Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Apegner » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:40

cellophan έγραψε:Ο Μανιάς είναι μια χαρά λύση για τώρα + έχει και παράπλευρες οφέλειες.

+φωνώ κάργα
Μανιας εστω
ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΑ ΠΑΟΚ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
Apegner
 
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ 26 Αύγ 2015, 21:27
Τοποθεσία: Toulouse

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό aspromauritrela » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:51

proedros έγραψε:
Demir έγραψε:Εγώ βάζω στοίχημα ότι με Απόλλωνα θα είναι αποστολή ..
επίσης οποίος και έρθει εκτός μολεδο ,βασικός σε 10 μέρες σε εκτός έδρας δεν θα είναι .. δηλαδή αν έρθει 6αρι για παράδειγμα την Πέμπτη ,σε μια βδομάδα πιστεύει κάποιος ότι θα παίξει βασικός σε εκτός έδρας ματς καμικάζι ..;
Πάντως έγκλημα ότι δεν ήρθε έτοιμος παίκτης .. το πρωτάθλημα θα κριθεί στις λεπτομέρειες ... και εμείς το κενό που αφήσαμε αριστερά είναι εγκληματικό ... ο αζεβεδο από 15 δεκ κάνει διακοπές .. λογικό ήταν να θέλει 2-3 βδομαδες για να μπει φουλ... όταν λέγαμε για χουλτ που θα ερχόταν Τετάρτη και Σάββατο θα έπαιζε ,είμασταν γραφικοί Κ θέλαμε σαπακια ...


Φαντάσου να μην έπαιρνες ούτε Μολέδο...να δούμε τι θα έλεγες! :D
Προσωπικά πάντως θεωρώ τον Αζεβέδο 2 κλάσεις πάνω από Χουλτ..


Σ΄αυτο ακρτιβως αναφερομαι, "ο Αζεβεδο 2 κλασεις πανω παο τον Χουλτ"
Απο που ακριβως προκυπτει? Τους εχεις δει και τους δυο φετος ή και περσι και ειδες αυτη τη διαφορα που λες? Εχοντας δει και τους δυο θεωρω οτι κανεις δεν προσεγγιζει το επιπεδο του Ματος και η διαφορα μεταξυ τους σε αποδοση δεν ειναι και τοσο μεγαλη, να πω την αληθεια δεν εχω καταληξει ποιος υπερτερει απο αυτα που ειδα...
aspromauritrela
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 19:32

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό proedros » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:51

Ο Μανιάς είναι δύσκολο να συνυπάρξει με Πρίγιο...Θέλουμε έναν παίκτη που να μπορεί να τραβιέται στα άκρα να γίνεται κατά συνθήκη δεκάρι, να έχει μακρινό σουτ και να μπορεί να βοηθήσει και στην πίεση μπροστά...Ζητάω πολλά??κατά την άποψη μου αν δεν μπορεί να βρει κάποιον με αυτά τα χαρακτηριστικά καλύτερα να μην φέρει κανέναν...Ας το προσπαθήσει με τον Μύστα...Με το να φέρει τον Μανιά δεν νομίζω να κερδίζει και πολλά...άντε να γίνει "ένας καλύτερος Κουλούρης"...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό aspromauritrela » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:58

Δυσκολα η Τριπολη να μας δωσει παιχτη, το πιο πιθανο αν ενδιαφερθουμε να καταληξει ο Μανιας στον γαυρο..

Εαν ειχαμε εναν επιθετικο τυπου Λιβαγια και να δημιουργει και να σκοραρει θα ηταν ιδανικο.. Αλλα ποιος να τον βρει να τον φερει?...
aspromauritrela
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 19:32

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό proedros » Δευτ 15 Ιαν 2018, 02:01

Δανεικός Κάτσε, ελεύθερος Κωνσταντινίδης και 400.000 το deal λέει η Μέτρο...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Δευτ 15 Ιαν 2018, 02:03

Τελικά θα είναι Θεσσαλονίκη σήμερα; Γιατί το inpaok μας τα είχε κάνει μπαούλο ότι Δευτέρα θα είναι στην πόλη ο Μολέντο.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6281
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό proedros » Δευτ 15 Ιαν 2018, 02:04

Μακάρι να πάρει λεπτά συμμετοχής με Απόλλωνα...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Δευτ 15 Ιαν 2018, 02:13

Οσο κερδίζουμε τα παιχνίδια με Κέρκυρες, Απόλλωνες κλπ, κερδίζουμε πολύτιμο χρόνο για να μπούνε οι μεταγραφές (Αριστερό μπάκ, σέντερ μπάκ) και να μπεί και ο Καντουρί. Γιατί ο Καντουρί είναι σημαντική προσθήκη, και πολύς κόσμος δεν το σημειώνει; Πιστεύω ότι ο επιθετικός που μας λείπει (και ίσως να μην βρούμε εν μέσω χειμερινής περιόδου) είναι ο Πέλκας. Παίκτης που ενώ δεν μπορεί να οργανώσει, έχει τρομερή ποιότητα γύρω γύρω από την περιοχή και μέσα σ᾽ αυτήν, με γκόλ, ασσίστς και ταχύτητα. Με Καντουρί, Μαουρισιο, Τσίμιροτ στο κέντρο απελευθερώνεται ο Πέλκας. Με Αζεβέδο στο αριστερό μπάκ οι τρείς προωηθημένοι μπορούν να είναι Βιερίνια, Πέλκας, Πρίγιοβιτς... Αν ο Αζεβέδο δέν βγεί, μπορεί να μπεί ο Κρέσπο αριστερά, ή ο Βιερίνια οπως τώρα και να περάσει ο Λημνιός μπροστά. Με Μολέντο στα σέντερ μπάκ, μιλάμε για πολύ δυνατή 11άδα, με γκολ.

Για μένα θα φανούν οι σκέψεις του Λουτσε όταν μπει 100% ο Καντουρί.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4469
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό proedros » Δευτ 15 Ιαν 2018, 02:20

Magpies4 έγραψε:Οσο κερδίζουμε τα παιχνίδια με Κέρκυρες, Απόλλωνες κλπ, κερδίζουμε πολύτιμο χρόνο για να μπούνε οι μεταγραφές (Αριστερό μπάκ, σέντερ μπάκ) και να μπεί και ο Καντουρί. Γιατί ο Καντουρί είναι σημαντική προσθήκη, και πολύς κόσμος δεν το σημειώνει; Πιστεύω ότι ο επιθετικός που μας λείπει (και ίσως να μην βρούμε εν μέσω χειμερινής περιόδου) είναι ο Πέλκας. Παίκτης που ενώ δεν μπορεί να οργανώσει, έχει τρομερή ποιότητα γύρω γύρω από την περιοχή και μέσα σ᾽ αυτήν, με γκόλ, ασσίστς και ταχύτητα. Με Καντουρί, Μαουρισιο, Τσίμιροτ στο κέντρο απελευθερώνεται ο Πέλκας. Με Αζεβέδο στο αριστερό μπάκ οι τρείς προωηθημένοι μπορούν να είναι Βιερίνια, Πέλκας, Πρίγιοβιτς... Αν ο Αζεβέδο δέν βγεί, μπορεί να μπεί ο Κρέσπο αριστερά, ή ο Βιερίνια οπως τώρα και να περάσει ο Λημνιός μπροστά. Με Μολέντο στα σέντερ μπάκ, μιλάμε για πολύ δυνατή 11άδα, με γκολ.

Για μένα θα φανούν οι σκέψεις του Λουτσε όταν μπει 100% ο Καντουρί.


Εγώ πιστέυω πολύ στον Μυστακίδη...Με τον Ελ Καντουρί είμαστε τουλάχιστον μία ταχύτητα πίσω...Θα πρέπει επιτέλους να μάθουμε βγαίνουμε γρήγορα στην κόντρα όταν γίνεται λαθος αντιπάλου ή όταν κερδίζουμε την μπάλα ψηλά..Σήμερα μπορουσαμε πολλές φορές να το κάνουμε αυτό αλλά ήμασταν αργοί...Μόνο όταν βγήκε όλη η Κέρκυρα μπροστά στο τέλος καταφέραμε και βγήκαμε μπροστά χάνοντας 2 τελικές μάτια...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Δευτ 15 Ιαν 2018, 08:30

Εγω συμφωνω απολυτα με τον τζος..εκατσα και ειδα χθες 3 ματς στη σειρα...το δικο μας, την τριπολη και την κουλα...ο μανιας και ο κοντε ειναι 2 κλασεις πανω απο τον κουλουρη...δν γινεται αλλο αυτο...θα το πληρωσουμε καποια στιγμη...βασικα το πληρωσαμε και στον πανιωνιο που πηγε να κανει γκολ με το στηθος σε κενη εστια και πηγε στα πουλια η μπαλα..και αυτο με τον μακ ειναι ουτοπια..δν μπορει να μην τον εχει βαλει ουτε με τον αιγινιακο φορ και ξαφνικα μεσα στα γιαννενα να το δοκιμασει και να πετυχει...
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 15 Ιαν 2018, 08:54

Περίμενα ότι με την ασθενέστατη αμυντικά Κέρκυρα ο Κουλούρης θα έπαιρνε μπροστά. Απογοητεύτηκα πάλι. Δυστυχώς ο ΠΑΟΚ έχει να δώσει άλλους 13 τελικούς και δεν μπορεί να εμπιστευτεί άλλο τον Κουλούρη, ο οποίος για μένα τελείωσε για φέτος.
Φέρτε επιθετικό που σκοράρει, χθες. Μακάρι αυτός να είναι ο Ρουμάνος της Λουντογκόρετς.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90045
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 15 Ιαν 2018, 08:58

Δε μπηκε ακομα ο Αζεβεδο
δεν ηρθε ακομα ο Μολεδο
Με πρηξανε τα @@@@ μου
θα παω για ενα φρεντο.
:opaokara:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Δευτ 15 Ιαν 2018, 09:08

joshua έγραψε:Το πρωταθλημα αν το χασουμε δεν θα το χασουμε απο την αμυνα αλλα απο την επιθεση.Ο καιρος θα δειξει αν εχω δικιο η αδικο.Προφανως και ευχομαι να εχω αδικο γιατι εδω μεσα πρεπει να λεμε και τα αυτονοητα.


Εγώ πάντως συμφωνώ, όχι στο να πάρουμε επιθετικό απαραίτητα, αλλά στο ότι άμα χαθεί το πρωτάθλημα θα είναι από την επίθεση.

Κουλούρης - Πέλκας - Λημνιός δεν είναι τριπλέτα πρωταθλητή που να χτυπιόμαστε. Όλα τα λεφτά η αντεπίθεση 3 με 2 που βγάλαμε σε μια φάση και δεν μπόρεσαν ούτε τα βασικά.
Ο Κουλούρης είναι ο γνωστός, ο Λημνιός όσο ωραίος και να φαίνεται και ελπιδοφόρος (που σίγουρα είναι), παραμένει πιο ανούσιος και από τον Τζαλμά, και ο Πέλκας με αυτούς χάνεται για τεράστια διαστήματα του ματς. Και τον προτιμώ αριστερά παρά δεκάρι.

Η κωλοαεκ που παίζει με 7 κατσαπλιάδες στην 11άδα, πήρε ματς χθες από τους 2 που έχει μπροστά. Μόνοι τους το πήραν 2 άτομα που τους κάνανε οι υπόλοιποι άμπαλοι γιόμες.
Ο γάβρος λέμε για τους πίσω, αλλά μπροστά βάζει συνέχεια. Μαρίν Καρίμ και ίσως πλέον Μιραλάς. Χαοτική διαφορα από τους 3 χθεσινούς δικούς μας.
Εμείς έχουμε παικταράδες που μας ξελασπώνουν και χάνουμε μπροστά.

Η συγκεκριμένη γραμμή δεν εκμεταλλεύεται την ποιοτική υπεροχή των υπολοίπων. Και δε λέω να πάρουμε καινούριο παίκτη, παίκτες έχουμε. ΜΑΚΑΡΙ να βγει ο Ζεβεδαίος να ανέβει μπροστά ο Αντελίνο μας και να πάρει την ομάδα από το χέρι, να ενεργοποιηθεί επιτέλους ο Μπίσεσβαρ, να δούμε το περσινό δίδυμο Τζαλμά - Μάτος, να ξυπνήσει ο Μακ. Για την περίπτωση Πρίγιο δε χρειάζεται να πω κάτι.
Παίκτες έχουμε, τη λύση να βρούμε.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5561
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 15 Ιαν 2018, 11:31

Ωραια υπαρχουν καποιοι φιλοι που υποστηριζουν πως δεν χεειαζομαστε επιθετικο.Θα ηθελα μονο να μου το εξηγησουν λιγο και να το εξηγησων πρακτικα και ποδοσφαιρικα και οχι θεωρητικα και οταν λεω θεωρητικα εννοω μην μου πουν εχουμε Μακ οταν ο προπονητης δηλωνει πως δεν τον υπολογιζει για επιθεση,μην μου πουν εχουμε Μυστακιδη οταν παλι ο προπονητης δηλωνει πως ειναι δυσκολο να βρει παιχνιδια μετα απο τετοια απουσια,ουτε παλι πως αρκει ο Πριγθοβιτς.Να μου το εξηγησουν με τα δεδομενα πως πορευομαστε με 2 παικτες οι οποιοι εναλλασονται και ο ενας ειναι ο Κουλουρης.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό savvastheod » Δευτ 15 Ιαν 2018, 11:39

https://www.transfermarkt.com/branimir- ... ler/171209
Ιδανική λύση... Τον είχε προτείνει και ο Αρνενσεν έχει χάσει την θέση του φέτος με 1-1.5 γίνετε η δουλειά και μπορεί να σου φέρει και χρήμα ως επένδυση
savvastheod
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Δευτ 16 Νοέμ 2015, 10:51

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες