Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 24 Μάιος 2018, 17:43

Καλησπερα σας!
Φετος ειχα υποσχεθει στον εαυτο μου να μην μπω στο τρυπακι να συμμετεχω στο συγκεκριμενο τοπικ. Σ αυτο συνεβαλλε λιγο η εμπιστοσυνη που εχω στον Λουτσεσκου, λιγο η εμπιστοσυνη που ςχω στον Μιχελ, αλλα κυριως η πληρης αρνηση για οποιαδηποτε αντιπαραθεση με συνοπαδο...
Αλλα...
Παρατηρωντας ολο αυτο το πανηγυρακι που γινεται με το θεμα Σρνα και το θεμα Χατσεριδι κλπ με αναγκαζει να τοποθετηθω...
1. Τι σας νοιαζει ποσα λεφτα θελει να πεταξει ο Ιβαν? Απο ποτε ζυγιζουμε τις μεταγραφες με τα λεφτα? Θελει να φερει τον Σρνα να καθεται στον παγκο με 500.000? μαγκια του! Αν μας πει οτι δε θα κανει αλλες μεταγραφες επειδη εδωσε τα 500 στον Σρνα, τοτε ειμαι μαζι σας.
2. Γτ σας χαλαει να ερθει ο Σρνα? Σας ριπε κανενας οτι θα ειναι βασικος? οτι θα πουληθει ο Ματος? Ή εχετε τον Λουτσε για τοσο βλακα να τον βαλει να παιζει ειναι δεν ειναι σε καλη κατασταση? Εδω ειχε Αζεβεδο στον παγκο κ δεν τον εβαζε επειδη ο Βιειρι εκανε παπαδες.
3. Απολαυστε αυτο που ερχεται χωρις γκρινια... το δικαιουστε για μια μαμημενη φορα!
4. Εχω τοση εμπιστοσυνη στον Λουτσε και στο συνολο π εχει φτιαξει, που ακομη και εμενα να με βαλει μεσα π δεν βγαζω 20λεπτο ειμαι σιγουρος οτι η ομαδα θα κερδιζει και εγω θα βγαινω MVP! (θα μουν εξαιρετικο δεξι μπακ btw)

Τις ασπρομαυρες κ@υλωμενες, ακομη απο το νταμπλ, καλησπερες μου!
ΠΑΟΚ ρε cunts

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10921
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 17:48

Περνάνε κάτι σκέψεις απ το μυαλό μου ώρες ώρες...
Αν έλεγε απ την πρώτη χρονιά που ήρθε ο Ιβάν, ότι ο σχεδιασμός του νέου μεγάλου Π.Α.Ο.Κ. θα ανατεθεί σε δύο Ρουμάνους και σε έναν Σλοβάκο, πρώην διαιτητή, παρέα με τον γιο του, φανταστείτε ως πού θα τον κυνηγούσανε...
Για όλα όμως έρχεται το πλήρωμα του χρόνου...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Πέμ 24 Μάιος 2018, 17:54

Μπες στην ζεστη αγκαλια του λουτσου και ολες οι κακες σκεψεις θα εξαφανιστουν, απολαυσε το πατηρ υιος και αγιο πνευμα
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Cantona4 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 17:56

goran 64 έγραψε:Περνάνε κάτι σκέψεις απ το μυαλό μου ώρες ώρες...
Αν έλεγε απ την πρώτη χρονιά που ήρθε ο Ιβάν, ότι ο σχεδιασμός του νέου μεγάλου Π.Α.Ο.Κ. θα ανατεθεί σε δύο Ρουμάνους και σε έναν Σλοβάκο, πρώην διαιτητή, παρέα με τον γιο του, φανταστείτε ως πού θα τον κυνηγούσανε...
Για όλα όμως έρχεται το πλήρωμα του χρόνου...

Αν μαζί έλεγε ότι θα πάρουμε και νταμπλ με αυτό το σχεδιασμό, δε νομίζω ότι θα τον κυνηγούσε κανένας..
Cantona4
 
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2016, 08:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Πέμ 24 Μάιος 2018, 17:57

μην βλασφημαμε ουτε για πλακα γιατι στο τελος βλεπω να χανουμε με χιλιους δυο τροπους
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό che4 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 17:57

desperando έγραψε:

Εδώ βλέπουμε ότι στο 80% των γκολ του καρελη είναι τουλάχιστον 5 αμυντικοί στην περιοχή,άρα πάει κ αυτός ο μύθος για παίκτη μόνο αντεπιθέσεων.

Υγ κανένας Μάτος δεν θα πάει αριστερά




καταρχήν ο καρέλης είναι αθληταρας δεν τζαρτζαρεται με τίποτα απ αμυντικούς της πλάκας επιπέδου λιγδας και είναι παντάνασσα μαχητικός και μες στην περιοχή

ποιος είπε ότι είναι παίχτης αντεπιθέσεων
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό aspromauritrela » Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:03

https://video.shakhtar.com/en/v9287

To τελευταιο ματς του SRNA στο πρωταθλημα πρωτου τιμωρηθει. Δειτε εστω τα πρωτα 10-15 λεπτα...

Καθε επιθετικη προσπαθεια της Σαχταρ περναει απο τα ποδια του. Ειναι ο μονος παιχτης της που δεν γυρναει ποτε την μπαλα πισω.. Οι σεντρες του συγκρινονται μονο με του Λινο. Σε 15 λεπτα εχει βγαλει 3 ασσιστ τουλαχιστον που πανε χαμενες.. Αν καταφερει να κρατηθει στην περσινη του αποδοση αυτος ο παιχτης δεν τους βλεπει! 10 ασσιστ τις εχει για πλακα στο πρωταθλημα...

ps Ο Ματος στην Ουκρανια σαν αριστερο μπακ ηταν χαλια, σε σχεση με την τωρινη του αποδοση.. Τον ειχα δει σε 2 παιχνιδια ολοκληρα και ηταν αλλος παιχτης.
aspromauritrela
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 19:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:09

ο μεγαλος λινο στα 34 του, εκανε μια στις τρεις κουρσες και οποτε το εκανε του επαιρνε 5 λεπτα να γυρισει.
επισης οταν εισαι στην γραμμη και σου πεταει ο αλλος την μπαλα μπροστα δεν εχει σημασια το ονομα στην πλατη. δεν πα να εισαι και σνρα και να ειναι ο πλατελας? αν σε αφησε 5 μετρα πισω τελειωσαμε.

βαση αποτελεσματων παντως, ο αρνεσεν ειναι κλασης ανωτερος μανατζερ απο τον μπαμπα λουτσεσκου...
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4932
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:09

GoMaRoS έγραψε:Μπες στην ζεστη αγκαλια του λουτσου και ολες οι κακες σκεψεις θα εξαφανιστουν, απολαυσε το πατηρ υιος και αγιο πνευμα

Μάλιστα Βαγγέλη μου... :geek:
Ευθύς αμέσως μάλιστα... :roll:

:idea:
Κύριε ελέησοοοον,
Κύριε ελέησοοοον,
Κύριε ελέησοοοοοον...
:opaokara: :opaokara: :opaokara:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:11

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Josey Wales » Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:13

kos έγραψε:ο μεγαλος λινο στα 34 του, εκανε μια στις τρεις κουρσες και οποτε το εκανε του επαιρνε 5 λεπτα να γυρισει.
επισης οταν εισαι στην γραμμη και σου πεταει ο αλλος την μπαλα μπροστα δεν εχει σημασια το ονομα στην πλατη. δεν πα να εισαι και σνρα και να ειναι ο πλατελας? αν σε αφησε 5 μετρα πισω τελειωσαμε.

βαση αποτελεσματων παντως, ο αρνεσεν ειναι κλασης ανωτερος μανατζερ απο τον μπαμπα λουτσεσκου...

Ο Άρνεσεν είναι σίγουρα καλύτερος μάνατζερ. Ο μπαμπάς Λουτσέσκου είναι προπονητής. Στην Αγγλία δεν έχει και μεγάλη διαφορά στην υπόλοιπη Ευρώπη όμως έχει.
Άβαταρ μέλους
Josey Wales
 
Δημοσιεύσεις: 701
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2014, 21:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό axl4 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:16

giwrgos04dex έγραψε:ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ο ΣΡΝΑ παιδια, καριερα μεγαλη, παικτης που τιμαει την φανελα οσο λιγοι..
και ακομα και να μεινει ο βιερινια στο αρ μπακ που το θεωρω το πιο πιθανο χρειαζομαστε 4 ποιοτικα μπακ να βγει η χρονια. με κιτσου θα ειμαστε μια χαρα στις δυο θεσεις.
ο ματος ειναι επιρρεπης στις καρτες.


παιρνουμε παικτη γεννημενο πρωταθλητη, αλητοφατσα, μπαλαδοροφατσα με ματι που γυαλιζει..
επισης ειχε προπονητη τον πατερα του δικου μας.


+1926


Το αυτό....το ενα δεκατο της αξιας του να παίξει ο σρνα σαν δευτερος δεξιος μπακ ειμαι κατευχαριστημενος.

Υγ. Εδω κοτζαμ ρεαλ εχει καρβαχαλ κ νατσο.... :opaokara: :lol: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
axl4
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 22:11
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό tzoker » Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:18

Ολα ειναι στο προγραμμα.Το παγκοσμιο ποδόσφαιρο είναι ενα παιχνιδι που πρέπει να συμβιβαστείς με τους κανονες της αγορας για να αντεξεις.Ποσο μαλλον οταν ειμαστε στην Ελλάδα.
Το παράδειγμα στην ιδια χωρα ειναι.
Αργα η γρηγορα θα το πάρουμε απόφαση κ εμες.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Cocobill » Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:20

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Έχω προλάβει ΠΑΟΚ με βασικό δεξί μπακ τον Μελίσση. Έχω προλάβει ΠΑΟΚ με βασικό δεξί μπακ τον Αραμπατζή. Έχω προλάβει ΠΑΟΚ με βασικό δεξί μπακ τον Μπουσαιντί. Έχω προλάβει ΠΑΟΚ με βασικό δεξί μπακ τον Αποστολόπουλο. Έχω προλάβει ΠΑΟΚ με βασικό δεξί μπακ τον Κωνσταντινίδη. Έχω προλάβει ΠΑΟΚ με βασικό δεξί μπακ τον Κίτσιου. Ε δεν περίμενα ΠΟΤΕ ότι θα μου έφερναν τον Σρνα, ΤΟΝ ΣΡΝΑ ρε μ@λ@κες, που έχει παίξει 600 αγώνες ως αρχηγός σε Σαχτάρ και Εθνική, τον Σρνα που έχει σηκώσει 30 τίτλους και που έχει βαρεθεί να παίζει στο Τσάμπιονς Λιγκ με τον Ρονάλντο και τον Μέσσι, τον Σρνα που έχει καμιά 150αριά ασσίστ στην καριέρα του αν και μπακ, έχοντας φοβερά στημένα, τον Σρνα που στο προηγούμενο Euro έχανε τον πατέρα του, ταξίδευε για την κηδεία και γύριζε αμέσως για να παίξει βασικός στο επόμενο ματς της χώρας του. Και αυτόν τον Σρνα, να τον φέρνω για ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟ του Μάτος, να τον ξεκουράσει σε 20 ματς στο Ελλαδιστάν με αντιπάλους κάτι Πλατέλλες, κάτι Μπακασέτες και κάτι Αλμπάνηδες, σε σεζόν που θα περάσουμε τα 50 ματς. Και από κάτω. να βλέπεις να τον κράζουν και να τον υποτιμούν στα σχόλια οι συνοπαδοί μου, οι οποίοι προτιμούν τον Κίτσιου, αλλά όταν παίζει ο Κίτσιου, φωνάζουν "ποιος Κίτσιου, ρε που πας με τον Κίτσιου, Τσάμπιονς Λιγκ θα μπεις με τον Κίτσιου?". Τους φέρνεις λοιπόν τον παίχτη επιπέδου Τσάμπιονς Λιγκ, ξαναλέω, για ΑΛΛΑΓΗ, και αυτοί πάλι κράζουν. Εε δεν θα βάλουμε μυαλό ποτέ, είμαστε άξιοι της μοίρας μας...

Άψογος φίλε, τα είπες όλα!
Δε λέω ότι δεν υπάρχουν ρίσκα, αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή. Προφανώς τα ζυγίσανε και είπανε ότι αξίζει να παρθεί το ρίσκο. Συζήτηση πάνω σε αυτό μπορεί να γίνει με επιχειρήματα εκατέρωθεν και σεβαστή η κάθε άποψη. Συζήτηση όμως του στυλ "πόσο άσχετος ή στημένος μπορεί να είναι κάποιος για να κάνει τέτοια κίνηση" επιβεβαιώνει αυτό που λέει ο Άγγελος ότι εχθρός του ΠΑΟΚ είναι ο ΠΑΟΚ.
Cocobill
 
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 12:23

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:25

takis4 έγραψε:
john4serres έγραψε:Καρέλης
Panathinaikos Athens
113 συμμετοχές - 36 γκολ - 17 ασιστ

KRC Genk
74 συμμετοχές - 33 γκολ - 8 ασιστ

Κουλούρης
PAOK Thessaloniki
83 συμμετοχές - 14 γκολ- 8 ασιστ[

Στεφανος ΚΛΑΟΥΣ αθανασιαδης
335 συμμετοχες - 113 γκολ - 38 ασιστ


Περσυ. Κλαους 0 γκολ στο πρωταθλημα.
Καρελης?
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες