Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 18 Μάιος 2018, 11:40

Silence έγραψε:H πρώτη μεταγραφή "δήλωση μεταγραφάρας" επί Γιώργη θα είναι ο Bibras Natkho που έμεινε ελεύθερος από την CSKA Moscow, ποθεί την Ελλάδα και την Ομάδα μας!!!!! Είναι στα χαρακτηριστικά του Λουτς...... :opaokara: :nairepaok: ;)

Στειλε μια στο sourmenetes@hotmail.com
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 18 Μάιος 2018, 11:42

Odi έγραψε:Βασικός αριστερός μπακ θα είναι o Βιερίνια και δεύτερος ο Γιαννούλης.
Ο κορμός δεν αλλάζει.

Αυτά είπε ο Λουτσέσκου. Οπότε μην ονειρεύεστε Σταφυλλίδη, εκτός αν αλλάξει κάτι δραματικά.

Στόπερ,χαφ,δεξί μπακ,επιθετικός.

Κι ένα αριστερό εξτρέμ Odi, ο Μακ ή κάποιος άλλος, αναλόγως πώς θα πάει η συζήτηση μεταξύ Λούτσε-Ιβάν... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 18 Μάιος 2018, 12:43

Πάντως ο νατχο ταιριάζει απόλυτα στον παiχτη που ζητάει ο Λουτσεσκου
Άμα δεις τα στατιστικά του ειναι ακριβώς αυτό που ζητάει
https://www.whoscored.com/Players/30765 ... ras-Natkho
Για τα ματς που χρειάζεται πιο αμυντικογενη χαφ εχεις και τον κανιας
Φαντάσου αυτόν τον παιχταρα σε μια στρωμένη ομάδα.......



Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 18 Μάιος 2018, 12:45

ΕΛΕΟΣ ΟΧΙ πώληση Πελκα. Κάθε χρόνο ΡΑΒΕ-ΞΥΛΩΝΕ.

Η ομάδα βρήκε ρυθμό και χημεία. ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ να χαλάσει.

Και ποια είναι η Μπεσικτας? Να πω ότι τον θέλει η Λίβερπουλ, να τον χρυσοπουλησεις και να τον καμαρωνεις να παίζει δίπλα στον Σαλαχ, το Μανε και το Φιρμινο.

Ευχαριστώ που με ακούσατε.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Παρ 18 Μάιος 2018, 12:46

Μα δεν είπαμε για πώληση.

Κάτι για πώκηση είδα.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 18 Μάιος 2018, 12:53

Hermann έγραψε:Αφού ξεκαθάρισε ο Λου: Ο Βιειρίνια είναι το αριστερό μας Μπακ.

Πώς θα έρθει ο Σταφυλιδης;

Έτσι.
Αλλά στου κουφού τη βρόντα, όσο θέλει πόρτα.
Ο Vieirinha θα είναι το βασικό αριστερό μας μπακ, ενώ ο Γιαννούλης θα έρθει, μόνον αν ο Leveque αποχωρήσει. Εγώ πάντως γουστάρω τον Γάλλο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 18 Μάιος 2018, 13:04

mbison έγραψε:O Nατχο ειναι ενας βελτιωμενος Τσιμιροτ, διοτι σκοραρει και πασαρει καλυτερα.
Ομως δεν ειναι αυτος που θα κερδισει τις μονομαχιες στο κεντρο και θα κοψει πισω με τακλιν οπως ο Τσιμι.
Μαλλον 8αρι ειναι.
Μηπως να δωσουμε τον Μαουριτσιο κ να παρουμε Νατχο κ ενα 6αρι φονιά?
Κι όμως άμα δεις τα στατιστικά του εχει 2 τάκλιν και 2 κλεψίματα ανά αγώνα
- για να έχω μέτρο σύγκρισης τσεκαρα και του matic που είναι αμυντικό χαφ και είναι παρόμοια -
Σίγουρα δεν είναι το κλασικό 6αρι ο νατχο αλλά ο Λουτσεσκου δεν θέλει αυτό τουλάχιστον έτσι λέει και συμφωνώ και εγώ
Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ κάποιες φορές φέτος ήταν πιο πολύ στην ανάπτυξη από τα χαφ
Όπως και να έχει θα το δούμε στο μέλλον πάντως η συζήτηση στο φόρουμ φέτος γίνεται πολύ χαλαρά και μου αρέσει πολύ που ο καθένας λέει την άποψη του χωρίς να κράζει τους πάντες και τα παντα
Όποιος παίχτης και να έρθει καλοδεχούμενος
Πλέον υπάρχει εμπιστοσύνη


Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 18 Μάιος 2018, 13:14

Descartes έγραψε:ΕΛΕΟΣ ΟΧΙ πώληση Πελκα. Κάθε χρόνο ΡΑΒΕ-ΞΗΛΩΝΕ.

Η ομάδα βρήκε ρυθμό και χημεία. ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ να χαλάσει.

Και ποια είναι η Μπεσικτας? Να πω ότι τον θέλει η Λίβερπουλ, να τον χρυσοπουλησεις και να τον καμαρωνεις να παίζει δίπλα στον Σαλαχ, το Μανε και το Φιρμινο.

Ευχαριστώ που με ακούσατε.

Δυστυχώς στο σύγχρονο επαγγελματικό ποδόσφαιρο, οι ομάδες είναι Π.Α.Ε. και οι Πρόεδροι επιχειρηματίες...
Συναισθηματισμοί και πολλά πολλά περί "ρυθμού και χημείας" δεν χωράνε πλέον, ειδικά όταν μιλάει το χρήμα...
Τα είπε όσο πιο καθαρά γινόταν στην συνέντευξη του ο Λούτσε και δεν χωράει πλέον αμφιβολία επί τούτου...

Είχαμε κάποιες σκληρές συζητήσεις με τον κ. Σαββίδη μετά από τις ήττες με Ολυμπιακό, την ΑΕΚ και άλλα αρνητικά αποτελέσματα. Μου άσκησε μεγάλη πίεση και ήμουν πολύ νευρικός ώστε να βρω λύσεις, να σκεφτώ τι πρέπει να κάνω. Όμως όταν έφευγα από τα μίτινγκ έλεγα στον εαυτό μου: Έχει δίκιο. Γιατί είμαι εδώ; Θα πρέπει να βρω λύσεις, τις καλύτερες. Και θα πρέπει να κερδίσουμε το πρωτάθλημα και το κύπελλο.
Αν δεν το κάνω θα έρθει ο επόμενος!

Η δε υπερβολική πίεση ενός Πρόεδρου, που "πληρώνει και απαιτεί", δίχως όμως να ξέρει ντιπ από μπάλα, γίνεται και μεγαλύτερη, αν π.χ. πουληθεί, μεσούσης της σεζόν, ένα βασικό γρανάζι της ομάδας και δεν αντικατασταθεί...
Αφήνοντας έτσι σύξυλο τον όποιον προπονητή, ειδικά όταν δεν πωλείται τουλάχιστον στο ποσό της ρήτρα του!!!!
Να κάθεται και να σκέφτεται δηλαδή ρεαλιστικότατα ο κάθε Λούτσε: "Τώρα γιατί με "τιμωρεί" ρε π**στη μου?"

Σκέψου τι μπορεί να περνάνε οι προπονητές, για να καταλάβεις πόσο "ΠΙΟ ΕΛΕΟΣ" δικαιούνται να φωνάζουν...
Αν και όπως δηλώνει ευθαρσώς και δημοσίως ο προπονητής μας, με άλλα λόγια: "Αυτή είναι η μοίρα τους"...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 18 Μάιος 2018, 13:25

goran 64 έγραψε:
Odi έγραψε:Βασικός αριστερός μπακ θα είναι o Βιερίνια και δεύτερος ο Γιαννούλης.
Ο κορμός δεν αλλάζει.

Αυτά είπε ο Λουτσέσκου. Οπότε μην ονειρεύεστε Σταφυλλίδη, εκτός αν αλλάξει κάτι δραματικά.

Στόπερ,χαφ,δεξί μπακ,επιθετικός.

Κι ένα αριστερό εξτρέμ Odi, ο Μακ ή κάποιος άλλος, αναλόγως πώς θα πάει η συζήτηση μεταξύ Λούτσε-Ιβάν... ;)


Αριστερό εξτρέμ ένας εκ των Μακ,Ενρίκε,Ουάρντα Γρηγόρη.. Δεν νομίζω να πάμε σε άλλη μεταγραφή εκεί.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Παρ 18 Μάιος 2018, 13:28

Ο πρώτος παίκτης που πρέπει να ερθει ειναι το backup του Πριγιοβιτς ,ο οποιος να ειναι ισαξιος ,δηαδη λ΄σεις Κόντε δεν βλέπω. νομζω πως η προετοιμασια ξεκιναει 20 ιουνη ,ο παικτης θα λείπει στο Μουντιαλ ,βλέπω την Σερβια να περναει τον ομιλο ,ο Πριγιοβιτς θα αργήσει να ενσωματωθεί. Δυστηχως επειδη οι ομιλοι δεν ειναι σιγουροι πάλι θα πάμε σε ημιμετρα ,θα περνας γυρο ανάλογη ενισχυση...
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6860
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 18 Μάιος 2018, 13:34

Ο πρώτος που πρέπει να έρθει είναι το χαφ.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 18 Μάιος 2018, 13:40

panpangr77 έγραψε:Ο πρώτος παίκτης που πρέπει να ερθει ειναι το backup του Πριγιοβιτς ,ο οποιος να ειναι ισαξιος ,δηαδη λ΄σεις Κόντε δεν βλέπω. νομζω πως η προετοιμασια ξεκιναει 20 ιουνη ,ο παικτης θα λείπει στο Μουντιαλ ,βλέπω την Σερβια να περναει τον ομιλο ,ο Πριγιοβιτς θα αργήσει να ενσωματωθεί. Δυστηχως επειδη οι ομιλοι δεν ειναι σιγουροι πάλι θα πάμε σε ημιμετρα ,θα περνας γυρο ανάλογη ενισχυση...

Που τα ειδες τα ημιμετρα ρε μεγαλε;;;

Τι αναιτια γκρινια ειναι αυτη;;
Χωρις να ξερουμε ποιος θα ερθει βγαλατε και πορισμα οτι αναλογα με την προκριση θα κριθουν οι μεταγραφες.

Αν δεν αντεχετε να περιμενετε μην γραφετε οτι σας κατεβαινει.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 18 Μάιος 2018, 13:45

Odi έγραψε:
goran 64 έγραψε:
Odi έγραψε:Βασικός αριστερός μπακ θα είναι o Βιερίνια και δεύτερος ο Γιαννούλης.
Ο κορμός δεν αλλάζει.

Αυτά είπε ο Λουτσέσκου. Οπότε μην ονειρεύεστε Σταφυλλίδη, εκτός αν αλλάξει κάτι δραματικά.

Στόπερ,χαφ,δεξί μπακ,επιθετικός.

Κι ένα αριστερό εξτρέμ Odi, ο Μακ ή κάποιος άλλος, αναλόγως πώς θα πάει η συζήτηση μεταξύ Λούτσε-Ιβάν... ;)


Αριστερό εξτρέμ ένας εκ των Μακ,Ενρίκε,Ουάρντα Γρηγόρη.. Δεν νομίζω να πάμε σε άλλη μεταγραφή εκεί.

Πλην του Μακ, ο οποίος όμως θα μενε μόνο ελέω προσωπικής επιθυμίας-veto Ιβάν, σύμφωνα με όσα δήλωσε ο Λου, κάτι που προσωπικά απεύχομαι, αφού ο ίδιος μάλλον προτιμάει κάποιον ποιοτικότερο, οι άλλοι δύο και θέση ξένου πιάνουν αλλά και στοιχήματα είναι σχετικά, για το αν μπορεί να ποντάρει πάνω τους ο κόουτς για βασικό εξτρέμ...

Γι αυτό δεν αποκλείω μια νέα μεταγραφή και σ αυτήν την θέση, η οποία φέτος "βασανίστηκε" αρκετά θαρρώ... ;)
Ίδωμεν όμως... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό skalon » Παρ 18 Μάιος 2018, 14:03

Petros1988 έγραψε:Επαναλαμβάνω καμία αποχώρηση από τον Βασικό Κορμό! Ο Βασικός κορμός είναι Πασχαλακης Βιερηνια Βαρελα Κρεσπο Ματος Μαουριτσιο Κανιας Σακοφ Πελκας Μπισεσβαρ Τζαλμα Λημνιός Ελ Κάντουρι Πριγιοβιτς!


14 παίκτες, κορμό δεν το λες.
Κορμός στους 11 είναι οι 8-9. Και μάλιστα λογικά αυτοί που είναι στο άξονα, εκεί που χτίζεται το παιχνίδι μιας ομάδας (και αμυντικά και επιθετικά).
Έλα όμως που οι βασικές (χτυπητές) ελλείψεις μας είναι στον άξονα... Κεντρικό-αμυντικό χαφ, στόπερ, φορ.
Σε όλες τις αναλύσεις των συνοπαδών, αναζητούμε διακαώς στόπερ και χαφ για τη βασική 11άδα (και φορ για ορισμένους αγώνες).
Άρα είναι δεδομένο ότι στη βασική 11αδα της νέας χρονιάς θα παίζουν 9 από τους "παλιούς" και 2 "νέοι".
Αυτό θεωρώ ότι εννοούσε ο Λουτσέσκου με τα "περί κορμού".
Όλοι οι υπόλοιποι είναι συμπληρωματικοί και εκεί μπορεί να υπάρξουν σημαντικές αλλαγές. Θα πρέπει ούτως ή άλλως να έρθουν παίκτες-αναπληρωματικοί καλύτεροι από τους υπάρχοντες.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 18 Μάιος 2018, 14:14

Όλο το πρόβλημα ξεκινάει γιατί αυτός ο ουαρντα είναι ντιπ βλαμμένο και δεν μπορείς να κάνεις σωστά τον προγραμματισμό.
Το κακό είναι ότι έχει τόσο ξεχωριστό ταλέντο που δυστυχώς σχεδόν επιβάλεται να εξαντλήσεις κάθε πιθανότητα μπας και καταφέρεις να πάρεις από αυτόν τον παίκτη το 100% του.
Προσωπικά για μένα αν είναι σωστός εξωαγωνιστικά είναι ο βασικός Αρ εξτρέμ με τον Μπι να έρχεται από πίσω του. Το περίεργο θα είναι ότι θα έχεις δύο παίκτες με πανομοιότυπο στιλ παιχνιδιού.

Από την απέναντι πλευρά θέλω έναν λουκας με @@.
Εναν παικταρα ο οποίος να μπορεί να σταθεί και μόνος του μπροστά αν χρειαστεί, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να πάρω επιπλέον παίκτη στο φορ και μεγαλώνω επικίνδυνα το ρόστερ μου.

Όσο για τον νατχο δεν καταλαβαίνω γιατί επικρατεί αυτή η αντίληψη ότι δεν μαρκάρει και δεν κλέβει μπάλες.
Οι δύο ημιτελικοι με σκατογαυρο είναι ελεύθεροι στο νετ, μπορεί οποίος θέλει να δει τι σόι παίκτης είναι ο νστχο
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες