Πιθανός νέος Προπονητής

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό simba » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:54

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτή η τραγική επιλογή ήταν μέσα στη λίστα του Μίχελ. Θεωρώ κι εγώ (προσωπική γνώμη) ότι για μια ακόμα φορά ο Ιβάν έκανε του (αγύριστου ποντιακού) κεφαλιού του, με εισήγηση ενός ανθρώπου που μπορεί να είναι του ποδοσφαίρου και όχι άσχετος όπως ο στρατηγός, αλλά όπως πολύ σωστά ειπώθηκε δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ ρόλο στον ΠΑΟΚ (ωστε να παρει την ευθυνη πανω του).

"Ωστόσο, η επίθεση του αθλητικού διευθυντή της Παρτιζάν, Μλάντεν Κρσταϊτς, προς τον πρόεδρο του συλλόγου, Ντράγκαν Τζούριτς και οι ισχυρισμοί του πως τις μεταγραφές του καλοκαιριού δεν τις έκανε ο Στανόγιεβιτς αλλά ο Τζούριτς (δλδ ο πρόεδρος)..."


Αυτο σε συνδυασμό με το 1ο που λεει ο Στοκερ, ειναι ισως το πιο ανησυχητικό..
Λες και ηθελαν κάποιον αναλωσιμο, καποιον που να καπελωνεται ευκολα (μην ειναι τετοιος και ο Μιχελ, οπως καποιοι φοβομασταν μετα τη φυγη Αρνεσεν?)
Η πλάκα ειναι οτι βασει των οσων εγιναν στην Παρτιζαν, ο Σερβος μπορεί ναναι το ακρως αντιθετο, μαγκακι, να σεβεται τον εαυτο του και να απαιτει ή να μη δεχεται μλκιες (βεβαια εκει μπορεί να αντεδρασε γιατι ηταν η ομαδα π αγαπαει και ειχε ονειρα)

Το κακο ειναι οτι μπορεί ευκολα να αποτελέσει αποδιοπ. τραγος, γτ προφανώς το ονομα ή η πορεια του, δε θα μπορεί να λειτουργήσει ως κυματοθραυστης στις κριτικες..

Τι να πω, διαζυγιο με τη λογικη..

Και βασει αυτου που λεει ο Στοκερ, κατα πασα πιθανότητα, με την επιλογη αυτη καπελωθηκε και ο σκιας, σ'ενα πολυ νευραλγικο κομματι (kgeo, αλλο προταση για παικτη, αλλο για προπονητή με τον οποιο πρέπει να συνεργαστεί, να δουλεψει επι καθημερινής βασεως και να ταιριαζουν οι φιλοσοφιες τους. Ακομα και αν ηθελαν εναν διαχειριστη του πρότζεκτ Μιχελ, το λογικο ειναι αυτος να ηταν αποκλειστικη επιλογη του ιδιου)
Εκτος και αν οντως, ηταν στις επιλογες Μιχελ, κατι που δυσκολα γινεται πιστευτο ομως.
Αλλα οπως λεει κ ο μπανε
Απλα ειναι τα πραγματα,φερανε και οι δυο (Ιβαν αποφασισε επειδη γουσταρει τη γνωμη του Βουκιτς,Μιχελ βολευτηκε γιατι αυτος ο Στανογεβιτς δεν θα πει κουβεντα για τις μεταγραφες που εχει ετοιμες) αυτον που τους βολευε καλυτερα.


Στα αγωνιστικα, προφανως κ δεν υπαρχει σαφης εικονα, εχει καπως μεγαλυτερη εμπειρία απο Βλαντο (αν και το πρωτάθλημα σερβιας ειναι λιγο πιο ο,τιναναι απτο ελληνικο), αλλα ισως οχι αρκετη για να ισοσκελισει τις δυσκολιες της καυτης πατατας που λεγεται ΠΑΟΚ. Στα θετικά το οτι εδειξε καλο εργο στην Παρτιζαν, με 3 τιτλους, προκριση τσουλου και δουλεψε με μικρους (σαβιτς, μαρκοβιτς) κ προσωπικότητες οπως βουκις, ιλιτς, και το οτι τουλαχιστον εχει εμπειρία απο μια χρονια με 50 ματς (ευρωπες κύπελλα). Θετικο οτι τον πιστευει πολυ και ο Βουκαρος που δουλεψε μαζι του.
Στα αρνητικα, το οτι έχει 6 χρονια να δουλεψει καπου ανταγωνιστικά, το οτι ειναι θιασωτης του 4-4-2 (με ρομβο σε πολλα), η αποτυχια με σαμροκ (εισοδο ομιλους γιουροπα το 11-12) και φυσικα, τα περιεργα αγροτικα στην Κινα (πώς δλδ δε δουλεψε στην 3-4-5η σερβιας εδω κ 6 χρονια κ δεχτηκε να παει και 2η κ 3η φορα κινα?), δεν ειναι κ πολυ ενθαρρυντικα.


Ας κοιταξουν τουλαχιστον να τον υποστηρίξουν αρτια (and then some), με 3-4 παικταράδες (οχι ημιμετρα) και υψηλου επιπέδου τιμ γυμναστων (κ γυμνιστων αμα λαχει)

Αιντε να δουμε, μακαρι να μας βγει!
Τελευταία επεξεργασία από simba και Παρ 16 Ιουν 2017, 13:17, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Rizla » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:55

Azrael έγραψε:μεσα σε 2-3 χρονια η ποιοτητα του πρωταθληματος εχει πεσει πολλες βαθμιδες ομως!μιλαω καθαρα για την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη!


Ε πως έπεσε η ποιοτητα...
Εμεις σαν ΠΑΟΚ έχουμε σίγουρα αναβαθμιστεί...
Δεν σου κανει πλεον ο Κλαους...
Εφερες Τσιμιροτ,Πριγιο,εχεις Μπισε,Ματος,ΒΑΡΕΛΑ,ΤΖΑΛΜΑ
Αυτο το βλέπω ως αναβάθμιση προσωπικα.
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:59

Δηλαδή είναι νέος (43) είναι Σέρβος, έχει πιο πολύ εμπειρία από τον Ίβιτς, και σε νέους και στην Παρτιζάν και στην Ασία.

Και μας πειράζει ότι ξέρει κινέζικα?

Μια χαρά είναι, να μείνει και για καιρό.

Ο Μίχελ θα πάει σαν κύριος θα κάνει τις μεταγραφές του, τιμωνιέρη για το πλοίο ήθελε.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:00

τα μισά από τα 5 μύρρια χορηγία στην λίγκα να έδινες ιβάν θα έφερνες προπονητή να του δώσεις τα κλειδιά του τμήματος.
το ότι πάει σε μονοετές με πολλαπλές δικλείδες ασφαλείας να μπορούμε να τον διώξουμε όποτε θέλουμε χωρίς αποζημιώσεις δείχνει και την πίστη της ομάδας στο πρότζεκτ της επόμενης σεζόν.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2201
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:02

Είπε κάτι ο joshua στο οποίο δεν δώσατε την πρέπουσα σημασία. Ότι η κριτική δεν γίνεται στον προπονητή Στανόγεβιτς, αλλά στη λογική, φιλοσοφία, project ή όπως αλλιώς λέγεται της διοίκησης. Κι έχουμε κάθε λόγο να πιστεύουμε την πιθανότητα ο Ιβάν να έχει αποφασίσει αντί του ΤΔ, γιατί πολύ απλά ΤΟ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ. Όσο για παραιτήσεις, από τον ΠΑΟΚ του Ιβάν ΚΑΝΕΙΣ δεν παραιτήθηκε. Πάμε παρακάτω.

Πιστεύω ότι συμφωνούμε όλοι ότι ο ΠΑΟΚ φέτος πάει για πρωτάθλημα. Ούτε χτίσιμο, ούτε τίποτα, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. Κι αυτόν το στόχο θα τον κυνηγήσει με Στανόγεβιτς. Μπιούτιφουλ. Κοροϊδεύαμε τον χάσι του gay. Βάλτε λοιπόν το χέρι στην καρδιά και πείτε μου ΤΙ θα λέγατε αν ο Στανόγεβιτς ήταν επιλογή του gay και συνοδευόταν από τις χαριτωμένες δηλώσεις διαφόρων που ήδη άρχισαν να κατακλύζουν τα διάφορα sites. Ξαναβάλτε το χέρι στην καρδιά και πείτε μου με τις πληροφορίες που έχετε ποιόν θα διαλέγατε για προπονητή:
α) μεταξύ χάσι και Στανόγεβιτς
β) μεταξύ ουζουνίδη και Στανόγεβιτς
γ) μεταξύ χιμένεθ και Στανόγεβιτς

Κατανοητό πιστεύω...
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό nothu » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:02

Στειλε βιογραφικο τσου. Ολα τα ξες απ οτι βλεπω. Απο φροντιστης μεχρι προεδρος μπορεις.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5028
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Rizla » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:04

Που διαφωνεις στο παραπάνω ποστ του Τσου;
Μην λέμε για να λέμε...
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:05

σε αντίθεση με σενα που το μόνο που μπορείς είναι να γλύφεις
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2201
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό CCCP » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:07

Eιναι αληθεια οτι ως συνηθως πολοι περιμενουν ηδη στη γωνια να σκισουν κτλ αλλα απο την αλλη δεν μπορω να ποω οτι ιδρώνει το αυτι μου και τοσο πολυ οσον αφορα την στήριξη στον προπονητη.

Τα προηγουμενα χρονια με εκνευριζε πολυ η ελληψη στηριξης γιατι θεωρουσα οτι ηθελε υπομονη και να δωθει χρονος γιατι το χτησιμο της ομαδας καλα καλα δεν ειχε αρχισει και ηθελε ΠΟΛΥ δουλεια και αρα και μια ευκαιρια στον προπονητη αξιζε να δωθει να χτιστει η ομαδα, αλλα και τουλαχιστον ηλιθιο το θεωρουσα να ασχολουμασταν με τον προπονητη οταν το ροστερ ηταν για γελια (και οχι μονο το ροστερ)

Τωρα ομως, εχει ωριμάσει λιγο τουλαχιστον η κατασταση. ΑΝ γινουν οι κινησεις που πρεπει και ο ΠΑΟΚ μπει με ενα ροστερ πρωταθλιτισμου ετοιμο και χωρις τρυπες τυπου δεν εχω σεντερ φορ, δεν θα υπαρχουν δικαιολογιες για τον προπονητη. Θα ειναι απλα τα πραγματα, αν αρχισει το προταθλημα και τα αποτελεσματα ερθουν θα το βουλωσουν ολοι. Αν παλι μετα απο 6-7 αγωνιστικες εισαι ξερω γω ηδη 10 βαθμους πισω απο τον πρωτο, ε δεν υπαρχει δικαιολογια και η αποτυχια θα ειναι ξεκαθαρη.

Γιατι αν μιλαμε για ενα ΠΑΟΚ που μπενει με ροστερ ξεκαθαρα ανωτερο απο τις περισσοτερες ομαδες, μια καλη τακτικη και μανατζαρισμα της ομαδας θα θελει. Δεν υπαρχει δικαιολογια να μην εισαι ψηλα στην βαθμολογια.

Οποτε ας λενε ολοι οτι θελουν για τον προπονητη τωρα.

ΥΓ. Επισης τι να ανησυχήσω για τον προπονητη? Λες και εχουμε δει πολυ μπαλα οι φοβερες τακτικες μεσα στο γηπεδο τα τελευταια αυτα χρονια και θα ανυσηχω μην τυχων δουμε τιποτα λιγοτερο. Σχεδον ΤΙΠΟΤΑ δεν εχουμε δει προπονητικα. Εδω φτασαμε να παρουμε επιτελους τιτλο INSPITE OF και οχι ΒΕCAUSE OF τον προπονητη...
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6161
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Rizla » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:07

ΦΡΟΥΡΑ ΦΡΟΥΡΑ ΦΡΟΥΡΑ ΦΡΟΥΡΑ ΦΡΟΥΡΑ



Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:11

Είναι φοβερό το πως αλλάζουν γνώμη κάποιοι ανάλογα με το αν γουστάρουν ή όχι το πρόσωπο που κάνει τον προπονητή στον ΠΑΟΚ. Προσέξτε δε λέω τον προπονητή και τη δουλειά του, αλλά το άτομο.

Είμαστε τέρμα φυσιογνωμιστές μου φαίνεται.

Επίσης είναι φοβερό το πόσο λάστιχο κάνουμε τις ιδέες μας για να υπερασπιστούμε μία επιλογή, αλλά και πόσο βαθειά ψάχνουμε για να κριτικάρουμε μία επιλογή.

Ούτε κρύο ούτε ζέστη. Δεν τον ξέρω.

Με ενδιαφέρει η πειθαρχία, να επιβληθεί στα αποδυτήρια και να είναι μακρυά από τους ΑΡΔ. Αυτά εκτός του αγωνιστικού.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Asimos » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:11

Mike Bassett: England Manager
Asimos
 

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Demir » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:14

το ,που μου την δινει ειναι οτι παλι βγηκαν οι γνωστοι και ξεσκιζουν τον ΠΑΟΚ,μιχελ και φυσικα ιβαν... ουστ ρε...αβελαμουτσααα...
in lubos we trust
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7975
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό mbison » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:14

Το πρωτο πραγμα που μου ρθε στο μυαλο ηταν οτι το εχουμε ξανακανει στο μπασκε τη σεζον 1995-1996 με τον Ζελικο Λούκαιτς. :D

Όμως όπως εγραψα κ στην αρχη είναι στα χαρτια καλυτερος του Ιβιτς. Τα του ΠΑΟΚ θα τα μαθει ευκολα. Τα της σουπα λιγκ θα του τα πουνε.

Εγω ειμαι φυσιογνωμιστης και από τη φάτσα του βλέπω πολυ θετικα στοιχεία, εν αντιθέσει με τον Ιβιτς που είχε κ μια δόση μογγολισμού.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5180
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 16 Ιουν 2017, 13:15

The_Stalker έγραψε:Είπε κάτι ο joshua στο οποίο δεν δώσατε την πρέπουσα σημασία. Ότι η κριτική δεν γίνεται στον προπονητή Στανόγεβιτς, αλλά στη λογική, φιλοσοφία, project ή όπως αλλιώς λέγεται της διοίκησης. Κι έχουμε κάθε λόγο να πιστεύουμε την πιθανότητα ο Ιβάν να έχει αποφασίσει αντί του ΤΔ, γιατί πολύ απλά ΤΟ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ. Όσο για παραιτήσεις, από τον ΠΑΟΚ του Ιβάν ΚΑΝΕΙΣ δεν παραιτήθηκε. Πάμε παρακάτω.

Πιστεύω ότι συμφωνούμε όλοι ότι ο ΠΑΟΚ φέτος πάει για πρωτάθλημα. Ούτε χτίσιμο, ούτε τίποτα, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ. Κι αυτόν το στόχο θα τον κυνηγήσει με Στανόγεβιτς. Μπιούτιφουλ. Κοροϊδεύαμε τον χάσι του gay. Βάλτε λοιπόν το χέρι στην καρδιά και πείτε μου ΤΙ θα λέγατε αν ο Στανόγεβιτς ήταν επιλογή του gay και συνοδευόταν από τις χαριτωμένες δηλώσεις διαφόρων που ήδη άρχισαν να κατακλύζουν τα διάφορα sites. Ξαναβάλτε το χέρι στην καρδιά και πείτε μου με τις πληροφορίες που έχετε ποιόν θα διαλέγατε για προπονητή:
α) μεταξύ χάσι και Στανόγεβιτς
β) μεταξύ ουζουνίδη και Στανόγεβιτς
γ) μεταξύ χιμένεθ και Στανόγεβιτς

Κατανοητό πιστεύω...

το ιδιο μου κανουν ολοι τους, εκτος ισως απο το χιμενεθ που τον θεωρω καρναβαλι.οπως το ιδιο θα μου εκανε και ενα πιο μεγαλο ονομα.προσωπικα παντα.το δεκεμβρη θα μπορουμε να κανουμε μια πρωτη κριτικη.
το οτι ξανακανε κατι ο ιβαν δε σημαινει οτι δε μαθαινει απο τα λαθη του.νεος επενδυτης ειναι, μοιραια θα περασει και ολες τις παιδικες ασθενειες.ηρθε μεσα στην τρελη χαρα με αγκαλιτσες με τουιτηδες τιγρηδες κλπ και κουβαλησε οτι κασερι ειχε ξεμεινει απο το γιουρο 2004.δεν ειδα να επαναλλαμβανει τα ιδια λαθη.
πες μου εσυ με το χερι στην καρδια.θα ηθελες εναν χουαντε ραμος να ερθει να σου πει..τι ειναι αυτοι εγω δε δουλευω με τετοιους παικτες.στειλε τον χαλαρο το μπισε.στειλε το σαψαλη τον ενρικε,στειλε το μονοδιαστατο λεοβατς,στειλε τον κοντο τον κανιας,στειλε δανεικο τον ουαρντα,στειλε τον καμπος,δε θελω τετοια εξτρεμ,στειλε τον πελκα δανεικο δεν ειναι σπουδαιος,στειλε κλαους που παλιωσε και τον κουλουρη που δεν εξελισσεται,στειλε το μπρκιτς το παλτο και φερε μου 11 παικτες που εχω στο μυαλο μου.
Τελευταία επεξεργασία από barlow4 και Παρ 16 Ιουν 2017, 13:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

cron