Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό takis4 » Τετ 23 Μάιος 2018, 12:29

tigon4 έγραψε:
takis4 έγραψε:ο λουτσέσκου ήταν ξεκάθαρος , δεν θέλουμε να χαλάσουμε την χημεία της ομάδας .... άμα πάμε να πάρουμε παίχτες που θα είναι καλύτεροι από τον ματός τον vierinia κτλ , εκτος ότι θέλεις 10 εκ έκαστος , θα χαλάσει και η χημεία της ομάδας ... ενώ ο κίτσιου ξέρει τον ρολο του , είναι ΠΑΟΚ ,δεν χρειάζεται χρόνο προσαρμογής και ποτε δεν δημιούργησε πρόβλημα , είναι από τους στρατιώτες της ομάδας που δεν βάζουν τον εαυτό τους πάνω από την ομάδα ... για να πάρει ανάσες ο ματός πραγματικά είναι ότι καλύτερο



Του χρονου θα εχεις 30 ματς πρωταθληματος,10 ματς κυπελλο(εφοσον πας τελικο) και σιγουρα 10 ευρωπη (πολυ πιθανο και παραπανω εφοσον περασουμε τον ομιλο)...οποτε παμε για 50+ ματς. ο ματος πλεον μπαινει στα 33 , περυσι επαιξε στα κοκκινα με 38 ματς. Αποψη μου ειναι οτι πλεον θελει σωστη διαχειρηση ο παικτης για να παιρνεις το maximum. θελεις back up που θα παρει 15 ματς στο νερο ,τα δινεις στον κιτσιου ; το παιδι εβρισκε συμπαικτη μετα απο σεντρα και ανοιγαμε σαμπανιες. Τα θετικα του ειναι το φιλοτιμο και οτι παιρνει λιγα.
Σημαντικο ειναι να καταλαβουμε οτι του χρονου ο ΠΑΟΚ παει για νταμπλ και καλη πορεια στην ευρωπη και οτι οι αλλαγες(παγκος) με βαση τον αριθμο των αγωνων δεν θα εχουν διακοσμητικο ρολο στο ροστερ. Δεν μπορει να μπαινει δλδ καποιος παικτης και να λεμε ωχ...


δεν είμαστε στην premier λιγκ , παίζουμε σε ένα πρωτάθλημα που ο βασικός σου αντίπαλος
θα βάλει για αντίπαλο του κίτσιου τον μπακασετα :lol: μην πω για το επίπεδο του κυπέλλου ...
τους έχει για πλακα ο κίτσιου όλους αυτούς , και το σημαντικότερο είναι ότι ο κίτσιου ξέρει τον ρολο του , δεν θα γκρινιάζει gt δεν παίζει όπως θα έκανε αν περνάμε πρώτο βιολί στην θέση ...και αυτό είναι πολύ σημαντικό για την συνοχή της ομάδας....
takis4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 26 Νοέμ 2017, 18:57

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 23 Μάιος 2018, 12:35

δοκιμασμενη και σιγουρη λυση ειναι ο παπαδοπουλος,οχι ο χατσεριδης

ο χατσεριδης ειναι βαρυ σκαρι,σε καποια ηλικια για τα κυβικα του 31,βγαινει πρωτη φορα απο την ουκρανια,ειναι δηλαδη ρισκο
μπορει ομως να παει καλα

δεν νομιζω πως καιγομαστε και πολυ ,οσο λεμε,στην θεση του βεβαια.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό skalon » Τετ 23 Μάιος 2018, 12:48

Συνεχίζουμε και λέμε τα αυτονόητα...
Άσχετα με το τι θέλουμε εμείς, ο Λουτσέσκου θα αποφασίσει αν του κάνει ο κάθε Κίτσιου.
Και σίγουρα αυτός ξέρει καλύτερα.

Από την άλλη, μένοντας στην ομάδα δεν πάει να πει ότι θα είναι και ο αντι-Μάτος.
(Φυσιολογικά) 4 θα είναι τα μπακ: Μάτος - Βιερίνια - Γιαννούλης - Κίτσιου, ενώ μπορεί να βοηθήσει και ο Κρέσπο.
(Για αυτούς που έγραψαν παραπάνω ότι ο Κρέσπο σαν μπακ έκανε άσχημα παιχνίδια, ας κοιτάξουν τα στατιστικά του στα παιχνίδια αυτά).
Ο Βιερίνια παίζει και τα 2 άκρα.
50 αγώνες x 2 μπακ = 100 συμμετοχές.
35 ο Μάτος, 35 ο Βιερίνια, 20 ο Γιαννούλης, 10 ο Κίτσιου (βάση σχεδιασμού οπαδών - στην πορεία μπορεί να διαφοροποιηθεί)
... και όποιος θέλει, καταλαβαίνει.

ΥΓ: Το να γράφουμε για τις αμυντικές αδυναμίες του Κίτσιου και να ξεχνάμε τις αντίστοιχες του Γιαννούλη, με ξεπερνάει.
Χωρίς να θέλω να πω ότι ο Γιαννούλης δεν είναι καλός παίκτης (σίγουρα θέλω να του δώσουμε ευκαιρίες στην ομάδα), θεωρώ πολύ μεγαλύτερο το ρίσκο που πάρουμε με αυτόν, απ' ότι με τον Κίτσιου. Τουλάχιστον με τον Κίστιου ξέρουμε πιο είναι το χειρότερο που μπορούμε να πάρουμε. Από το Γιαννούλη, συγνώμη, αλλά εγώ δεν το ξέρω.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 23 Μάιος 2018, 12:51

Σωστος
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13138
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 23 Μάιος 2018, 12:55

πολυ κουβεντα ρε σεις για μπακ του παγκου!
αν δεν θελει ο ρουμανος τους βαζει σε ματς κυπελου της πλακας ή σε τελειωμενα ματσακια
και αυτο βοηθεια ειναι
και στις προπονησεις που θα παιζουν συν ειναι,αληθεια ποιους βαζαμε στα μπακ στα διπλα εκει;!


το θεμα ειναι τωρα με τους βασικους
εγω ψιλοστενοχωρεθηκα που η διοικηση δεν εχει διαθεση να δωσει ενα σεβαστο ποσο για να αγορασει τον κυριακο,που οντως θα προσθετε χαρακτηριστικα(χωρια το παθος και πως θα ναι υποψιασμενος π.χ σε διαμαρτυριες σαν της χαρτινης στο 90,που οπως ειδαμε φετος χρειαζεται και αυτο στο ξεφτιλισμενο ελ πρωταθλημα) στην ομαδα

απο την αλλη με το ποσο που θελουν οι γερμανοι στο μπασκετ πας για τριπλ κραουν!
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Τετ 23 Μάιος 2018, 13:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό tigon4 » Τετ 23 Μάιος 2018, 13:02

takis4 έγραψε:δεν είμαστε στην premier λιγκ , παίζουμε σε ένα πρωτάθλημα που ο βασικός σου αντίπαλος
θα βάλει για αντίπαλο του κίτσιου τον μπακασετα :lol: μην πω για το επίπεδο του κυπέλλου ...
τους έχει για πλακα ο κίτσιου όλους αυτούς


και στην premier δεν ειμαστε και ο κιτσιου δεν εχει κανεναν για πλακα, απολυτως κανεναν.
tigon4
 
Δημοσιεύσεις: 2015
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιούλ 2009, 00:32
Τοποθεσία: βορρας

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τετ 23 Μάιος 2018, 13:05

θα τον δει στην προετοιμασια,αν δεντον θελει τον αφηνει

μην κολαμε με τον παγκο

το ζουμι στην μεταγραφικη ειναι να μην χασουμε βασικο παιχτη
και να καλυψουμε τα δυο κενα που εχουμε
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 23 Μάιος 2018, 13:14

Νταξει παιδες το υπεραναλυσαμε το θεμα.

Ας επικεντρωθουμε στις μεταγραφες.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τετ 23 Μάιος 2018, 13:15

Έρχεται ο Σρνα στον ΠΑΟΚ λέει το ινπαοκ!! ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ παίκτης που πέρυσι ακουγοταν για την μπαρτσα. Χρόνια αρχηγός της Σακταρ και της εθνικής Κροατιας. Παίκτης που ξέρει πολύ μπαλα! Προφανώς έρχεται για να δίνει ανάσες στον Ματος!
Τελευταία επεξεργασία από Ασπρόμαυρος Εβρίτης και Τετ 23 Μάιος 2018, 13:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τετ 23 Μάιος 2018, 13:17

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Έρχεται ο Σρνα στον ΠΑΟΚ λέει το ινπαοκ!!
Χαχαχαχαχαχα
Ποιος srna ρε τον Κίτσιου έχουμε....
Χαχαχαχαχα τον srna για αλλαγή θα έχουμε λέμε.....έχουμε ξεφύγει επίπεδο

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό george188 » Τετ 23 Μάιος 2018, 13:17

Μακάρι!! Ακόμα και στα 36 του ειναι παικταράς.. Και αν ισχύει ίσως ο βιειρινια πάει και μπροστά :D
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό axristeas » Τετ 23 Μάιος 2018, 13:17

Πρωην παιχταρα.
Ποιος ο λογος ειλικρινα
Άβαταρ μέλους
axristeas
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: Τρί 09 Αύγ 2016, 17:54

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τετ 23 Μάιος 2018, 13:18

Ο ΠΑΟΚ θα έχει αλλαγή τον σρνα,Θεέ μου τι ζούμε
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 23 Μάιος 2018, 13:21

skalon έγραψε:ΥΓ: Το να γράφουμε για τις αμυντικές αδυναμίες του Κίτσιου και να ξεχνάμε τις αντίστοιχες του Γιαννούλη, με ξεπερνάει.
Χωρίς να θέλω να πω ότι ο Γιαννούλης δεν είναι καλός παίκτης (σίγουρα θέλω να του δώσουμε ευκαιρίες στην ομάδα), θεωρώ πολύ μεγαλύτερο το ρίσκο που πάρουμε με αυτόν, απ' ότι με τον Κίτσιου. Τουλάχιστον με τον Κίστιου ξέρουμε πιο είναι το χειρότερο που μπορούμε να πάρουμε. Από το Γιαννούλη, συγνώμη, αλλά εγώ δεν το ξέρω.


Εγώ εδώ ακριβώς διαφωνώ. Ο Γιαννούλης υποτίθεται έχει προοπτική. Μπορεί να πιάσει, μπορεί και όχι.
Έστω ότι αισιόδοξα ο Μάτος είναι υγιής και έχει 3 ποιοτικά χρόνια ακόμα. Σε τρία χρόνια πάλι βασικό θα θέλουμε. Καλύτερα ένας αντίστοιχος Γιαννούλης - επένδυση
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5581
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τετ 23 Μάιος 2018, 13:22

axristeas έγραψε:Πρωην παιχταρα.
Ποιος ο λογος ειλικρινα


Έλεος.

Για backup έρχεται, φέτος 8 αγώνες 4 ασσιστς είχε.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 23 επισκέπτες