Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:16

Τον Kace oι Τσέχοι τον επέστρεψαν πίσω. Ο Αθανασιάδης δεν θυμάμαι να είχε ποτέ καλή προσφορά από έξω, αν και είχε πολύ καλά νούμερα. Στη Εθνική πάντως δεν έπαιζε, ενώ ούτε ο Santos τον πήγαινε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89885
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:21

Εμένα η ενδεκάδα με 11/11 ξένους, μου ξενίζει και όχι λίγο! Ότι ακριβώς κοροϊδεύαμε στο σκουλήκι πριν από 5-6 χρόνια με τη μεικτή Ισπανίας που είχανε φτιάξει.

Εγώ,πάντως, για να πω την αμαρτία μου, 2-3 ελληνόπουλα θα ήθελα να είχανε το επίπεδο να ξεκινάνε.

Θέλω, επίσης, ο προπονητής να συνεργάζεται στενά με τις ακαδημίες και να μπολιάζει, ειδικά σε κάποια εύκολα παιχνίδια, κάποια πιτσιρίκια. Όπως, δηλαδή, κάνουν όλοι οι μεγάλοι σύλλογοι του εξωτερικού.

Καλές οι μεταγραφές, σε ανεβάζουν επίπεδο, αλλά ο καλός ο προπονητής πρέπει να βγάζει και παίκτες. Να παίρνει ένα ταλεντάκι και να το κάνει ολοκληρωμένο ποδοσφαιριστή. Αυτός είναι ο σωστός προπονητής. Αυτός που όχι μόνο κερδίζει τα παιχνίδια, αλλά και αυτός που ανεβάζει την αξία της ομάδας. Αυτός που, εν τέλει, δίνει προστιθέμενη αξία στο ρόστερ εκ των ενόντων.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:23

Ο κατσε την πρωτη βδομαδα που ειχε παει ειχε αρπαχτει με τον προπονητη τους,ειχα μαθει.αρα λογικο να επιστρεψει.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:29

Αν θελεις το πρωταθλημα δεν χωραν τετοιοι ρομαντισμοι Ντινο. Απο τους Ελληνες αυτη τη στιγμη κανεις δε τρωει αδικα παγκο. Και εχεις δικιο πως χρειαζεται προπονητης να αναδειξει ταλεντα, αλλα αυτο λειτουργει αμφιδρομα. Ο μονος που δειχνει βελτιωση καθε χρονια ειναι ο Πελκας. Ο Σταφ ειχε τον χαρακτηρα απο 16 χρονων. Οταν ο Κουλουρης και ο καθε Κουλουρης δε μεινουν στην επιτυχια του "παιζω στον ΠΑΟΚ" και αρχισουν να ζητουν περισσοτερα, τοτε θα αρχισουν να μπαινουν στην 11αδα.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7697
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:31

δε συμφωνώ με τη φυγή του μπίσε..
ό,τι και να λέμε για τη νοοτροπία του (που κι εμένα με εκνευρίζει), ο τύπος έχει άλλη ποιότητα...
ίσως ο ποιοτικότερος στο περσινό πρωτάθλημα
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10166
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:38

Όλοι θα θέλαμε Έλληνες στην 11άδα. Μέσα στην Τότεναμ είχαμε ξεκινήσει με 7/11 Έλληνες. Όμως ξεμείναμε από καλούς Έλληνες παίκτες.
Ελπίζω στους Λημνιό και Λάμπρου.
Ήλπιζα στον Κων/νιδη, αλλά...
Ήλπιζα στον Κουλούρη (ακόμη ελπίζω, αλλά όχι τόσο σθεναρά), αλλά δεν έδειξε καμία βελτίωση από τον πρώτο επίσημο αγώνα στα 18 του.
Ήλπισα στον Πόζογλου.
Ήλπισα στον Πέλκα, αλλά απογοητεύτηκα πολύ γρήγορα. Μπορεί να γίνει μια καλή αλλαγή (κάτι σαν τον Κίτσιου) αν συνεχίσει να προσπαθεί.
Ήλπισα στον Χαρίση (πολύ).
.....
Ήλπισα στον Σάκη, αλλά τον έφαγαν οι μασώνοι (Κλάους).
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89885
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:38

Νά τα μας λοιπόν! Τα λέγαμε ότι μάλλον είχαν βάλει πωλητήριο στον Μπίσε. Σίγουρα ό,τι πιό ποιοτικό έχουμε στο ρόστερ. Δυστυχώς στο μοντέρνο ποδόσφαιρο το να μαρκάρουν και να τρέχουν τα χάφ είναι αναγκαίο, αλλιώς ο Μπίσε θα έπαιζε στην πρήμιερ. Μακάρι να μείνει, για μένα χρειάζεται, αν και πολλές φορές η παρουσία του δημιουργεί τεράστια κενά στο κέντρο, ειδικά με αντιπάλους που τρέχουν.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4466
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:43

ΑποστόληςΑ έγραψε:Τον Kace oι Τσέχοι τον επέστρεψαν πίσω. Ο Αθανασιάδης δεν θυμάμαι να είχε ποτέ καλή προσφορά από έξω, αν και είχε πολύ καλά νούμερα. Στη Εθνική πάντως δεν έπαιζε, ενώ ούτε ο Santos τον πήγαινε.


Να μην ξαναρχίσουμε για την τηλενοβέλα Κλάους - Ελ Μεκάνικο. Σας παρακαλώ.
Ναι, ο Κλάους τον καιρό που έπαιρνε 800€ το μήνα, σκόραρε όποτε έμπαινε, αλλά δεν έτρωγε το φαγητό του..
Και προφανώς προτάσεις του στυλ 300-500 χιλιάρικα καλά έκανε απο ένα σημείο και μετά η ΠΑΕ και τις απέρριπτε.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6099
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 05 Σεπ 2017, 09:47

ΑποστόληςΑ έγραψε:Όλοι θα θέλαμε Έλληνες στην 11άδα. Μέσα στην Τότεναμ είχαμε ξεκινήσει με 7/11 Έλληνες. Όμως ξεμείναμε από καλούς Έλληνες παίκτες.
Ελπίζω στους Λημνιό και Λάμπρου.
Ήλπιζα στον Κων/νιδη, αλλά...
Ήλπιζα στον Κουλούρη (ακόμη ελπίζω, αλλά όχι τόσο σθεναρά), αλλά δεν έδειξε καμία βελτίωση από τον πρώτο επίσημο αγώνα στα 18 του.
Ήλπισα στον Πόζογλου.
Ήλπισα στον Πέλκα, αλλά απογοητεύτηκα πολύ γρήγορα. Μπορεί να γίνει μια καλή αλλαγή (κάτι σαν τον Κίτσιου) αν συνεχίσει να προσπαθεί.
Ήλπισα στον Χαρίση (πολύ).
.....
Ήλπισα στον Σάκη, αλλά τον έφαγαν οι μασώνοι (Κλάους).


Εγώ γούσταρα Παναγιωτίδη που τον είχε κόψει το μάτι του Μπόλονι, αλλά μετά μας ήρθε ο ΓΔ και μπάι μπάι.
Πόζογλου-Πόποβιτς δυστυχώς με το μπόι τους στη θέση τους έπρεπε να δέιξουν κάτι παραπάνω.
Ο Πέλκας ΟΚ είναι. Κανένας στην Ελλάδα δεν έχει τα νούμερά του από όσους είναι βασικοί εθνική, εμείς τρωγόμαστε που δεν είναι κράμα Μασκεράνο και Μέσι.
Κουλούρης πρέπει να πάρει παιχνίδια. Δεν είναι κακός. Λίγη κωλοφαρδία στην αρχή θέλει.

ΑΛΛΑ Sakis the model συνονόματε;; Ήμαρτον!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6099
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό astnord » Τρί 05 Σεπ 2017, 10:25

Εγώ πάλι το βλέπω λίγο διαφορετικά.
Δεν φτάνει μόνο ο πιτσιρικάς των ακαδημιών να έχει ταλέντο και όρεξη για δουλειά.
Πρέπει να είναι και λίγο τυχερός.
Και εξηγούμε.
Ο μόνος παίκτης που ανέδειξαν οι ακαδημίες μας και ο οποίος παίζει σε ευρωπαικούς συλλόγους με αρκετά ικανοποιητικές εμφανίσεις είναι ο Σταφυλίδης.
Κατά την γνώμη μου λοιπόν ο Σταφυλίδης εκτός από το ταλέντο και την εργατικότητά του είχε ένα τεράστιο επίσης πλεονέκτημα.Ευτύχησε να έχει την κατάλληλη για αυτόν στιγμή τον πλέον κατάλληλο προπονητή. Τον Μπόλονι ο οποίος τον είδε,τον ξεχώρισε και τον εμπιστεύθηκε σε ένα πολύ δύσκολο ευρωπαικό ματς στην Totenham. O μικρός δεν μάσησε, άρπαξε την ευκαιρία από τα μαλλιά και η συνέχεια γνωστή σε όλους. Η μεταγραφή του στο εξωτερικό ήταν (πάντα κατά τη γνώμη μου) αποτέλεσμα κατά 50% του ταλέντου του παίκτη και της πίστης που έδειξε ο προπονητής στο ταλέντο του μικρού και κατά 50% στην εμπιστοσύνη που είχαν οι ευρωπαικοί σύλλογοι στην κρίση του Μπόλονι καθώς αυτός είχε αναδείξει αρκετά ταλέντα στην καριέρα του.
Πολύ φοβάμαι, πως αν δεν συνέτρεχαν ταυτόχρονα οι παραπάνω λόγοι, ο Σταφυλίδης θα ήταν ακόμη ένας ταλαντούχος νεαρός των ακαδημιών μας, που θα χανόταν όπως και τόσοι άλλοι.
astnord
 
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 02:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 05 Σεπ 2017, 10:34

Δεν συμφωνω astnord.
Ο Σταφυλιδης, το παιδι εκανε μπαμ οτι ειναι αλλη κλαση. Στο πρωτο ματς που τον ειδα, εγω ο αμπαλος, ειπα "αμαν, τι Ρομπερτο Καρλος ειναι αυτος". Ξεχωριζε εμφανεστατα. Κανενας αλλος πιτσιρικας δεν μου εχει κανει τετοια εντυπωση. Μονο ισως ο Δεληγιαννιδης τωρα πλησιαζει καπως σε αυτο.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τρί 05 Σεπ 2017, 10:34

Ο Κλάους τελείωσε για τον ΠΑΟΚ. Εγώ θυμάμαι που πήγαν οι οπαδοί μετά την ήττα στην προπόνηση και είπε ο Κλαόυς "Εγώ στο ρεπό μου θα κάνω ότι θέλω". Έμεινε μετά την ήττα με τον Πανιώνιο στην Αθήνα για να πάει στου πισωγλέντη το γάμο.

Φτάνει τέτοιοι παίκτες.

Πάρτε και παράδειγμα την Μαν.Γιου, ο πρώτος που ξεπάστρεψε ο τεράστιος Ζοσέ ήταν ο Ρούνει.
Όταν δεν προσφέρει κάποιος πρέπει να φεύγει δε γίνεται άλλο.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 05 Σεπ 2017, 10:40

Ο σταφ δεν πηρε τη μεταγραφη μεσω ΠΑΟΚ, αλλα μεσω εθνικης. Οι σκαουτερ τον ειχαν τσεκαρει πολυ πριν το ματς με την Τοτεναμ
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7697
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 05 Σεπ 2017, 10:50

Ο Κλάους δεν υπήρξε ποτέ πλήρης παίκτης. Νόμιζε ότι με την ικανότητά του να το γράφει με τη μία και μόνο (όσο ήταν νέος), θα ήταν ισόβια ο Νο 1. Αλλά το ποδόσφαιρο είναι άθλημα και αν δεν προσαρμόσεις τη ζωή σου σ' αυτό δεν θα πετύχεις. Έτσι στα 28 του, που έπρεπε να κεντάει, είναι πρώην ποδοσφαιριστής.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89885
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό astnord » Τρί 05 Σεπ 2017, 11:00

sic-4 έγραψε:Δεν συμφωνω astnord.
Ο Σταφυλιδης, το παιδι εκανε μπαμ οτι ειναι αλλη κλαση. Στο πρωτο ματς που τον ειδα, εγω ο αμπαλος, ειπα "αμαν, τι Ρομπερτο Καρλος ειναι αυτος". Ξεχωριζε εμφανεστατα. Κανενας αλλος πιτσιρικας δεν μου εχει κανει τετοια εντυπωση. Μονο ισως ο Δεληγιαννιδης τωρα πλησιαζει καπως σε αυτο.


sic
Φυσικά και είχε ταλέντο και μάλιστα τεράστιο.
Φυσικά και ήταν-είναι εργατικός.
Αλλά για μένα ήταν και τυχερός στα σημεία που ανέφερα παραπάνω.
Το ζητούμενο είναι πως θα καταφέρουμε σαν ΠΑΟΚ τα ταλέντα που βγαίνουν από τις ακαδημίες να τα αναδεικνύουμε και να τα προωθούμε -ανάλογα με την αξία τους πάντα- με σύστημα και όχι κατά τύχη. Γιατί πιστεύω πως αρκετά παιδιά που πέρασαν από τις ακαδημίες μας χάθηκαν όχι γιατί δεν είχαν ταλέντο, αλλά γιατί η ομάδα πρέπει να βελτιωθεί στον χειρισμό και εκπαίδευση (διαπαιδαγώγηση) των νεαρών.
Υποθετικά μιλώντας πάντα σκέψου λίγο την περίπτωση ο Σταφ να μην έφευγε 18 χρονών για Γερμανία αλλά να παρέμενε ως βασικός στον ΠΑΟΚ. Πιστεύεις πως θα βλέπαμε τον παίκτη που βλέπουμε σήμερα?
Εγώ έχω ποντάρει στο πρόσωπο του Alsina τις ελπίδες μου για τη σωστή ανάπτυξη των ακαδημιών.
astnord
 
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 02:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 6 επισκέπτες