Πιθανός νέος Προπονητής

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:03

Πάντως από το Ρουμάνο με τις περγαμηνές της Ξάνθης και της Πετρολουλ προτιμώ τον Στανογεβιτς
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1804
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:04

εγω τον προτιμω απο οποιονδηποτε θα ηθελε να επιβαλει τη δικη του αρχη και αρχιζε το χτισιμο απο την αρχη.φερνοντας δικους του.διωχνοντας οποιους δε γουσταρε κλπ.η ομαδα εχει ηδη διανυσει εναν δρομο και εχει καποιες σταθερες.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Gimnistis » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:05

Εν κατακλείδι όλοι θα κριθούν για τις επιλογές τους και πρώτος ο Μιχελ. Αυτός το πήρε πάνω του. Στα θετικά βέβαια έχοντας γνώση της πίεσης που υπάρχει οτι είπε το έκανε. Σε αυτό κρίνεται αξιόπιστος.

Και γω δεν εντυπωσιάστηκα και περίμενα κατι άλλο. Ποιος δεν θα ήθελε πιο έμπειρο προπονητή που να έχει εμπειρίες πχ από Ισπανία; Το θέμα είναι ποιος έρχεται στην Ελλάδα και στον ΠΑΟΚ τον προπονητοφαγο. Συγκρίσεις με ΠΑΟΚ Ζαγοράκη είναι για μένα ατυχείς.

Όλα αυτά χωρίς να γνωρίζουμε (τουλάχιστον εγώ) το 1/10000 της μπάλας που ξέρει ο Μιχελ η οποιος συναποφασισε.

ΥΓ Μερικά ειρωνικά ποστ εδώ είναι σαν να προέρχονται από φορούμ του γαβρου.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Gimnistis
 
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 14:03

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό tsou » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:07

barlow4 έγραψε:εγω τον προτιμω απο οποιονδηποτε θα ηθελε να επιβαλει τη δικη του αρχη και αρχιζε το χτισιμο απο την αρχη.φερνοντας δικους του.διωχνοντας οποιους δε γουσταρε κλπ.η ομαδα εχει ηδη διανυσει εναν δρομο και εχει καποιες σταθερες.

τα ίδια λέγαμε και με τον δερμιτζάκη ότι θα συνεχίσει το πρότζεκτ σάντος. το συνέχισε.
δεν υπάρχει σοβαρός προπονητής παγκοσμίως που να μην θέλει να επιβάλει την δική του αρχή όταν πηγαίνει σε μια ομάδα.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2151
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:10

λοιπον τσου επειδη παντα η απαντηση σου ειναι ισοπεδωτικη πιστεψε με μπορω και εγω να λαικισω.ειναι το πιο ευκολο πραγμα.εγω δεν ειμαι υπερ στανογιεβιτς.εγω περιμενω.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:11

Στο άκουσμα του ονόματος του μου προκάλεσε μια παγωμαρα ένα εκνευρισμο ρε γαμωτο.Ένας τεχνικός με χωρίς πλούσιο βιογραφικό με εξαίρεση τις εγχώριες επιτυχίες στο όχι και κανένα τρομερό πρωτάθλημα της Σερβίας,με εισήγηση του Βουκιτς στον Ιβάν και με την σύμφωνη γνώμη του Μιχελ. Είναι ένα ρίσκο και μεγάλο στοίχημα που παίρνουμε και αν με τον Ιβιτς μας βγήκε ας ελπίσουμε να γίνει το ίδιο και με αυτόν. Δεν τον ξέρω ούτε ακουστά δεν τον έχω σίγουρα δεν μου κάνει καμιά εντύπωση αλλά επειδή εγώ είμαι αδαής θα στηρίξω την επιλογή ανθρώπων του ποδοσφαίρου που σίγουρα κάτι παραπάνω γνωρίζουν.
Τώρα σε μια χρονιά που έρχεται με γνώμονα ότι η ομάδα θα πρέπει να κάνει από την αρχή πρωταθλητισμο θα παίξει ρόλο και η ενίσχυση που πρέπει να είναι ανάλογη.
Για μένα το πιο σημαντικό είναι όταν έρθουν οι πρώτες στραβές κατά πόσο όλος αυτός ο μηχανισμος του ΠΑΟΚ θα δείξει τα αντανακλαστικα, για να προστατέψει αυτό το εγχείρημα όταν ήδη έχουν αρχίσει τα όργανα δε πρόκειται να υπάρξει καθόλου ανοχή από κόσμο και ΜΜΕ και να μην δούμε ξανά μανά το ίδιο έργο που βλέπουμε συνέχεια.
Σημαντικό ρόλο έπαιξαν φέτος και το τιμ του Ίβιτς και κυρίως το τμήμα αποκατάστασης πραγματικά θα ήθελα να παραμείνει ανέγγιχτο και φέτος.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό george188 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:13

tsou έγραψε:
barlow4 έγραψε:εγω τον προτιμω απο οποιονδηποτε θα ηθελε να επιβαλει τη δικη του αρχη και αρχιζε το χτισιμο απο την αρχη.φερνοντας δικους του.διωχνοντας οποιους δε γουσταρε κλπ.η ομαδα εχει ηδη διανυσει εναν δρομο και εχει καποιες σταθερες.

τα ίδια λέγαμε και με τον δερμιτζάκη ότι θα συνεχίσει το πρότζεκτ σάντος. το συνέχισε.
δεν υπάρχει σοβαρός προπονητής παγκοσμίως που να μην θέλει να επιβάλει την δική του αρχή όταν πηγαίνει σε μια ομάδα.

To κλαμπ ορίζει το πρότζεκτ, ο προπονητής ακολουθεί τη στρατηγική του κλαμπ βάζοντας τα δικά του στοιχεία,αποψή μου..εκτός αν φέρεις κοντε βενγκερ κτλ κτλ
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2670
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:14

Κάθε ηλίθιος μπορεί να κριτικάρει, να κατηγορήσει, να παραπονεθεί, και οι περισσότεροι ηλίθιοι το κάνουν.
Έχει δικαίωμα να ασκήσει κριτική μονο εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει.
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 883
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:16

Tις δηλωσεις των σερβων (iliev κλπ) οτι ειναι οτι καλυτερο δεν τις λαμβανω και πολυ υποψιν γιατι ειναι γνωστο το ποσο παραμυθαδες ειναι οι σερβοι και οτι θα πουλουσαν και τη μανα τους για να θολωσουν τα νερα. Αυτα που κρατησα απο τα πρωτα αρθρα που κυκλοφορησαν ειναι το οτι ζητουσε στην partizan την πιεση ψηλα στην αντιπαλη αμυνα και οτι φιλοσοφια του ηταν το επιθετικο ποδοσφαιρο, συν το οτι οι φιλαθλοι τον ηθελαν παρα πολυ και πηραν το μερος του οταν αυτος εφυγε απο την ομαδα για εξωαγωνιστικους λογους.
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1784
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:19

zarathustra79 έγραψε:Αυτα που κρατησα απο τα πρωτα αρθρα που κυκλοφορησαν ειναι το οτι ζητουσε στην partizan την πιεση ψηλα στην αντιπαλη αμυνα και οτι φιλοσοφια του ηταν το επιθετικο ποδοσφαιρο, συν το οτι οι φιλαθλοι τον ηθελαν παρα πολυ και πηραν το μερος του οταν αυτος εφυγε απο την ομαδα για εξωαγωνιστικους λογους.


Κι εμενα αυτα μου αρεσαν απο εκεινο το αρθρο, ομως λιγο παρακατω υπαρχει αντιφαση μια και αναφερει πως "κατηγορηθηκε" για ποδοσφαιρο σκοπιμοτητας και τον παρουσιαζει να δικαιολογειται για την αμυντικη του προσεγγιση.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:20

Συγνωμη κιολας αλλα με τα λεφτα που διναμε, το επιπεδο του πρωταθλήματος τον ετοιμο κορμο και τη μη δυνατοτητα για ραβε ξηλωνε και το ταβανι μονοετες συμβολαιο, αν περιμενατε Ρεμπροφ και Γκραθια, δε φταιει ο Μιχελ που φερνει Στανογεβιτς αλλα εμεις που ακουμε τυχαρπαστους και τους πιστευουμε κιόλας._

Σιδεροκεφαλος και καλη επιτυχια._


Εν κατακλείδι όλοι θα κριθούν για τις επιλογές τους και πρώτος ο Μιχελ. Αυτός το πήρε πάνω του. Στα θετικά βέβαια έχοντας γνώση της πίεσης που υπάρχει οτι είπε το έκανε. Σε αυτό κρίνεται αξιόπιστος.

Και γω δεν εντυπωσιάστηκα και περίμενα κατι άλλο. Ποιος δεν θα ήθελε πιο έμπειρο προπονητή που να έχει εμπειρίες πχ από Ισπανία; Το θέμα είναι ποιος έρχεται στην Ελλάδα και στον ΠΑΟΚ τον προπονητοφαγο.

Όλα αυτά χωρίς να γνωρίζουμε (τουλάχιστον εγώ) το 1/10000 της μπάλας που ξέρει ο Μιχελ η οποιος συναποφασισε.


Τα παραπάνω 2 posts εκφράζουν σε απόλυτο βαθμό και την δική μου άποψη...
Αν τυχόν πάλι δεν είναι η επικρατέστερη απ τις επιλογές του Μίχελ, όπως ισχυρίζονται κάποιοι, τότε "ας πρόσεχε"...

Καλή τύχη στον Σάσα, εφ όσον φυσικά είναι ο νέος μας εκλεκτός προπονητής, για επιτυχίες με τον Π.Α.Ο.Κ.!!!!

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:25

Απ οτι εχω καταλαβει επιλεξαμε προπονητη διαχειριστη να συνεχισει αυτο που αφησε ο Ιβιτς.Δεν θα ξαναδουμε τακτικες ραβε-ξηλωνε του ροστερ αναλογα με τα κεφια του εκαστοτε προπονητη.Ο προπονητης θα προσαρμοστει στα μεχρι στιγμης αγωνιστικα δεδομενα του ΠΑΟΚ και οχι το αντιστροφο.Με βαση αυτη τη λογικη δεν χαλιεμαι με κανεναν Στανογιεβιτς.Και στο φιναλε,τους λεβαδειακους του φαραντου και τις λαμιες του τεννε πρεπει να κερδισω μεσα-εξω για να παρω πρωταθλημα.Οχι τη σεβιλλη και τη βαλενθια.

Τωρα,ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ,ειναι να ερθουν οι 4-5 παιχτες επιπεδου και ποιοτητας Πριγιοβιτς στις θεσεις που ποναμε.Το ροστερ φερνει το πρωταθλημα,οχι ο προπονητης.
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:26

Μετά τις 3,θα έχουμε στο ραδιόφωνο του paokmania τον Σπάσιτς για να μας μιλήσει για τον Στανόγιεβιτς.Όσοι θέλετε μπορείτε να μου στείλετε ερωτήσεις με pm για να τις μεταφέρω
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:28

Μετα το αρχικο μουδιασμα στηριξη στο θεσμο!
Απο αυτα που ακουω μου αρεσαν οι δηλωσεις Στοικοβιτς στους 24αρηδες οτι αν βρουμε προπονητη που ξερει και δουλευει καλυτερα την τακτικη στην Ελλαδα απο τον Στανογιεβιτς μπορουμε να τον σκοτωσουμε

Ολα στο χορταρι!
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Πιθανός νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:30

εισαι ωραιος!

Μια ερωτηση: Διαβασαμε πως του αρεσει το επιθετικο ποδοσφαιρο αλλα επισης διαβασαμε πως "κατηγορηθηκε" για αμυντικη τακτικη του 1-0. Τι απο τα δυο ισχυει;

(μπορουμε να στειλουμε pm εδω μεσα ή για το chat ελεγες;)


«Έχω ετοιμάσει τη στρατηγική μου για την επόμενη περίοδο. Θα παίξουμε άκρως επιθετικό ποδόσφαιρο και οι παίκτες θα κινούνται χωρίς τη μπάλα. Σε αυτό το μοτίβο δουλεύω σε όλες τις ομάδες μου και δεν βλέπω το λόγο να μην γίνει και τώρα»


Θιασώτης του αποτελέσματος!
Η υπόσχεσή του όταν προσλήφθηκε ήταν το επιθετικό ποδόσφαιρο. Το χαρακτηριστικό του, όμως, ήταν η αγάπη για το αποτέλεσμα.


Η αμυντική τακτική και η… ρητορική του 1-0 γινόταν συχνά αφορμή για κριτική. «Είναι λογικό να αμυνόμαστε όταν προηγούμενα στο σκορ, ειδικά για να αναγκάσουμε τον αντίπαλο να εκτεθεί. Γενικά, ο στόχος μου είναι να σκοράρει η ομάδα μου. Θέλω να βάλω το πρώτο γκολ και μετά θα δώσουμε χώρο στην άλλη ομάδα. Είμαι άνθρωπος που αποτελέσματος και αποδεικνύεται ως τώρα ότι έχει λειτουργήσει καλά για την ομάδα», ήταν η υπερασπιστική του γραμμή, σε σχετικό σχόλιο οπαδού της Παρτιζάν.
Τελευταία επεξεργασία από sic-4 και Παρ 16 Ιουν 2017, 12:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες