Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 26 Ιουν 2018, 12:10

Δεν εχει επιβαρυνθει επιπλεον, ναι αυτο ειναι καλο.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 26 Ιουν 2018, 12:11

Mīngus έγραψε:
Απαντάει ο Βέρνμπλουμ
Ποιες οι εξελίξεις στην υπόθεση του Σουηδού #PAOK #PAOK24

Παράλληλα με την ενίσχυση στα φορ ο ΠΑΟΚ ψάχνει κι έναν ποδοσφαιριστή με διαφορετικά χαρακτηριστικά από αυτούς που διαθέτει για τη μεσαία γραμμή.
Ο Πόντους Βέρνμπλουμ αποτελεί τον διακαή πόθο των «ασπρόμαυρων», αλλά μόνο εύκολη δεν μπορεί να χαρακτηριστεί η περίπτωση του.

Ο ΠΑΟΚ έχει καταθέσει μία τρομερή πρόταση στον Σουηδό, «χρυσώνοντας» τον για να ξεπεράσει την έλλειψη εμπορικότητας του ελληνικού πρωταθλήματος.

Οι «ασπρόμαυροι» συνεχίζουν την προσπάθεια να πείσουν τον Βέρνμπλουμ και αυτή η εβδομάδα που διανύουμε μέλλει να είναι η πλέον καθοριστική έως τώρα. Γιατί;

Στον ΠΑΟΚ περιμένουν στη διάρκεια αυτής της εβδομάδας την απάντηση του Σουηδού χαφ, με το συγκεκριμένο μεταγραφικό θέμα να αναμένεται να παρουσιάσει οριστική εξέλιξη.


:lol: :lol: :lol:

Μιλάμε το άρθρο κατευθείαν για Πούλιτζερ πάει.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6628
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 26 Ιουν 2018, 12:14

paokovios1974 έγραψε:Το να κανεις 7 μερες διακοπες να επανελθεις σε αγωνιστικους ρυθμους και μετα ξανα διακοπες ξανα επανοδος δεν ειναι και οτι καλυτερο.Η αποκατασταση απο μια φουλ σαιζον προυποθετει την αδιαλειπτη ξεκουραση σε συναρτηση με την σταδιακη επαναπροσαρμογη.Τιποτα απο τα 2 δεν ισχυει στην περιπτωση του πριγιοβιτς.Επαφυομαστε στην καλη του διαθεση να επιστρεψει αμεσα σε τοπ επιπεδο για να ειναι σε θεση να ειναι 11δατος.Ο ιδιος δηλωσε οτι το επιθυμει, μακαρι να το καταφερει.


Ακριβώς για αυτό , θα έλεγα ότι ίσως είναι πιο συνετό να κάνει την άδειά του κανονικά μετά το Μουντιαλ και να μην τον υπολογίζουμε με Βασιλεία. Δύσκολη απόφαση , αλλά μακροπρόθεσμα νομίζω καλύτερο. Η χρονιά θα είναι μεγάλη και τα ματς με τη Βασιλεία είναι απλά η αρχή.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 26 Ιουν 2018, 12:15

joshua έγραψε:Στον Χατσεριδη έχει πει κάποιος ότι δεν χρειάζεται να αλλάξει ιθαγένεια για να πάρει ελληνικό διαβατηριο;


O Χάτσε μια χαρά τα ξέρει. Οι ΑΡΔ δεν αντιλαμβάνονται τις έννοιες
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 26 Ιουν 2018, 12:20

giapas έγραψε:
paokovios1974 έγραψε:Το να κανεις 7 μερες διακοπες να επανελθεις σε αγωνιστικους ρυθμους και μετα ξανα διακοπες ξανα επανοδος δεν ειναι και οτι καλυτερο.Η αποκατασταση απο μια φουλ σαιζον προυποθετει την αδιαλειπτη ξεκουραση σε συναρτηση με την σταδιακη επαναπροσαρμογη.Τιποτα απο τα 2 δεν ισχυει στην περιπτωση του πριγιοβιτς.Επαφυομαστε στην καλη του διαθεση να επιστρεψει αμεσα σε τοπ επιπεδο για να ειναι σε θεση να ειναι 11δατος.Ο ιδιος δηλωσε οτι το επιθυμει, μακαρι να το καταφερει.


Ακριβώς για αυτό , θα έλεγα ότι ίσως είναι πιο συνετό να κάνει την άδειά του κανονικά μετά το Μουντιαλ και να μην τον υπολογίζουμε με Βασιλεία. Δύσκολη απόφαση , αλλά μακροπρόθεσμα νομίζω καλύτερο. Η χρονιά θα είναι μεγάλη και τα ματς με τη Βασιλεία είναι απλά η αρχή.


Δεν ξερω, η Βασιλεια ειναι η αρχη , αλλα ειναι πολυ κρισιμη για να πεις οτι αφηνεις εκτος το βασικο σου φορ. Απο την εκβαση αυτων των 2 αγωνων διακυβευεται και ολοκληρη η σαιζον. Οντως δυσκολη αποφαση και αυτος ειναι λογικα ο λογος που καθυστερουμε.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό janellsis » Τρί 26 Ιουν 2018, 12:48

seaman έγραψε:
joshua έγραψε:Στον Χατσεριδη έχει πει κάποιος ότι δεν χρειάζεται να αλλάξει ιθαγένεια για να πάρει ελληνικό διαβατηριο;


O Χάτσε μια χαρά τα ξέρει. Οι ΑΡΔ δεν αντιλαμβάνονται τις έννοιες



Oτι να'ναι.
Βάσει του Ελληνικού δικαιου δεν υπαρχει προβλημα 2η και 3ης Ιθαγένειας.
Σας το λέω υπέυθυνα...
Άβαταρ μέλους
janellsis
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 13:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 26 Ιουν 2018, 12:53

Απλά κι ο γαύρος πέρυσι έκανε προετοιμασία της πλάκας για να είναι φρέσκος τέτοια εποχή και μετά στη χρονιά έπαιζαν σαν συγκαμμένοι. Κακά τα ψέμματα , ο δρόμος για τον όμιλο τσουλου είναι , είτε με Πριγιο είτε χωρίς , πολύ πολύ μακρινό όνειρο.

Δε θέλω να χάσουμε τη χρονιά με το να εγκλωβιστούμε σε ένα στόχο Ιούλιο μήνα που είναι πάνω από τα κυβικά μας.Κι αυτό δεν αφορά μόνο το Πρίγιο , αλλά όλη τη φιλοσοφία της προετοιμασίας μας.

Βέβαια άλλοι παίρνουν τις αποφάσεις και προφανώς έχουν περισσότερα δεδομένα στα χέρια τους. Και γνώσεις.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Τρί 26 Ιουν 2018, 13:04

Είθισται τέτοια εποχή να υπάρχει αισιοδοξία και στους περισσότερους να φαίνονται όλα καλά (το ίδιο κλίμα υπήρχε άλλωστε και σε χρονιές που είχαμε πολύ χειρότερες μονάδες) αλλά εγώ ομολογώ ότι ανησυχώ για μια σειρά λόγους. Όχι ότι δεν είμαστε καλά, ότι θα μπορούσαμε να είμαστε πολύ καλύτερα.
- Πλάγια μπακ. Δεν βλέπω καμία κίνηση ενίσχυσης από αριστερά και κάνω το σταυρό μου πρώτον να μείνει υγιής ο Λεβέκ και δεύτερον να αποδώσει έστω τα βασικά για ρεζέρβα. Δεξιά μου κάνει για ρεζέρβα ο Κίτσιου αλλά σκέφτομαι ότι του χρόνου που ο Μάτος μπορεί να είναι για πάγκο λόγω ηλικίας πάλι θα θέλουμε βασικό και ο Κίτσιου θα περισσεύει. Ίσως λοιπόν έπρεπε να επενδύσουμε σε κάποιον που θα ψηθεί φέτος ως μπακ απ και θα γινόταν βασικός του χρόνου.
- Χαφ. Αν πραγματικά πιστεύουν στο Τσου λου έχουμε αργήσει πάρα πολύ για τον κόφτη. Εκτός κ πάμε με Βασιλεία όπως πάμε με λειβαδιά, που δε νομίζω ότι υπάρχει ως επιλογή. Ο Κάνιας μου φαίνεται λίγος για τέτοια ματς.
- Εξτρέμ. Παρά την απόκτηση του μικρού πονάμε στα εξτρέμ, κυρίως δεξιά. Σε Μυστακίδη δεν ποντάρω πριν φανεί ότι είναι καλά κι ανεπηρέαστος από την αποχή κι ότι έχει βελτιωθεί. Λημνιός και Ζαμπά είναι καλές αλλαγές αλλά μου λείπουν οι βασικοί. Ο Κάμπος πάντως καλώς έφυγε, δεν θα τους γεροκομήσουμε όλους εμείς. Για Ενρίκε κ Ουάρντα είναι πολύ θολό το τοπίο για το αν θα μείνουν ή όχι.
- Φορ. Εδώ κι αν έχουμε αργήσει. Και δε μπορώ ν ακούω παιδιά ότι ο Πρίγιο είναι βασικός και δεν παίρνουμε άλλον, σε ποια ομάδα του επιπέδου μας υπάρχει ένας φορ με τη φανέλα σπίτι κι από πίσω κανείς? Έπρεπε να έχουμε πάρει φορ και να παίζει ο καλύτερος, αλλά όπως κ στο 6άρι έχουμε κολλήσει, λες και δεν υπάρχουν άλλοι παίχτες στην αγορά.
- Τερματοφύλακας. Δεν το έχει αναφέρει κανείς αλλά με βασανίζει. Ο Πασχαλάκης, πέρα από το περιθώριο μεταγραφής που πάντα υπάρχει, έχει κάνει μία χρονιά σπουδαία αλλά πριν απ αυτή μέτριες χρονιές με εκλάμψεις. Είμαστε απόλυτα βέβαιοι ότι θα ξανακάνει τέτοια χρονιά? Θέλω να πω, με προβληματίζει να φύγει ο Ρέι όπως ακούγεται. Ειδικά από τη στιγμή που λογικά θα υπάρχουν πολλά παιχνίδια να πάρει κι αυτός χρόνο.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τρί 26 Ιουν 2018, 13:14

Η ομάδα αριθμητικά είναι υπερπλήρης. Η διοίκηση με τη μεταγραφή Ζαμπά μου έδειξε ότι φέτος δεν υπολογίζει το κόστος και θέλει να φέρει μόνο ποιοτικούς ποδοσφαιριστές, και φάνηκε και απο την προσπάθεια για τον Βερνμπλουμ, αλλά και η απόκτηση Χατσερίντι. Στα βίντεο βλέπω ο Χάτσερ να τρομάζει. Κάνει ενα τάκλιν και γεμίζει όλη η HD οθόνη. Ο Ζάμπα έχει απίστευτο σώμα, δεν ειναι τόσο ατζιλιτάς, θυμίζει Καρέλη. Τέτοιους παίκτες δεν τους φοβάμαι στην λίγκα μας που απαιτεί δυνατά κορμιά. Στα εξτρέμ είμαστε με αυτόν κομπλέ ενώ υπάρχουν επιπλέον οι Λάμπρου και Λημνιός. Το υλικό θα αξιολογηθεί από τον προπονητή και ίσως προκύψει κάποια μεταγραφή στην πορεία. Ο προπονητής έχει πάνω από το 90% των παικτών του διαθέσιμους και άρα η διοίκηση έκανε το καθήκον της. Τώρα στα χαφ ήρθε ο Χαρίσης που εγώ τον πιστεύω πολύ και ο Μουλέν, που όσο έπαιξε άρεσε. Ο Σάκχωφ είναι μια σταθερά στην ομάδα που πολλοί υποτιμούν. Έχει ύψος, έχει γκολ και μέσα απο τον ανταγωνισμό μπορεί φέτος να είναι ακόμη καλύτερος.

Πέρυσι οι παίκτες δεν κάνανε προετοιμασία. Φέτος βλέπω από τα βίντεο της ΠΑΕ μια αύρα τελείως διαφορετική. Η ομάδα ξεκίνησε εκεί που τελείωσε δίχως χαϊδέματα και χαλορότητες. Ο Λουτσέσκου έχει τον σεβασμό όλων και ένα αξιόλογο υλικό να δουλέψει με παίκτες που έχουν εμπειρία. Δε λέει μεγάλα λόγια ο Λουτσέσκου, αλλά για φέτος θα τα τα πω εγώ: Αυτή η ομάδα μπορεί να χτυπήσει το Ουέφα και το πιστεύω 100%. Τέτοιο υλικό δεν έχω ξαναδεί σε προετοιμασία.

Το μόνο πρόβλημα ήταν το μουντιάλ, που μας κράτησε έξω τον Πρίγιοβιτς. Εδώ, εφόσον ο Κουλούρης δίνεται δανεικός (πολύ σωστά), θα αποκτηθεί παίκτης. Αν θέλανε τον Κόντε, θα τον είχανε πάρει εδώ και 2 εβδομάδες. Νομίζω ότι είναι στις τελευταίες επιλογές. Δε γουστάρω πάντως ούτε τον Πούκι. Παίκτες που το μαλλί τους αραιώνει, μου βγάζουν ένα συναίσθημα ότι το σώμα τους έχει σοβαρή φθορά, ενώ ζητάει λεφτά Αραβίας. Το πρωτάθλημα που έπαιζε ήταν της πλάκας. Εμείς ρίξαμε μια άνετη 5άρα επί Τούντορα στην υποτίθεται καλύτερη ομάδα τους. Για φορ θα γούσταρα μια ακριβή αγορά στιλ Καρέλη. Αν δεν είχε και ο Μπεργκ μουντιάλ θα τον ήθελα. Ίσως ο Μπεργκ να είναι μια σωστή επιλογή σε περίπωση πώλησης του Πρίγιοβιτς. Όπως και να έχει είμαι ευχαριστημένος με τις κινήσεις μας. Έγινε ένα τεράστιο βήμα προς τη σωστή νοοτροπία με την αγορά Ζαμπά. Ακόμη και αν, χτύπα ξύλο, αποτύχει, είναι ο σωστός δρόμος κάθε σύγχρονης ομάδας. Αν σέβεσαι το σκάουτινγκ με μεταγραφές σε τέτοιο επίπεδο χρημάτων, σπάνια δεν αγωνίζονται βασικοί, γιατί η λίγκα μας είναι εύκολη. Επιτυχία δεν είναι απαραίτητα ο παίκτης να διπλασιάσει την αξία του. Εφόσον γίνει 11δάτος και κάνει τη διαφορά (πχ επίπεδο Πέλκα) είναι επιτυχία, και ας πουληθεί όσο αγοράστηκε, φτάνει να προσφέρει στο επιπεδο που είναι ο Πέλκας για 2 γεμάτες σεζόν, και όχι να τη δει Ροντρίγκες και να φύγει στο 1ο εξάμηνο πραγματικής προσφοράς.

Μιας που έφερα το παράδειγμα του Πέλκα, ισχύει και για τον ίδιο. Τον περιμέναμε πολλά χρόνια να γίνει παίκτης, και θα πρέπει να δώσει και αυτός στην ομάδα κάτι πίσω. Μέχρι στιγμής έχει δώσει μια σεζόν. Ως Ελληνάκι των ακαδημιών μας περιμένω να παραμείνει έως τον ιούνιο του 2020, να παίξει Τσάμπιονς Λιγκ, να έχει πάρει πρωτάθλημα και μετά να πάει σε μια τεράστια ομάδα. Να νιώσουμε χορτάτοι από την προσφορά του Πέλκα και να νιώσουμε περιφάνεια. Έτσι πρεπει να λειτουργούν οι νέοι μας και όχι σαν Κατσαπλιάδες (Τσανδάρης). Αν το κάνουν αυτό 2-3 Έλληνες και σεβαστούν επιτέλους τα κλαμπ που τους αναδείξανε, τους κάνανε πλούσιους θυσιάζοντας, πόρους, χρόνο και αποτελέσματα, θα τους ξαναδεί ο κόσμος ως την ελπίδα του ελληνικού ποδοσφαίρου. Χάσανε δίκαια την εμπιστοσύνη του κόσμου με τις μανατζεροδουλειές και πολύ κακώς γκρινιάζουν σε κάθε ευκαιρία (αυτό δεν πάει στον Πέλκα). Ας κάνουν επιτέλους την αυτοκριτική τους.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 26 Ιουν 2018, 13:28

Πολυ ωραια συζητηση, τι παθαμε?
Ειναι πολυ ομορφο συναισθημα να εχεις εμπιστοσυνη στην ομαδα και να σκεφτεσαι οτι στην χειροτερη περιπτωση που ειναι να παιξουν οι ιδιοι με περισυ, παλι καλα θα παμε.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Τρί 26 Ιουν 2018, 13:29

Ηρεμηστε δεν γινεται να παραχωρουμε κουλουρη χωρις να μην υπαρχει συμφωνια με σεντερ φορ απλα δεν γινεται απλα οι αρδ δεν εχουν ιδεα και για αυτο δεν γραφεται τπτ.
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Josey Wales » Τρί 26 Ιουν 2018, 13:59

janellsis έγραψε:
seaman έγραψε:
joshua έγραψε:Στον Χατσεριδη έχει πει κάποιος ότι δεν χρειάζεται να αλλάξει ιθαγένεια για να πάρει ελληνικό διαβατηριο;


O Χάτσε μια χαρά τα ξέρει. Οι ΑΡΔ δεν αντιλαμβάνονται τις έννοιες



Oτι να'ναι.
Βάσει του Ελληνικού δικαιου δεν υπαρχει προβλημα 2η και 3ης Ιθαγένειας.
Σας το λέω υπέυθυνα...

Δεν ξέρω αν έχουν οι Ουκρανοί τέτοια προβλήματα. Ο Ιβάν, στη Ρωσία βέβαια, δεν μπορούσε να έχει διπλή ιθαγένεια. Δεν αποκλείεται να υπάρχει κάτι παρόμοιο. Εκτός κι αν συνέβη λόγω του ότι ήταν να βγει βουλευτής.
Άβαταρ μέλους
Josey Wales
 
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 21:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Τρί 26 Ιουν 2018, 14:05

Και εγώ έχω αρκετές ανησυχίες:

Αν τραυματιστεί ο Μάτος και αποσυρθεί το 2021, μήπως θα έπρεπε να ψάχνουμε από τώρα για αντικαταστάτη;
Αν ο Πέλκας φύγει για μεταγραφή του χρόνου, μήπως πρέπει να στείλουμε κανά παίχτη στην Σετούμπαλ ξανά για να γίνει σαν αυτόν;
Αν ο Βαρέλα δεν ανανεώσει κ δεδομένου ότι Κρέσπο κ Χατσερίδης είναι μεγάλοι κ δεν έχουν μεταπωλητική αξία, μήπως να πάρουμε 2-3 στόπερ κ να περιμένουμε πότε θα παίξουν;
Αν ο Μυστακίδης δεν παίξει σύμφωνα με τις δυνατότητες του κ δεδομένου ότι οι Λάμπρου-Ενρίκε δεν κάνουν για την ομάδα που θα μπει σφήνα στα μεγαθήρια του ευρωπαικού ποδοσφαίρου, μήπως να ψάξουμε για 3 εξτρέμ ελπίζοντας ότι θα βγει ο Ζαμπά οπότε δεν θα χρειαστεί τέταρτος;;
Αν ο Ουάρντα γυρίσει κ την πέσει στην γυναίκα του Σαββίδη jr, μήπως θα γίνει η ομάδα ταναπού;;

Πολλά ερωτήματα κ τεράστια κενά η ομάδα..... :twisted: :twisted: :twisted:
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 26 Ιουν 2018, 14:06

Θελω Αζμουν η Ταρεμι στον ΠΑΟΚ να αναβιωσει και το ΠΑΟΚ ΙΡΑΝ ΚΑΜΠΟΤΖΗ ΒΙΕΤΝΑΜ.
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Τρί 26 Ιουν 2018, 14:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Mpoz » Τρί 26 Ιουν 2018, 14:09

Εγω θέλω και κουαρεσμα δεξια
Άβαταρ μέλους
Mpoz
 
Δημοσιεύσεις: 798
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 00:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες