Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 13 Μάιος 2015, 17:44

Θα ακουστούν καμιά 300αριά ονόματα, αλλά από αυτά ζήτημα είναι αν 4 ή 5 καταλήξουν τον ΠΑΟΚ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90060
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 13 Μάιος 2015, 17:45

RoMaN έγραψε:Ωχ αρχίσατε ρε αθεόφοβοι; :mrgreen:

Ποιος τους πιανει???
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Πέμ 14 Μάιος 2015, 09:33

Ο Ρομπίνιο που έμεινε ελεύθερος σε τι κατάσταση ειναι?
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό Thracian » Πέμ 14 Μάιος 2015, 10:16

σε κατασταση πιανω τον παπα απ τα τετοια του
κλασσική περιπτωση νεοπλουτου βραζιλιανου με ταλεντο αλλα χωρίς νιονιο
μακρια κι αγαπημενοι
-=Η ΧΑΙΡΩΝΕΙΑ ΠΟΝΕΙ ΑΙΩΝΙΑ!=-
Άβαταρ μέλους
Thracian
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Δευτ 16 Ιουν 2014, 14:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Πέμ 14 Μάιος 2015, 10:21

Παντως απορω με τους γαυρους. Καθε χρονο τους φερνουν εναν πρωην ποδοσφαιριστη (Αφελαι, Σαβιολα) και αντι να νιωσουν λιγο και να καταλαβουν οτι με τελειωμενους δουλεια δεν γινεται, αυτοι εκει, τρωνε τον παπα με τον Ρομπινιο. Αντε και ερχεται ο Ρομπινιο. Θα κανει γιογιο τους Πλατανιαδες θα ξενυχταει στα κλαμπακια και στα σημαντικα ματς θα ειναι αφαντος. Να δωσεις 2-3 εκ. για κατι τετοιο μαλακια δεν ειναι;

Το ιδιο και οι βαζελοι με τον Εσιεν τωρα. 1,5 εκ. για παιχτη 33 χρονων που εχει παιξει 10 ματς τα τελευταια 2 χρονια;

Μακρια απο μας.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Πέμ 14 Μάιος 2015, 10:22

Thracian έγραψε:σε κατασταση πιανω τον παπα απ τα τετοια του
κλασσική περιπτωση νεοπλουτου βραζιλιανου με ταλεντο αλλα χωρίς νιονιο
μακρια κι αγαπημενοι

Συν το ότι...
Σε 1 παιχνίδι που τον έχω δει (Κύπελλο Βραζιλίας απέναντι στον Lino :!: και ομάδα 3ης εθνικής) ήταν λίγα έως ελάχιστα πράγματα -αν και σκόραρε-. Περισσότερα δεν ξέρω, αλλά πιστεύω ότι με τα λεφτά που θα ζητάει μπορείς να βρεις πολλούς... και καλύτερους... και νεότερους... και με περισσότερο μυαλό από αυτόν.
Βραζιλιάνος παίχτης μετά τα 30-31 που γυρίζει στο Μπραζίλ είναι -κατά μεγάλο ποσοστό- τελειωμένος...
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 14 Μάιος 2015, 10:25

Ο Ολυμπιακός δεν θέλει να χτίσει σωστά την ομάδα του, γιατί δεν το χρειάζεται. Θέλει μόνο να λέει ότι έφερε ένα μεγάλο όνομα. Κάτι θα αποδώσει κι αυτός, οπότε με τα φίλα σωματεία, την διαιτησία και την ΕΠΟ, το πρωτάθλημα θα το πάρει, εύκολα ή δύσκολα (συνήθως εύκολα).
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90060
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Πέμ 14 Μάιος 2015, 10:32

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ο Ολυμπιακός δεν θέλει να χτίσει σωστά την ομάδα του, γιατί δεν το χρειάζεται. Θέλει μόνο να λέει ότι έφερε ένα μεγάλο όνομα. Κάτι θα αποδώσει κι αυτός, οπότε με τα φίλα σωματεία, την διαιτησία και την ΕΠΟ, το πρωτάθλημα θα το πάρει, εύκολα ή δύσκολα (συνήθως εύκολα).

Το αυτό... εμείς όμως πρέπει να χτίσουμε σωστά την ομάδα μας. Και ο Robinho αυτή την στιγμή δεν είναι μέσα στις ανάγκες μας.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό παοκαρα23 » Πέμ 14 Μάιος 2015, 19:18

http://www.paok24.com/podosfairo/42972/ ... e-ton-paok
Μπορεί ο ΠΑΟΚ να μην έχει ακόμα οριστικοποιήσει τη συμφωνία του με τον νέο τεχνικό του διευθυντή, ωστόσο αυτό δε σημαίνει ότι στο «ασπρόμαυρο» στρατόπεδο δεν υπάρχει προχωρημένη προεργασία αναφορικά με τη μεταγραφική ενίσχυση της ομάδας.
Μία τέτοια περίπτωση φαίνεται ότι είναι αυτή του μεσοεπιθετικού του ΠΑΣ Γιάννινα, Κριστιάν Τσάβες, ο οποίος φέρεται να απασχολεί τον «Δικέφαλο», με τον ίδιο να επιβεβαιώνει το συγκεκριμένο «φλερτ» μιλώντας αποκλειστικά στο PAOK24.

«Μιλάω με τον ΠΑΟΚ! Είμαστε σε επικοινωνία τον τελευταίο καιρό και τα αποτελέσματα πιθανότατα θα τα μάθετε την ερχόμενη εβδομάδα. Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω με σιγουριά τι θα γίνει και αν θα υπάρξει συνεργασία τελικά, δεν υπάρχει κάτι ξεκάθαρο. Σίγουρα χρειάζεται λίγος χρόνος ακόμα και υπομονή», δήλωσε αρχικά ο Αργεντινός.

Ο 27χρονος ποδοσφαιριστής, ο οποίος στις δηλώσεις του υποστηρίζει ότι συζητά με τον ΠΑΟΚ, μετράει 11 γκολ και 8 ασίστ σε 48 συμμετοχές στα δύο χρόνια παρουσίας του στο πρωτάθλημα της Super League με τη φανέλα του ΠΑΣ Γιάννινα και αναζητά ένα… άλμα στην καριέρα του, δηλώνοντας αναφορικά με την αγωνιστική του παρουσία:

«Εγώ προσωπικά κοιτάζω να δίνω τον καλύτερο μου εαυτό και να παίζω όσο καλύτερα μπορώ για να βοηθάω την ομάδα μου. Σίγουρα θέλω να βελτιώνομαι και να γίνομαι καλύτερος».

Με τους Χάρη Χαρίση και Νίκο Κοροβέση να έχουν ήδη κάνει το δρομολόγιο Γιάννενα-Θεσσαλονίκη και να απομένει μόνο η επισημοποίηση της μεταγραφής τους στον ΠΑΟΚ, ο Τσάβες, ο οποίος φέρεται να απασχολεί τον ΠΑΟΚ όπως δηλώνει, τόνισε ότι «γουστάρει» την «καυτή» ατμόσφαιρα της Τούμπας, ξεκαθαρίζοντας ότι παρότι υπάρχει πρόταση και άλλης ομάδας γι’ αυτόν εκείνος «ψηφίζει» ΠΑΟΚ.

«Έχω αγωνιστεί στο γήπεδο της Τούμπας και μου άρεσε πάρα πολύ η ατμόσφαιρα εκεί. Θα ήθελα να έρθω στη Θεσσαλονίκη και να αγωνιστώ για τον ΠΑΟΚ και αυτό τον κόσμο. Από όσο ξέρω υπάρχει πρόταση και από άλλη ομάδα για μένα. Εγώ όμως θέλω πολύ να έρθω στον ΠΑΟΚ».

Όσον αφορά στο τι μέλλει γενέσθαι στη συγκεκριμένη υπόθεση, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του PAOK24, την ερχόμενη εβδομάδα, πιθανότατα στις 20 Μαΐου, υπάρχει ραντεβού του προέδρου του ΠΑΣ Γιάννινα, Γιώργου Χριστοβασίλη, με τον Έλληνα ατζέντη του Τσάβες και τον μάνατζερ που τον έφερε για λογαριασμό του ΠΑΣ το 2013 στην Ελλάδα, παρουσία και του ίδιου του ποδοσφαιριστή.

Με τον Αργεντινό να «ψηφίζει» ΠΑΟΚ, μένει να φανεί ποια θα είναι η απόφαση του ισχυρού άνδρα του ΠΑΣ, ο οποίος έχει στα χέρια του και άλλη πρόταση για τον ποδοσφαιριστή.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στον ΠΑΟΚ δεν επιβεβαιώνουν τίποτα για το συγκεκριμένο μεταγραφικό «φλερτ», την ώρα, ωστόσο, που τις προηγούμενες εβδομάδες έχουν παραδεχτεί ότι εκτός από τους Χαρίση και Κοροβέση, οι οποίοι από το καλοκαίρι θα ανήκουν στον «Δικέφαλο», ο ΠΑΟΚ έχει κλείσει ακόμα δύο παίκτες για τους οποίους θα πρέπει να ανάψει ο νέος τεχνικός διευθυντής το… πράσινο φως για να ντυθούν στα «ασπρόμαυρα».
"Nobody needs to protect nobody.From who?From fans?"
"If you can't handle,go ballett.You can't play for ΠΑΟΚ,go away or in second division"
"No.In football my friend everything changes very fast.Very fast."
παοκαρα23
 
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2015, 03:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 14 Μάιος 2015, 19:44

Να παρουμε Τζαβεζ,να παρουμε και Ναπολεονι,να παρουμε Μπουμαλ,πηραμε και Κοροβεση,εχουμε και Μακ,Σαλπιγγιδη,γυρναει και ο Μαρτενς,κλεισαμε μεσοεπιθετικα.Να το παθω το εγκεφαλικο η να περιμενω; Καλυτερα λεω να περιμενω.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 14 Μάιος 2015, 19:58

αν αυτοί πλαισιωθούν απο 3-4 πολύ δυνατές κινήσεις (2 μεσοεπιθετικά) δεν νομίζω να είναι άσχημα Joshua.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Πέμ 14 Μάιος 2015, 20:17

Chavez napoleoni και 3 παικταρες του εκατομμύριο και είμαστε κομπλέ,ελ τσακο άμυνα ένα στοχοειδες αριστερα και μια παικταρά στο κέντρο και είμαστε κομπλέ.Μακαρι να βγούμε τσουλου και να είναι ταυλομενος ο κυρ Γιάννης θα φέρει παικταράδες.δεν θες τδ για να σκουπισεις ότι καλύτερο έχει η ελληνική αγορά.
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 15 Μάιος 2015, 00:22

Ο Ελ τσακο τι κάνει, παίζει στην Ρωσία;
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό Ακάλυπτος » Παρ 15 Μάιος 2015, 07:21

Insaurralde, Gago/Valdivia (γενικά, ή καλό χαφ ή καλό δεκάρι) και ένας πολύ καλός παίκτης για χαφ και είμαστε μια χαρά όσον αφορά τον βασικό κορμό.
Άβαταρ μέλους
Ακάλυπτος
 
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: Σάβ 03 Ιαν 2015, 01:23

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 15 Μάιος 2015, 08:23

για τον Κοσταρικανό τον Borges τι άποψη έχετε; θεωρώ ότι σε ένα 433 με Κάτσε και Νομπόα θα είμαστε πολύ δυνατοί.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες