Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 13 Ιουν 2018, 23:11

DaRkFeaR έγραψε:
seaman έγραψε:Πολύ διαφορετικά χαρακτηριστικά Wernbloom με Cabaye.

Δεν πολύ βγάζει νόημα.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Εγώ φίλε seaman πιστεύω πως θα έρθουν αυτά που είπαν Pukki + Wernbloom απλά τώρα για να ανέβουν οι προσφορές όπως γράφουν είναι γιατί έχουν άλλες προτάσεις που δε νομίζω είναι διακοπές και δε θέλουν να χαλάσουν τα πηδήματα τους με τις γυναίκες τους! I don't know.

Εγώ πάντος φίλε μου ήθελα το είχα ξαναγράψει αν και τον πήραν η Benfica αφού είπε απεριόριστο bufget o Ivan τον Ferreyra Ιταλός λογίζεται και δημιουργικο χάφ στην θέση του Σουηδού που γραφόταν τον Badelj που έληγε το συμβόλαιο του και αν θες και τρίτον που ήθελα το ξανά έγραψα το πρωί τον Bernard αριστερό εξτρέμ της Shakhtar Ισπανικό διαβατήριο έχει μετά όχι ομίλους CL μπαίναμε αλλά με τους 3 ελεύθερους φτάναμε και στους 8 του CL.


Εξαιρετικές όλες οι επιλογές σου.
Μακάρι ο χρόνος να φέρει την ανάπτυξη του Οργανισμού μας στο επίπεδο που θα αποτελούμε πρώτη επιλογή για παίχτες επιπέδου πχ Φακούντο.
Μετά από τρομερή χρονιά, εξαιρετική ηλικία, ελεύθερος και με κοινοτικό διαβατήριο, απλά δεν μπορεί να έρθει στην ΠΑΟΚΑΡΑ. Πράγματι πήγε Μπενφίκα με 4 εκατομμύρια το χρόνο. Ούτε εμείς πρέπει να δώσουμε τέτοια νούμερα,το απεριόριστο δεν κολλάει εκεί, αλλά στη δυνατότητα παροχής πολλών, εξισορροπημένων, υψηλών συμβολαίων. Ήδη το να φτιάχνουμε κορμό με παίχτες άνω του εκατομμυρίου ούτε στα πιο τρελά μας όνειρα.
Μάλλον θα έρθουν οι Σκανδιναβοί, έτσι δείχνει τουλάχιστον και στο τέλος μπορεί να έχουμε και άλλα μπαμ και μπουμ.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τετ 13 Ιουν 2018, 23:28

Συμφωνώ seaman φίλε απλά αν μπούμε ομίλους μετά τέτιους μπορούμε να χτυπάμε αν έρχονται τα 20χαρτιά από CL.
Πάμε αν βλέπεις τις μεταγραφές μας ότι έρχονται οι περισσότερες σε Ρωσσία Ουκρανία γιατί εκεί έχει κάνει καριέρα ο τεχνικός μας διευθυντής μας και έχει άκρες και ο Ivan λόγω Ρωσίας αν είχαμε όπως είχαμε τον Arnesen τεχνικό διευθυντή θα πηγαίναμε αν έβλεπες σε μέρη με μεγαλύτερα conne και δεν νομίζω να είμαι λάθος σε αυτό που σου λέω
Εξίσου ο Garry Rodrigues ανάθεμα αν υπάρχει ποιο γρήγορος στα εξτρέμ που πέρασε από το Ελληνικό Πρωτάθλημα.

Ο Olsen σε εμάς δεν έκανε τον πήραμε 600χιλ τον δώσαμε στην Copenhagen τον θέλει η Roma που έφτασε στους 4 CL
Στον Lucas όταν τον πήρε η La Coruna αν θυμάσαι με 1,5χαρτί ήταν αυτός που έβαλε ρήτρα 25%μεταπώληση τον πήρε η Arsenal 20χαρτιά μόνο ο Sabo ήταν μεταγραφή που παίζαμε με εκείνο το χωριό που έκανε παπάδες ο Sabo και ο Leovac που ήταν μεταγραφή Tudor όλες είχαν βγεί τοτε αν θυμάσαι.

Για αυτό κινούμαστε προς εκεί μεριά Ρωσία Ουκρανία φίλε.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 13 Ιουν 2018, 23:59

Φίλε Dark έτσι είναι τα πράγματα.
Άλλη η λογική της πρόσληψης και του πλάνου Άρνεσεν και εντελώς άλλη αυτή των Μίχελ, Τσιστιακόφ, Βούκιτς και πάει λέγοντας.
Ο Φρανκ ήθελε να βγάλει χρήματα από αυτά που θα έφερνε. Μεγάλος κύκλος μανατζεραίων συμπεριλαμβανομένου του εαυτού του. Οι αγορές συγκεκριμένες, πρωταθλήματα Β ή και Γ βιτρίνας (πχ Βοσνία) και τα από οπουδήποτε λαβράκια - ευκαιρίες πχ Ροντρίγκεζ (υποβιβασμός ομάδας, χρέη κλπ).
Τα χαρακτηριστικά των παιχτών παρόμοια, νέοι, ελπιδοφόροι, φρεσκοδιεθνείς με προοπτικές.
Ποτέ δεν είσαι σίγουρος τι ποσοστά ιδιοκτησίας είχαμε πραγματικά σε αυτές τις μεταγραφές (Τσίμιροτ, Ροντρίγκεζ, Όλσεν). Δεν αποτελεί έκλπληξη το ότι δεν κρατήσαμε ποσοστό στην πώληση του Τσίμιροτ; Είμαι σίγουρος ότι ο Φράνκ και οι μάνατζέρ τους θα έχουν κρατήσει και για αυτό μας έστειλαν και το Μιχόγιεβιτς, ως αναπλήρωση, για να επαναεκινήσει ο κύκλος. Αυτοί οι παίχτες πιθανότατα δεν μπορούν να ορίσουν ούτε οι ίδιοι που θα αγωνιστούν, ούτε οι ομάδες να εμποδίσουν ή να κατευθύνουν την επόμενη μετακίνση, Γιατί πιθανότατα υφίστανται ειδικές συμφωνίες με τους μανατζέρ τους. Κάπως έτσι πρέπει να έφυγε ο Τσίμι και έτσι θα ξαναφύγει άμεσα για να εξαργυρώνονται οι υπεραξίες που δημιουργούνται πλασματικά.
Έτσι νομίζω τουλάχιστον.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Πέμ 14 Ιουν 2018, 07:00

ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- έγραψε:Που εισαι ρε καρπουζα γ@μω την τρελα μου!!!!


τωρα σε ειδα...

ακομη ταγματαρχης εισαι ρε?

τις προαλλες...που λες...
πηγα ιταλια...

ποιαν λες συνάντησα....

:lol: :lol:

αν το βρεις την επομενη φορα θα σε παρω μαζι μου.... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 07:50

Αν η εναλλακτική του Pukki ειναι ο Gignac και η εναλλακτική του Wernbloom o Cabaye, η εναλλακτική του Χατσεριδη ποιος ήταν ; Ο Umtiti; :D
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 14 Ιουν 2018, 08:08

seaman έγραψε:Φίλε Dark έτσι είναι τα πράγματα.
Άλλη η λογική της πρόσληψης και του πλάνου Άρνεσεν και εντελώς άλλη αυτή των Μίχελ, Τσιστιακόφ, Βούκιτς και πάει λέγοντας.
Ο Φρανκ ήθελε να βγάλει χρήματα από αυτά που θα έφερνε. Μεγάλος κύκλος μανατζεραίων συμπεριλαμβανομένου του εαυτού του. Οι αγορές συγκεκριμένες, πρωταθλήματα Β ή και Γ βιτρίνας (πχ Βοσνία) και τα από οπουδήποτε λαβράκια - ευκαιρίες πχ Ροντρίγκεζ (υποβιβασμός ομάδας, χρέη κλπ).
Τα χαρακτηριστικά των παιχτών παρόμοια, νέοι, ελπιδοφόροι, φρεσκοδιεθνείς με προοπτικές.
Ποτέ δεν είσαι σίγουρος τι ποσοστά ιδιοκτησίας είχαμε πραγματικά σε αυτές τις μεταγραφές (Τσίμιροτ, Ροντρίγκεζ, Όλσεν). Δεν αποτελεί έκλπληξη το ότι δεν κρατήσαμε ποσοστό στην πώληση του Τσίμιροτ; Είμαι σίγουρος ότι ο Φράνκ και οι μάνατζέρ τους θα έχουν κρατήσει και για αυτό μας έστειλαν και το Μιχόγιεβιτς, ως αναπλήρωση, για να επαναεκινήσει ο κύκλος. Αυτοί οι παίχτες πιθανότατα δεν μπορούν να ορίσουν ούτε οι ίδιοι που θα αγωνιστούν, ούτε οι ομάδες να εμποδίσουν ή να κατευθύνουν την επόμενη μετακίνση, Γιατί πιθανότατα υφίστανται ειδικές συμφωνίες με τους μανατζέρ τους. Κάπως έτσι πρέπει να έφυγε ο Τσίμι και έτσι θα ξαναφύγει άμεσα για να εξαργυρώνονται οι υπεραξίες που δημιουργούνται πλασματικά.
Έτσι νομίζω τουλάχιστον.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Καλημέρα φίλε seaman, συμφωνώ απόλυτα.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Paoki94 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 08:14

Έχετε κολλήσει με Pukki (και Conde). Δεν θα έρθει. Δεν είναι αυτός.

Πηγή: Γιώργος Σαββίδης προ λίγων ημερών στο Instagram: "Δεν θα ξοδέψω τα λεφτά μου ούτε στον Pukki, ούτε στον Conde."
Paoki94
 
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 14 Ιουν 2018, 08:16

Ετσι.
Οι μεταγραφικοί μας στόχοι πρέπει να είναι καλύτεροι παίκτες.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό prax » Πέμ 14 Ιουν 2018, 08:20

Καλημερα παιδια,

ο καμπαιγ εινια παιχτουρα, κατα τη γνωμη μου εινια ακριβως αυτο που χρειαζομαστε, και εξηγουμαι.. το μεγαλυτερο προβλημα που εντοπισα περσυ ηταν οτι δεν μπορουσε κανεις μα κανεις να παρει τη μπαλα απο τα στοπερ και να την προωθησει σωστα και γρηγορα στο κεντρο η' μπροστα.
αυτος ο παιχτης ειναι ο καμπαιγ που τον εχω παρακολουθησει στη νιουκαστλ που ειναι η ομαδα μου (λογω χρωματων και σιρερ φυσικα).
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 14 Ιουν 2018, 08:41

Paoki94 έγραψε:Έχετε κολλήσει με Pukki (και Conde). Δεν θα έρθει. Δεν είναι αυτός.

Πηγή: Γιώργος Σαββίδης προ λίγων ημερών στο Instagram: "Δεν θα ξοδέψω τα λεφτά μου ούτε στον Pukki, ούτε στον Conde."

:pano: :pano: :pano: :pano:
Εκεί που θα γελάω είναι να μην έρθει ούτε ο Pukki ούτε ο Conde αλλά ούτε και ο Wernbloom αλλά ονόματα που δεν έχουν ακουστεί.
Οι αρδ θα έχουν να κάνουν νηστεία :D να λένε μετά για την Κούλα και τον gayΡο μόνο :D
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 14 Ιουν 2018, 09:00

Paoki94 έγραψε:Έχετε κολλήσει με Pukki (και Conde). Δεν θα έρθει. Δεν είναι αυτός.

Πηγή: Γιώργος Σαββίδης προ λίγων ημερών στο Instagram: "Δεν θα ξοδέψω τα λεφτά μου ούτε στον Pukki, ούτε στον Conde."

Εξαρτάται. Αν μείνει ο Prijo τότε ο Pukki δεν μας χαλάει και θα μας βοηθήσει με την Ευρωπαϊκή του εμπειρία στα προκριματικά του Ch.L. αλλά και στους εν Ελλάδι αγώνες.
Αν φύγει ο Σέρβος, τότε ναι, πάμε για κάτι καλύτερο του Pukki.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 14 Ιουν 2018, 09:08

Αυτο που πιθανοτατα εννοουσαι ο Σαββιδης ειναι πως δεν προκειται να ξοδεψει τα λεφτα που ακουγονται για αυτες τις περιπτωσεις και οχι πως δεν ενδιαφερομαστε.Την ιδια στιγμη βεβαια διαρρεονται αδιανοητα ποσα για τον Βερνμπλουμ, πληρωνοντας για αλλη μια φορα την υπεραξια του ρωσικου πρωταθληματος.Δεν ειναι δυνατον ο υγιης Γιοχανσον που ηταν πλεον βασικος στην εθνικη να αμοιβεται με 250.000 και ο Βερνμπλουμ να θελει 2 μυρια.Δεν μπορω να καταλαβω την επιμονη μας.Τετοια ποσα δεν δαπανηθηκαν για τον Ριβαλντο,700 ειχαμε δωσει για τον 31χρονο Γκαρσια,τοσο παικταρας ειναι πια,τοσο μεγαλη διαφορα θα κανει ενα αμυντικο χαφ και εχει προκαλεσει παρακρουση? Δεν θελω να σκεφτω αλλα πραγματα...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 14 Ιουν 2018, 09:17

Δημήτρη δε νομίζω ότι τα ποσά που ακούγονται , έχουν κάποια υπόσταση. Αμφισβητώ ότι κάποιος είναι τόσο καλά πληροφορημένος ώστε να γνωρίζει το ακριβές ποσό της προσφοράς μας . Θεωρητικά μόνο το Μαράκι ξέρει το πραγματικό λογαριασμό.

Όμοια , ποτέ δε θα μάθουμε πόσα πήρε ο Ριβάλντο τότε. Με μισθούς , συμβάσεις , μπόνους , εξτραδάκια , αμοιβές μανατζαρέων κλπ. Αυτά δε βγαίνουν προς τα έξω

Τέλος είναι φυσιολογικό πως ο τωρινός ΠΑΟΚ , για να προσελκύσει ίδιας ποιότητας παίκτες με το τότε γαύρο πρέπει να πληρώσει 2 και 3 φορές πάνω. Και πάλι , δύσκολα. Αναφέρομαι στα τοπ ονόματα , όχι σε ρολίστες.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 14 Ιουν 2018, 09:39

joshua έγραψε:Αυτο που πιθανοτατα εννοουσαι ο Σαββιδης ειναι πως δεν προκειται να ξοδεψει τα λεφτα που ακουγονται για αυτες τις περιπτωσεις και οχι πως δεν ενδιαφερομαστε.Την ιδια στιγμη βεβαια διαρρεονται αδιανοητα ποσα για τον Βερνμπλουμ, πληρωνοντας για αλλη μια φορα την υπεραξια του ρωσικου πρωταθληματος.Δεν ειναι δυνατον ο υγιης Γιοχανσον που ηταν πλεον βασικος στην εθνικη να αμοιβεται με 250.000 και ο Βερνμπλουμ να θελει 2 μυρια.Δεν μπορω να καταλαβω την επιμονη μας.Τετοια ποσα δεν δαπανηθηκαν για τον Ριβαλντο,700 ειχαμε δωσει για τον 31χρονο Γκαρσια,τοσο παικταρας ειναι πια,τοσο μεγαλη διαφορα θα κανει ενα αμυντικο χαφ και εχει προκαλεσει παρακρουση? Δεν θελω να σκεφτω αλλα πραγματα...

Δηλαδη ο γιοχανσον επαιρνε 250 χιλιαρικα;;;
Το πιστευει καποιος αυτο;;;
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό axristeas » Πέμ 14 Ιουν 2018, 09:41

sourmenetes έγραψε:Δηλαδη ο γιοχανσον επαιρνε 250 χιλιαρικα;;;
Το πιστευει καποιος αυτο;;;


Δεν ειχε ανανεωσει ποτε,ηρθε επι β εθνικης,μια χαρα ισχυει το ποσο
Άβαταρ μέλους
axristeas
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: Τρί 09 Αύγ 2016, 17:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες