Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Τρί 19 Ιουν 2018, 13:36

Γιατί καθυστερούμε τόσο ειδικά Στο θέμα του φορ δε μπορώ να καταλάβω ποιον περιμένουμε τον Μπενζεμα Πουκι!Σε 3 μέρες η ομάδα φεύγει για προετοιμασια και δεν βλέπω ειδικά το χαφ να πρόλαβαινει τα προκριματικά! Οπότε Πάμε με Μαουρισιο Κανιάς Σακοφ με Αγίαξ η Βασιλεία.
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό DAAT » Τρί 19 Ιουν 2018, 13:37

και ναι το υστερόγραφο σου ισχύει 100% από πλευράς σαββίδη ,αλλά ο παίκτης έχει κάνει γκέλα ολκής και εδώ και 7 μήνες λύση δεν βρήκε.

δεν ξέρω ρε συ man, αν η πείνα του Κόντε καλύπτει την ποιότητα του Pukki. Δεν το αποκλείω αλλά το θεωρώ τεράστιο ρίσκο ,ειδικά όταν μιλάμε για ίδια πόσα και στις δύο περιπτώσεις.
DAAT
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 14:53

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τρί 19 Ιουν 2018, 13:41

Ρε παιδια διαπραγματευσεις ειναι. Ο Πουκι και ο καθε Πουκι εχοντας μια αξιοπρεπη καριερα μεχρι τωρα και γνωριζοντας οτι αυτο θα ειναι ισως το τελευταιο του καλο συμβολαιο ειναι λογικο να ζηταει καποια χρηματα παραπανω απο αυτα που αξιζει. Αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι θα τα παρει κιολας εννοειται. Αλλα δεν νομιζω στην θεση του (και του Μπλουμ) να καναμε κατι διαφορετικο, ειδικα οταν ειμαστε ακομα στο πρωτο 20ημερο των μεταγραφων.

Αυτο που θελω να πω στην τελικη ειναι να βλεπουμε λιγο τα πραγματα και απο την αλλη οπτικη γωνια. Δεν γεννηθηκαν ΠΑΟΚτσακια κανενας Πουκι και κανενας Μπλουμ για να μην μπουν στο τρυπακι να παρουν οσο τον δυνατον περισσοτερα χρηματα απο τον ΠΑΟΚ. Και ειναι το λογικο.

Αν πιστεψουμε τα νουμερα που βγαζουν τα ρεπορταζ τα 800 που και καλα δινουμε εμεις και δεν θελουμε να ανεβουμε εμενα μου φαινονται φυσιολογικο νουμερο με βαση και τα υπολοιπα συμβολαια του ροστερ μας.

Η πεποιθηση μου ειναι οτι θα ερθει ο Πουκι και θα ερθει με τους ορους μας γιατι πολυ απλα δεν νομιζω να βρει καλυτερη προταση και σε λεφτα και σε προοπτικη.

Υ.Γ. Αληθεια μου φαινονται πολυ καπως σχολια του τυπου "καθομαστε και περιμενουμε τον πουκι, τον χ, ψ κτλ, κουρασε το θεμα κτλ κτλ" προφανως για να δειχνουν υπομονη στις διαπραγματευσεις οι δικοι μας οι στοχοι που εχουν βρει ταιριαζουν στα θελω του Λουτσεσκου. Τρωμε τον παπα απο τα καθημερινα και χωρις κανενα νοημα αρθρα (εκτος απο το κλικ βεβαια) που στην ουσια ειναι αυτα που "μας κουραζουν".
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Piero » Τρί 19 Ιουν 2018, 14:23

Παιδιά τώρα που έγινε η κλήρωση με βασιλεία δεν ανοίγετε σεζόν 2018-19 σορυ για το οφτοπικ
Άβαταρ μέλους
Piero
 
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Σάβ 05 Νοέμ 2016, 13:47
Τοποθεσία: Köln,NRW,DE (Κολωνία)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 19 Ιουν 2018, 14:30

Φέρτε βρε 2 παίκτες για την Βασιλεία.10 μύρια παιχνίδι είναι δεν γίνεται να το παίξουμε με Σαχοφ και Κουλούρη.Αντε να πέσουν οι ανακοινώσεις μέχρι αύριο μεθαύριο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 19 Ιουν 2018, 14:41

joshua έγραψε:Φέρτε βρε 2 παίκτες για την Βασιλεία.10 μύρια παιχνίδι είναι δεν γίνεται να το παίξουμε με Σαχοφ και Κουλούρη.Αντε να πέσουν οι ανακοινώσεις μέχρι αύριο μεθαύριο.

:pano: :pano: :pano:
Και 3 μην σου πω...
Η Basel για εμένα είναι καλύτερη του Ajax.
Αν σου πω πέρυσι την έπαιζα και στο στοίχημα και την έπιανα και CL. Έχει καλούς παίχτες τον Ajax ήθελα και εγώ όπως όλοι μας.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 19 Ιουν 2018, 14:45

Εγώ δεν ήθελα αγιαξ.Θελει πολλά ψωμιά η Βασιλεία για να τρομάξει κάποιον πιο πολύ από τον αγιαξ ακόμα και αν αγωνιστικά είναι μια εξαιρετική ομάδα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό lostre » Τρί 19 Ιουν 2018, 14:46

Μια χάρα είναι οι Ελβετοί που τους έχουμε κιολάς .Οι πιο παλιοι ας θυμηθουν το γκολ του Μαρκου με την Γκραχοπερς το 90 κατι :opaokara:
Άβαταρ μέλους
lostre
 
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιουν 2008, 15:12

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 19 Ιουν 2018, 14:54

joshua έγραψε:Εγώ δεν ήθελα αγιαξ.Θελει πολλά ψωμιά η Βασιλεία για να τρομάξει κάποιον πιο πολύ από τον αγιαξ ακόμα και αν αγωνιστικά είναι μια εξαιρετική ομάδα.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Αγωνιστικά μιλάω φίλε joshua.
Για τον Αjax που τον εβλεπα και στ Πρωτάθλημα τους δεν με πολύ ενθουσίασε μην σου πω η jong ajax που έριχνε 4άρες και 5άρες με ενθουσίασε.
Η PSV Eindhoven είχε ομάδα στό πρωτάθλημα τους που τελείωσε.
Αγωνιστικά ήθελα τον Ajax άλλο που σαν όνομα ομάδος έχει ποιο ισχυρό!
Πούλησαν τον Kluivert(που έκανε παπάδες 20χαρτιά στη Roma), πουλάνε τώρα τον Matthijs de Ligt στην Barcelona ή Man City, φεύγει το αστέρι τους ο Μαροκινός ο Ζiyech στη Roma me 30χαρτιά)
Στους άλλους μόνο στην Εθνική τους είναι ο βασικός Lang δεν δώσαν τίποτα πήραν μόνο κάτι από Hertha και κανά 2 ακόμα από Γερμανία μεριά προσθήκες.
Τελευταία επεξεργασία από Darkm4n και Τρί 19 Ιουν 2018, 15:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 19 Ιουν 2018, 14:58

joshua έγραψε:Εγώ δεν ήθελα αγιαξ.Θελει πολλά ψωμιά η Βασιλεία για να τρομάξει κάποιον πιο πολύ από τον αγιαξ ακόμα και αν αγωνιστικά είναι μια εξαιρετική ομάδα.


Η αλήθεια είναι ότι έτσι όπως αποκλειστήκαμε και τις 2 φορές ούτε εγώ γούσταρα να παίξουμε ξανά με αυτές τις λούγκρες. Βασιλεία και βλέπουμε. Όχι ότι τα πράγματα είναι εύκολα, μην τρελαθούμε. Αλλά κι εμας αμελητέα ποσότητα δεν επιτρέπεται να μας θεωρήσει κανείς. Βέβαια, θα είναι σε αγωνιστικό ρυθμό. Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα. Έχουμε δρόμο μέχρι τότε. Για την ώρα ας ανακοινώσουμε σιγά σιγά φορ εμείς. Και λέει έρχεται ο Κόντε και καθαρίζει την πρόκριση μέσα στην Ελβετία ...
:opaokara: :opaokara:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:10

Επιθετικό θα πάρουμε σίγουρα,τώρα αν θέλουν τον Κοντε ας τον πάρουν,δεν πρέπει όμως να περιμένουμε άλλο τον Βερνμπλουμ.Πρεπει να ενεργοποιηθούν εναλλακτικές είναι κομβική θέση το 6 για τέτοια παιχνίδια.Εγω θα ήθελα από τώρα και ένα αριστερό μπακ,τρέμω στην ιδέα να λείψει ο Βιερινια άλλα δεν έχω τέτοιες τρελές προσδοκίες.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:22

Ρε μη μιλάτε για Ajax και Basel εδώ μέσα, έλεος!!!!
Πρέπει να σας παρακαλάμε για την τήρηση του on-topic;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47052
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:26

Προβλεπω Τζος να τον περιμένουμε μερικές μέρες ακόμα τον Σουηδό. Κανένα δεκαήμερο ακόμα. Τώρα, σωστά ή λάθος δεν μπορώ να το πω, αλλά παράδοξο δε θα μου φανεί. Μακάρι να ήταν ήδη εδώ ο Βερνμπλουμ. Δεν είναι! Το θέμα είναι πόση απόσταση σε ποιότητα ανάμεσα στον Σουηδό και την επόμενη εναλλακτική υπάρχει; Με δεδομένο κι ότι ο Λουτσέσκου θέλει το χρόνο του για να εμπιστευτεί και να δώσει θέση βασικού στους νέοπες, μήπως ούτως ή άλλως δεν αξίζει να παρθεί το "ρίσκο" να γίνουν εκπτώσεις στην ποιότητα για χάρη της έγκαιρης προσέλευσης του (όποιου) κεντρώου;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:38

navigator11 έγραψε:
joshua έγραψε:Εγώ δεν ήθελα αγιαξ.Θελει πολλά ψωμιά η Βασιλεία για να τρομάξει κάποιον πιο πολύ από τον αγιαξ ακόμα και αν αγωνιστικά είναι μια εξαιρετική ομάδα.


Η αλήθεια είναι ότι έτσι όπως αποκλειστήκαμε και τις 2 φορές ούτε εγώ γούσταρα να παίξουμε ξανά με αυτές τις λούγκρες. Βασιλεία και βλέπουμε. Όχι ότι τα πράγματα είναι εύκολα, μην τρελαθούμε. Αλλά κι εμας αμελητέα ποσότητα δεν επιτρέπεται να μας θεωρήσει κανείς. Βέβαια, θα είναι σε αγωνιστικό ρυθμό. Αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα. Έχουμε δρόμο μέχρι τότε. Για την ώρα ας ανακοινώσουμε σιγά σιγά φορ εμείς. Και λέει έρχεται ο Κόντε και καθαρίζει την πρόκριση μέσα στην Ελβετία ...
:opaokara: :opaokara:

Τρεις μέρες πριν το πρώτο μεταξύ μας παιχνίδι αρχίζει το πρωτάθλημα τους,μια χαρά είναι.
Δυστυχώς είναι πολύ έμπειροι όμως για να κάνουν την μαλ@κια και να πουλήσουν κάποιον από τους βασικούς τους... μακάρι βέβαια
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό theodorsalonika » Τρί 19 Ιουν 2018, 15:47

εχω θυμωσει στο να περιμενουμε τον καθε σουηδο και τον καθε πουκι ,μουκι πως τον λεν ...ελεος δηλαδη...παρε κοντε,και κρατα χαριση για αμυντικο χαφ και ξεκινας προετοιμασια με ολους...
επειδη αυτοι δηλαδη περιμενουν καλυτερη προταση απο καποια αλλη ομαδα,η βαριουνται να ερθουν απο νωρις στην προετοιμασια,θα τους περιμενουμε???????? :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Βλέπουμε τους αετούς να πετούν ψηλά μόνοι τους, ενώ τα πρόβατα μαζεύονται σε κοπάδι.
Άβαταρ μέλους
theodorsalonika
 
Δημοσιεύσεις: 1922
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 01:19

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες