Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό falconakis » Δευτ 14 Μάιος 2018, 22:15

Νομίζω ότι με επιστροφή Χατζηϊσαϊα και Πούγγουρα δεν θέλουμε άλλο σέντερ μπάκ. Ενα καλό Box to box 8ari και ένα 6αρι στυλ Νάτχο (ή καλύτερα τον ίδιο τον Μπίρμπας). Ενα ακόμη 9αρι περιοχής σαν μπακαπ του Πρίγιο και επιστροφή του Ενρίκε και νομίζω είμαστε πλήρεις με την επιστροφή Ουάρντα,Χαρίση, Γιαννούλη, Μυστακίδη.
:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1789
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Δευτ 14 Μάιος 2018, 22:17

Δεν φέυγει παιδες ο Πρίγιο,δεν θέλει να φύγει.
Όσον αφορά το μπακ απ του λογικά θα είναι είτε ο Πούκι είτε ο Κόντε.
Μακάρι να γίνει η κίνηση για Σταφυλίδη για να πάει μπροστά ο Αντρέ,μεγάλη υπόθεση.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 14 Μάιος 2018, 22:19

Μπακ απ του Πριγιο ειναι ο Λιβαγια με τρίτο τον Εύθυμη.

Η γελοία ρήτρα εχει πληρωθεί και ο παίχτης έρχεται με κωλοτουμπες.
Asimos
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό episimos73 » Δευτ 14 Μάιος 2018, 22:25

Πληροφορία ή προαίσθημα;
Άβαταρ μέλους
episimos73
 
Δημοσιεύσεις: 2520
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 14 Μάιος 2018, 22:28

Τρολ στα κιτρινα γαυρακια που ηδη πηγε η πιεση 45.

Περα απο την πλακα υπαρχει φωτο του Νιαου σε ουζερι να τρωει καβουρια.

Οταν πεσει συντομα στα χερια μου θα την ανεβάσω πάραυτα.
Asimos
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό episimos73 » Δευτ 14 Μάιος 2018, 22:30

Αντε ρε και ανησύχησα... :D
Άβαταρ μέλους
episimos73
 
Δημοσιεύσεις: 2520
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ettien » Δευτ 14 Μάιος 2018, 22:43

Για την άμυνα πέρα από την αποκτηση ενός καλού - στα επίπεδα του Βαρέλα - σεντερ μπακ, θεωρώ απαραίτητη την επιστροφή ως δανεικού για ένα χρόνο του Στάφυ. Με τον τρόπο αυτό η ομάδα αποκτά ενα αξιοπιστο παίκτη τόσο για μπακ απ του Βιερινια, όσο και σαν βασικό. Ειδικά οταν προκύψει ανάγκη απελευθερώνει τον Βιερινια που θα εχει την ευχέρεια πλέον να καλύψει την θεση του δεξιου αμυντικου σε περίπτωση απουσίας του Μάτος ή κατά δευτερο λόγο να πάει στα εξτρεμ για κάποια παιχνίδια. Εγω πάντως θέλω τον Βιερινια σαν ακραίο μπακ χαφ και νομίζω ότι εδω που παίζει μπορει να προσφέρει περισσότερα.
Ετσι θα έχεις 3 εξαιρετικούς παίκτες να παιζουν για 2 θέσεις.
Μάτος - Βιερίνια.
Μάτος - Στάφυ.
Βιερίνια - Στάφυ.

Και με τον Κίτσιου να παίρνει κι αυτός συμμετοχές σε κάποια παιχνίδια για να γίνει το ροτέισον που θα είναι απαραίτητο ειδικά αν μπουμε στους ομίλους.

Στα χαφ πιστευω ότι η επιστροφή του Χαρίση και η απόκτηση ενός ισορροπήμενου 8αριού τοσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση (π.χ. Γιοχανσον) θα δώσει το απαραίτητο βάθος στην ομάδα μαζί με Μαουρίτσιο, Σακχώφ και Κάνιας. Με αυτόν τον Μουλέν δεν ξερω τι θα γίνει.

Στα εξτρεμ/επιθετικά χαφ πιστεύω ότι πρέπει να δοθεί οπωσδήποτε ευκαιρία στον Ουαρντά ειδικά μετά το πρωτάθλημα που έκανε. Και έχει το θετικό ότι μπορεί να καλύψει θέσεις και στα άκρα και στον άξονα.

Στα φορ χρειάζεται σιγουρα για μπακ απ μαζί με τον Κουλούρη και ενας επιθετικός με άλλα χαρακτηριστικά οπως π.χ. θα μπορούσε να ειναι ο Κόντε. Οσο για τον Πρίγιο εάν υπάρχει πρόταση που να ικανοποιεί τόσο τον ίδιο όσο και την ομάδα ε τότε θα πρέπει να παραχωρηθεί όσο και αν ο παίκτης πρόσφερε τα μέγιστα φέτος. Γνώμη μου είναι ότι Δεν μπορούμε να κλείνουμε τον δρόμο σε κανέναν εάν ο ίδιος βρει προοπτικές σε καλύτερο πρωταθλημα. Στην υποθετική αυτή περίπτωση σαν αντικατάστατης του ένας Φακούντο Φερέιρα ως ελευθερος δεν θα ηταν άσχημα. Βεβαια αφου λαβουμε υπόψη ότι έχει αρκετα βαρυ συμβολαιο στην Σαχταρ.
Άβαταρ μέλους
Ettien
 
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2016, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ArChAnGeLonfire4 » Δευτ 14 Μάιος 2018, 23:06

Asimos έγραψε:Μπακ απ του Πριγιο ειναι ο Λιβαγια με τρίτο τον Εύθυμη.

Η γελοία ρήτρα εχει πληρωθεί και ο παίχτης έρχεται με κωλοτουμπες.

