Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ettien » Σάβ 04 Φεβ 2017, 11:41

Οσο άκομψο και αν είναι το ποστ του ElMechanico, άλλο τόσο υπερβολικές είναι οι επιθέσεις εναντίον του. Καλό θα είναι οι απαντήσεις και οι ενστασεις σε μια γνώμη να είναι με επιχειρηματα, χωρίς καχυποψία και χωρίς προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Οσο για τον Πρίγιο θα χρειαστεί χρόνος προκειμένου να μπει στο πνεύμα της ομάδας και ας μην ξεχναμε ότι ήταν εκτός δράσης για καιρό και δεν μπορεί να βγει κάποιο συμπέρασμα από δυο μικρες συμμετοχές. Θα κριθεί και αυτός όταν θα είναι περισσότερο έτοιμος ώστε να δούμε αν τελικά τα στοιχεία που τον διακρινουν ειναι και αυτά που χρειαζεται η ομάδα.
Δεν είναι ίδια περιπτωση με τον Ενρίκε που έδειξε με το καλημέρα ότι έχει μεγαλύτερο βαθμό ετοιμότητας.
Άβαταρ μέλους
Ettien
 
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2016, 11:28

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 11:46

Οι πιο πολλοι σχολιαζουν το "λεω αυτα που κι εσείς βλεπετε αλλα δε λέτε". Σωπα ρε μεγαλε. Να σαι καλα ευχαριστουμε

Προσωπικα δε σχολιασα αυτα που ειπε για πριγιοβιτς. Ο καθενας εχει τη γνωμη του. Αλλος μπορει να νομιζει πως ο ιβιτς είναι μυρωδιας αλλος οτι ο ματος δεν ειναι ποδοσφαιριστης...δικαιωμα τους αναφαιρετο και τι να καθισω να συζητησω με αυτους
Τελευταία επεξεργασία από buffalobill4 και Σάβ 04 Φεβ 2017, 11:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Σάβ 04 Φεβ 2017, 11:47

Πωπω ντεζαβου σε αυτό το φόρουμ. Βγαίνει ένας να πει μπούρδα του, την ακούει όπως πρέπει, και από πίσω βγαίνουν μετά να πουν ότι όσο φταίει αυτός, φταίνε και οι άλλοι που την έπεσαν.
Πόσες φορές το ίδιο στορυ, έλεος.
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 11:49

συγνωμη ρε παιδια για να καταλαβω επειδη ειμαι και χαζουλης...

βγαινει ο φιλος και μας λεει
-οτι αυτοι που δωσανε τα 2 μυρια αισθάνονται οτι δεν καλύφθηκαν μ'αυτή την επιλογή. (αληθεια εχει καποια πληροφορια το παλικαρι να τη μοιραστει μαζι μας)
-οτι εμεις τα βλεπουμε ολα αυτα αλλα δισταζουμε να μιλησουμε (να ειναι καλα ο θαρραλεος που βγηκε μπροστα και κανονισε για ολους μας)

και αυτο το αποκαλουμε αντιθετη αποψη...δεν με νοιαζει αν η γνωμη του ειναι οτι ο σερβος ειναι σακης παπαζογλου ή δεν πηδαει ουτε την κυρα του...γνωμη του να την πει παει στο διαολο (αν και τετοια κριση τηρουμενων των αναλογιων καθεται λιγο περιεργα) ...

αλλα σας παρακαλω πολυ οχι και τετοιο ποσταρισμα να το αποκαλουμε αντιθετη αποψη...οταν παιζουν στα μεσα της ρουφιανιας αρδολογηματα και στο φορουμ αντιθετη αποψη...

ε ειπαμε αλλα ολα εχουν και τα ορια τους...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13635
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:02

Ο φίλος μας χαιρέτησε μόνιμα. Απόψεις που κράζουμε στα ράδια δε θα τις δεχόμαστε εδώ.
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10194
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:13

Σιγα που τον θιξαμε τον καημενο ρε Εttien,o τυπος ηταν στημενος και εκανε μπαμ απο χιλιομετρα.
Καλως τον κοψατε,μπραβο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:15

αν συνεχισει ετσι η ομαδα αυτοι οι τυποι (εγω διαφωνω οτι δεν ειναι ΠΑΟΚτσης-ειναι αλλα ειναι δηλητηριασμενος) θα ειναι ειδος προς εξαφανιση. Δεν νομιζω σνου οτι το φορουμ εχει να φοβηθει τιποτα απο τετοιους μιζερους, μαλιστα καλο κανει να ακουμε που και που τι αλλο θα σκαρφιστουν να τους πουνε οι μπαρουφολογοι (για εμας που τους εχουμε κοψει μαχαιρι) και αυτοι θα τρεξουν να το αναπαραγουν. Ξαναλεω, περι ποδοσφαιρικης αναλυσης, κριτικη δεν εκανα (τι κριτικη να κανεις αλλωστε με 2 20λεπτα και για ποια ποδοσφαιρικη αναλυση να μιλησουμε). Κριτικη εκανα μονο για αυτα τα κωλομεγλυφατα "μιλαω εξ ονοματος της διοικησης και εσας των ιδιων".
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:24

Θα προσπαθήσω να απαντήσω ποδοσφαιρικά στον φίλο.
Ο Πρίγιοβιτς στα λίγα λεπτά που αγωνίστηκε και μάλιστα σε στιγμές αγώνα που η ομάδα έκανε οικονομία δυνάμεων έδειξε κατά τη γνώμη μου τα εξής στοιχεία:
1. Διαθέτει πολύ καλή τεχνική , με καλές επαφές, καλό παιχνίδι χωρίς την μπάλα, και αρκετά ευέλικτος σε κλειστούς χώρους. (ατυχής η σύγκριση με Παπάζογλου).
2. Κεφάλι και γενικά τελειώματα προφανώς και δεν πρόλαβε να δείξει.
3. Λόγω ανετοιμότητας φαίνεται ακόμη αρκετά βαρύς, αλλά νομίζω ότι όταν φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο δε θα διαφέρει πολύ σε ταχύτητα από Κλάους, Κουλούρη.
4.Έδειξε ψυχραιμία και αυτοπεποίθηση εκτελώντας το πέναλντι στοιχεία που πρέπει να έχει απαραίτητα ένας καλός σέντερ φορ.
Νομίζω κάπως άκομψα και σίγουρα πολύ βιαστικά εξέφρασες τον αρνητισμό σου.
Επίσης αν όντως ψαχόμαστε για κάτι ακόμη στην επίθεση είναι ίσως γιατί η φυγή Περέιρα θεωρούν ότι πρέπει να καλυφθεί. Δεν έχει να κάνει με τον Πρίγιοβιτς.
Γι αυτά που γράφονται θα έλεγα ότι για Εντουάρντο αν έχει πέσει το κασέ είναι όντως πολύ καλή περίπτωση , αλλά νομίζω ότι θα έπρεπε να επιμείνουμε στην περίπτωση Αραούχο με όλα της τα ρίσκα και με δεδομένη τη φυγή Περέιρα. Τουλάχιστον ως δανεικό με οψιόν αγοράς (γύρω στο 1,5 εκ ακουγόταν αν θυμάμαι). Βέβαια αν όντως αποδειχθεί ότι κάναμε λάθος στην περίπτωσή του προλαβαίνουμε να το διορθώσουμε το καλοκαίρι με πρόταση αγοράς...
Υ.Γ.1 Με λυπεί το γεγονός που κάποιος αδερφός εκφράζει έστω και άκομψα μια αντίθετη γνώμη και πέφτουμε να τον φάμε. Μπορούμε να τον απαντήσουμε ποδοσφαιρικά και με επιχειρήματα. Και το μπαν δια παντός υπερβολικό κατά τη γνώμη μου.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4062
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:29

αντι περευρα στο ροστερ θα ειναι ο μυστακιδης αφου υπαρχει πλεον και ο αιγύπτιος
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό vs40 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:33

Παντως δε μπορω να καταλαβω πως υπαρχει κοσμος που ενημερωνεται για τον ΠΑΟΚ απο αριανους, που ειναι τερμα κομπλεξικοι. Γαυρους του Βορρα μας λενε, ενω μας σφαζουν οι διαιτητες και βαθεια μεσα τους το ξερουν. Γενικα μου ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβω γιατι τα σκουλικια ψευδονται σε ολα, με ελεινο τροπο και δεν εχουν ουτε χιλιοστο υπεριφανειας. Ακομη περισσοτερο δεν μπορω να καταλαβω οσους ενημερωνονται και επιρρεαζονται απο αυτα τα σκουλικια. Παλιοτερα οι παραγωγοι κρυβονταν και λιγακι (και οι δικοι μας ΑΡΔ), ενω τα τελευταια 3 χρονια κανουν πολιτικη ανοιχτα χωρις να κρυβονται. Ακομη και με IQ σκυλου, θα επρεπε να τους παιρνουν μυρωδια.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:37

Νομιζω παιξτες αλλους δε θελω

Ο μανιατης σαν αμ χαφ μ αρεσε εμενα αλλα δεν θα θελα αλλον τωρα τα γύρω γύρω δε με αν νοιάζουν

Για πριγιο ναι ειναι π νωρις προφανώς κ δεν εχει ενθουσιάσει στον ελάχιστο χρονο που έπαιξε αλλα θελει χρονο για να κριθεί


Αντί φακ συμφωνω ο μυστα κ θα πρεπει να το παρει χαμπάρι ο ίδιος γιατι παίκτης γραμμής ειναι μετριος
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:39

Αντί Περέιρα εννοείς σαν ρόλο δεύτερου επιθετικού γιατί αριθμητικά ο Μύστα υπήρχε στο ρόστερ. Ο Ουάρντα είναι ο αντί Τιάμ αριθμητικά.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4062
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:41

αριθμητικα ειμασταν πολλοι ουτως ή άλλος.

εχουμε αυτη τη στιγμη 3 μεσοεπιθετικους/εξτρεμ και 1 εξτρεμ/φορ (μυστα αντί φακ). θεωρω οτι και ποσοτητα και ποιοτητα υπαρχει εκει πλεον.

στα φορ, με την ελευση του σερβου εχουμε 3 (ξανα) αρα εκει μπορεις να πεις οτι ηρθε ο αντι-τιαμ. :roll:

εχουμε 26 παιχτες, εκ των οποίων οι 22 ειναι πρωτης γραμμης (αν δλδ βγαλουμε εκτος τους σιαμπανη,πουγγουρα, χ"ισαϊα και κατσε που δεν ηταν μεχρι το χειμωνα στο ροστερ οι δυο τελευταίοι). 2 ενδεκαδες, πραγματικά.

για καλοκαίρι πιστεύω με 3-5 κινήσεις ανάλογα τις αποχωρήσεις/πωλήσεις, θα έχουμε ακόμα πιο ολοκληρωμένο ροστερ (πχ με μια ακομα προσθηκη σε καθε γραμμη, αμυνα,κεντρο και επιθεση/εξτρεμ)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:45

Δεν έχεις άδικο. Απλά ο Περέιρα αν δεν εξέφραζε επιθυμία να παίζει περισσότερο θα έμενε. Anyway.. Απλά σκέφτομαι ότι ίσως στην περίπτωση του Εντουάρντο που γράφτηκε και μόνο , ο Ίβιτς να το σκέφτεται..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4062
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:49

οτι και να ειναι, οι κινησεις μεχρι τωρα δειχνουν οτι γινονται με προσοχη και σχεδιο, οπως και οι αποδεσμυσεις/ξεσκαρταρισμα του ροστερ.

θεωρω οτι ειναι μια διαδικασια που θα συνεχιστει το καλοκαιρι και συνεπως, οποιος ειναι να ερθει θα εχει ενα πρωτο θετικο χαρακτηριστικο, οτι δλδ θα ειναι παιχτης που οι ιθύνοντες θα εχουν εξετάσει εξονυχιστικά για το αν ταιριάζει στη στυλ και το χαρακτήρα της ομάδας, πέρα απο την αγωνιστική του αξία.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες