Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 15 Ιαν 2018, 00:10

Εξαφανίστηκε και αυτός ο αβερ
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 15 Ιαν 2018, 00:13

Πάντως ο Βελλιος ούτε αποστολή δε μπαίνει,δεν ξέρω αν έχει κανένα πρόβλημα τραυματισμού.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Δευτ 15 Ιαν 2018, 00:20

giapas έγραψε:
soflodoras έγραψε:
joshua έγραψε:Εγω επιμενω και ας γινομαι κουραστικος...Υπαρχει ανθρωπος ακομα που να υποστηριζει οτι δεν χρειαζομαστε επιθετικο?


Ναι. Εγω


Κι εγώ

κι εγώ
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3199
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό aspromauritrela » Δευτ 15 Ιαν 2018, 00:30

Αυτον τον Αζεβεδο που πηραμε και θελει 1 μηνα να παιξει, τον ειδε κανεις στα παιχνιδια που ανεβασαν απο φετος μερικα παιδια εδω?
Αν καποιος τον εχει δει, ας μου πει εαν εγω βλεπω οτι καθε φορα που παιζει οι αντιπαλοι επιτιθονται μονο απο την πλευρα του γιατι αυτος φαινεται σαν μια τρυπα αμυντικα.. Το ιδιο ακριβως που καναμε και εμεις στο ΠΑΟΚ-μεταλιστ δηλαδη.. Επιθετικα δεν δειχνει κατι και φαινεται οτι δεν παταει καλα στα φετινα του παιχνιδια.. κυριως περπαταει.. Οποιος τον εχει δει ας το συζητησουμε, γιατι μπορει να ειμαι και λαθος, αλλα αυτο βλεπω...
aspromauritrela
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 19:32

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Δευτ 15 Ιαν 2018, 00:36

aspromauritrela έγραψε:Αυτον τον Αζεβεδο που πηραμε και θελει 1 μηνα να παιξει, τον ειδε κανεις στα παιχνιδια που ανεβασαν απο φετος μερικα παιδια εδω?
Αν καποιος τον εχει δει, ας μου πει εαν εγω βλεπω οτι καθε φορα που παιζει οι αντιπαλοι επιτιθονται μονο απο την πλευρα του γιατι αυτος φαινεται σαν μια τρυπα αμυντικα.. Το ιδιο ακριβως που καναμε και εμεις στο ΠΑΟΚ-μεταλιστ δηλαδη.. Επιθετικα δεν δειχνει κατι και φαινεται οτι δεν παταει καλα στα φετινα του παιχνιδια.. κυριως περπαταει.. Οποιος τον εχει δει ας το συζητησουμε, γιατι μπορει να ειμαι και λαθος, αλλα αυτο βλεπω...


Nα περιμένουμε πρώτα να τον δούμε?
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό aspromauritrela » Δευτ 15 Ιαν 2018, 00:43

Kostas_Peraia4 έγραψε:
aspromauritrela έγραψε:Αυτον τον Αζεβεδο που πηραμε και θελει 1 μηνα να παιξει, τον ειδε κανεις στα παιχνιδια που ανεβασαν απο φετος μερικα παιδια εδω?
Αν καποιος τον εχει δει, ας μου πει εαν εγω βλεπω οτι καθε φορα που παιζει οι αντιπαλοι επιτιθονται μονο απο την πλευρα του γιατι αυτος φαινεται σαν μια τρυπα αμυντικα.. Το ιδιο ακριβως που καναμε και εμεις στο ΠΑΟΚ-μεταλιστ δηλαδη.. Επιθετικα δεν δειχνει κατι και φαινεται οτι δεν παταει καλα στα φετινα του παιχνιδια.. κυριως περπαταει.. Οποιος τον εχει δει ας το συζητησουμε, γιατι μπορει να ειμαι και λαθος, αλλα αυτο βλεπω...


Nα περιμένουμε πρώτα να τον δούμε?


Ενοοειται, η αφορμη μου για το ποστ ηταν η δηλωση του προπονητη οτι χρειαζεται 3-4 εβδομαδες για να παιξει.. Ετσι, αφου θα αργησουμε να τον δουμε, θα ηθελα να ακουσω και καμια αλλη αποψη εαν καποιος εχει εικονα, γιατι πολυ πανηγυρικο ειναι εδω το κλιμα με την αποκτηση του. Ο λογος, πιστευω πως ειναι, πως σχεδον κανεις δεν εχει δει σε ολοκληρωμενα παιχνιδια, εστω φετος, τον παιχτη.
aspromauritrela
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 19:32

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό proedros » Δευτ 15 Ιαν 2018, 00:52

Αυτό με τον Βέλλιο ρε παιδιά έλεος...Το ανέφερε κάποιος εδώ μέσα και σας έχει γίνει έμμονη ιδέα...Ένας παίκτης που ανήκει σε ομάδα του χοντρού και που τα χαρακτηριστικά του είναι ίδια με του Σέρβου...Πόσο εφικτό δηλ. είναι να έρθει??
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4511
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:10

ηδη παντως οι 3,4 εβδομαδες σημαινουν αλλες 3,4 αγωνιστικες εκτος παιχνιδιων
δηλαδη ισως στην χειροτερη τον δουμε ενα ματς πριν τα ντερμπι!
και μακαρι να ειναι τοσο καλος ο παιχτης τοτε ωστε με τοσα λιγα επισημα παιχνιδια πανω του (ενα ή δυο κατα τα λεγομενα του προπονητη) να δωσει το δικαιωμα στον προπονητη να αλλαξει τον σχεδιασμο μιας ομαδας μισης σεζον
να τον περασει βασικο αριστερο μπακ στα ντερμπι και να δουμε βιερινια εξτρεμ !
θα ναι μεγαλο ρισκο
το ερωτημα ειναι αν ηταν τοσο δυσκολο οσο μας δειχνουν να φερουν παιχτη με συμμετοχες και φυσικη κατασταση ετοιμο να ενταχθει γρηγορα στην ομαδα ,ωστε να αξιοποιηθουν αυτα τα μικρα ματς(καποια επικινδυνα) για να παρει ρυθμο για τα ντερμπι,αλλα και να δοκιμαστει συνθεση οπως την θελουμε με τον πορτογαλο μπροστα

μιλαμε για βασικοτατο κενο για την ομαδα
αλα ο γεγονε γεγονε
μακαρι να βγει λινο ο ανθρωπος!
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό proedros » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:15

Παλαιολόγος έγραψε:ηδη παντως οι 3,4 εβδομαδες σημαινουν αλλες 3,4 αγωνιστικες εκτος παιχνιδιων
δηλαδη ισως στην χειροτερη τον δουμε ενα ματς πριν τα ντερμπι!
και μακαρι να ειναι τοσο καλος ο παιχτης τοτε ωστε με τοσα λιγα επισημα παιχνιδια πανω του (ενα ή δυο κατα τα λεγομενα του προπονητη) να δωσει το δικαιωμα στον προπονητη να αλλαξει τον σχεδιασμο μιας ομαδας μισης σεζον
να τον περασει βασικο αριστερο μπακ στα ντερμπι και να δουμε βιερινια εξτρεμ !
θα ναι μεγαλο ρισκο
το ερωτημα ειναι αν ηταν τοσο δυσκολο οσο μας δειχνουν να φερουν παιχτη με συμμετοχες και φυσικη κατασταση ετοιμο να ενταχθει γρηγορα στην ομαδα ,ωστε να αξιοποιηθουν αυτα τα μικρα ματς(καποια επικινδυνα) για να παρει ρυθμο για τα ντερμπι,αλλα και να δοκιμαστει συνθεση οπως την θελουμε με τον πορτογαλο μπροστα

μιλαμε για βασικοτατο κενο για την ομαδα
μακαρι να βγει λινο ο ανθρωπος!


Το θέμα είναι στα παιχνίδια με Αστέρα και Γιάννενα να έχεις ισσοροπία στην ομάδα...Τα διπλά αυτά πρέπει να τα πάρεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ..!!!Ελπίζω μέχρι τότε να έχει έρθει 6άρι μπαλαδόρος να συμμαζέψει το κέντρο γιατί σήμερα είχαμε πολλά προβλήματα στην οργάνωση και κάναμε πολλά λάθη....
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4511
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό tzoker » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:24

Μακαρι να ξεκινήσει προπονήσεις ο Μολεδο, να αρχίζει να παίζει και να πάει αριστερά ο Κρεσπο.
Αυτα τα σε 1 μηνα ειναι θα ειναι ετοιμος είναι σαν να ριχνεις ζαρια.
Σαν το Μπισε πέρσι, που περιμέναμε 3-4 μηνες να μπορει να βγάλει 2 παιχνιδια συνεχομενα.
Η ομάδα πρέπει να ξεκιναει με εξτρεμ τον Αντελινο.
Μακαρι να βγει διαμάντι ο Ασεβεδο.
Αλλα στο πρωταθλητισμο βασιζεσαι στα δεδομενα και οχι στα εν δυνάμει.
Τελευταία επεξεργασία από tzoker και Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Demir » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:24

Εγώ βάζω στοίχημα ότι με Απόλλωνα θα είναι αποστολή ..
επίσης οποίος και έρθει εκτός μολεδο ,βασικός σε 10 μέρες σε εκτός έδρας δεν θα είναι .. δηλαδή αν έρθει 6αρι για παράδειγμα την Πέμπτη ,σε μια βδομάδα πιστεύει κάποιος ότι θα παίξει βασικός σε εκτός έδρας ματς καμικάζι ..;
Πάντως έγκλημα ότι δεν ήρθε έτοιμος παίκτης .. το πρωτάθλημα θα κριθεί στις λεπτομέρειες ... και εμείς το κενό που αφήσαμε αριστερά είναι εγκληματικό ... ο αζεβεδο από 15 δεκ κάνει διακοπές .. λογικό ήταν να θέλει 2-3 βδομαδες για να μπει φουλ... όταν λέγαμε για χουλτ που θα ερχόταν Τετάρτη και Σάββατο θα έπαιζε ,είμασταν γραφικοί Κ θέλαμε σαπακια ...
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7966
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό proedros » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:29

Demir έγραψε:Εγώ βάζω στοίχημα ότι με Απόλλωνα θα είναι αποστολή ..
επίσης οποίος και έρθει εκτός μολεδο ,βασικός σε 10 μέρες σε εκτός έδρας δεν θα είναι .. δηλαδή αν έρθει 6αρι για παράδειγμα την Πέμπτη ,σε μια βδομάδα πιστεύει κάποιος ότι θα παίξει βασικός σε εκτός έδρας ματς καμικάζι ..;
Πάντως έγκλημα ότι δεν ήρθε έτοιμος παίκτης .. το πρωτάθλημα θα κριθεί στις λεπτομέρειες ... και εμείς το κενό που αφήσαμε αριστερά είναι εγκληματικό ... ο αζεβεδο από 15 δεκ κάνει διακοπές .. λογικό ήταν να θέλει 2-3 βδομαδες για να μπει φουλ... όταν λέγαμε για χουλτ που θα ερχόταν Τετάρτη και Σάββατο θα έπαιζε ,είμασταν γραφικοί Κ θέλαμε σαπακια ...


Φαντάσου να μην έπαιρνες ούτε Μολέδο...να δούμε τι θα έλεγες! :D
Προσωπικά πάντως θεωρώ τον Αζεβέδο 2 κλάσεις πάνω από Χουλτ..
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4511
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό proedros » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:31

Ας μην ξεχνάμε πως ο Μολέδο θα μας ισχυροποιήσει πολύ στα στημένα...εκεί δηλ. που πονάμε, ειδικά στην επίθεση που κερδίζουμε τόσα κόρνερ και πάνε στράφι..με αυτόν τον τρόπο θα ελευθερωθεί ακόμα πιο πολύ ο Μάτος και φυσικά ο Βαρέλα με τον Πρίγιο...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4511
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Apegner » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:37

Ολες οι ομάδες θέλουν τον χρόνο τους..ειναι λογικό να μην ρολάρει το κέντρο οταν έχει αλλάξει τόσες φορές το δίδυμο λόγω τραυματισμών κλπ
θέλαμε απο την αρχή της σαιζον ενα 6 αρι πιο aggresive τώρα δεν μπορεί να έρθει η να το πω αλλιώς δεν γίνεται να τον φέρουμε τώρα και να του δώσουμε θέση βασικού στην πιο κομβική θέση της ομάδας, πρέπει να δέσουν αυτοί που έχουμε
φορ θέλαμε απο την αρχή της σαιζόν και αποψη μου ειναι οτι έπρεπε να είχαμε ακούσει τον Λουτσέ που έλεγε να μείνει ο Κλάους να αναγεννηθεί και να πανηγυρίσει κι αυτός το πρωτάθλημα η τελος πάντων αφού δεν μας βγάινει ο Μακ για φόρ, εδώ δεν μπορεί να παίξει εξτρεμ, φόρ θα παίξει και ειδικά σε τόσο κλειστές άμυνες,
να πάρουμε τώρα ένα φορ με διαφορετικά χαρακτηριστικά.
το φορ δεν ειναι χαφ να θέλει ματς για να δέσει με τους υπόλοιπους
πχ πέρισυ ήρθε ο Πρίγιο και στο τσακ μπαμ πήρε θέση βασικού και άρχισε να πυροβολεί
τεράστιο ερώτημα ειναι γιατι δεν έρχονται ικανοποιητικές προτάσεις για παίχτες μας
πρέπει να αποσυμφορηθεί το ρόστερ μας.
μαγικά πρέπει να κάνει ο Λουτσέ για να τους έχει όλους στην ρέγουλα
ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΑ ΠΑΟΚ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
Apegner
 
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ 26 Αύγ 2015, 21:27
Τοποθεσία: Toulouse

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό cellophan » Δευτ 15 Ιαν 2018, 01:39

Ο Μανιάς είναι μια χαρά λύση για τώρα + έχει και παράπλευρες οφέλειες.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3106
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron