Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:39

obanebane79 έγραψε:εκτος απο vlaar που ειναι τραυματιας και ραικοβιτς παιζει τιποτα ενδιαφερον για σεντερ μπακ????

Αν δεν παρουν σεντερ μαπκ θα ειναι εγκληματιες. Αυτος ο Ζησ... ουπς Φρανκ Αρνεσεν, ο τουριστας ακομα στη Βιεννη ειναι? Ετσι για να μην ξεχνιομαστε. Δε θα μας ριξετε με εναν μπερμπατοφ ρε πουστηδες
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό astnord » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:39

joshua έγραψε:Καλωσοριζω εναν ταιραστιο παικτη,δηλωνω και εγω προφανως χαρουμενος,θα παρω και εγω φανελα,οπως εχω παρει ηδη το διαρκειας μου και ας μενω Αθηνα,τοσο μιζερος παοκτσης ειμαι,δηλωνω και παλυ τις ενστασεις μου καθως επιμενω πως η προσθηκη τετοιων παικτων πρεπει να γινεται οταν πρωτα εχει εξασφαλιστει η ισορροπια του ροστερ σε ολες τις θεσεις και επιμενω πως κατι τετοιο αυτη τη στιγμη δεν ισχυει για εμας και τελειωνω αυτομπαναρωντας τον εαυτο μου για ενα χρονικο διαστημα,κατοπιν απαιτησεως πολλων αλλων χρηστων.Τα λεμε συντομα...


josh πραγματικά υποκλίνομαι διότι είσαι ο μοναδικός που είχε τα κάκαλα να αυτομπαναρισθεί.
Σε διάβαζα και θα εξακολουθώ να σε διαβάζω γιατί προσφέρεις καλές ιδέες και τεκμηριωμένα επιχειρήματα.
Μετά και το παραπάνω ποστάρισμά σου αποδεικνύεις περίτρανα το πόσο παντελονάτος και κιμπάρης είσαι.
Είναι πραγματικά τιμή μου να συνυπάρχουμε στο ίδιο forum.
Y.Γ.Το μπανάκι να είναι μικρής διάρκειας, αν είναι δυνατόν ένα απλό πλατσούρισμα για να δροσίσεις λίγο τα κάκαλα που απέδειξες όχι μόνο πως έχεις αλλά είναι και μεγάλα. Μην το παρακάνεις με τίποτα πολυήμερα μακροβούτια.
astnord
 
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ 29 Ιούλ 2011, 02:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:43

Καπετάνιος έγραψε:Εικόνα

:opaokara: :opaokara: :opaokara:

Ο Ντρέντε έμεινε ελεύθερος.
http://www.transfermarkt.com/royston-dr ... eler/35631

ΑΥΤΟ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩ

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:43

Ιβάναρε μου χρωστάς καινούριο λαπτοπ να το ξέρεις...γιατί με το που διάβασα για τον ΠΑΙΧΤΑΡΑ που έφερες, το κατέστρεψα απ'τα φλόκια το παλιό...

Δεν μπορούμε να φανταστούμε τα οφέλη από αυτή την κίνηση και δεν μιλάω μόνο στο άμεσο αγωνιστικό.

Τα μάτια που τραβάμε πάνω μας (και στα αίσχη της εγκληματικής οργάνωσης) είναι πολλά.

Επίσης, να δω τώρα τι θα απαντάει ο Ρουτέτοιος και ο κάθε Ρουντνετιος όταν του κάνει πρόταση ο Φρανκ να έρθει να παίξει δίπλα σε ένα από τους καλύτερους στράικερ που έχουν περάσει από τα γήπεδα της Ευρώπης (οκ, Πουλίδο δεν είναι, αλλά τουλάχιστον κάνει κοντρολ...).

Να δω τον επόμενο πιτσιρικά που θα χτυπήσει ο ΠΑΟΚ εάν θα θελήσει να έρθει να μάθει από το Δημήτραρο ή να πάει να γίνει μόνιμος δανεικός στις λέρες.

Να δω πόσα ΠΑΟΚτσάκια καινούρια θα γίνουν από αυτό.

Να δω πόσες φανέλες θα πουληθούν και πόσα σολντ άουτ θα γίνουν (να ανέβω με γαύρο, με Ντόρτμουντ ή και στα δύο;;;).

Και το σημαντικότερο από όλα: η συσπείρωση και η ΝΓΚΑΒΛΑ! Άντε μπράβο να μας δω!

ΥΓ. Josh, έλα ρε, άσε τα μπάνια, εσύ τουλάχιστον ό,τι λες το επεξηγείς και το τεκμηριώνεις και έχει και λογική, δεν είναι γκρίνια για τη γκρίνια, ούτε απαξίωση, ούτε τρολιές.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4074
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό stelyk » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:43

Αντί για Βλάαρ με ψήνει περισσότερο αυτός, αν είναι βέβαια υγιείς!

http://www.transfermarkt.com/ondrej-maz ... eler/23443
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό black death » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:44

Καπετάνιος έγραψε: Ο Ντρέντε έμεινε ελεύθερος.
http://www.transfermarkt.com/royston-dr ... eler/35631

Δηλώνει δεκάρι τώρα αυτό το κατσίκι;
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4389
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane79 » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:46

τον ειδα και τον μαζουχ αλλα ηταν 6 μηνες εξω και εγινε καλα 1 αυγουστου. δεν τον ξερω τον παικτη . ειναι καλος?
obanebane79
 
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν 2011, 12:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:48

Roster PAOK 2015/16 βάζοντας σε κάθε θέση συνολική αξία σύμφωνα με το transfermarket:
Σύστημα 3-5-2:
GK: Olsen (1,25M), Glykos (1,5M), Melissas (0,15M) -------------------> 2,9M
DC(c): R.Costa (1,5M), Malezas (0,8M) ------------------------------------> 2,3M
DC(R): Vitor (1,5M), Skondras (2M) -----------------------------------------> 3,5M
DC(L): Tzavellas (1,5M), * ----------------------------------------------------> 1,5M
WB(R): Kitsiou (1M), Kostadinidis (0,75M) ---------------------------------> 1,75M
WB(L): Leovac (2M), Korovesis (0,75) --------------------------------------> 2,75M
DMC: Tziolis* (1,25M), Cimirot (1,5M), Charisis (0,4M) ------------------> 3,15M
MC: Kace (2M), Sabo (0,55M), T.Antonis (0,6M), Savvidis (0,15M) ------> 3,3M
AMC: Pelkas (0,75M), * --------------------------------------------------------> 0,75M
FC: Jairo* (0,4M), Mak* (1,75M), Rodrigues* (2M), Mystakidis* (0,2M)--> 4,35M
SC: Berbatov*(1M), Athanasiadis (4,5M), * ----------------------------------> 5,5M

*Wingers: Mak, Rodrigues, Mystakidis, Jairo, Deligiannidis, Pozoglou.
Οι παίκτες με αστεράκια μπορούν να χρησιμοποιηθούν και σε άλλες θέσεις. Οι εξτρέμ σε όλες τις θέσεις τις επίθεσης. Είναι κάτι που θα το αξιολογήσουμε στην πορεία, όταν δέσει η ομάδα.

Έγραψα τις αξίες για να έχουμε και μία εικόνα που χρειαζόμαστε ποιοτική ενίσχυση πέραν της ποσοτικής.

Συμπεράσματα (δικά μου): Η ομάδα πονάει στο 10 και χρειάζεται ένα ποιοτικό παίκτη. Φυσικά παίζει εκεί ο Μπερμπάτοφ, μιας και είδα δηλώσεις ενός προπονητή Βούλγαρου που τον ξέρει και είπε ότι παίζει τελευταία αρκετά στη θέση 10. Επίσης χρειαζόμαστε έναν αριστερό Κ.Αμυντικό με ποιότητα. Αυτά. Το ρόστερ μας είναι το πιο πλήρες τα τελευταία 20 χρόνια αν έρθουν οι συγκεκριμένοι παίκτες. Αυτό πάλι δε σημαίνει ότι πάμε για πρωτάθλημα, καθώς χρειάζεται δέσιμο, όπως όλοι μας λέμε, αλλά σίγουρα πάμε για πολλά γούστα!!!

Υγ: Οι αξίες προφανώς θα αλλάξουν σύντομα. Η πραγματική του Πέλκα θα πρέπει να γίνει 1,5+Μ, και φυσικά των Δεξιών μπακ που δεν έχουμε ποιοτικό πρόβλημα.
Υγ2: Αντιθέτως όλοι πλην του Μαλεζά στην 3άδα της άμυνας είναι υπερεκτιμημένοι.
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Τετ 02 Σεπ 2015, 14:58, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5248
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό che4 » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:51

simba έγραψε:


Λες ρε τσε να τα βαλω? για να βλεπουν και τα λιμα απολο τον πλανητη π θα μπαινουν να δουν για μπερμπατοφ, το λαο μας?



δωσε μπερμπα στο λαο

και λαο του ΠΑΟΚ στο μπερμπα



απλα οταν θα βαλει τα πρωτα γκολ και κανει τα πρωτα μαγικα με δικεφαλο στο στηθος κανε και τοτε ενα με ασπρομαυρη φανελα
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Scientist@PAOK » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:51

Ο αλλος ο μάνατζερ στο παρκινγ ποιανου παικτη λετε να ήταν? Λέτε να έρχεται και αλλή πυρινική...αυτες πηγαίνουν πακέτο...Χιροσιμα-Ναγκασακι...Η πρώτη έπεσε!
Άβαταρ μέλους
Scientist@PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 18:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Jeremy4 » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:54

buffalobill4 έγραψε:
obanebane79 έγραψε:εκτος απο vlaar που ειναι τραυματιας και ραικοβιτς παιζει τιποτα ενδιαφερον για σεντερ μπακ????

Αν δεν παρουν σεντερ μαπκ θα ειναι εγκληματιες. Αυτος ο Ζησ... ουπς Φρανκ Αρνεσεν, ο τουριστας ακομα στη Βιεννη ειναι? Ετσι για να μην ξεχνιομαστε. Δε θα μας ριξετε με εναν μπερμπατοφ ρε πουστηδες


Τζάμπα περίμενα στο αεροδρόμιο της Βιέννης χτες για να του κάνω πέσιμο επειδή παίζει με το λαό του ΠΑΟΚ να'ούμε...
:opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Jeremy4
 
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 10:12
Τοποθεσία: Βουδαπέστη, Ουγγαρία

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:56

Πονάμε στην άμυνα και στην αμυντική λειτουργία εν γένει. Κανένας επιθετικός δεν πρόκειται να φέρει από μόνος του αποτελέσματα, όταν δέχεσαι εύκολα γκολ.

Για μένα αυτή τη στιγμή πάσχουμε αισθητά στη θέση 1 και στα CB, ειδικά όταν παίζει ο ασταθέστατος και επιρρεπής στο λάθος Κόστα.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Καπετάνιος » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:56

xrictoforoc έγραψε:ΑΥΤΟ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩ

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν υποθέσουμε ότι ο Ραικοβιτς έρχεται χώνει άλλα δύο τρια σταγάλια εεε... μύρια ο Ιβάν για τους αλλους δύο μαζί και μετά απλά ανακοινώνει ότι εισιτήρια δε θα πωλούντε στους αγώνες, μόνο διαρκείας θα μπαίνουν. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Καπετάνιος
 
Δημοσιεύσεις: 930
Εγγραφή: Παρ 18 Ιούλ 2014, 16:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό paoktzis » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:57

επειδη ρωτησα μαλλον μαλλον λεω οι φανελες που λενε οτι τυπωνονται δεν ειναι φανελες αλλα t-shirt μπλουζες
ΠΑΝΤΑ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΤΗΣ ΓΚΡΙΝΙΑΣ ΤΗΣ ΜΙΖΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΧΥΠΟΨΙΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΡΙΜΑ
Άβαταρ μέλους
paoktzis
 
Δημοσιεύσεις: 2344
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 16:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Τετ 02 Σεπ 2015, 14:57

O Μηλιος εχει live chat στο sdna για τον Berbatov και λεει πως εχει πολλες εκπληξεις
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες