Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό logios » Δευτ 21 Μάιος 2018, 14:30

Mpoz έγραψε:μακαρι να μεινει,τρομερα ποδια,πολυ καλα ριφλεξ,γενικα ηρεμη δυναμη.επισης εχει μηνες να βαλει κατι απο νοσοκομειο στο λογαριασμο του, οποτε το κοριτσακι μαλλον εχει ξεπερασει το προβλημα η τουλαχιστον εχει επανελθει σε κανονικους ρυθμους

Λογιστης του;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Δευτ 21 Μάιος 2018, 14:36

Mīngus έγραψε:Εκ του αποτελέσματος και συγκρίνοντας τις περιπτώσεις Ρέι-Πασχαλάκη, η απόκτηση του πρώτου ήταν λάθος κι έχει ως ένα βαθμό να κάνει και με εμάς, χωρίς να εξαιρώ τον εαυτό μου. Γιατί αν το καλοκαίρι φέρνανε απλά τον Πασχαλάκη τζάμπα και δεν σκάγανε 1,5 για τον Ρέι θα γκρινιάζαμε και δυστυχώς αυτά στον ΠΑΟΚ λαμβάνονται υπόψιν.
Από κει και πέρα, από τη στιγμή που λογίζεται ο Πασχαλάκης για πρώτος, δεν ξέρω αν και ο Ρέι θα θέλει να μείνει σε δεύτερο ρόλο.



Διαφωνώ οτι ο Ρέι ηταν λαθος επιλογή καθως εκανε καλές εμφανίσεις και φαγώθηκε μετα το ματς με τον Πανιώνιο που δεν ήταν υπεύθυνος για τα γκόλ.
Επίσης ο Πασχαλακης θα έπρεπε να μείνει φετος στην ομάδα παρόλο τους μνηστήρες που θα υπάρξουν γιατί αν κανει την ιδία σεζόν και με την Ευρώπη θα μπορέσει να πουληθεί ακριβότερα
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Mpoz » Δευτ 21 Μάιος 2018, 14:56

logios έγραψε:
Mpoz έγραψε:μακαρι να μεινει,τρομερα ποδια,πολυ καλα ριφλεξ,γενικα ηρεμη δυναμη.επισης εχει μηνες να βαλει κατι απο νοσοκομειο στο λογαριασμο του, οποτε το κοριτσακι μαλλον εχει ξεπερασει το προβλημα η τουλαχιστον εχει επανελθει σε κανονικους ρυθμους

Λογιστης του;

απλα καψουρα μου,μετα τον γλυκο που μας εφαγε τα σωθηκα ηρθε αυτος
Άβαταρ μέλους
Mpoz
 
Δημοσιεύσεις: 798
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 00:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό alex ntepo » Δευτ 21 Μάιος 2018, 15:03

goran 64 έγραψε:
alex ntepo έγραψε:Απόκτηση Ζίφκοβιτς πάντως έχει νόημα μόνο με αποχώρηση 2 εκ των Πασχα - Γλύκου - Ρέι, ώστε να σχηματιστεί τριάδα με αυτόν που θα μείνει και τον Σιαμπάνη. Ή κάνω λάθος;

Άλεξ, σωστά, αλλά σωστότερα, με αποχώρηση δύο εκ της τετράδας Πάσχα, Ρέι, Γλύκου και Σιαμπάνη...Ο "μικρός" δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα μείνει, με managers Τζόρτζεβιτς-Νινιάδη και συμβόλαιο μόνο ένα χρόνο ακόμα...
Ίδωμεν λοιπόν...


Σωστό και αυτό, αλλά ποιός πλην Σιαμπάνη θα δεχόταν να μείνει στην ομάδα ως τρίτος, ούτε καν δεύτερος τερματοφύλακας;
Άβαταρ μέλους
alex ntepo
 
Δημοσιεύσεις: 792
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:13
Τοποθεσία: Λήμνος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 21 Μάιος 2018, 15:17

Δεν ξέρω όντως αν ο Γλύκος θελήσει να μπει στον συναγωνισμό με Πάσχα και Ζίβκοβιτς για την δυάδα, αλλά το να φύγουν τρεις τερματάδες, μέσα στην ίδια σεζόν (μην πω τέσσερις, αν συνεχίσει δανεικός κι ο Μελίσσας) και να αποκτηθούν άλλοι δύο, ε τότε, προσωπικά θα μου φανεί κάτι σαν ανέκδοτο για ξανθιές... :mrgreen:

Υ.Γ. Mpoz, ο Ρέι είναι και δική μου καψούρα και θα στεναχωρηθώ αν φύγει τελικά... :(
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Δευτ 21 Μάιος 2018, 15:23

goran 64 έγραψε:Δεν ξέρω όντως αν ο Γλύκος θελήσει να μπει στον συναγωνισμό με Πάσχα και Ζίβκοβιτς για την δυάδα, αλλά το να φύγουν τρεις τερματάδες, μέσα στην ίδια σεζόν (μην πω τέσσερις, αν συνεχίσει δανεικός κι ο Μελίσσας) και να αποκτηθούν άλλοι δύο, ε τότε, προσωπικά θα μου φανεί κάτι σαν ανέκδοτο για ξανθιές... :mrgreen:

:pano: :pano: :pano: :pano:
Εγώ πάντος πιστεύω φίλε με δηλώσεις Lucesku στους τερματάδες θα έχουμε προσθαφαιρέσεις θα έρθει ο Zivkovic και θα σταλθεί δανεικός ο Rey+Γλύκος θα αποδεσμευτεί.
Να φύγουν όλοι δεν νομίζω στον κορμό που είπε ο Lucesku συμπεριλαμβάνεται ο Πασχαλάκης. Οι άλλοι 2 παίζονται Rey/Γλύκος, άρα για 3άδα πάμε Πασχαλάκης, Ζivkovic, Σιαμπάνης πιθανών.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 21 Μάιος 2018, 15:30

Δεν ξερω ποιος υπογραφει το ρεπορταζ της μετροσπορτ.γρ (μονο τον δικο μας εμπιστευομαι απο κει μεσα) αλλα το εν λογω σαιτ ειναι το μεγαλυτερο clickbait. Προσωπικα οχι απλα δεν το εμπιστευομαι αλλα αφού το εγραψε ειμαι σιγουρος οτι δεν θα γινει.

Σιγα μην διωξουμε ρει πασχαλακη η γλυκο για τον ζιφκοβιτς. Ελεος
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 21 Μάιος 2018, 15:30

αρεσει ο κρεσπο αλλα θελουμε βασικο στοπερ

να σταματησει το ρισκο με τα δυο μπακ και να επενδυσουμε σε δυο γρηγορους 20αρηδες (για εμπειρια κρεσπο).

για δυο θεσεις εχουμε μαου, κανιας, σακχοφ. περα απο την ποσοτητα λειπει και η ποιοτητα. μονο 6αρι θα ειναι λαθος. οπως θα ειναι λαθος και το να φερεις ρολιστα για να αντικαταστησεις ρολιστα. δευτερο ποιοτικο 8αρι.

μπερδεμα στα ακρα. αν φυγει ο μακ και γυρισει ο ντιμπινταει θα υπαρχει ανισορροπια. δυο τεχνιτες αριστερα (ντιμπινται, μπισε), δυο σπριντερ δεξια (τζαλμα, λημνιος). ενρικε δυσκολα. αν δεν γυρισει ο ντιμπινται, γρηγορο αριστερο εξτρεμ. μια αναβαθμιση δεξια οχι απαραιτητη αλλα σιγουρα καλοδεχουμενη αν ερθει με δανεισμο λημνιου (εξωτερικο) και αποκτηση δεξιου επιθετικου.

επιθετικο πισω απο πριγιο.

μετα απο 25 χρονια που βλεπω ΠΑΟΚ η πρωτη χρονια που στο 10 ειμαστε κομπλε.... ελπιζω να συνεχισουμε να ειμαστε....

αυτη την στιγμη στην ομαδα υπαρχουν δυο παικτες που μπορουν να πανε σε υψηλοτερο επιπεδο. πριγιο και πελκας.
καψουρα ο πριγιο αλλα αν ο ΠΑΟΚ βαλει φετος ενα not for sale αυτο πρεπει να ειναι στον πελκα.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4926
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό panta » Δευτ 21 Μάιος 2018, 15:37

και εγώ πιστεύω οτι ο Ρέι θα φύγει, όχι γιατί δεν έπεισε αλλά μάλλον γιατί ο ίδιος θα θελήσει να είναι κοντά π.χ. σε συγγενικά πρόσωπα μετά απο την περιπέτεια με το παιδί του. Δεν ξέρω αν το πρόβλημα με το παιδί του συνεχίζεται η όχι, αλλά έχει μεγάλο ελαφρυντικό. Τον βγάλαν απο βασικό γιατί το μυαλό του ήταν αλλού και λογικό, έκανε ο Πασχαλάκης καταπληκτική σεζόν και αυτό ήταν. Θεωρώ οτι στη συγκεκριμένη περίπτωση η ΠΑΕ θα σεβαστεί τα θέλω του παίκτη και καλά θα κάνει.
Τον θεωρώ καλό τερματά αλλά αν συνεχίζεται το πρόβλημα υγείας με το παιδί του λογικό η απόδοσή του να μην είναι η αναμενόμενη, όπως και λογικό να θέλει να είναι κάπου αλλού, πιο κοντά σε οικείους η τοπ νοσοκομεία.
Αν πάλι το πρόβλημα υγείας έχει ξεπεραστεί και έχει και ο ίδιος την κατάλληλη ψυχολογία και θέλει να μείνει θα ήθελα να τον δω την νέα σεζόν
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4059
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 21 Μάιος 2018, 15:43

να σαι σε ξενη χωρα τοσο μακρυα και να εχεις τετοια περιπετεια,ειναι δυσκολο

αλλα τελος καλο
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 21 Μάιος 2018, 15:56

Έχουμε την καλύτερη 4αδα τερματοφυλάκων όλων των εποχών.Το να "φάμε" Rey η Γλυκο για έναν μέτριο τερματοφύλακα όπως ο Zivkovic του Πανοπουλου μου μοιάζει τουλάχιστον βλακώδες...Απο το ελληνικό πρωτάθλημα οι μόνοι που θα μπορούσαν να μας ενδιαφέρουν ως λύσεις πάγκου είναι και αυτό αν στραβώσει η δουλειά με Κιτσιου και Mulin είναι η Μασούρας της ΑΕΛ(τον θεωρώ καλύτερο project απο τον κατά 5 χρόνια μεγαλύτερό του Κυμβρακιδη και με ίδια νούμερα πάνω-κάτω) και Βασιλακακης.Θα έλεγα και Conte αλλά μου φαντάζουν πολλά τα 1 εκατομμύριο για παίκτη 30 ετών με καρριερα κυρίως στην Γ Ισπανίας.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4995
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Δευτ 21 Μάιος 2018, 15:56

ΑποστόληςΑ έγραψε:
matrixxakos4 έγραψε: Αν ο Ενρικε με 3 γκολ στην καλυτερη ομαδα του αζερμπαιτζαν ειναι παιχτης απο το πανο ραφι τοτε καηκαμε!

Ο Henrique πέρυσι στον ΠΑΟΚ έπαιξε μισή σεζόν και παρά τα θέματα προσαρμογής πρόλαβε και πέτυχε 5 γκολ και είχε και 4 ασίστ.
Νομίζω πως όλοι καταλαβαίνουμε ότι η ομάδα χρειάζεται ενίσχυση στα εξτρέμ καθώς φέτος έχουμε το δύσκολο Ch.L. Εγώ πάντως τον περυσινό Mak δεν τον εμπιστεύομαι, αλλά ούτε και τον Campos, που μπορεί να ήταν λίγο βελτιωμένος στο β΄ γύρο, αλλά δεν με πείθει για τον απαιτητικό θεσμό που έχουμε μπροστά μας.


ρε φιλε μην κοιτας το πέρυσι και ο αθανασιαδης προπερσι ειχε 15 γκολ και περυσι 1.
και ο μακ προπερσι ειχε 15 γκολ. τι κανει φετος μας ενδιαφερει δεν μπορουμε να συγκρινουμε μακρινες season μονο στην περιπτωση που τα νουμερα ειναι πανω κατω τα ιδια!
Τελευταία επεξεργασία από matrixxakos4 και Δευτ 21 Μάιος 2018, 16:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό tsou » Δευτ 21 Μάιος 2018, 15:57

DaRkFeaR έγραψε:Μάγκες μερικοί αν θεωρείται τον Rey και τον Henrique από το πάνω ράφι τότε το κλείσαμε το κατάστημα.
100% δεν καταλάβατε ανεβήκαμε πολλά επίπεδα.

εγώ λέω να χαλαρώσουμε λιγάκι. και να έχουμε ένα μέτρο.
έχουμε φάει στη μάπα γλύκους για χρόνια και χρόνια, έχουμε ανεχτεί τζαβέλες, κλάους, σκόνδρες τόσες και τόσες μετριότητες και ξαφνικά την βλέπουμε μπάρτσα και απαξιώνουμε παίχτες που δεν το αξίζουν.
ο ρέι είναι 26 χρονών και επενδύθηκαν λεφτά και είναι δεδομένο ότι με στήριξη ο άνθρωπος έχει τις δυνατότητες να βγάλει μάτια.
δίδυμο ρέι-πασχαλάκης πολύ δυνατό.
ο ενρίκε έχει έκρηξη, τον δαίμονα του game changer και το κρύο αίμα του τρελού που του χρόνου θα μας χρειαστεί.
ακόμα πονάει ο κώλος της κούλας.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2182
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Δευτ 21 Μάιος 2018, 16:08

rainmaker έγραψε:Έχει πολύ γέλιο που για τον Ενρίκε λέμε ότι λογικό είναι να μην έβγαλε μάτια λόγω προσαρμογής σε μικρό χρονικό διάστημα αλλά στον ρευ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ να κουβαληθει απ την άλλη άκρη του κόσμου σε διαφορετική φάση της σεζόν και όχι απλά να παιξει, όχι απλά να είναι σταθερός αλλά ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΑΤΙΑ.

και είναι τερματοφύλακας όχι εξτρέμ . Ότι λάθος κανει, γράφει.

Άποψη μου, την έχω άλλωστε ξαναπεί :

Ενρίκε μένει ως παγκιτης. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ως βασικός.

Ρευ αν ποτέ καταλάβουμε τι παίζει ακριβώς και δεν πήρε ούτε ένα λεπτό απο εκεί που ήταν βασικός το φθινόπωρο, χωρίς να έχει κάνει κάποιο τραγικό λάθος , τότε θα ξέρουμε τι λέμε. Μέχρι τότε απλά δε ξέρουμε τι ισχύει.


ο ρει δεν εκανε κανενα τραγικο λαθος , απλα δεν επιασε και τιποτα δυσκολο σε αντιθεση με τον Πασχαλακη. νταξ καταλαβαινω οτι τοσα χρονια με κατι γλυκους τοχουρογλου μηχοπουλους που βγαζανε τα απιαστα αλλα μπορουσαν να φανε πλασεδακι με 2 χιλ την ωρα ο ρει που ηταν αλανθαστος ηταν πολυτελεια, ο τερματοφυλακας όμως δεν φτανει να ειναι απλα αλανθαστος , πρεπει να βγαλει και κανα γκολ που παει να γραψει , αν δεν μπορει ειναι ενας μετριος τερματοφυλακας . βασικα δεν καταλαβαινω την συζητηση, εχουμε Πασχαλακη στα καλυτερα του , δεν υπαρχει περιπτωση να ρισκαρει και να τον αλλαξει!
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό janellsis » Δευτ 21 Μάιος 2018, 17:14

Πασχαλάκης-Ζίβκοβιτς-Σιαμπάνης θα ειναι η 3αδα-παμε παρακάτω....

Κανενα νεότερο στους επιθετικους;
Από τις δηλώσεις πάντως Μιχελ και έχοντας κατα νου την εξελιξη με Κουλούρη νομίζω πως παμε για 2 επιθετικους. Παντα αν φύγει ο Πρίγιο, έτσι;

Και κατι ακομα: χωρις πλεον Μακ και με Ουάρντα αντι για Ενρίκε χανεις σε ταχύτητα στα ακρα κ ας κερδιζεις τακτικα.
Άβαταρ μέλους
janellsis
 
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 13:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες