Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό aspromauritrela » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:23

Demir έγραψε:και καταληγω στο συμπερασμα ,οτι η πωληση τσιμιροτ ηταν εγκληματικη...με 2 εκ ευρω..


Ο Τσιμιροτ και για μενα ηταν ενα πολυ καλο χαφ, για τα δικα μας επιπεδα ηταν ενας Καντε..
aspromauritrela
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 19:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:30

Demir έγραψε:και καταληγω στο συμπερασμα ,οτι η πωληση τσιμιροτ ηταν εγκληματικη...με 2 εκ ευρω..



Μπαμ μανατζεροδουκεια εκανε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό riegel » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:40

Mīngus έγραψε:Εγώ καταλαβαίνω ότι όλοι σεληνιαζόμαστε στις μεταγραφικές περιόδους.
Αλλά σε μια θέση που υπάρχει ο Πρίγιο, δεν ξέρω τι φανταζόμαστε σαν αναπληρωματικό. Ο Κόντε ας πούμε για μένα είναι ιδανικός. Ωραία τα όνειρα για βόμβες στις επίθεση, αλλά πρέπει να πωληθεί ο Πρίγιο για να φέρεις παίκτη αντίστοιχης αξίας. Είναι και οικονομικό το ζήτημα και ισορροπιών και δεν νομίζω να είναι πολλοί παιχταράδες διατεθειμένοι να έρθουν για πάγκο. Ή αντίστοιχα να ναι ο Πρίγιο διατεθειμένος να τρώει πάγκο.
Προσωπικά προτιμώ να μείνει ο κίλλερ που τα παστελώνει ακατάπαυστα και έχει προσαρμοστεί και δέσει πλήρως, από το να πωληθεί και να έρθει κάποιος άλλος για να ξεδιψάσει το μεταγραφολάγνο πλήθος.
Βασικό φορ έχουμε. Ένα αξιόπιστο back up χρειάζεται.


Απόλυτα λογικό. Κατά τη γνώμη μου η όποια αναζήτηση για αναπληρωματικό φορ θα έπρεπε να γίνεται είτε σε πρώτους σκόρερ σχετικά μικρής ηλικίας σε πρωταθλήματα θεωρητικά χαμηλότερης δυναμικότητας (Αυστρία, Ουγγαρία, Σλοβενία, Ισραήλ κτλ), είτε σε σε έμπειρους σκόρερ Β κατηγορίας χωρών όπως Ιταλία,Γαλλία κτλ.
Άβαταρ μέλους
riegel
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 23:19
Τοποθεσία: Athens

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:43

Mīngus έγραψε:Εγώ καταλαβαίνω ότι όλοι σεληνιαζόμαστε στις μεταγραφικές περιόδους.
Αλλά σε μια θέση που υπάρχει ο Πρίγιο, δεν ξέρω τι φανταζόμαστε σαν αναπληρωματικό. Ο Κόντε ας πούμε για μένα είναι ιδανικός. Ωραία τα όνειρα για βόμβες στις επίθεση, αλλά πρέπει να πωληθεί ο Πρίγιο για να φέρεις παίκτη αντίστοιχης αξίας. Είναι και οικονομικό το ζήτημα και ισορροπιών και δεν νομίζω να είναι πολλοί παιχταράδες διατεθειμένοι να έρθουν για πάγκο. Ή αντίστοιχα να ναι ο Πρίγιο διατεθειμένος να τρώει πάγκο.
Προσωπικά προτιμώ να μείνει ο κίλλερ που τα παστελώνει ακατάπαυστα και έχει προσαρμοστεί και δέσει πλήρως, από το να πωληθεί και να έρθει κάποιος άλλος για να ξεδιψάσει το μεταγραφολάγνο πλήθος.
Βασικό φορ έχουμε. Ένα αξιόπιστο back up χρειάζεται.

Υπάρχει και η λογική να καταλήξουμε σε εξτρεμοφορ πχ Alar ,Cerci ,Luka Djordjevic,Λάμπρου κτλ ώστε να καλύψουμε και τυχόν αδυναμία στα εξτρέμ
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό vs40 » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 23:25

Demir έγραψε:και καταληγω στο συμπερασμα ,οτι η πωληση τσιμιροτ ηταν εγκληματικη...με 2 εκ ευρω..


Εγώ πλέον ότι και να κάνει η διοίκηση είμαι ευχαριστημένος. Δίνουν τριπλά λεφτά από τα έσοδα της ομάδας και απλά το βουλώνω. Το έχω πάρει απόφαση ότι είναι mentally retarded οπότε απλά μόνο το χειροκρότημα και ο ενθουσιασμός βοηθάνε. Νομίζω ότι όταν θα πάει η αναλογία μπάτζετ στο 5/1 από τους ανταγωνιστές, θα το σηκώσουμε, και αυτό θα γίνει με τη δική μας θετική ενέργεια, ώστε να τρελαθεί επιπλέον ο Γιώργης και να τα χώσει.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 23:41

vs40 έγραψε:
Demir έγραψε:και καταληγω στο συμπερασμα ,οτι η πωληση τσιμιροτ ηταν εγκληματικη...με 2 εκ ευρω..


Εγώ πλέον ότι και να κάνει η διοίκηση είμαι ευχαριστημένος. Δίνουν τριπλά λεφτά από τα έσοδα της ομάδας και απλά το βουλώνω. Το έχω πάρει απόφαση ότι είναι mentally retarded οπότε απλά μόνο το χειροκρότημα και ο ενθουσιασμός βοηθάνε. Νομίζω ότι όταν θα πάει η αναλογία μπάτζετ στο 5/1 από τους ανταγωνιστές, θα το σηκώσουμε, και αυτό θα γίνει με τη δική μας θετική ενέργεια, ώστε να τρελαθεί επιπλέον ο Γιώργης και να τα χώσει.
Απλά και όμορφα.
Η ΠΑΕ έχει λογιστές, τα χρήματα δεν βγαίνουν από την τσέπη μας, ο προπονητής και ο κορμός της περσινής (πετυχημένης) χρονιάς μένουν, οπότε εγώ προσωπικά θα απολαύσω το ταξίδι.

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 23:46

paok addict έγραψε:
Rizla έγραψε:
goran 64 έγραψε:Οπαδός που βγάζει λεφτά απ την ενασχόληση του με την ομάδα, δεν υπάρχει...Ας το βάλουμε μια και καλή στον νου μας, ειδικότερα δε, γι αυτούς τους τενεκέδες, που είναι υπόλογοι για την κατάντια του οπαδικού (μας) κινήματος...

:pano:

Όσο για το "ρεπόρτερς του Π.Α.Ο.Κ." που αυτοαποκαλούνται, ας τους ζητήσει η ΠΑΕ μας, πνευματικά δικαιώματα ή χρήσης του brand Π.Α.Ο.Κ., δεν ξέρω τι, μιας και εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι αυτό, πλην απαξίωσης...

:nairepaok:


+1926 :pano:


Ναι , οποιος κρητικάρει παιρνει 50ευρω ή ειναι στημένος . Πρέπει ολοι οι δημοσιογράφοι να λενε δηλαδη οτι ολα ειναι τέλεια και ο Μιχελ Θεος για να ικανοποιήσουν το κοινό αισθημα


Σταυρο εσυ?? Τι λεει το SDNA??
Το γλεντι Μιχελ Γιωργακη θα συνεχιστει για χρονια...
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 23:46

500αρίσαμε....... :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Ώρα για :pano: μεταγραφή από αύριο...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 23:52

AntoniosK έγραψε:H διαπραγμάτευση δεν κρίνεται από τις παραμέτρους αλλά από το αποτέλεσμα. Τα δεδομένα της εποχής μπορείς και εσύ να τα ρυθμίσεις αν έχεις εναλλακτικές λύσεις. Για τη συνεννόηση άστο γιατί μέχρι τώρα τίποτα από αυτά που ζήτησε ο προπονητής δεν έχει γίνει και εμένα αυτό με ενδιαφέρει. Ότι έχω στον πάγκο κάποιο που εμπιστεύομαι και δε γίνονται αυτά που θέλει. Εσύ και ο καθένας μπορείτε να είστε ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι οι δημοσιογράφοι δεν παίρνουν ειδήσεις. Εγώ όμως μιλάω και για προσωπικό κριτήριο και αυτό δεν έχει να κάνει με τη γνώση του ποδοσφαίρου αλλά σου δίνει το δικαίωμα να αντιλαμβάνεσαι αν κάτι οδεύει σωστά ή υπάρχουν κενά. Στα post μου θα δεις ότι σχεδόν ποτέ δεν κάνω κριτική και περιμένω να κρίνω. Αλλά μέχρι τώρα κάτι δεν πάει καλά στις μεταγραφές. Και αυτό δε χρειάζεται πολύ σκέψη για να το καταλάβει κάποιος ούτε να του το μεταφέρουν ποστολόγοι.


Εσυ ποιος απ ολους του αρδ εεε σορρυ δημοσιογραφους εννοω του ΠΑΟΚ εισαι??
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 23:55

Τελος απο δω.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες