Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Παρ 12 Ιαν 2018, 18:48

Παίζοντας με τις τάπες των βαερελιών και περιμένοντας το ουισκ..ε τη μεταγραφή να ωριμάσει, κι αφού δεν υπάρχει κάποιο ενεργό τόπικ για ΓΧ και Σάλπι, να πω ότι συμφωνώ μέχρι κεραίας στο παρακάτω:

Sick Bastard έγραψε:[...]
Κι όμως, το πρόβλημα το έχει ο Ιβάν. Πχ, το καλοκαίρι, άκουσε τον Βούκιτς κι όχι τον άνθρωπο που είχε γι αυτή τη δουλειά. Και μετά από λιγότερο από 2 μηνες η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ζητούσε συγνώμη.
Σίγουρα οι ''ποδοσφαιράνθρωποι'' είναι απαραίτητοι στον ΠΑΟΚ, σαν έννοια. Όμως καλό θα είναι να έχουν και μια ενασχόληση με το αντικείμενο παραπάνω απ την καφενειακή. Να διαβάζουν, να συμβαδίζουν με την εποχή τους, να έχουν δικές τους επαφές, χίλια δύο πράγματα που δεν καλύπτονται απ τη ταμπέλα του ''καλού και συμπαθούς παλαίμαχου''.
Στον ΠΑΟΚ του Σαββίδη όμως, δόξα τον Ιβάν, δεν λείπει η πολυφωνία. Θυμόμαστε όλοι τη φώτο με τα 13 άτομα σε μία αίθουσα για τις μεταγραφές Γενάρη. Και τον Κροϊφ τον ίδιο να φέρεις, αν δεν του διαμορφώσεις περιβάλλον τέτοιο που να μπορεί να κάνει τη δουλειά του (συνθήκες εργασίας, επικοινωνιακή προστασία κτλ) άκλαυτος θα πάει. Δεν έχει δηλαδή ιδιαίτερο νόημα να έρθει ο χ,ψ ποδοσφαιράνθρωπος αν πχ, ο Ιβάν ακούει τον στρατηγό Φράγκο ξερω γω. Μοιραία καταλήγει μια τρύπα στο νερό. Ούτε κερδίζει ο ΠΑΟΚ κάτι, αν οι διάφοροι ποδοσφαιράνθρωποι, με τι καλύτερες των προθέσεων, δεν έχω λόγο να το αμφισβητώ, μπλέκονται ο ένας στα χωράφια του άλλου, αν δεν υπάρχουν ξεκάθαρες δομές και τρόπος λειτουργίας.


Χωρίς πάθος (αλλά με αρκετό φόβο δια τα τεκταινόμενα), έχω να πω ότι από τη μια δεν έχουμε επίσημη ανακοίνωση για την πρόσληψη και το ρόλο στην ΠΑΕ, ούτε του ΓΧ, ούτε του Σάλπι, έτσι ώστε να κρίνουμε καλύτερα τη χρησιμότητα πρόσληψης των δύο.

Από την άλλη, ο ΓΧ δεν υπήρξε μόνο προπονητής στον ΠΑΟΚ. Υπήρξε και βοηθός προπονητή (με το ζόρι), ΤΔ ή βοηθός ΤΔ ή μέλος του τμήματος ΤΔ - όπως θέλετε πείτε το, και αργόμισθος για τουλάχιστον ένα χρόνο. Η συμπεριφορά του στις θέσεις αυτές δεν με δίνει κανένα εχέγγυο ότι μπορεί να βοηθήσει κάπου. Ο χοντρός24 μπορεί να πανηγυρίζει, εγώ δεν βλέπω το λόγο.

Ο δε Σάλπι, αν και μου είναι συμπαθής σε σχέση με τον προηγούμενο, δεν ξέρω επίσης σε τι μπορεί να βοηθήσει και αν η ιδιότητα του παλαίμαχου είναι αρκετή. Ξέρω όμως ότι καλώς ή κακώς, τυχόν έλευσή του θα δημιουργήσει διχόνοια και προστριβές με μεγάλη μερίδα οπαδών του ΠΑΟΚ και θα ανοίξει ακόμα ένα μέτωπο εσωστρέφειας. Αν ήμουν Ιβάν και ήθελα σώνει και καλά να τον φέρω, θα περίμενα τουλάχιστον να πάρουμε πρώτα το πρωτάθλημα.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Ale » Παρ 12 Ιαν 2018, 18:54

Μισό, για να καταλάβω.
Προσλαμβάνονται επίσημα ο κοντός και ο κολλητός του φλόκα;
Σοβαρά τώρα;
Κάντε με μπαν από τώρα, να μην μπαίνετε σε κόπο αργότερα.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό tzoker » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:03

Επειδη το θεμα του Μολεδο εχει παραξεφτυλιστει κια ξυπνησαν και οι βαζελοι τωρα κια ζητανε τον ουρανο με τα αστρα.
300χιλιαρικα + 2 παικτες πληρωμενους για φετος, κια μετα ελευθερη μεταγραφη.Και ολα αυτα για 4 μηνες δανεισμου.

Λοιπον Ιβαν εχεις 3 επιλογες

1) Αποσυρεσαι..ως επακολουθο αποσυρονται κια οι Βραζιλιανοι με τα 150 χιλιαρικα.Και πας μια μερα πριν την εκδικαση των προσφυγων, τους δινεις κατι ψιλα και τελος.
2) Αν θες πολυ να παρεις το παικτη, κλεισε τον για το καλοκαιρι, βγαλε ακρη με την Ιντερνασιοναλ και μην ασχολεισαι καθολου με το Παο.
3) Αποσυρεσαι εντελως και παιρνεις εναν αλλο συντομα.

Εχουμε τη καλυτερη αμυνα στο πρωταθλημα, δεν θα τρελαθουμε κιολας.Και ο Μαλεζας μπορει πολυ ευκολα να αποτελεσει δευτερο αμυντικο σε ομαδα σαν το ΠΑΟΚ, στο 3/4 των αγωνων.
Τελευταία επεξεργασία από tzoker και Παρ 12 Ιαν 2018, 19:16, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Rizla » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:05

Δεν μας έφθανε ο φαλακρός θα επαναφέρουμε και τους προδοτες τώρα; Κατι δεν κανουμε σωστά...

Αν ισχυουν αυτα που εγραψε ο Τζοκερ ειμαιστε για πολλές φάπες...
Τελευταία επεξεργασία από Rizla και Παρ 12 Ιαν 2018, 19:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:07

Έχουμε τον λουσεσκου που γίναμε σαν ΠΑΟΚ κ......ος με την πρόσληψη του , ε δε φέρνουμε και το γχ με τον κοντό να το ξεπατωσουμε μια ώρα αρχύτερα; Ποια μαρμότα και πράσινα άλογα! ΠΑΟΚ κύριοι, ΠΑΟΚ!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9917
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:07

Πόσους προδότες θα φέρουμε;
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Rizla » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:08

Ελα ντε καλή ερώτηση...
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:15

Γενικά σαν ΠΑΟΚ οι αναγνωρισμενοι με βούλα προδότες είναι ο φασουλας και ο Γούναρης...... Έχουν καθολική αποδοχή..... Από μια άλλη οπτική 1 στους 2 ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ κάποτε προδωσαν τον σύλλογο :) :) η νομίζουμε ότι τον προδωσαν..... Μετά τον προδότη μπαγιεβιτς στην αεκ, έρχεται η σειρά μας :) :)
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Demir » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:17

Άντε κ του χρόνου που που θα σταματήσει ο κλάους να τον κάνουμε υπεύθυνο υποδοχής και ενσωμάτωσης παικτών ...
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7976
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:21

Υπεύθυνος για την ομαλή ένταξη των νέων παικτών στη νυχτερινή ζωή της πόλης
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6282
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό skalon » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:22

Δεν με απασχολεί καθόλου αν θα χαλάσει η όχι η μεταγραφή του Μολέδο ή όχι.
Αγωνιστικά, ο παίκτης έχει θετικά, αλλά και αρνητικά στοιχεία.
Είναι προφανές ότι μπορούμε να τον πάρουμε σχεδόν τζάμπα. Τα λεφτά και τα ανταλλάγρατα τα δίνει ο Ιβάν για να σώσει το βάζελο (το γιατί δεν το ξέρω, αλλά αν αυτός κρίνει ότι έτσι πρέπει να κάνει, εγώ δεν έχω αντίρρηση - θα κάνω καζούρα και στους βάζελους).
Αν τελικά χαλάσει, ας ψάξει ο καθένας να βρει το χαμένο στην υπόθεση....
Ο ΠΑΟΚ ότι χρειάζεται θα το πάρει πάντως! Οπότε, αυτά για επικοινωνιακές ήττες δεν με αγγίζουν!
Υπάρχουν μόνον οι πραγματικές ήττες!
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Alastor » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:25

Ο βαζελος για να γυρισει στο μπλοκ γραμμενου πρεπει να παρει δρομο ο Αλαφουζος και να υπαρχει η ομαδα επισης.Οποτε αν ο Αλαφουζος ειναι με το 1.5 ποδι εκτος,δεν βλεπω λογω να μην δωσει λεφτα για την σωτηρια του βαζελου,ουτως ο εχθρος του εχθρου μου ειναι φιλος μου και ο κοσμος του βαζελου απεχθανεται τον γαυρο οσο δεν παει
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6231
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Rizla » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:30

Ο εχθρός του εχθρου μου τυγχανει να είναι κι δικος μου οποτε τους πηδαω και τους 2 κι εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να βοηθησουμε τόσο απλόχερα και βλακωδώς τις πράσινες γλίτσες.
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:42

+
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47072
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2017-2018 Ι

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 12 Ιαν 2018, 19:50

Rizla έγραψε:Ο εχθρός του εχθρου μου τυγχανει να είναι κι δικος μου οποτε τους πηδαω και τους 2 κι εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να βοηθησουμε τόσο απλόχερα και βλακωδώς τις πράσινες γλίτσες.



Οι βαζελοι δεν είναι σε θέση να εκβιάσουν τον Ιβάν αλλάζοντας τελευταία στιγμή την συμφωνία.
Θα τραβάνε τα Μαλλιά τους στο τέλος.
Πιθανόν συμφωνήσαμε και με τους Βραζιλιάνους και ο παίχτης θα υπογράψει για 2,5 χρόνια και οι βαζελοι πιθανόν να θέλουν να το εκμεταλλευτούν.
Είπα ότι δεν θα επανέλθω αλλά με ιντριγκαρει πολυ η όλη φάση αυτής της μεταγραφής.
Πολύ θα ήθελα να έκανε εγω τις διαπραγματεύσεις,θα τους είχα χορέψει όλους στο ταψί.
Όποιος έχει τα λεφτά σε αυτές τις περιπτώσεις κάνει πάντα κουμάντο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 29 επισκέπτες