Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό proedros » Σάβ 04 Φεβ 2017, 01:49

GettaRobott έγραψε:Υσχυει του κολομβιανού η παπας?


ΠΑΠΑΣ!!!
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4513
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό nothu » Σάβ 04 Φεβ 2017, 01:52

ElMechanico έγραψε:Ίσως το καμπανάκι είναι για το Σέρβο Σάκη Παπάζογλου...

Δε θέλω να το πιστέψω πως θα δώσουν έστω κι ένα ευρώ επιπλέον για σέντερ φορ. Όχι ότι με νοιάζουν τα λεφτά του Σαββίδη .Αντιπαθώ τους οπαδούς-λογιστές. Το θέμα μου είναι πως έδωσαν 2 μύρια για έναν παίκτη που αποκλείεται να βοηθήσει σε μεγάλο βαθμό φέτος. Αισθάνονται κι αυτοί πως δεν καλύφθηκαν μ'αυτή την επιλογή.Όσο πίσω σε φυσική κατάσταση και να είσαι ,αν δυο μέτρα γομάρι δεν μπορείς να πάρεις κεφαλιά,τότε τι να περιμένουμε; Ότι θα ντριμπλάρεις και θα μοιράζεις σακούλες στους αμυντικούς; Πως; Περπατώντας; Αυτά τα είδατε όλοι αλλά διστάζετε να τα γράψετε...

Για μένα, θα το ξαναπώ, πως η λύση είναι πολύ απλή. Λέγεται Μυστακίδης για βασικό φορ . Και άσε τον Πρίγιοβιτς να μπαίνει ως αλλαγή του για τα τελευταία 10 λεπτά.

Άντε να κάνουμε και καμιά κριτική.Πήξαμε στα γλυκόλογα και στα μέλια τόσες μέρες...

Τι λες ρε παιδι μου.. Τι διαβασα μολις τωρα ρε φιλε;
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 04 Φεβ 2017, 02:12

Καινούρια μπαλαδοφατσα στο φόρουμ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό trouman » Σάβ 04 Φεβ 2017, 02:14

ElMechanico έγραψε:Ίσως το καμπανάκι είναι για το Σέρβο Σάκη Παπάζογλου...

Δε θέλω να το πιστέψω πως θα δώσουν έστω κι ένα ευρώ επιπλέον για σέντερ φορ. Όχι ότι με νοιάζουν τα λεφτά του Σαββίδη .Αντιπαθώ τους οπαδούς-λογιστές. Το θέμα μου είναι πως έδωσαν 2 μύρια για έναν παίκτη που αποκλείεται να βοηθήσει σε μεγάλο βαθμό φέτος. Αισθάνονται κι αυτοί πως δεν καλύφθηκαν μ'αυτή την επιλογή.Όσο πίσω σε φυσική κατάσταση και να είσαι ,αν δυο μέτρα γομάρι δεν μπορείς να πάρεις κεφαλιά,τότε τι να περιμένουμε; Ότι θα ντριμπλάρεις και θα μοιράζεις σακούλες στους αμυντικούς; Πως; Περπατώντας; Αυτά τα είδατε όλοι αλλά διστάζετε να τα γράψετε...

Για μένα, θα το ξαναπώ, πως η λύση είναι πολύ απλή. Λέγεται Μυστακίδης για βασικό φορ . Και άσε τον Πρίγιοβιτς να μπαίνει ως αλλαγή του για τα τελευταία 10 λεπτά.

Άντε να κάνουμε και καμιά κριτική.Πήξαμε στα γλυκόλογα και στα μέλια τόσες μέρες...


Ρε μεγάλε έχω και κάτι άλλες απορίες , θα με βοηθήσεις σε παρακαλώ ;;
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό vs40 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 03:02

Πάντως ποστ σαν του ElMechanico παραπάνω δίνουν ζωή στο φόρουμ. Εμένα προσωπικά μου έδωσε σίγουρα ζωή, γιατί γέλασα μέχρι δακρύων!! Ρίξε παλίκαρε κάνα ακόμη :lol:
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 03:21

ElMechanico έγραψε:Ίσως το καμπανάκι είναι για το Σέρβο Σάκη Παπάζογλου...

Δε θέλω να το πιστέψω πως θα δώσουν έστω κι ένα ευρώ επιπλέον για σέντερ φορ. Όχι ότι με νοιάζουν τα λεφτά του Σαββίδη .Αντιπαθώ τους οπαδούς-λογιστές. Το θέμα μου είναι πως έδωσαν 2 μύρια για έναν παίκτη που αποκλείεται να βοηθήσει σε μεγάλο βαθμό φέτος. Αισθάνονται κι αυτοί πως δεν καλύφθηκαν μ'αυτή την επιλογή.Όσο πίσω σε φυσική κατάσταση και να είσαι ,αν δυο μέτρα γομάρι δεν μπορείς να πάρεις κεφαλιά,τότε τι να περιμένουμε; Ότι θα ντριμπλάρεις και θα μοιράζεις σακούλες στους αμυντικούς; Πως; Περπατώντας; Αυτά τα είδατε όλοι αλλά διστάζετε να τα γράψετε...

Για μένα, θα το ξαναπώ, πως η λύση είναι πολύ απλή. Λέγεται Μυστακίδης για βασικό φορ . Και άσε τον Πρίγιοβιτς να μπαίνει ως αλλαγή του για τα τελευταία 10 λεπτά.

Άντε να κάνουμε και καμιά κριτική.Πήξαμε στα γλυκόλογα και στα μέλια τόσες μέρες...


Το τερματισες. Δες λιγο μπασκετ καλυτερα
Dimg4
 

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 03:23

Gospi έγραψε:
ElMechanico έγραψε:Ίσως το καμπανάκι είναι για το Σέρβο Σάκη Παπάζογλου...

Δε θέλω να το πιστέψω πως θα δώσουν έστω κι ένα ευρώ επιπλέον για σέντερ φορ. Όχι ότι με νοιάζουν τα λεφτά του Σαββίδη .Αντιπαθώ τους οπαδούς-λογιστές. Το θέμα μου είναι πως έδωσαν 2 μύρια για έναν παίκτη που αποκλείεται να βοηθήσει σε μεγάλο βαθμό φέτος. Αισθάνονται κι αυτοί πως δεν καλύφθηκαν μ'αυτή την επιλογή.Όσο πίσω σε φυσική κατάσταση και να είσαι ,αν δυο μέτρα γομάρι δεν μπορείς να πάρεις κεφαλιά,τότε τι να περιμένουμε; Ότι θα ντριμπλάρεις και θα μοιράζεις σακούλες στους αμυντικούς; Πως; Περπατώντας; Αυτά τα είδατε όλοι αλλά διστάζετε να τα γράψετε...

Για μένα, θα το ξαναπώ, πως η λύση είναι πολύ απλή. Λέγεται Μυστακίδης για βασικό φορ . Και άσε τον Πρίγιοβιτς να μπαίνει ως αλλαγή του για τα τελευταία 10 λεπτά.

Άντε να κάνουμε και καμιά κριτική.Πήξαμε στα γλυκόλογα και στα μέλια τόσες μέρες...

Σοβαρολογεις ρε φιλε?Ειλικρινα τωρα θες και τα λες?
Αντε μαζευτειτε λιγο μερικοι! Ακου εκει τα βλεπουμε ολοι και δεν μιλαμε!
Δλδ εσυ εβγαλες συμπερασμα για την αξια ενος ποδοσφαιριστη σε δυο 20λεπτα π επαιξε? Και μαλιστα σε σημειο που και τα δυο παιχνιδια ειχαν κριθει?
Τι καπνιζετε μερικοι?
Αν δεν ειστε βεβαια στημενοι για να κανετε μπουρδελο την ομαδα!


Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μην το ψαχνεις. Αν αυτος ειναι ΠΑΟΚ τοτε ο αρμαγεδων ειναι ο εκπροσωπος της θυρας 4
Dimg4
 

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ElMechanico » Σάβ 04 Φεβ 2017, 04:29

Μάλιστα. Επειδή προτιμώ Μυστακίδη από Πρίγιοβιτς, δεν είμαι ΠΑΟΚ!

Όλοι οι ΠΑΟΚτσήδες πριν αποκτηθεί φορ έλεγαν πως χρειαζόμαστε γρήγορο φορ , με προσωπική ενέργεια ,μπουκαδόρο κλπ Και μετά ήρθε ο Πρίγιοβιτς. :D

Υ.Γ. Δεν ξέρω ακόμη καλά τους κανόνες του φόρουμ. Μπορεί να σε λέει κάποιος ότι δεν είσαι ΠΑΟΚ επειδή προτιμάς αλλον παίκτη απ'αυτόν που θέλει αυτός; Αν τον σκυλοβρίσω θα έχω αδικο;
Άβαταρ μέλους
ElMechanico
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευτ 30 Ιαν 2017, 22:58

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 04 Φεβ 2017, 08:28

Αν σκυκλοβρίσεις αδερφό, μπορεί να μην έχεις άδικο, αλλά θα έχεις μπαν.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Σάβ 04 Φεβ 2017, 08:41

vs40 έγραψε:Πάντως ποστ σαν του ElMechanico παραπάνω δίνουν ζωή στο φόρουμ. Εμένα προσωπικά μου έδωσε σίγουρα ζωή, γιατί γέλασα μέχρι δακρύων!! Ρίξε παλίκαρε κάνα ακόμη :lol:

Νέος πορκυ, σε άλλη κατηγορια..
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 08:42

Θαυμάζω τους αναλυτές ποδοσφαίρου, που σε δύο εικοσαλεπτα αξιολογούν οριστικά και απόλυτα την αξία ενός ποδοσφαιριστή. Και τους ζηλεύω.
ΥΓ. Κάποιοι και πριν τους δουν. Κρέσπο.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 08:45

Dimg4 έγραψε:
Gospi έγραψε:
ElMechanico έγραψε:Ίσως το καμπανάκι είναι για το Σέρβο Σάκη Παπάζογλου...

Δε θέλω να το πιστέψω πως θα δώσουν έστω κι ένα ευρώ επιπλέον για σέντερ φορ. Όχι ότι με νοιάζουν τα λεφτά του Σαββίδη .Αντιπαθώ τους οπαδούς-λογιστές. Το θέμα μου είναι πως έδωσαν 2 μύρια για έναν παίκτη που αποκλείεται να βοηθήσει σε μεγάλο βαθμό φέτος. Αισθάνονται κι αυτοί πως δεν καλύφθηκαν μ'αυτή την επιλογή.Όσο πίσω σε φυσική κατάσταση και να είσαι ,αν δυο μέτρα γομάρι δεν μπορείς να πάρεις κεφαλιά,τότε τι να περιμένουμε; Ότι θα ντριμπλάρεις και θα μοιράζεις σακούλες στους αμυντικούς; Πως; Περπατώντας; Αυτά τα είδατε όλοι αλλά διστάζετε να τα γράψετε...

Για μένα, θα το ξαναπώ, πως η λύση είναι πολύ απλή. Λέγεται Μυστακίδης για βασικό φορ . Και άσε τον Πρίγιοβιτς να μπαίνει ως αλλαγή του για τα τελευταία 10 λεπτά.

Άντε να κάνουμε και καμιά κριτική.Πήξαμε στα γλυκόλογα και στα μέλια τόσες μέρες...

Σοβαρολογεις ρε φιλε?Ειλικρινα τωρα θες και τα λες?
Αντε μαζευτειτε λιγο μερικοι! Ακου εκει τα βλεπουμε ολοι και δεν μιλαμε!
Δλδ εσυ εβγαλες συμπερασμα για την αξια ενος ποδοσφαιριστη σε δυο 20λεπτα π επαιξε? Και μαλιστα σε σημειο που και τα δυο παιχνιδια ειχαν κριθει?
Τι καπνιζετε μερικοι?
Αν δεν ειστε βεβαια στημενοι για να κανετε μπουρδελο την ομαδα!


Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μην το ψαχνεις. Αν αυτος ειναι ΠΑΟΚ τοτε ο αρμαγεδων ειναι ο εκπροσωπος της θυρας 4



Ο Πριγιοβιτς έπαιξε 2 20λεπτα μεσα στις 2πλες προπονησεις του με βαρια πόδια και χωρίς ακόμα συνοχή λοιπον σε αυτα τα 20 λεπτα έδειξε..
1. Σωστή κίνηση στον χώρο του
2. Οτι μαζευει την αντιπαλη άμυνα πάνω του
3. Προσέξτε λίγο τα πρώτα 3-4 μετρα σε 2-3 φασεις που χρειαστηκε να δείτε εάν περπατάει
4. Η ποιοτητα (με ότι αυτη περιεχει κοντρολ, τεχνική, υπεράσπιση...κοκ) είναι μερικά σκαλιά επάνω απο αυτό που ξέραμε εώς τωρα Δεν χρειάζονται πάνω από 10 επαφες και κρατηματα για να το καταλάβεις
ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ ακόμα την εκτρελεστική δυνότητα γιατί απλά δεν βρέθηκε σε φάση να σκοράρει.

ΥΓ Κρίσεις μπορούμε να κάνουμε όλοι αλλά ο προπονητής του να σου λέει ότι βγάζει διπλες και συ να βλέπεις τον παίχτη αργο(και να μιλάς για σεντερ φορ 1,91 ποσο γρηγορο τον περίμενες ?)
αυτο δεν είναι κρίση να μην πώ τι είναι και φάω μπαν.
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 04 Φεβ 2017, 09:56

Παντως λογικη στην αποκτηση φορ υπαρχει.Ο Κλαους δεν υπαρχει περιπτωση να συνελθει φετος.Η κινηση του στον αγωνα με το αγρινιο ειναι χαρακτηριστικη της ψυχολογιας του.Το παλικαρι δεν ειναι καλα και απλα συντηρειται μια κατασταση που δεν ευνοει κανεναν.Η καλυτερη λυση ειναι να παει καπου,οπου υπαρχει ανοικτο παραθυρο, δανεικος,να ηρεμησει,να παρει χρονο τοσο συμμετοχης οσο και ηρεμιας και το καλοκαιρι να παρει τις αποφασεις του με καθαρο μυαλο.Βεβαια παικτης οπως ο κολομβιανος δεν μπορει να αποτελει εναλλακτικη αλλα ο εντουαρντο που γραφτηκε καπου σημερα,δεν στεκομαι στην αξιοπιστια του δημοσιευματος,μετα την αποκτηση του Σερβου εχει λογικη και μαλιστα πολυ.Ειναι παικτης εμπειρος,ετοιμος,με γεματες συμμετοχες στο πρωτο μισο,στοιχεια που λειπουν απο την ομαδα,ευκολο γκολ,πραγματικο πολυεργαλειο και πλεον ο συνδιασμος ενος εμπειρου οπως αυτος με ενα ελπιδοφορο στοιχημα οπως ο Σερβος θα ηταν εξαιρετικος.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό aoratos » Σάβ 04 Φεβ 2017, 10:08

ElMechanico έγραψε:Μάλιστα. Επειδή προτιμώ Μυστακίδη από Πρίγιοβιτς, δεν είμαι ΠΑΟΚ!

Όλοι οι ΠΑΟΚτσήδες πριν αποκτηθεί φορ έλεγαν πως χρειαζόμαστε γρήγορο φορ , με προσωπική ενέργεια ,μπουκαδόρο κλπ Και μετά ήρθε ο Πρίγιοβιτς. :D

Υ.Γ. Δεν ξέρω ακόμη καλά τους κανόνες του φόρουμ. Μπορεί να σε λέει κάποιος ότι δεν είσαι ΠΑΟΚ επειδή προτιμάς αλλον παίκτη απ'αυτόν που θέλει αυτός; Αν τον σκυλοβρίσω θα έχω αδικο;


Η κριση σου μετα απο ενα 40λεπτο στο γηπεδο ποδοσφαιριστη που μεταγγραφηκε στον ΠΑΟΚ εχοντας σοβαρα δειγματα γραφης (goals, assists, 1os στο rating στα ματς του CL) σε ομαδα με συμμετοχη στους ομιλους και γενικοτερα σε αντιστοιχο με τον ΠΑΟΚ επιπεδο:

1) Σερβος Σακης Παπαζογλου.
2) ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να βοηθησει σε μεγαλο βαθμο φετος.
3) Περπαταει.
4) Ολοι το ειδατε αλλα δισταζεται να τα γραψατε.
5) Το ξερουν και απο την ΠΑΕ οτι δεν ειναι καλυμμενοι.

Δεν ενδιαφερει (σχεδον) κανεναν εδω να μετρησει ποσο ΠΑΟΚ εισαι ή αν το φορ σου το προτιμας να εχει αλλο καλουπι και ντριμπλα. Δεν προκαλει γελιο και ασχημη εντυπωση αυτο, αλλα η νοοτροπια σου.
Άβαταρ μέλους
aoratos
 
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: Παρ 06 Δεκ 2013, 00:36

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 10:11

βλεπει μπαλα ο φιλος με τον σερβο παπαζογλου αφηστε τον να μας διδαξει μην τον αποπαιρνετε, μπας και βρουμε επιτελους και τον περιφημο πατο του βαρελιου ρε αδερφε μου...

υγ α ρε τζοσουα δεν χορταινεις μεταγραφες ρε συ :D

μεχρι να ερθει στην επιθυμητη κατασταση ο πριγιο ο μυστακιδης, ο κουλουρης και ο ματος μπορουν να κανουν τη δουλεια...αλλωστε θεωρω οτι για κανενα μηνα υποθεση συνολικα μιλαμε στη χειροτερη των περιπτωσεων...

γενικα δε θεωρω σωστο καποιες θεσεις να μπουκωνουν...αν προσεξεις οι περισσοτερες καλες ομαδες δεν εχουν πανω απο 2 φορ στο ροστερ τους και εναν μαξιμουμ δυο παιχτες που σε εξαιρετικες περιπτωσεις μπορουν να παιξουν τη θεση χωρις να ειναι καθαροαιμοι φορ...συνηθως μαλιστα ο πρωτος επιθετικος παιζει "βρεξει χιονισει" που λεμε...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες