πάντως......ΔΕΝ!!!!


Μην κατακρίνεται το μητο σαν ποδοσφαιρικη ενέργεια ,το μητο δεν αφηνει περιθωρίο να μαντέψει ο τερματοφυλακας που θα πάει η μπάλα ,ενας καλος τερματοφυλακας μπορει να προβλέψει την πορεία της μπάλας απο την πορεία του ποδιου του επιθετικου ,στο μητο επειδη γινεται μιση γρηγορη εκτέλεση ο τερματοφυλακας δεν μπορεί να προβλέψει... Με τα στοιχεία του ΜΑκ και τα λεφτα ποδοσφαιριστης δεν βρισκεται ευκολα.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6870
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό skalon » Τετ 16 Μάιος 2018, 13:50

Για να αποκωδικοποιήσουμε αυτά που είπε ο Λουτσέσκου (αν κατάλαβα καλά):

- Ο Βιερίνια παραμένει μπακ!
- Ο Γιαννούλης έρχεται για να μείνει!
- Θα προσπαθήσουν να ενσωματώσουν τον Ουάρντα (προφανώς θα εξαρτηθεί από τη συμπεριφορά του στην προετοιμασία)
- 2-3 από τους δανεικούς ίσως μείνουν του χρόνου στην ομάδα. Με δεδομένο το Γιαννούλη, μόνο Ουάρντα και Ενρίκε ΙΣΩΣ επιστρέψουν.
- 3-4 προσθήκες το πολύ! (δεν διευκρίνισε αν πρόκειται για μεταγραφές ή ΚΑΙ επιστροφές δανεικών)
- Σίγουρα ψάχνει για χαφ καλύτερο από τα υπάρχοντα, αλλά όχι με προσόντα στόπερ (συνεπώς ο Mihojevic προορίζεται ΜΟΝΟΝ για στόπερ)
- Είναι απόλυτα ικανοποιημένος με Varela - Crespo. Δεν βλέπω για προτεραιότητά του τον στόπερ.
- Δεν βλέπω να επιζητάει εξτρέμ, ακόμα και χωρίς Μακ. (εκτιμώ ότι Ουάρντα ή Ενρίκε θα καλύψουν το κενό του)

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:
1η προσθήκη: Γιαννούλης
2η προσθήκη: Ουάρντα ή Ενρίκε
3η προσθήκη: Χαφ
4η προσθήκη: ???? (φόρ ή στόπερ, μάλλον φορ)
ΤΕΛΟΣ (εκτός και αν προκύψει κάτι εξαιρετικό στο τέλος της μεταγραφικής περιόδου)
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 16 Μάιος 2018, 13:52

Panpangr77, απ την γωνία που σουτάρει, με μύτο, με τον τερματοφύλακα να τον κλείνει την εστία, όπως του την κλείνει, 1.000 μύτους να σουτάρει ένας μπορεί και να μπει μέσα, για να μην υπερβάλλω λέγοντας κανένας... :geek:

Υ.Γ. Δεν απαξιώνω τον μύτο, αλλά σ αυτήν την περίπτωση ειδικά, ήταν άχαστο ότι δεν θα μπει με τέτοιον τρόπο... ;)
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Τετ 16 Μάιος 2018, 13:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: giatros_g4 και 2 επισκέπτες