:pano:
Ξερεις κατι φιλε; η απλα ετσι το πεταξες;
Εμενα σαν 2ος με αλλα χαρακτηρστικα του Prijovic δεν θα με χαλαγε ο Livaja.
Άβαταρ μέλους
ArChAnGeLonfire4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Τετ 09 Αύγ 2017, 23:44
Τοποθεσία: City of Archangel's

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ArChAnGeLonfire4 » Δευτ 14 Μάιος 2018, 23:16

Ο Σταφυλιδης δεν ερχεται ουτε με σφαιρες αν κ θα τον ηθελα για βασικο αρ.μπακ να ερχοταν επιτελους ο Vieirinha εξτρεμ.
Ακομα κ γω αλλα κ αρκετοι φιλοι εδω αποκλειουμε μηπως δεν αναναιωσουν τον Azevedo εγω παλι γιατι εχω την αισθηση θα ναι αυτος με τον Γιαννουλη στα αρ.μπακ;
Άβαταρ μέλους
ArChAnGeLonfire4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Τετ 09 Αύγ 2017, 23:44
Τοποθεσία: City of Archangel's

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τρί 15 Μάιος 2018, 00:58

Προφανώς η άμεση ανάγκη είναι στον άξονα με 3 παίκτες:

Στο 5, στο 6 και στο 9.

Πέρα από άλλες προσθήκες, επιστροφές κλπ, νομίζω φέτος τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Θέλουμε 3 παιχταράδες πάνω στον άξονα. Εύχομαι φέτος να γίνουν οι κινήσεις πρίν αρχίσουμε τα προκριματικά.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4466
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 15 Μάιος 2018, 01:00

Σεντερ μπακ αντι του αδυναμου ψυχικα Κρεσπο, παιχταρα στο 6 οδοστρωτηρα, δευτερο φορ και αν δεν βρεθει μπακ και αναγκαστικα ξαναπαει ο βιερινια, να ερθει εξτρεμ υψηλου επιπεδου
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Τρί 15 Μάιος 2018, 01:33

Σέντερ μπακ ανακοινώθηκε στα μπουζούκια και είναι η ανανέωση του Μαλεζά.
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τρί 15 Μάιος 2018, 02:23

Να πω για τους δανεικούς ότι προτιμώ οι περισσότεροι να παραμείνουν δανεικοί ή να πουληθούν. Η ομάδα παραέχει μεγάλο ρόστερ και δεν κάνει καλό να έχεις παίκτες να κλαίγονται που δεν γίνεται να πάρουν ευκαιρίες, ενώ έχουν μια καλή σχετικά ποιότητα.

Η απόφαση κλειδί θεωρώ ότι είναι ο Ουάρντα. Τον γουστάρω σαν φάτσα να τον έχω στην κερκίδα, αλλά οι παίκτες μας θέλω να έχουν πάνω από όλα επαγγελματισμό και πάνω σε αυτόν μετά να βγάλουν το πάθος. Ο Ουάρντα έχει ταλέντο, αλλά είναι ρίσκο που δεν έχει νόημα να πάρει ο στρωμένος ΠΑΟΚ. Δεν τον έχει ανάγκη. Τα 3εκ ζεστά μια χαρά είναι αν ειναι να κρατήσουμε Πρίγιο - Πέλκα. Η παρουσία του δε θα είναι θετική για τα αποδυτήρια σε βάθος χρόνου. Γλετζέδες, Τζαβέλλες, κ.λπ, χαλάνε το κλίμα και κανείς δεν θα βγει να το πει, γιατί στην τελική περνάνε καλά, πιο χαλαροί όλοι, ο προπονητής πάντα φταίει, και ο ΠΑΟΚ μένει άτιτλος. Ο ΠΑΟΚ θέλει προσωπικότητες σαν του Βιεϊρίνια σαν του Βαρέλα, του Μάτος.

Ας κρατήσουμε τους Πέλκα και Πρίγιο και να γίνουν ελαχιστες μεταγραφές: 2-3 στο σύνολο, με 11άδατη σίγουρα του Κ.Αμυντικού. Ο Ιβάν είπε απεριόριστο μπάτζετ: Ας τα δώσουν σε λίγους και καλούς, δηλ φέρε άνευ κόστους Κ.Παπαδόπουλο και κράτα πάσει θυσία Πέλκα - Πρίγιο. Φέρε και ένα 6άρι παικταρά (αν θέλει ο κόουτς πάντα) και το πήρες το πρωτάθλημα με συγκομοιδή 75+ πόντους. Μέσα έξω όλους στα ντέρμπι. Νομίζω ότι το κέρδος αν κάνει νωρίς αυτές τις σημαντικές κινήσεις θα είναι τα προκριματικά του ΤσουΛου, όπου νομίζω πλέον αυτή η ομάδα με αυτό το μέταλλο, και τον ίδιο προπονητή μπορεί να τα περάσει.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5248
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 15 Μάιος 2018, 02:33

Kourdos έγραψε:Σέντερ μπακ ανακοινώθηκε στα μπουζούκια και είναι η ανανέωση του Μαλεζά.


Ως αστειο το εκλαμβανω αυτο. Εκτος αν θεωρεις τον Μαλεζα τον σεντερ μπακ που χρειαζομαστε διπλα στον Βαρελα.. Ας επιστρεψει και ο Κοντρερας και ειμαστε μια χαρα
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό CHRISSAFIS » Τρί 15 Μάιος 2018, 03:19

Ελπίζω το παρών τόπικ να μην ξεπεράσει διψήφιο αριθμό σελίδων. :?
Ολες Σαστισμενες Φωναζετε ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
CHRISSAFIS
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 21:51
Τοποθεσία: Ασπρομαυρο νησι Θαοος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες