Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό takis4 » Παρ 25 Μάιος 2018, 09:38

τον χατσεριδη δεν τον έχω δει , αλλα αν αληθεύει αυτα που λενε ότι είναι αργος , πραγματικά θα είναι τραγικό λάθος η απόκτηση του ...
takis4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 18:57

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 25 Μάιος 2018, 09:43

Δηλαδή ο Βράνιες πχ είναι καλύτερος;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 25 Μάιος 2018, 09:45

Μάλλον κανένας δεν πιστεύει αυτά που μας λέει ο Γιώργης
Όποιος παίχτης έρχεται έχει την έγκριση του προπονητή νομίζω αυτό φτάνει
Στην τελική δεν έρχονται σαπακια
Επειδή δεν τους γουσταρουμε εμείς δε σημαίνει ότι δεν θα ταιριάξουν και στο σύνολο
Με τη συνεχή αμφισβήτηση υποτιμάς και υποβιβαζεις (γενικά μιλάω όχι για κάποιον συγκεκριμένα) τον ιδιοκτήτη και τον προπονητή της ομάδας σου
Δεκτή η κριτική ή να έχεις του ενδοιασμούς η να πεις μια άποψη χωρίς υπερβολές και χωρίς να υποβαθμίζεις όλες τις κινήσεις
Να σημειωθεί ότι ακόμα δεν έχει κλείσει κανένας παίχτης



Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 25 Μάιος 2018, 09:45

Αυτα που λενε αυτοι που τα λενε αν εχουν δει πανω ενα ματς του χατσεριδη εινακ ζητημα.

Επισης το κομπλεξ καποιων με οτιδηποτε δε θεωρουν αυτοι καλο,τους οδηγει σε καταιγισμο μπουρδολογιων

Επομενως αν δεν εχεις δει,οπως σχεδον ολοι,ας μην ακουμε τον καθε μαλακα αρδ,παραρολογο,ξερολα, γιατι εαν δεν ειναι στημενος ειναι υποπτος.

Προφανως υπαρχουν ματς στο YouTube που μπορεις να δουμε ολοι τι σοι παικτης ειναι.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό janellsis » Παρ 25 Μάιος 2018, 09:51

Βγάλατε ήδη άχρηστους παίκτες με τεράστια εμπειρία και μεγάλη καριέρα σε Champions League και Εθνικές.
Παρακαλώ να μπείτε στο Youtube και να αναζητήσετε βίντεο της ομάδα από την "χρύση" δεκαετία του '90 να δείτε με τι διεθνείς "άστερες" παίζαμε τότε!
Και κάτι ακόμη: αν ακουγόταν πως φέρνουν ονοματα σας των παικτων που παίρνουν οι κάτω κατά καιρούς (π.χ. Μολέντο, Βράνιες όταν δεν τους ήξερε το ελληνικό κοινό) τι θα κάνατε;
Αντίστοιχα, σκεφτείτε τα Πρωτοσέλιδα αν αυτοί έπαιρναν Σρνα και Χατσερίδη.
Να σοβαρευτουμε παιδια επιτελους, φτάνει πια!
Άβαταρ μέλους
janellsis
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 13:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Banksy » Παρ 25 Μάιος 2018, 09:52

Το μόνο που θέλω είναι όσοι έρθουν να έχουν πραγματικά την έγκριση Λουτσέσκου.
Μην την έχει δει φούτμπολ μάνατζερ ο Γιωργάκης και κάνει έτοιμη ομάδα λοκώ
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Παρ 25 Μάιος 2018, 09:53

sourmenetes έγραψε:Υπαρχει καποιος που εχει δει 5-10 ματσ του χατσεριδη;;;
Απ οτι καταλαβαινω οι περισσοτεροι βλεπετε κοψια,ειδατε κι ενα ματς με την κουλα και βγαλατε αποψη.

Αυτο δε σημαινει οτι ο παικτης ειναι ετσι γιατι και τον βαρελα αλλιως τον λεγαμε περυσι αλλιως φετος.


Αν καποιος εχει σαφη και πληρη εικονα του παικτη ας το πει,αλλιως επειδη ειναι ψηλος ειναι αργος και ατσουμπαλος δεν μου κανει σαν απαντηση

Ναι σουρμε τον εχω δει σε αρκετα ματς..και στην ντιναμο και στην εθνικη..
Πολυ αργος κακος με την μπαλα στα ποδια..
Πολυ δυνατος στις μονομαχιες του αν και το σουλουπι του δν σου γεμιζει το ματι..πολυ εμπειρος..
Προσωπικα θεωρω οτι δεν αξιζει τοσα λεφτα και δν μου αρεσει σαν κινηση...ολα αυτα βεβαια ειναι προσωπικες αποψεις...μακαρι το παιδι να ερθει και να τεντωθω στην κωλοτουμπα..
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3651
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 25 Μάιος 2018, 09:56

Ρε παιδιά 51 εμφανίσεις με την Εθνική Ουκρανίας έχει ο ...άμπαλος Χάτσερ. Χώρια οι εμφανίσεις με την Δυναμό Κιέβου σε Ch.L. και E.L. Πώς είναι δυνατόν να είναι κακός;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό takis4 » Παρ 25 Μάιος 2018, 09:57

sourmenetes έγραψε:Αυτα που λενε αυτοι που τα λενε αν εχουν δει πανω ενα ματς του χατσεριδη εινακ ζητημα.

Επισης το κομπλεξ καποιων με οτιδηποτε δε θεωρουν αυτοι καλο,τους οδηγει σε καταιγισμο μπουρδολογιων

Επομενως αν δεν εχεις δει,οπως σχεδον ολοι,ας μην ακουμε τον καθε μαλακα αρδ,παραρολογο,ξερολα, γιατι εαν δεν ειναι στημενος ειναι υποπτος.

Προφανως υπαρχουν ματς στο YouTube που μπορεις να δουμε ολοι τι σοι παικτης ειναι.

εδώ μέσα γράφτηκε ότι είναι αργος.αν είναι αργος θα είναι τραγικό λάθος.
takis4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 18:57

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 25 Μάιος 2018, 09:58

Dimitris_L4 έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Υπαρχει καποιος που εχει δει 5-10 ματσ του χατσεριδη;;;
Απ οτι καταλαβαινω οι περισσοτεροι βλεπετε κοψια,ειδατε κι ενα ματς με την κουλα και βγαλατε αποψη.

Αυτο δε σημαινει οτι ο παικτης ειναι ετσι γιατι και τον βαρελα αλλιως τον λεγαμε περυσι αλλιως φετος.


Αν καποιος εχει σαφη και πληρη εικονα του παικτη ας το πει,αλλιως επειδη ειναι ψηλος ειναι αργος και ατσουμπαλος δεν μου κανει σαν απαντηση

Ναι σουρμε τον εχω δει σε αρκετα ματς..και στην ντιναμο και στην εθνικη..
Πολυ αργος κακος με την μπαλα στα ποδια..
Πολυ δυνατος στις μονομαχιες του αν και το σουλουπι του δν σου γεμιζει το ματι..πολυ εμπειρος..
Προσωπικα θεωρω οτι δεν αξιζει τοσα λεφτα και δν μου αρεσει σαν κινηση...ολα αυτα βεβαια ειναι προσωπικες αποψεις...μακαρι το παιδι να ερθει και να τεντωθω στην κωλοτουμπα..
Αυτό ακριβώς εννοώ εθεσες πολύ ωραία την αποψη σου παρόλο που δε συμφωνείς
Δεν είναι ανάγκη να δημιουργούμε αρνητικό κλίμα από το πουθενά


Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό prax » Παρ 25 Μάιος 2018, 10:01

Καλημέρα παιδιά,
Σας παραθέτω τη γνώμη ενος απο τους συνεργάτες μου, Ουκρανός ειναι το παιδί και υποστηρίζει Ντινάμο:

do you like Khacheridi?
is he a good player?

Vadym, 10:48
yes, good defender

10:48
is he quick?

Vadym, 10:49
he doesnt have a great speed but good at position game and he is tall enough

10:49
is he strong?

Vadym, 10:50
yes

10:50
actually, he is 31, do you believe that he is strong enough at this age?
and what is/are the dissadvantages?

Vadym, 10:52
i think it's not so much for defender
the main is speed
he is not super quick

Αυτά.. τα συμπεράσματα δικά σας, απλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί ενώ τον χειμώνα τον είχαμε σηκωμένο με αυτόν τώρα μας χαλάει..
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Παρ 25 Μάιος 2018, 10:05

Από τα ονόματα που ακούγονται με ψήνει τρελά ο Σουηδός. Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη πλέον στον Λουτσέσκου τα χρήματα δεν βγαίνουν από την τσέπη μου οπότε δεν με προβληματίζει η μεταγραφή του σρνα. Για τον Χατσερίδη θεωρώ πως η εμπειρία του θα είναι καθοριστική και στην χειρότερη μένουμε με Κρέσπο. Πιστεύω πως ένα δεμένο δίδυμο (όπως αυτό που υπάρχει τώρα) αμυντικών είναι ρίσκο να το χαλάς ,αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο . Προσωπικά αν πάρουμε τον Σουηδό θέλω έναν εξτρέμ με ταχύτητα τεχνική και έφεση στο σκοράρισμα και θα είμαι ικανοποιημένος :opaokara: . Αν πάρουμε και δεύτερο επιθετικό θεωρώ λάθος να ψάχνουμε για αναπληρωματικό του Πρίγιο παρά μόνο αν μιλάμε για ηλικίας 24-25 χρονών με τρελές δυνατότητες εξέλιξης κάτι τρομερά δύσκολο. Αλλιώς θέλω έναν καλύτερο ή τουλάχιστον ισάξιο του Πρίγιο
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 25 Μάιος 2018, 10:13

Με ενοχλεί που κάποιοι στην ανάγκη να υπερτονισουν τα θέλω τους παραβλέπουν σκόπιμα ή όχι αυτά που είπε ο προπονητής.
Τι είπε δηλαδή ο άνθρωπος?
Ότι θα κάνουμε λίγες προσθήκες με έμφαση στα χαρακτηριστικά που λείπουν.
Στα δικά μας μυαλά ο Χ κρεσπο μπορεί να φαντάζει λίγος, αλλά είναι από τους παίκτες που εκθείασε ο προπονητής.
Αν εσείς λοιπόν περιμένετε ότι από τα 35 παιχνίδια που έκανε φέτος ότι θα πέσει του χρόνου στα 15 απλά γελιεστε.

Ο προπονητής δήλωσε ξεκάθαρα ότι θα προσθέσουμε χαρακτηριστικά που μας έλειπαν σε αυτήν την μεταγραφική περίοδο και όλοι ξέρουν τι μας έλειπε.
Ύψος και αγκρεσιβνες

Το αν υπάρχουν καταλληλοτεροι του χατσεριδη? Προφανώς και υπάρχουν άλλα είτε δεν τους αντέχει η τσέπη μας είτε δεν έρχονται να παίξουν στην μπανανία μας.

Ο ΠΑΟΚ την σεζόν που μας έρχεται θα παίξει κοντά στα 55 ματς,άρα πολύ λογικό οι 110 συμμετοχες στις θέσεις των στόπερ να μοιραστούν και για να υπάρχει φρεσκάδα αλλά και ανάλογα τον αντίπαλο.

Επίσης όσοι νομίζετε ότι ο βασικός στόπερ τα τελευταία 10 χρόνια της εθνικής Ουκρανίας και της Ντιναμό είναι τόσο σαπακι όσο τον παρουσιάζετε, προφανώς πάλι γελιεστε.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 25 Μάιος 2018, 10:18

Dimitris_L4 έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Υπαρχει καποιος που εχει δει 5-10 ματσ του χατσεριδη;;;
Απ οτι καταλαβαινω οι περισσοτεροι βλεπετε κοψια,ειδατε κι ενα ματς με την κουλα και βγαλατε αποψη.

Αυτο δε σημαινει οτι ο παικτης ειναι ετσι γιατι και τον βαρελα αλλιως τον λεγαμε περυσι αλλιως φετος.


Αν καποιος εχει σαφη και πληρη εικονα του παικτη ας το πει,αλλιως επειδη ειναι ψηλος ειναι αργος και ατσουμπαλος δεν μου κανει σαν απαντηση

Ναι σουρμε τον εχω δει σε αρκετα ματς..και στην ντιναμο και στην εθνικη..
Πολυ αργος κακος με την μπαλα στα ποδια..
Πολυ δυνατος στις μονομαχιες του αν και το σουλουπι του δν σου γεμιζει το ματι..πολυ εμπειρος..
Προσωπικα θεωρω οτι δεν αξιζει τοσα λεφτα και δν μου αρεσει σαν κινηση...ολα αυτα βεβαια ειναι προσωπικες αποψεις...μακαρι το παιδι να ερθει και να τεντωθω στην κωλοτουμπα..

Δεν ξερω αδελφε.εγω δεν τον εχω δει τον παικτη,αλλα οι περισσοτεροι μιλανε χωρις να χουν δει ουτε ολοκληρο ματς.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Παρ 25 Μάιος 2018, 10:19

Εγω λεω να εχουμε εμπιστοσυνη σε ανθρωπους, οι οποιοι δημιουργησαν μια ομαδα που μεσα στο γηπεδο πηρε πρωταθλημα και κυπελλο.

Αυτα. Καλημερες. 8-)
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες