Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό tad » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:03

Γράφω μόνο και μόνο γιατί άκουσα για Σρνα και το ότι είναι μάλιστα και Μακεδονία Παλλάς ...

Μακάρι τι να πω ? Μεγάλος παίχτης και ακόμα μεγαλύτερος ηγέτης ... Πέρσι καλοκαίρι ακούστηκε σοβαρά για εναλλακτική για την προβληματική δεξιά πλευρά της Μπάρτσα. Μεγάλωσε λίγο αλλά ακόμα και έτσι μου κάνει για χίλιους δύο λόγους ... Μου αρέσει που έγραψα μου κάνει ... !!!

Ο άλλος ο Χατσερίδη δεν μου κάνει και ο λόγος είναι απλούστατος ... η ταχύτητά του ... νοιώθω ότι με Βαρέλα και κυρίως Κρέσπο η ομάδα κινήθηκε στην σωστή κατεύθυνση όσον αφορά το σύγχρονο ποδόσφαιρο και την ανάγκη οι σέντερ μπακ να είναι γρήγοροι ... και να ξέρουν μπάλα. Ο Χατσερίδη είναι σίγουρα καλός παίχτης με πολύ υψηλές παραστάσεις αλλά το μειονέκτημά του είναι πασιφανές σε αυτό το επίπεδο ... Είναι αργός ... Προσωπικά θεωρώ ότι δεν κάνει διαφορά προς τα πάνω ... προτιμώ τον πιτσιρικά μας από Ατρόμητο εάν δεν πάρουν κάποιον παιχταρά εκεί ο οποίος να ξέρεις μπάλα και να είναι γρήγορος ... Εκτός εάν φύγει ο Μάλε ...

Όσο αφορά τον Κίτσιου ... μια χαρά είναι για μπακαπ και αλλαγή του Μάτος ... Είναι καλύτερος από αυτό που είχαμε πριν στην θέση. Νομίζω όμως ότι με Σρνα αλλάζει η κουβέντα για Κίτσιου. Δεν περισσεύει χώρος στο ρόστερ.
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:16

Λοιπόν, μεγάλος παίκτης ο Σρνά δεν χωράει αμφισβήτηση. Απλά κανείς δεν ξέρει σε τί κατάσταση βρίσκεται μετά την αποχή του. Στο δύσμοιρο Ελληνικό πρωτάθλημα, ναί, θα έπαιζε για πλάκα ακόμα και στα 37. Το θέμα είναι πόσο πίσω τον έχει πάει η αποχή.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4471
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:19

rainmaker έγραψε:Βλέπω αρχισατε πάλι την "καλοπροαίρετη" κριτική.


Ηρεμήστε και σταματήστε να κρίνετε τον ΠΑΟΚ με στάνταρ Πρέμιερ λιγκ.


Δε κάνεις λέει πρωταθλητισμό με τον Χ Κίτσιου.

Καλά ρε φίλε φέτος που δεν είχες ΟΥΤΕ ΚΑΝ εναν παίκτη σε εκείνη τη θέση πως έκανες πρωταθλητισμό;


Πλακα μας κάνετε;



Τώρα για τον Σρνα ας αποδειχθεί ότι όντως υπάρχει θέμα και το συζητάμε.


Κι επειδη δεν ειχες ουτε εναν φετος, πρεπει να πας στον μονο μπακ χωρις τεχνικη? Χιλιαδες παικτες υπαρχουν για να μη χρειαζεται προσευχη οταν λειψει ο Ματος
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:24

panpangr77 έγραψε:Srna μακαρι να έρθει ,μαζί με το άλλο ακρο της Κροατιας ο Στρινιτς απο αριστερά και να πάει στην θέση του ο Βιερινια... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Αλλο ελληνικο πρωτάθλημα και αλλο CHL.

Σρνα απ την μία, Σρντς απ την άλλη, καλό με ακούγεται... :?
Τουλάχιστον θα ξεκάνουμε μπόλικους ΑΡΔ από γλωσσοθλάσεις... :D :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:24

Dario Srna?ως τί έρχεται;το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ως βοηθός του Razvan.Παίζει μπάλα ακόμα;αν είναι ας κυνηγήσουμε και το πουλεν μου Marco Van Basten.Ίσως παίζει κάτι άλλο....μανατζεροδουλεια.Ωχ παναγία μου.Στα καπάκια ακούω και για Khacheridi και μ'έπιασε σύγκρυο.... Αν πάρουμε και τον Σουηδό βλέπω να είμαστε η ομάδα με τον μεγαλύτερο μ.ο ηλικίας τουλάχιστον για Ευρώπη.Άντε να δούμε τι θα δούμε...
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:25

Αν ισχύουν αυτά που διαβάζουμε ψιλοκαυλωμενο τον βλέπω τον Κροάτη δεν θα με χαλούσε να εξιλεωθεί μέσω του ΠΑΟΚ για τη τελευταία χρόνια της καριέρας του...
Μπας και είναι κάνα δωράκι του μπαμπά (μιρτσεα) στον γιο???

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:31

Κύριε ελέησον, Κύριε ελέησον, Κύριε ελέησον...............................
Δόξα Σοι ο Θεός......................................
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:32

Dimg άστο δε πρόκειται να βρούμε άκρη.


Όποιος θέλει καταλαβαίνει. Όποιος θέλει να τους βαφτίζει όλους εντελώς άχρηστους και για πέταμα επειδή κάποιοι άλλοι είναι καλύτεροι, επίσης το κάνει.


Υπερβολές δε μπορώ να διαβάζω.


Τώρα ο Σρνα ΑΜΑ ισχύει και ΑΜΑ κλείσει ε θα το δούμε στο χορτάρι αν αντέχει ακόμα.

Προσωπικά 36 χρόνων μου ακούγεται κάπως.


Για Χατσεριδη συμφωνώ απολύτως ότι δεν κολαει πολύ στην ομάδα να φέρουμε βαρύ αμυντικό γιατί τις μισές φορές θα του βγαίνει η γλώσσα. Δεν τον έχω παρακολουθήσει ομως
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13138
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:32

Το ανεφερα και πριν λιγες εβδομαδες.

Αν ολα πανε καλα φετος, θα εχεις αρκετα επιπλεον παιχνιδια μεγαλης εντασης σε σχεση με περσι.

Θα χρειαστει διαφορετικη διαχειριση ειδικα σε παικτες οπως ο Ματος, ο Αντελινο που ειναι παρα πολυ σημαντικοι για την ομαδα. Θα πρεπει να παρουν ανασες αρκετες, κατι που περσι δεν χρειαστηκε.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:34

Πολύ φοβάμαι για νέο επεισόδιο Μπερμπατοφ,Εσσιεν,Λεσκοτ,Αμπινταλ, κλπ....

Καμιά απολύτως λογικη

Έχει να παίξει ένα ολόκληρο χρόνο μπάλα και είναι 37 χρονών....
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10239
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:36

Demir έγραψε:μια χαρα τιμιο μπακ απ ειναι ο κιτσιου... τωρα αν θελετε κατι ''καινουργιο'' απλα για ικανοποιηση ,ας σκασουμε 600.000 να παρουμε τον κιτσιου απο ατρομητο..
για χακεριδη τετοια αρνηση ειναι αστεια τουλαχιστον..λες και μας φερνουν τον λαμπριακο στοπερ.. ελεος ..ο αλλος εθνικη βασικος 10 χρονια απο τα 19 του,εχει ακουστει για ολη την πρεμιερ λιγκ και αν δεν ζητουσαν 20 εκ εκει θα επαιζε και εδω ειναι αναπηρο αγγουρι..


Σωστός!!

Τώρα λένε ότι ο Σρνα, ζητάει να παίξει σ εμάς ,για να "ξεπλύνει" και την ντροπή της τιμωρίας...Μπορεί και να ισχύει, αν αναλογιστούμε οτι ο Λου είχε πει πριν λίγες μέρες ότι δεν θα κινηθούμε για κάποιον στα δεξιά.

Πάντως αν τελικά δεχτεί ο Λου και κλείσει ο Σρνα , θα έχουμε σίγουρα τους 2 καλύτερους δεξιούς μπακ στην Ελλάδα.
Και δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι ο Ματος θα είχε εξασφαλισμένη την ενδεκάδα... 8-)
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό takis4 » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:44

καλά θα πάρουμε παίχτη με ιστορικό για απαγορευμένες ουσίες ? και στα 37 τou χρονια ? τι να πει κανεις ... :lol:
takis4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 18:57

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:45

Τέλος η συνάντηση! Τι ειπώθηκε μεταξύ Σρνα και Γιώργου Σαββίδη.

Ο Κροάτης δεξιός οπισθοφύλακας βρέθηκε στην Θεσσαλονίκη και συνομίλησε με το γιο του μεγαλομετόχου και μέλος του ΔΣ

O Ντάριο Σρνα βρέθηκε στην Θεσσαλονίκη και μίλησε με τον Γιώργο Σαββίδη για ενδεχόμενη συνεργασία.

Τις δύο πλευρές φαίνεται πως έφερε κοντά ο πατέρας του νυν τεχνικού του Δικεφάλου, Μιρτσέα Λουτσέσκου. Μάλιστα από την κοινή τους συνεργασία στην Σαχτάρ προκύπτει πως τον έχει σε μεγάλη εκτίμηση γι' αυτό και τον πρότεινε στον Δικέφαλο του Βορρά. Ωστόσο παρουσιάζονται κάποια κωλύματα στην υπόθεσή του.

Ένα είναι αυτό της ηλικίας καθώς ο Κροάτης βρίσκεται στο 36 έτος της ζωής του. Παράλληλα πρόβλημα υπάρχει και με την πολύμηνη απραξία του. Θυμίζουμε πως ο Κροάτης αμυντικός είχε βρεθεί θετικός σε έλεγχο ντόπινγκ και εκτίει ποινή 17 μηνών ,που ολοκληρώνεται στις 22 Αυγούστου. Από την πλευρά του ο Σρνα δεν εμφανίζεται αρνητικός στο να αγωνιστεί στον ΠΑΟΚ για έναν ακόμα χρόνο.

Οι οικονομικές απαιτήσεις του διεθνή αμυντικού δεν κρίνονται ιδιαίτερα υψηλές ούτε μοιάζουν ικανές να βάλουν φρένο, αν και εφόσον τεθεί θέμα συμφωνίας. Από την πλευρά του ο τεχνικός της ομάδας Ράζβαν Λουτσέσκου δεν φαίνεται αρνητικός στην προσθήκη του Κροάτη.

Η ΠΑΕ κράταει προς το παρόν κλειστά τα χαρτιά της ενώ παράλληλα εξετάζει όλες τις πιθανές εναλλακτικές για την ενίσχυση στο δεξί άκρο.


Από: metrosport

Μόνο που δεν μας είπαν για ποιους λόγους ακόμα δεν έπεσαν και οι υπογραφές οι εν λόγω παπατζήδες...
Καλύτερα όμως πουλάει το αναμείνατε στο ακουστικό σας... :twisted: :x :yellowcard:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:48

rainmaker έγραψε:Dimg άστο δε πρόκειται να βρούμε άκρη.


Όποιος θέλει καταλαβαίνει. Όποιος θέλει να τους βαφτίζει όλους εντελώς άχρηστους και για πέταμα επειδή κάποιοι άλλοι είναι καλύτεροι, επίσης το κάνει.


Υπερβολές δε μπορώ να διαβάζω.


Τώρα ο Σρνα ΑΜΑ ισχύει και ΑΜΑ κλείσει ε θα το δούμε στο χορτάρι αν αντέχει ακόμα.

Προσωπικά 36 χρόνων μου ακούγεται κάπως.


Για Χατσεριδη συμφωνώ απολύτως ότι δεν κολαει πολύ στην ομάδα να φέρουμε βαρύ αμυντικό γιατί τις μισές φορές θα του βγαίνει η γλώσσα. Δεν τον έχω παρακολουθήσει ομως


Αρα εσυ απο το οτι θεωρω κακο τον Κιτσιου για ΠΑΟΚ καταλαβες οτι θελω να τους βγαζω ολους αχρηστους....
Συμφωνω οτι δε βγαινει ακρη!!!
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τετ 23 Μάιος 2018, 16:49

Εντάξει ο μπερμπα και όλοι όσοι προανέφερες είχαν έρθει με υψηλές προσδοκίες
Αυτός θα έρθει για να συμπληρώσει αν ισχύει κιόλας όπως λέει και ο goran
Βέβαια και εμένα αυτό το 37 όταν το βλέπω είναι κάπως αλλά τι να πεις για να μπήκε στο αεροπλάνο και να ήρθε κάτι έχει παιχτεί πιο πριν δεν νομίζω να πήρε πρωτοβουλία μόνος του


Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες