Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 13 Μάιος 2015, 10:57

Αμυντικός είναι, στόπερ νομίζω.
Γεν 21.09.1992 (σε 4 μήνες γίνεται 23 ετών). Ο Μπουμάλ είναι 3 έτη γηραιότερος 17.09.1989. Δεν έχω στοιχεία για το ύψος τους.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89855
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τετ 13 Μάιος 2015, 11:45

O Χατζηισαιας απεναντι μας επαιξε καλα παντως προχθες. Αλλα παιζαμε με Κουλουρη, Ποζογλου, Φακουντο στην επιθεση οποτε ασφαλες συμπερασμα δεν μπορει να βγει.

400 για Μπουμαλ ουτε για αστειο, ενω με 600 επαιρνες Μαρτινες απο Παναιτωλικο και με 400 πηρες Μακ.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 13 Μάιος 2015, 12:19

Οκ και ο γειτονας μου ο Οικονομου ηταν ο καλυτερος του Πανιωνιου τι σημαινει αυτο οτι κανει για τον ΠΑΟΚ;
Οι αρδοβλακες δεν εχουν τι να γραψουν και γραφουν οτι τους κατεβει.
Ποιος Χατζηισαιας ρε παιδια; οσο για τον Μπουμαλ δεν ειναι κακος γιατι ομως να πληρωσουμε για εναν ποδοσφαιριστη που δεν ειναι κατι τρομερο και να μην αξιοποιησουμε τον Ποζογλου πχ.
Μεγαλη κουβεντα και δυσκολη αλλα πρεπει επιτελους να παρθουν καποιες αποφασεις γιαυτα τα παιδια απο τις ακαδημιες και να αποφασιστει ποιοι κανουν και ποιοι οχι για να παρουν επιτελους τις ευκαιριες που τους αξιζουν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό παοκαρα23 » Τετ 13 Μάιος 2015, 12:55

Και οι δυο(ο Χατζηησαιας κι ο Μπουμαλ) ειναι καλες κινησεις.Φετος στον Πανιωνιο ξεχωρισαν.
Πιστευω θα αποτελεσουν καλες εναλλακτικες λυσεις αν αποκτηθουν.
"Nobody needs to protect nobody.From who?From fans?"
"If you can't handle,go ballett.You can't play for ΠΑΟΚ,go away or in second division"
"No.In football my friend everything changes very fast.Very fast."
παοκαρα23
 
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2015, 03:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό nothu » Τετ 13 Μάιος 2015, 12:57

Εγώ παλι πιστεύω οτι ο Ιβάν θα χωσει πολλά φράγκα φέτος για μεταγραφές και τέτοιου ειδους παίχτες δε θα περάσουν ουτε εξω απ την Τούμπα.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 13 Μάιος 2015, 13:01

Μακαρι ρε συ nothu, κατα τη γνωμη μου για να γινει κατι τετοιο πρεπει να πειστει οτι το παιχνιδι θα παιχτει επι ισοις οροις.
Για να δουμε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τετ 13 Μάιος 2015, 13:06

δεν θα χρειάζεται φράγκα. ακόμα και τα +2 μύρια απο φέτος θα φτάνουν και εξηγούμαι:

αν υποθέσουμε ότι με αποδεσμέυσεις ή πωλήσεις (ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ μαρτενς, λούκας, μαντουρο, σάλπι (;), σπυρόπουλος, κατσικάς, ιτανζ (;) κτλ κτλ) μπορείς να έχεις εξοικονόμηση μέχρι και 4 ή και 5 μύρια (αν πχ πωληθεί ο λούκας) τότε με +2, δλδ 6 μύρια μπορείς να κάνεις μερικές πολύ δυνατές κινήσεις, με 2-3 παίχτες του 1εκ και άλλους 2-3 ενδεκαδάτους του 0,5εκ. + κάποια/ες μεταγραφή/ες με μεσαία ποσά (<500000) ή και έναν με υψηλό (>2μύρια)

ότι και να είναι σε αυτή τη ΝΕΑ εποχή του καθαρού απο χρέη ΠΑΟΚ θα ήθελα να δω συνετή διαχείριση, ελεγχόμενο ρίσκο και σταθερή άνοδο με συγκεκριμένους στόχους.


απο την άλλη βέβαια, αν δεί καμια 20αριά χιλιάδες διαρκείας το καλοκαίρι ποιός ξέρει... γιατί ο Ιβάναρος χθές απέδειξε ότι όντως,είναι τρελός ο Πρόεδρος!!!
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό nothu » Τετ 13 Μάιος 2015, 13:08

obanebane έγραψε:Μακαρι ρε συ nothu, κατα τη γνωμη μου για να γινει κατι τετοιο πρεπει να πειστει οτι το παιχνιδι θα παιχτει επι ισοις οροις.
Για να δουμε.

Δεν τους παιρνει τους μπινεδες να συνεχίσουν στο ίδιο μοτίβο. Ολος ο πλανήτης για τα ρεζιλικια τους γράφει. Το θέμα όμως είναι μη γίνει άλλος χαλίφης του χρονου. Γιατί κι εκείνος που έρχεται το ίδιο λαμογιο είναι.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό παοκαρα23 » Τετ 13 Μάιος 2015, 13:11

Και να χωσει λεφτα,αυτα θα πρεπει να πανε σε 2,3 αντε 4 μεγαλα συμβολαια ενδεκαδατων παικταραδων.
Απο κει και περα χρειαζομαστε και παγκο και παιρνοντας τετοιους παικτες αποκταμε καλες και φθηνες σχετικα λυσεις τις οποιες δεν ειχαμε.
"Nobody needs to protect nobody.From who?From fans?"
"If you can't handle,go ballett.You can't play for ΠΑΟΚ,go away or in second division"
"No.In football my friend everything changes very fast.Very fast."
παοκαρα23
 
Δημοσιεύσεις: 1550
Εγγραφή: Τρί 03 Φεβ 2015, 03:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό nothu » Τετ 13 Μάιος 2015, 13:14

Μια χαρά ακαδημίες έχουμε. Αν δώσει ποτε κανεις ευκαιρίες σ αυτά τα παιδιά θα βοηθήσουν.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 13 Μάιος 2015, 15:43

Έχουμε και λέμε:
1.Τερματοφύλακα-ες.
Το πιο ρεαλιστικό σενάριο είναι να κρατήσεις Ιτάντζ και Γλύκο και να παρεις εναν αντι-Γιακουμή για επένδυση.Ιδανικότερη λύση ο Αθανασιαδης του Πανθρακικού...
2.Ακραία μπακ.
Θέλουμε ένα αριστερό μπακ με την επιφύλλαξη ότι δεν μπορεί εκεί να παίξει ο Κοροβέσης.Ιδανικότερη επιλογή ο Τασουλής του Πανιωνίου για να πλαισιώσει Rat,Τζαβέλλα,Σκόνδρα,Κίτσιου και Κωνσταντινίδη.
3.Σέντερμπακ.
Χρειαζόμαστε έναν βασικό σέντερ μπακ και έναν αναπληρωματικό.Ιδανικότερες και ρεαλιστικότερες λύσεις ο Ινσαουράλντε και ο Γούτας να πλαισιώσουν Βίτορ,Ρικάρντο Κόστα και εν αναγκη Τζαβέλλα.Στο βασικό στόπερ θα ήθελα μια έκπληξη τώρα που ξεχρεώσαμε και μπορούμε λίγο να επενδύσουμε παραπάνω.
4.Μέσοι.
Πιστεύω χρειαζόμαστε έναν ολοκληρωμένο μέσο που μαζί με Νομπόα,Τζιώλη,Κάτσε,Γκολάσα,Χαρίση θα δημιουργήσει έναν δυνατό άξονα.Ιδανικά θεωρώ τον Γιουσούποφ.
5.Μεσοεπιθετικοί.
Μακ και Λούκας.Όλοι και όλοι...Θέλεις έναν ακραίο και ένα δεκαράκι που να παίζει και στα πλάγια.Νομίζω πρέπει να κάνουμε ψαγμένες επιλογές εδώ με παίκτες που θα κανουν τη διαφορά.Kelvin και Carlos Eduardo της Πόρτο είναι καλές επιλογές για μια ομάδα που τους στέλνει συνεχώς δανεικούς.
6.Επιθετικοί.
Κλάους,Περέιρα,Κουλούρης,Σάλπι.Βαλε και Guidetti και κλείσαμε.Αλλιώς Kadlec
Νομίζω ομαδάρα και σε λογικά πλαίσια.Τι λέτε?
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4060
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τετ 13 Μάιος 2015, 16:09

Κάτω από γκολποστ θα ήθελα Αθανασιάδη.
Στην άμυνα καλές επιλογές είναι ο Κουρμπέλης ο οποίος παίζει και στα χαφ, ο Γούτας, ο Ρουνιε η ο Σιντνει που ανήκει στην Μπενφίκα!
Στα χαφ συμφωνώ με τον Καρλος Εντουαρντο με τον φίλο (έκανε καλή χρονιά στην Νις), τoν Alvaro Medran από τν Ρεάλ!
Εξτρέμ καλή επιλογή είναι ο Nabil Bahoui της ΑΙΚ
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 13 Μάιος 2015, 16:16

Nabil Bahui παικταρα!συμφωνω και με αυτον!!!!!!!!!!
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4060
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό kernel » Τετ 13 Μάιος 2015, 16:52

To "εγκυρο" οπως εγραψε εδω ενας "φιλος" παοκτσης παοκ next generation κ μετα το εβγαλαν κ στο thesport και σε αλλα αθλητικα site, ληγει τοσ υμβολαιο τους το καλοκαιρι 30/6/2015 θα δωσουμε στον πανιοωνιο και 400χιλιαρικα?

αντε να δω τι αλλο θα ακουσω..

http://www.transfermarkt.co.uk/olivier- ... eler/93670
Άβαταρ μέλους
kernel
 
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 23:09

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 13 Μάιος 2015, 17:20

Ωχ αρχίσατε ρε αθεόφοβοι; :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46869
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες