Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τρί 19 Ιουν 2018, 12:32

φιλε obane δεν ανφερθηκα προσωπικα σε εσενα
αναφερομαι γενικα στην ταση απαξιωσης και υπερβολης
νομιζω πρεπει να ειμαστε και κοντα στη πραγματικοτητα της καταστασης που υπαρχει στο πρωταθλημα μας
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 19 Ιουν 2018, 12:33

Αναλλωνεστε σε ανουσια πραγματα κατ εμε.εχουμε δει δεκαδες παικτες με τρομερες δυνατοτητες να μην αποδιδουν και αντιστοιχα πιο μετριους παικτες σε ονομα-καριερα να μας αφηνουν αφωνους.

Δυο απλα παραδειγματα.
1 η περιπτωση:Μαρτενς
2 η περιπτωση:Μπισεσβαρ
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 19 Ιουν 2018, 12:34

joshua έγραψε:Τι παει να πει απο τοτε? Επελεξε να επιστρεψει στην πατριδα του,οπως κανουν ενα σωρο παικτες,αυτο σημαινει οτι πρεπει να τον μηδενισουμε ως παικτη?

Η Δανία δεν είναι η πατρίδα του και μέχρι τότε δύο ομάδες τον ξεφορτωθηκαν κακήν κακώς.

Αλήθεια πόσα ολόκληρα παιχνίδια έχεις δει του πουκι, ειδικά την τελευταία διετία?
Πιστεύω ότι δεν έχεις δει για αυτό και νομίζεις ότι ο σημερινός πουκι μπορεί να βοηθήσει στα ακρα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 19 Ιουν 2018, 12:35

goran 64 έγραψε:Κι οι αετοί από ψηλά βουτάνε... :shock:
Ρε λέτε γι αυτό να επιμένουμε τόσο στον Πούκι? :? :mrgreen:

Υ.Γ. Καλά...Πριν 2-3 μέρες δεν εκθείαζε ο despe τον Πούκι κι έγραφε "αν έρθει ο Κόντε θα σκάσω και θα στηρίξω"?

Ανάποδα τα διαβασες
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τρί 19 Ιουν 2018, 12:36

sourmenetes έγραψε:Αναλλωνεστε σε ανουσια πραγματα κατ εμε.εχουμε δει δεκαδες παικτες με τρομερες δυνατοτητες να μην αποδιδουν και αντιστοιχα πιο μετριους παικτες σε ονομα-καριερα να μας αφηνουν αφωνους.

Δυο απλα παραδειγματα.
1 η περιπτωση:Μαρτενς
2 η περιπτωση:Μπισεσβαρ

εκζακλι
πριν απαξιωσουμε καποιον κατ'αρχην ας ερθει και δευτερον θα τον δουμε στο γηπεδο
Μιλαω για απξιωση οχι κριτικη του τυπου δεν μου αρεσει το στυλ του κλπ
ποσο μαλλον οταν εχει γραψει και ποσα γκολ και ασιστ τα τελευταια χρονια
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 19 Ιουν 2018, 12:37

Ποσα παιχνιδια της Μπροντμπι εχεις δει ρε Ντεσπε?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 19 Ιουν 2018, 12:39

montekristo έγραψε:φιλε obane δεν ανφερθηκα προσωπικα σε εσενα
αναφερομαι γενικα στην ταση απαξιωσης και υπερβολης
νομιζω πρεπει να ειμαστε και κοντα στη πραγματικοτητα της καταστασης που υπαρχει στο πρωταθλημα μας



Εγώ προσωπικά δεν έχω κάτι με τον παίχτη Πουκι,θα προτιμούσα κάτι καλύτερο άλλα με δεδομένο ότι αν έρθει θα έρθει για δεύτερος δε με χαλάει ιδιαίτερα και σίγουρα ανάμεσα σε αυτόν και τον Ισπανό προτιμώ Πουκι.
Αυτό που με χαλάει στην περίπτωση του είναι ότι αργεί να απαντήσει γνωρίζοντας ότι ο ΠΑΟΚ τον θέλει σε όλη την προετοιμασία λόγω των προκριματικών τς.λ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 19 Ιουν 2018, 12:39

8
Τα τελευταία ντέρμπι με Κοπεγχάγη συν κάτι ευρωπαικα

Υγ επισης σημαντικό θεωρώ το γεγονός ότι πας να πάρεις παίκτη που από την Σέλτικ και μετά παίζει σε ομάδες με διάφανη φορ...και όχι όπως παίζει ο Λου αλλά περισσότερο όπως έπαιζε ο δωδωνης
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό DAAT » Τρί 19 Ιουν 2018, 12:42

εγώ έχω δει άπειρα και της Μπρόντμπι και της Εθνικής Φιλανδίας.

Ο despe έχει δίκιο, το παιδί είναι κατά βάση σέντερ φορ , ούτε καν striker, σέντερ φορ, κινητικό, ολοκληρωμένο , θα έλεγα έχει παρά πολλές ομοιότητες στον τρόπο παιχνιδιού με τον Berg.

Αριστερό extrem έπαιξει αρκετά παιχνίδια και λόγω τακτικής συνέπειας,( δεν θα έλεγα ότι είναι το αγαπημένο του) , την πρώτη του χρόνια στην Δανία και την χρόνια που πήγε στην Σέλτικ.

Ανέφερα κάποια πράγματα και πριν, το ξέρω καλά το παιδί , όταν εγκριθεί αν σας νοιάζει δείτε τα. :)
DAAT
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 14:53

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 19 Ιουν 2018, 12:56

desperando έγραψε:
goran 64 έγραψε:Κι οι αετοί από ψηλά βουτάνε... :shock:
Ρε λέτε γι αυτό να επιμένουμε τόσο στον Πούκι? :? :mrgreen:

Υ.Γ. Καλά...Πριν 2-3 μέρες δεν εκθείαζε ο despe τον Πούκι κι έγραφε "αν έρθει ο Κόντε θα σκάσω και θα στηρίξω"?

Ανάποδα τα διαβασες

Mea culpa... :oops:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 19 Ιουν 2018, 13:01

Με τόση συχνή χρήση της λατινικής Γρηγόρη φοβάμαι μην ανοίξουμε και βλάχικο ζητημα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 19 Ιουν 2018, 13:04

Ή ίσως θέμα παραδοχής των λαθών, κάτι πολύ σπάνιο εδώ μέσα... :ugeek:
Που θα ήταν και πολύ χρησιμότερο για το forum, απ όσο το "βλάχικο", άλλωστε... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 19 Ιουν 2018, 13:17

.]
Τελευταία επεξεργασία από desperando και Τρί 19 Ιουν 2018, 13:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 19 Ιουν 2018, 13:27

DAAT έγραψε:Despe, Γιατί είσαι τόσο αρνητικός με τον παίκτη? Παντού έπαιξε, πτώση δεν είχε με την καμία, απλά βρήκε μια ιθάκη στην Δανία , η οποία σαφώς είναι σε δεύτερο τρίτο επίπεδο,επειδή είναι κοντά στην πατρίδα του.

Ο παίκτης είναι υψηλού επιπέδου με μοναδικό ερωτηματικό την προσαρμογή του στην Ελλάδα. Αν προσαρμοστεί ,θα διεκδικήσει στα ισα 100% την θέση του βασικού από τον Priyovic αφού είναι πόλη υψηλής ποιότητας.

Και ναι,σαφώς το στυλ του δανέζικου πρωταθλήματος είναι διαφορετικό αφού κατά βάση παίζουν ψηλά οι ομάδες αλλά ποιοτικά δεν μιλάμε για σαπάκια.Ακόμα και σε γερμανία και σκωτία αν και πιο "άψητος" μια χαρά τα πήγε.

Όλες οι γνώμες είναι λογικές, αλλά αν έχεις δει πολλές φορές τον Pukki είναι ξεκάθαρα ποιοτικός, σε βαθμό που κάνει σχεδόν σίγουρο ότι θα προσφέρει στον ΠΑΟΚ, μιλάμε για το ελληνικό ποδόσφαιρο, όπου ο Ενρίκε που γενικά δεν κάνει νούμερα, μέσα σε έξι μήνες έκανε νούμερα πουυ κάνει συνήθως σε ένα χρόνο . Αν δεν τον πάρουμε ,ελπίζω μην τον υπογράψει αντίπαλος στην Ελλάδα.

Φυσικά για να είμαι δίκαιος ,το παιδί αν και τρομερά ποιοτικός(τον έχω δει πολλές φορές και ζωντανά) είναι Φιλανδός με ότι αυτό κουβαλάει . Ίσως δεν προσαρμοστεί όσο εύκολα θα προσαρμοζόταν ένας Σέρβος, Λατίνος ακόμα και Ισπανός κτλ.

Το θέμα μου με τον πουκι είναι πιο πολύ εγωιστικό.
Δεν μπορώ να δεχτώ ότι παίκτης της Μπρόντμπι ( αν έχει τον Θεό του και αυτός και ο μάνατζερ του,στην Μπρόντμπι έπαιζε,τον ρουλη της Δανίας) μου κάνει τον δύσκολο και μου ζητάει ένα μυριο αυτός και άλλα τόσα ο μάνατζερ του.
Η όλη στάση του μου δείχνει ότι ίσως δημιουργήσει και πρόβλημα επειδη δεν θα παίζει, γιατί μάλλον τον ΠΑΟΚ δεν τον έχει και σε πολύ μεγάλη υπόληψη

Επίσης δεν πιστεύω ότι χωράνε στην ιδιοσυγκρασία μας ποδοσφαιριστές με αυτή την κουλτούρα.
Πόσο εύκολο είναι να πιάσει Ισλανδός ποδοσφαιριστης στον ΠΑΟΚ?
Μπορεί στον βάζελο να έβγαζε μάτια αλλά σε εμάς είναι πολύ δύσκολο.

Όσο για τα χαρακτηριστικά του παίκτη,ναι μοιάζει λίγο με μπεργκ,με την διαφορά ότι ο Μπερκ ήταν πιο γρήγορος,πιο δυνατός και έφτιαχνε πιο εύκολα προσωπικές φάσεις.
Το μεγαλύτερο του προσόν πιστεύω ότι είναι το συνδιαστικο ποδόσφαιρο ( εκεί ναι τον βοήθησε πολύ αυτός ο έστω και ένας χρόνος σε ομάδα όπως η Σάλκε).

Από κει και πέρα πιστεύω ότι έχουμε περισσότερο ανάγκη έναν πεινασμένο παίκτη πίσω από τον πριγιοβιτς, για αυτό και προτιμώ τον κόντε.

Υγ βασικά εγώ και η οι σαββιδεοι προτιμούμε περισσουερο τον Βέλλιο αλλά δεν βρίσκεται η φόρμα να μείνει ελεύθερος όπως προσπαθεί εδώ και ένα χρόνο
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό DAAT » Τρί 19 Ιουν 2018, 13:34

καταλαβαίνω το εγωιστικό αλλά να ξέρεις δεν ισχύει. Δεν ζητάει τέτοια πόσα, σαφώς παίζει να είναι προβληματισμένος που δεν έρχεται σαν βασικός βρέξει χιονίσει. Από τον ΠΑΟΚ εξαρτάται, αν ο ΠΑΟΚ το αποφασίσει θα είναι στις 24 Ολλανδία . Τα αλλά είναι δημοσιογραφικά παραμύθια.

Στο θέμα εθνικότητα ,ναι είναι Φιλανδός, ναι στον βάζελο θα έβαζε 25 γκολ σβηστά ,ναι είναι το μόνο που λογικά προβληματίζει. :)
DAAT
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 14:53

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron