Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Κυρ 27 Μάιος 2018, 16:51

Metagrafakias έγραψε:Οσοαναφορα τον Χατσεριδη....ο παικτης εδω και δεκαετια ειναι βασικος και αναντικαταστατος στην Ντιναμο Κιεβου και στην Εθνικη Ουκρανιας(ο τσιγκρινσκι που τον εχουν σαν θεο δεν καλειται καν).....καθομαστε και κρινουμε εναν τετοιο παικτη με τετοια καριερασε δυο ματε με την κουλα που ολη η ομαδα της Ντιναμο δεν ηταν καλη γιατι βρισκοταν σε περιοδο προετοιμασιας με δυο μηνες αποχη πριν....λοιπον τι θελατε να πετανε;;;και παλι τους απεκλεισαν αερα και στην επομενη φαση απο λεπτομερειες δεν περασαν....φανταστειτε στα κορνερ τι κρυος ιδρωτας θα πιανει τους αντιπαλους οταν θα κατεβαινουν χατσεριδης,βαρελα,ματος,βερνμπλουμ;;;;;

:pano: :pano: :nairepaok: :nairepaok:
+1 από εμένα φίλε.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Azrael » Κυρ 27 Μάιος 2018, 16:55

βλεπουμε εναν αγωνα και γινομαστε ειδικοι.
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4680
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 27 Μάιος 2018, 17:05

Το τι κάνει ο Χατσερίδης νομίζω είναι ανοιχτό βιβλίο. Υπάρχουν τόσα βιντεάκια. Αν ψάχνουμε κάτι άλλο δεν θα το βρούμε και δεν θα το δούμε, απλά γιατί δεν το κάνει και βγάζει το παντεσπάνι του όπως αυτός ξέρει. Ίσως για το λόγο αυτό επιμένει ο Λούτσος σε εξαροχτάρια για να χτίζεται το παιχνίδι από πίσω. Σίγουρη πρώτη μπαλιά, εμπειρία και πάμε. Τώρα αν θέλουμε τρίπλα και ανέβασμα από CB 1.98 πάμε για Ντόνσιτσ :lol:
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 17:11

Azrael έγραψε:βλεπουμε εναν αγωνα και γινομαστε ειδικοι.
Δεν θυμασε τι λέγαμε για τον βαρελα την πρώτη χρονιά

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό vs40 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 17:18

Η ΑΕΧ2014 θα πάρει τον Hugo Cuypers και του κάνει βιντεάκια και αφιερώματα λες και είναι ο Ρομάριο :lol:

Πολύ κάβουρας ο Μελισσανίδης, μόνο τέτοιες περιπτώσεις χτυπάει τόσα χρόνια. Κρατάει το μπάτζετ του για τους δικαστές και δικηγόρους. Δεν είναι κακή η επιλογή του παίκτη, αλλά είναι εμετικό πως τον παρουσιάζουν. Είναι ντροπή η "πρωταθλήτρια" Ελλάδος να κάνει τις μεταγραφές που θεωροούνται μέτριες ακόμη και για τον Πανιώνιο και να απαιτεί πρωτάθλημα ή να μας λέει έχουμε την καλύτερη ομάδα. Μόλις ένα κασέ πάει να περάσει τις 300,000 ο παίκτης έχει φύγει, πλην 2-3 παικτών σε σημαντικπές θέσεις/ρόλο (αρχηγός, επιθετικός, αναντικατάστατος), όπου πάλι το ταβάνι είναι οι 600,000. Νιώθω αηδία αυτή η ομάδα να μου κλέβει πρωτάθλημα.

Τώρα για εμάς το να δίνουν απλά τη λίστα για έγκριση στον προπονητή απέχει πολύ από το να λες είναι επιλογές του προπονητή. Εξηγώ:
1) Σου φέρνουν τον Σνρνα -> ρίχνεις άκυρο
2) Σου φέρνουν καταξιωμένο διεθνή -> έχεις τα κότσια να ρίξεις άκυρο? Πες ναι το ρίχνεις πάλι
3) Μετά σου φέρνουν 2-3 λιμά για σπάσιμο -> πάλι λες όχι, αλλά την ψηλιάζεσαι
4) Σου φέρνουν πάλι έναν καταξιωμένο διεθνή, που εσυ δε γουστάρεις. -> Τι κάνεις? Οι μέρες περνούν...

Οι ομάδες που λένε οι επιλογές είναι του προπονητή, ειδικά όταν μια ομάδα θέλει μόνο 3 παίκτες, αφήνει τον προπονητή να φέρει τα ονόματα που αυτός θέλει. Αν εμείς αραδιάζουμε ονόματα εδώ, πιστεύετε ότι ο Λουτσέσκου δεν ξέρει κανέναν ποδοσφαιριστή στην παγκόσμια αγορά ή ότι δε βλέπει μπάλα, αλλά βλέπει καλύτερα ο Μίχελ ή ο Γιώργης? Αν θέλαμε 15 μεγατραφες, ΟΚ, εκεί θέλω πολλά και από το σκάουτιγκ. Όσο για τις μεταγραφές που γράφετε για χατήρια των μάνατζερ, μόνο στο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ τέτοιες δικαιολογίες. Αυτό τα κάνουν τα μπουρδ**λ@ και όχι οι ποδοσφαιρικές ομάδες. Δεν πιστεύω ότι το κάνουμε, απλά είναι η δικαιολογία οπαδών για να αιτιολογήσουν αστείες επιλογές τύπου Λεβέκ. Ούτε καν οι ΑΡΔ δεν έχω διαβάσει να αναφέρουν τέτοιες δικαιολογίες. Ο ΠΑΟΚ θέλει 3 παικταράδες και δε χωράνε ούτε χάρες ούτε παλτά. Χάρη τους κάνουμε που τους δίνουμε τη δυνατότητα να φορέσουνε το δικέφαλο και με βασιλικά συμβόλαια Ιβάν Σαββίδη. Τα λεφτά που τους δίνει μόνο σε Κίνα και Αραβία υπάρχουν + ότι έχει καλοπληρωμένους τους μάνατζερ (βλέπε Τσίμιροτ μεταγραφή). Άρα για τι χάρες μιλάμε? Μήπως να τους δώσουμε να μας πηδήξουν και τις γυναίκες?
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5248
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Azrael » Κυρ 27 Μάιος 2018, 18:19

eorptol1 έγραψε:
Azrael έγραψε:βλεπουμε εναν αγωνα και γινομαστε ειδικοι.
Δεν θυμασε τι λέγαμε για τον βαρελα την πρώτη χρονιά

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Όλα τα θυμαμαι απλα δεν βλεπω να αλλαζει η νοοτροπια.
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4680
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 18:24

Δυστυχώς

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό vs40 » Κυρ 27 Μάιος 2018, 18:37

Ένα πράγμα για τις ρήτρες στα συμβόλαια, παραθέτω διάλογό μου με οπαδό της Στεάουα:

Nice video guys! How much do you think this player costs if a club will try to buy him in this transfer period? Will he be more expensive than Florin Tanase?

AntonioHD
2 days ago
Dennis Man has a lot of potential, his clause is 50,000,000 (exaggerated), I think he will be sold on 9,000,000-10,000,000 if he continues to play so well.

Εμείς γιατί δυσκολευόμαστε να βάζουμε υψηλές ρήτρες και ο Μπεκάλης το κάνει για πλάκα, παρά τους χαμηλούς μισθούς/συνθήκες που προσφέρει ποτέ δεν κατάλαβα. Δεν είναι μόνο ο παραπάνω παίκτης, αλλά ο τύπος πουλάει πραγματικά όσο γουστάρει. Προσωπικά θα απογοητευτώ αν πουληθεί φέτος ο Πέλκας και δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Δε ζητάω μεταγραφές. Ας μου ανανεώσουν Πέλκα, Πασχαλάκη, Μάτος και να κρατήσουν Πρίγιοβιτς και δεν θέλω καμία μεταγραφή. Η ομάδα δεν πλήρε απλά νταμπλ, αλλά έχει μια φόρμα με μια γκέλα στο 2ο γύρο, και αυτή μετά από ψυχολογική απογοήτευση μετά τον γαύρο. Δεν πιστεύω ότι θα γίνονταν κανονικά. Αυτή η ομάδα τουχρόνου θα έχει ακόμη περισσότερο δέσιμο. Απλά κρατήστε τους σημαντικούς παίκτες και το σηκώσαμε. Για μεταγραφές, για αυτό θέλω να είναι αποκλειστικά του προπονητή, μιας που δε χρειαζόμαστε, και μόνο αυτός μπορεί να πάρει αυτό που πραγματικά θέλει χωρίς να χαλάσουν τα αποδυτήρια.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5248
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 27 Μάιος 2018, 18:50

εχω αισιοδοξια πως μετα απο 7 χρονια μαθαν τι σημαινει ορθολογικη διαχειριση στο ποδοσφαιρο

αν και στις περασμενες δυο μεταγραφικες περιοδους δεν τα πηγαν καλα
παντως και αυτες θα επρεπε να μας κανουν σοφοτερους,δεν υπαρχουν ξαναζεσταμενα φαγητα και αλλα κοινοτοπα τσιτατα
υπαρχουν παιχτες που θελουν,εχουν την ποιοτητα και μπορουν να κανουν την διαφορα οπως πχ ο βιερινια

ο πελκας θα επρεπε να ειναι η προτεραιοτητα για την ομαδα ,η ανανεωση του συμβολαιου του
η ταχυδυναμη του ουσιαστικα εκει μπροστα ειναι που αλλαξε το ρου της ομαδας φετος

δεν καταλαβαινω γιατι δεν εχει ανακοινωθει ηδη η ανανεωση του,τι περιμενουν;!δεν ειναι πυρηνικη φυσικη
συμφωνω και για τους αλλους που λες,πασχαλακη,ματος,πριγιοβιτς,καμια πωληση βασικου παιχτη

να σηκωσεις πρωταθλημα,να μπεις στους ομιλους και μετα πουλα
οχι τωρα,οχι μετα απο 34 χρονια ξηρασιας!ΝΙΩΣΤΕ
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Κυρ 27 Μάιος 2018, 18:55, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 27 Μάιος 2018, 18:53

ο βαζελος θελει Μυστακιδη δανεικο ή ελευθερο με μεταγραφη...
ελπιζω να μην δωσει και λεφτα ο Ιβαν για να τον παρουν γιατι αυτο το ανεκδοτο με τους πρασινος πολυ κρατησε...
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4535
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 27 Μάιος 2018, 18:54

αν τελειωνει το συμβολαιο του μυστακιδη ανανεωση
αν δεν τον θελει στην προετοιμασια,δανεισμο εξω
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Κυρ 27 Μάιος 2018, 19:02

Βασιλη επειδη δεν γνωριζεις τι παιζει με την αγορα της ρουμανιας, διαβασε αυτο το αρθρο, και ψαξε και μονος σου υπαρχουν πολλα παρομοια αρθρα. Ψαξε για pini zahavi, fali ramadani, pietro chiodi, gheorghe hagi, ειναι και αλλοι βαλκανιοι μανατζερ στο κυκλωμα. Οι ρητρες μπαινουν απο νωρις γιατι τα ταλεντα αυτα τα σπρωχνουν Ιταλια 'η Βελγιο, και οι παιχτες τους ανηκουν, οπως και πολλες ομαδες.

http://futbolgrad.com/pini-zahavis-balk ... ll-empire/
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Azrael » Κυρ 27 Μάιος 2018, 19:26

μπαλόνια μας εγιναν με το τι θελει ο βαζελος.ελπιζω να μην τους δωσουμε ουτε δανεικο ουτε τιποτα.
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4680
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Κυρ 27 Μάιος 2018, 19:26

vs40 έγραψε:Η ΑΕΧ2014 θα πάρει τον Hugo Cuypers και του κάνει βιντεάκια και αφιερώματα λες και είναι ο Ρομάριο :lol:

Πολύ κάβουρας ο Μελισσανίδης, μόνο τέτοιες περιπτώσεις χτυπάει τόσα χρόνια. Κρατάει το μπάτζετ του για τους δικαστές και δικηγόρους. Δεν είναι κακή η επιλογή του παίκτη, αλλά είναι εμετικό πως τον παρουσιάζουν. Είναι ντροπή η "πρωταθλήτρια" Ελλάδος να κάνει τις μεταγραφές που θεωροούνται μέτριες ακόμη και για τον Πανιώνιο και να απαιτεί πρωτάθλημα ή να μας λέει έχουμε την καλύτερη ομάδα. Μόλις ένα κασέ πάει να περάσει τις 300,000 ο παίκτης έχει φύγει, πλην 2-3 παικτών σε σημαντικπές θέσεις/ρόλο (αρχηγός, επιθετικός, αναντικατάστατος), όπου πάλι το ταβάνι είναι οι 600,000. Νιώθω αηδία αυτή η ομάδα να μου κλέβει πρωτάθλημα.

Τώρα για εμάς το να δίνουν απλά τη λίστα για έγκριση στον προπονητή απέχει πολύ από το να λες είναι επιλογές του προπονητή. Εξηγώ:
1) Σου φέρνουν τον Σνρνα -> ρίχνεις άκυρο
2) Σου φέρνουν καταξιωμένο διεθνή -> έχεις τα κότσια να ρίξεις άκυρο? Πες ναι το ρίχνεις πάλι
3) Μετά σου φέρνουν 2-3 λιμά για σπάσιμο -> πάλι λες όχι, αλλά την ψηλιάζεσαι
4) Σου φέρνουν πάλι έναν καταξιωμένο διεθνή, που εσυ δε γουστάρεις. -> Τι κάνεις? Οι μέρες περνούν...

Οι ομάδες που λένε οι επιλογές είναι του προπονητή, ειδικά όταν μια ομάδα θέλει μόνο 3 παίκτες, αφήνει τον προπονητή να φέρει τα ονόματα που αυτός θέλει. Αν εμείς αραδιάζουμε ονόματα εδώ, πιστεύετε ότι ο Λουτσέσκου δεν ξέρει κανέναν ποδοσφαιριστή στην παγκόσμια αγορά ή ότι δε βλέπει μπάλα, αλλά βλέπει καλύτερα ο Μίχελ ή ο Γιώργης? Αν θέλαμε 15 μεγατραφες, ΟΚ, εκεί θέλω πολλά και από το σκάουτιγκ. Όσο για τις μεταγραφές που γράφετε για χατήρια των μάνατζερ, μόνο στο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ τέτοιες δικαιολογίες. Αυτό τα κάνουν τα μπουρδ**λ@ και όχι οι ποδοσφαιρικές ομάδες. Δεν πιστεύω ότι το κάνουμε, απλά είναι η δικαιολογία οπαδών για να αιτιολογήσουν αστείες επιλογές τύπου Λεβέκ. Ούτε καν οι ΑΡΔ δεν έχω διαβάσει να αναφέρουν τέτοιες δικαιολογίες. Ο ΠΑΟΚ θέλει 3 παικταράδες και δε χωράνε ούτε χάρες ούτε παλτά. Χάρη τους κάνουμε που τους δίνουμε τη δυνατότητα να φορέσουνε το δικέφαλο και με βασιλικά συμβόλαια Ιβάν Σαββίδη. Τα λεφτά που τους δίνει μόνο σε Κίνα και Αραβία υπάρχουν + ότι έχει καλοπληρωμένους τους μάνατζερ (βλέπε Τσίμιροτ μεταγραφή). Άρα για τι χάρες μιλάμε? Μήπως να τους δώσουμε να μας πηδήξουν και τις γυναίκες?
Πες τα παλικάρι μου

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Κυρ 27 Μάιος 2018, 19:32

Παρατράβηξε αυτό με τον Βάζελο και τον Kace ακόμα πίσω(που τον θέλουν να συνεχίσει ο δανεισμός του) δώστον στον Ατρόμητο στο βάζελο τίποτα ούτε Δεληγιαννίδη.
Αρκετά με αυτό.....
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες