Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:13

Οκ ο Πουκι δεν πειθει για δευτερο φορ,τον Γεναρη πολλοι δεν ηθελαν καν φορ,ο Κοντε πειθει?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:15

obanebane έγραψε:Ποιος Πουκι ρε παλικάρια,αυτός είναι για τον Βαζελο και αν.
Είναι δυνατόν να μιλάμε για τέτοιου επιπέδου παίχτες μετά τις δηλώσεις Ιβάν;
Στην ομάδα του ρίξαμε 6 με αυτόν μέσα και ήμασταν σε χειρότερο επίπεδο αποτι τώρα.
Τέλος πάντων,ειμαι σίγουρος ότι δεν τον κοιτάμε καθόλου όποτε τσάμπα μιλάμε.


Υ.Γ Την καλημέρα μου από την καυτή Σύμη.

Δε μαε χαιρετας ρε bane???
Μια απο τη ροδο μια απο τη συμη μας εχεις μαμησει την ψυχολογια..:lol::lol::lol:


Κατα τ αλλα νομιζω τρωμε παπα.
Κανενα απο τα ονοματα που ακουγονται δε θεωρω πως ευσταθει.

Μονο του κοντε θα ελεγα λογω νταλαβεριου που εχει ανοιχτει με γιαννενο
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:16

joshua έγραψε:Οκ ο Πουκι δεν πειθει για δευτερο φορ,τον Γεναρη πολλοι δεν ηθελαν καν φορ,ο Κοντε πειθει?

Στα Γιάννενα έπεισε μεν, αλλά σε μας, μάλλον παραμένει ένα μεγάλο ερωτηματικό (όπως προείπες) αν θα πείσει...
Η διαφορά των Βελίδη :x και Πασχαλάκη, που ήρθαν από εκεί, νομίζω ότι επιβεβαιώνει τις αμφιβολίες όλων μας...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:19

obanebane έγραψε:Υ.Γ Την καλημέρα μου από την καυτή Σύμη.


Το μέρος που έκανε εμένα που μεγάλωσα στο Αγρίνιο να νοσταλγώ τα δροσερά καλοκαιρινά του βράδια. Τότε που στις 2 το πρωί το θερμόμετρο έδειχνε 36 βαθμούς (στη Σύμη). Όμορφο μέρος, όμως.
Και ωραίο το Μοναστήρι του Πανορμίτη όπου βάφτισα τον μικρό Χρήστο πριν από 8 χρόνια

Sorry για το off-topic.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:19

Στο τέλος της μεταγραφικής περιόδου πιστεύω θα προσγειωθείτε πολύ απότομα όσοι θεωρείται ότι ο Pukki είναι λίγος για backup επιθετικός. Στη σούπερ λιγκ παίζουμε, δεν είμαστε ούτε Serie A ούτε Ligue 1. Επίσης, πέραν του αστείου πρωταθλήματος που έχουμε, υπάρχει και μια οικονομική πολιτική που πρέπει να τηρείται είτε το.θελουμε είτε όχι, αυτά περί απεριόριστου μπάτζετ είναι αστεία. Απλώς υποδεικνύουν μια καλή διάθεση.

Εμένα με καλύπτει ο Πουκι για 2ος φορ. Χαφ, εξτρέμ, σέντερ Μπακ. Το τρίτο βρίσκεται φτηνά, τα άλλα δύο όχι τόσο.
Τελευταία επεξεργασία από Hermann και Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:19

Ο πουκι είναι αρκετά καλό Φορ και δεν καταλαβαίνω γιατί είστε τόσο αρνητικοί ; Ποιον πιστεύετε ότι θα φέρουμε για δεύτερο και ποσο καλυτερος του θα είναι; Εκτός αν έχετε τόσο ολοκληρωμένη άποψη που τον απορρίπτετε κατευθείαν. Εγώ που τον ξέρω και από την σαλκε και από την Σέλτικ λέω ότι είναι καλός παίκτης. Όχι αντί Πριγιοβιτς αλλά καλός γιαυτο που τον θελουμε. Ένα πραγμα πρέπει να καταλάβουμε για να κυλήσει όμορφα το καλοκαίρι, ότι δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι. Στην τελική έχουμε εμπιστοσύνη σαυτους που διοικούν.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό agios » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:22

rainmaker έγραψε:Καλά μιλάμε αυτός ο Πουκι δεν με πείθει ΚΑ ΘΟ ΛΟΥ.

Ναι έχει νούμερα αλλά δε βλέπω τπτ τόσο φοβερό ΠΑΝΤΑ μιλώντας από βίντεο.

Δεν τον ξέρω απο πουθενά αλλού .

είκοσι χρόνια περιμένω έναν παίκτη από λατινική αμερική να είναι τεχνίτης γκολτζης.

Απ ότι φαίνεται ούτε τώρα θα τον δω


Τα 20 πρώτα χρόνια είναι δύσκολα..μην μασάς...μετά δεν νιώθεις τίποτα...συνηθίζεις..σαν την κρίση ένα πράμα..
Άβαταρ μέλους
agios
 
Δημοσιεύσεις: 1489
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 21:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:23

Ρε παμε καλα ?
Δευτερο φορ δηλαδη ποιον εχετε στο μυαλο σας?
Το πρωταθλημα της Δανιας ποσο κατωτερο απο το δικο μας ειναι και εβαλε ο Πουκι 17 γκολ?


Υ.Γ.Σαββιδη μεγα λαθος που το ειπες δημοσια τελικα το ανοιχτο μπατζετ....


Καλημεραααααα
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2678
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:30

Όλα τα λεφτά σε χαφ, πρώτιστα. Και μετά κεντρικό αμυντικό. Αυτές τις κολώνες χρειάζεται, παραμένοντος Πρίγιο, αυτήν τη στιγμή η εντεκάδα μας! Για να διεκδικήσουμε στα ίσια πρόκριση στους ομίλους του τσουλου. Είναι ευτύχημα που αυτό το καλοκαίρι διαφαίνεται πως όλα θα εκτυλιχθούν πιο έγκαιρα από ποτέ. Με τις σχέσεις όλων μέσα στην ομάδα να είναι εξαιρετικές. Είθε να έχει έρθει η ώρα μας.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:33

Πιστευω μια χαρα ειναι ο Πουκι για αλλαγη του Πριγιο. Παικτης σε καλη ηλικια, με εμπειρια πρωταθλητισμου, καλα νουμερα, συμμετοχη σε ομαδες υψηλου επιπεδου. Ιδανικος θα ελεγα. Επισης, ελευθερος με φυσιολογικο κασε. Αν φυγει ο Πριγιο ομως, ο επιθετικος πρεπει να ειναι καλυτερος απο Πουκι.

Τα λεφτα για μενα θα πρεπει να σπρωχτουν για την αποκτηση 6-8αριου που θα μασαει σιδερα. Ηδη εχουμε Μαουρισιο και αν κουμπωσεις διπλα του εναν Νατχο στα καλα του (γιατι δεν ξερω πως ειναι τωρα) είσαι για μεγαλα πραγματα. Εχεις και στον παγκο Κανιας που μπορει να προσφερει λυσεις σε ματς που πρεπει να αμυνθουμε και Σακχοφ που δινει γκολ απο την πισω ζωνη.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Rizla » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:39

Μαλλιασε η γλώσσα μου...παρε Λουτσο τον Γιουσουφ ειναι αυτό που θέλεις.
Παραγκωνισμένος φετος στην Λειψια με 3-4 χαρτια γινεται δικος μας...ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ.,
Ποιος Πουκι...δεν νομίζω να συμφωνησει ο Λουτσος, βασικά δεν παίζει να το κοιταξαμε καν
και περσι τα ίδια λέγανε...ΛΟΥΤΣΕ ΤΟΝ ΓΙΟΥΣΟΥΦ
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:40

Και εγώ αυτήν την εντύπωση έχω,τα πολλά λεφτά θα πέσουν στο χάφ και πολύ καλά θα κάνουν. Κομβική θέση που αυτόματα είναι 1+1 μεταγραφή καθώς θα απελευθερώσει τον μαου από τα αμυντικά του καθήκοντα και θα έχει το νου του μόνο στην επίθεση.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:40

Napoli4 έγραψε:Πιστευω μια χαρα ειναι ο Πουκι για αλλαγη του Πριγιο. Παικτης σε καλη ηλικια, με εμπειρια πρωταθλητισμου, καλα νουμερα, συμμετοχη σε ομαδες υψηλου επιπεδου. Ιδανικος θα ελεγα. Επισης, ελευθερος με φυσιολογικο κασε. Αν φυγει ο Πριγιο ομως, ο επιθετικος πρεπει να ειναι καλυτερος απο Πουκι.

Τα λεφτα για μενα θα πρεπει να σπρωχτουν για την αποκτηση 6-8αριου που θα μασαει σιδερα. Ηδη εχουμε Μαουρισιο και αν κουμπωσεις διπλα του εναν Νατχο στα καλα του (γιατι δεν ξερω πως ειναι τωρα) είσαι για μεγαλα πραγματα. Εχεις και στον παγκο Κανιας που μπορει να προσφερει λυσεις σε ματς που πρεπει να αμυνθουμε και Σακχοφ που δινει γκολ απο την πισω ζωνη.


Πολύ κοντά χαφ με Νατχο, Μάου, Πελκινιο.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Minority4 » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:45

Ο Νάτχο ή παρεμφερές χαφ δεν είναι αυτό που ζητάει ο Λουτσέσκου. Αν δεν υπήρχε ο Μαουρίσιο, ναι οκ τότε.
Νομίζω εξήγησε αναλυτικά τι ψάχνει, εναν τύπου Τσίμιροτ με καλύτερα ακόμα στοιχεία.
Ισως έναν πιο γρήγορο Νομπόα αν θέλαμε να πούμε ένα παράδειγμα.
Άβαταρ μέλους
Minority4
 
Δημοσιεύσεις: 2947
Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2018, 10:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 17 Μάιος 2018, 12:45

Ριζλα ο Γιουσούφ είναι ακριβός αλλά ακόμη και αν τον ικανοποιήσεις δύσκολα θα αφήσει την Μπουντεσλίγκα για την Ελλάδα. Και στην λειψια να μην μείνει ανετα πάει σε μια γλαντμπαχ πχ.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Scotch4 και 12 επισκέπτες