Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 19 Μάιος 2018, 20:46

desperando έγραψε:Μόνο εγώ δεν πιστεύω ότι ο μιχελ έδωσε συνέντευξη στον Πετρωτό?


Όχι. Ξεκάθαρα ΟΧΙ!

:lol: :lol: :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Σάβ 19 Μάιος 2018, 20:51

Kostas_Peraia4 έγραψε:Η δικιά μου πληροφόρηση λέει ότι δεν έχουμε καταθέσει επίσημη πρόταση στον Βέρνμπλουμ. Το έγραψα και στο ρεπορτάζ μου.

Από εκεί και πέρα υπάρχει κι άλλο δυνατό όνομα στη λίστα που έχει ήδη αναφερθεί.

Περισσότερα αύριο που θα έχω πιο ολοκληρωμένο ρεπορτάζ...


Δηλαδη Κωστα, οι στοχοι για χαφ ειναι ο σουηδος και ο βραζιλιανος της ζενιτ;;
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Σάβ 19 Μάιος 2018, 21:04

Συ είπας 8-) 8-) 8-)

Αυτό δε σημαίνει ότι είναι οι μοναδικοί στόχοι
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό savvastheod » Σάβ 19 Μάιος 2018, 21:26

Kostas_Peraia4 έγραψε:Συ είπας 8-) 8-) 8-)

Αυτό δε σημαίνει ότι είναι οι μοναδικοί στόχοι


Φαντάζομαι ο Βραζιλιάνος είναι πολύ φθηνότερη λύση...Και πιάνει και θέση ξενου
savvastheod
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Δευτ 16 Νοέμ 2015, 10:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Σάβ 19 Μάιος 2018, 21:29

Αυτό πιστεύω και εγώ πως εδώ γράψαμε αρκετά ονόματα κινούμαστε σε άλλα και όχι στον Wernbloom.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό logios » Σάβ 19 Μάιος 2018, 21:34

Το να είναι στόχος και να μην του έχει γίνει επίσημη πρόταση μέχρι τώρα μου φαίνεται αδιανόητο, αν λάβουμε υπόψιν οτι θέλουμε να κλείσουν οι μετεγγραφές άμεσα.
Δεν ξέρω τι λένε οι δικές σου πηγές αλλά θεωρώ ότι έχουν γίνει όλα τα τυπικά προς τους στόχους και απομένει η αποδοχή των προτάσεων μας.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Σάβ 19 Μάιος 2018, 21:35

Εγώ πάλι πιστεύω ρε μάγκες μου καρφώθηκε πως θα έρθει ο Natkho τι πω ΠΑΟΚ είμαι ίσως τέτοιοι παίχτες με είχαν κεντρίσει στο μυαλό μου επειδή είδα δηλώσεις θέλει να έρθει αν του γίνει πρόταση λήγει το συμβόλαιο του 30 είναι έχει και κίνητρο τα προκριματικά Champions League + γνωρίζει τι εστί ΠΑΟΚ.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 19 Μάιος 2018, 21:37

1. Αν κατάφερε ο Χαρίσης να κάνει εξωγηπεδική ζωή στο St. Truiden, τότε μάλλον στη Νασα πρέπει να τον πάρουν, οχι στον ΠΑΟΚ.

2. Ονόματα που βγαίνουν 19 Μαίου ΣΥΝΗΘΩΣ είτε είναι κλεισμένα, είτε ΔΕΝ κλείνουν γιατί βγαίνουν επίτηδες.

3. ΜΑΚΑΡΙ να ισχύουν οι δηλώσεις Λούμπος για Γιαννούλη και Κίτσιου. Πρέπει να ξεκουράζονται τα βασικά μπακ χωρίς να κάνουμε αλχημείες με αντικαταστάτες.

4. Βερνμπλουμ φαίνεται και γαμώ τους παίκτες. Μακάρι να μην έχει αποφασίσει να κάνει διακοπές...

5. Ο Βραζιλιάνος της Ζενίτ ποιος είναι;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13121
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Athens » Σάβ 19 Μάιος 2018, 21:38

o ερνανι πολυ παικταρα μου φαινεται...
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4535
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Σάβ 19 Μάιος 2018, 21:40

logios έγραψε:Το να είναι στόχος και να μην του έχει γίνει επίσημη πρόταση μέχρι τώρα μου φαίνεται αδιανόητο, αν λάβουμε υπόψιν οτι θέλουμε να κλείσουν οι μετεγγραφές άμεσα.
Δεν ξέρω τι λένε οι δικές σου πηγές αλλά θεωρώ ότι έχουν γίνει όλα τα τυπικά προς τους στόχους και απομένει η αποδοχή των προτάσεων μας.


Σου παραθέτω ακριβώς το ρεπορτάζ μου

Επίσης αν δεν μιλούσε ο Μίχελ για Βέρνμπλουμ δεν προκύπτει από κάπου ότι είναι μεταγραφικός στόχος

Το όνομα του Πόντους Βέρνμπλουμ φαίνεται πως βρίσκεται ψηλά στη λίστα του ΠΑΟΚ με τους αμυντικούς μέσους.



Το metrosport.gr επικοινώνησε με έναν εκ των εκπροσώπων του παίκτη, ο οποίος ωστόσο δήλωσε άγνοια για το ζήτημα.



Συγκεκριμένα ο Κάρλ Φάγκερ σημείωσε: «Δεν γνωρίζω κάτι για το ενδιαφέρον του ΠΑΟΚ και δεν μπορώ να κάνω κάποιο σχόλιο. Αν υπήρχε κάτι επίσημο θα μπορούσα να δώσω περισσότερες πληροφορίες, αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχει γίνει επίσημη κρούση».



Πιθανώς όμως, αυτό μπορεί να είναι και ένα παιχνίδι τακτικής από την πλευρά του παίκτη, ώστε να μη διαρρεύσει η οποιαδήποτε πληροφοριά.



Παρ’ όλα αυτά ο Λούμπος Μίχελ δήλωσε σε ΜΜΕ της Ρωσίας ότι ο ΠΑΟΚ παρακολουθεί εδώ και καιρό τον 31χρονο Σουηδό, χωρίς όμως να επιβεβαιώσει ότι ο Δικέφαλος έχει κινηθεί επίσημα για την απόκτησή του.



http://www.metrosport.gr/article/den-ip ... e-ton-paok
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό janellsis » Σάβ 19 Μάιος 2018, 21:58

Ψηφιζω-στηρίζω Κωστα!
Ολα θα πανε καλα, μην αγχωνεστε.
Αληθεια, ο Λεβεκ που είναι το παλικαρι αυτο;Εχει ακομα συμβόλαιο;
Και επίσης, ο Μακ μας αποχαιρετα μαλλον;
Προσωπικα δεν τον θέλω και γιατι δεν προσεφερε τα αναμενομενα και γιατι ειχε νευρα και μουτρα όλη τη χρονιά + οτι επαιζε ατομιστικά σε παραπανω απο 3-4 περιστάσεις.
Πως θα γίνει να μεινει η καψουρα ο Ενρικε ρε γμτ;
Άβαταρ μέλους
janellsis
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 13:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Σάβ 19 Μάιος 2018, 22:04

janelist θα συμφωνήσω +μφωνώ με όσα λεεί ο Κώστας και στηρίζω γιατί αναφέρει τι/πως/γιατί.
:nairepaok: :pano:
Ο Henrique φίλε που είναι η καψούρα σου μπορεί να πωληθεί το είπε ο Mihel ή να έρθει στην προετοιμασία και να έρθει προσφορά τότε κουνάει μαντήλι.
Ενδιάμεσα αυτό που κατάλαβα πάντος είναι πως ανάμεσα σε Henrique VS Warda η διοίκηση προτιμά τον Warda και τις ικανότητες του ανεξαρτήτος τον χαρακτήρα του που μπορεί να τον φτιάξει ο Lucesku.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 19 Μάιος 2018, 22:06

sn0ufel4 έγραψε:
Η φιλία με τον Μπεργκ και ο φόβος του Ντουμπάι
Είναι ίδια γενιά με τον Μάρκους Μπεργκ, μαζί έφεραν στην Γκέτεμποργκ το πρωτάθλημα του 2007 μετά από 11 χρόνια ανομβρίας. Διατηρεί πολύ καλή σχέση μαζί του και αμφότεροι θεωρούνται ινδάλματα στους οπαδούς της IFK. Αν ο ΠΑΟΚ έχει κάτι να φοβάται στην εντυπωσιακή πρόταση που έχει καταθέσει στον Βέρνμπλουμ είναι οι σειρήνες από τον αραβικό κόσμο, που μπορούν να ματσάρουν οικονομικά οποιαδήποτε πρόταση. Στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα ζει και εργάζεται ως ατζέντης πια ο παλιός Σουηδός διεθνής εξτρέμ Κρίστιαν Βίλχελμσον και θεωρείται σίγουρο ότι αμφότεροι θα προσπαθήσουν να βρουν ομάδα στον Βέρνμπλουμ εκεί με εξωπραγματικά λεφτά. Εξάλλου, ο 31χρονος Σουηδός μέσος με πρόσφατες δηλώσεις του δεν απέκλεισε το ενδεχόμενο να μετακομίσει σε μία ομάδα του κόλπου, αν οι συνθήκες (ομάδα, πόλη, χρήματα) είναι οι ιδανικές.


Η παράγραφος για το Ντουμπαι με ανησύχησε λίγο είναι η αλήθεια....


Ε τότε ας έρθει μαζί με τον Μπεργκ στην Θεσσαλονίκη. ;)
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 19 Μάιος 2018, 22:15

Η τρελή προσφορά του ΠΑΟΚ
Η πρόταση του ΠΑΟΚ είναι υπερβατική, όχι μόνο για τα ελληνικά δεδομένα, αλλά και για τα ευρωπαϊκά, διότι μιλάμε για προσφορά που υπερβαίνει συνολικά τα 4 εκατομμύρια, αν βάλουμε μέσα και το πριμ υπογραφής, δίχως να υπολογίζονται διάφορα πριμ επίτευξης στόχων και φυσικά η εφορία! Μία καταπληκτική προσφορά που ο Βέρνμπλουμ έχει στα χέρια του εδώ και μερικές ημέρες και την οποία ζυγίζει για να δει αν είναι αυτή που τελικά θα επιλέξει. Αυτή τη στιγμή υπάρχει πολύ μεγάλη αισιοδοξία για το αίσιο τέλος της υπόθεσης, αφού ο Σουηδός έχει εκμυστηρευτεί στο πολύ στενό του περιβάλλον ότι το όλο πακέτο (πόλη, κλίμα, οικονομικό, στόχοι του κλαμπ, συμπεριφορά των ανθρώπων του ΠΑΟΚ απέναντι του) είναι πολύ δελεαστικό για να το προσπεράσει εύκολα. Με άλλα λόγια δεν αποκλείεται ακόμα και μέσα στην επόμενη εβδομάδα, να έχουμε οριστική απάντηση.


Από: sdna

Ποιος είναι ο άνθρωπος - κλειδί;
Πολλοί συνέδεσαν την περίπτωση του Πόντους Βέρνμπλουμ με αυτή του Γιάκουμπ Γιόχανσον της ΑΕΚ, επειδή είναι και οι δύο Σουηδοί και τυγχάνει να εκπροσωπούνται από το ίδιο μανατζερικό γραφείο. Καμία σχέση! Μπορεί το γραφείο να ανήκει στον γνωστό και μη εξαιρετέο Πάτρικ Μερκ, ο οποίος έχει φέρει ουκ ολίγους παίκτες στην Ελλάδα, αλλά στις δύο αυτές συγκεκριμένες περιπτώσεις δεν έχει καμία ανάμειξη. Ο άνθρωπος που εκπροσωπεί τον πρώην μέσο της ΑΕΚ είναι ο πρώην Σουηδός διεθνής Στέφαν Σελάκοβιτς, ενώ ο άνθρωπος - κλειδί σε ότι αφορά τον Βέρνμπλουμ είναι ένας δικηγόρος! Λέγεται Καρλ Φάγκερ, χειρίζεται τα πάντα εν λευκώ και είναι το πρόσωπο της απόλυτης εμπιστοσύνης του Σουηδού μέσου. Με άλλα λόγια οι εύκολοι συνειρμοί δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα


Από: sdna

Συγκεκριμένα ο Κάρλ Φάγκερ σημείωσε: «Δεν γνωρίζω κάτι για το ενδιαφέρον του Π.Α.Ο.Κ. και δεν μπορώ να κάνω κάποιο σχόλιο. Αν υπήρχε κάτι επίσημο θα μπορούσα να δώσω περισσότερες πληροφορίες, αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχει γίνει επίσημη κρούση».

Από: metrosport.gr


Κάποιος μάλλον λέει ψέματα κι αυτός δεν είναι σίγουρα ο Κώστας που γνωρίζουμε εμείς...
Τώρα, για το αν είναι το sdna ή ο χασοδίκης-εκπρόσωπος του Βίκινγκ, προσωπικά με είναι αδιάφορο...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Σάβ 19 Μάιος 2018, 22:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 19 Μάιος 2018, 22:19

Θελω να πιστευω παντως με βαση τις δηλωσεις Μιχελ, πως αν πωληθουν τελικα τοσο ο Ουαρντα οσο και ο Ενρικε να υπαρχει η σκεψη για αποκτηση ενος εξτρεμ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες