Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 08 Αύγ 2015, 13:44

εκεί και εγώ. 3-4 και κερασάκι ίσως ένα ακόμα φορ. ίσως κράχτης, ίσως μπερμπάτοφ πχ.

πάντως το καλό είναι ότι οι παίχτες που έρχονται δίνουν και επιλογές για περισσότερες απο μια θέσεις.

για παράδειγμα ο Γκάρυ μπορεί να παίξει δεξιά, αριστερά, 2ο φορ ή και σεντερ φορ αμα πας για φουλ κόντρα.

ο Ζαιρο επίσης μπορεί να παίξει ή φουνταριστός ή 2ο φορ ή ακόμα και στα άκρα σε σχήμα με 4 πίσω...

ο Πέλκας που μπορεί να παει και στο κέντρο, ο Σαμπό αν έρθει έχει το ίδιο χαρακτηριστικό... γενικά, θα είναι δύσκολο για τον αντίπαλο να προβλέψει την ενδεκάδα και τις θέσεις των παιχτών, κάτι που σημαίνει ότι και ο φετινός ξερόλας της κερκίδας θα έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον!!! :mrgreen:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό Scientist@PAOK » Σάβ 08 Αύγ 2015, 13:49

K_geo έγραψε:
Sera4 έγραψε:3 μεταγραφες ειναι πολυ λιγες γκεο και θα την πληρωσουμε καθως δεν θα υπαρχει καθολου βαθος...

2 σεντερ μπακ και 2 στον αξονα του κεντρου, 1 αριστερο μπακ μινιμουμ 5 κινησεις δηλαδη ακομα για να μπουμε καλα μεχρι το δεκεμβρη οπου θα γινουν διορθωσεις...


4 GK: Γλύκος, Μελίσσας, Σιαμπάνης, Olsen
3* WBL: Mak, Πόζογλου, Κοροβέσης
3* WBR: Κίτσιου, Κωσταντινίδης, Rodrigues
5 DC: Vitor, Τζαβέλλας, Costa, Σκόνδρας, Πούγγουρας
4 DMC: Kace, Τζιόλης, Maduro, Σαββίδης
1 MC: Χαρίσης
1 AMC: Πέλκας
6 FW: Κλάους, Κουλούρης, Μυστακίδης, Σάλπιγγίδης, Δεληγιαννίδης, Jairo

είναι χονδρικά 27 παίχτες. βγάλε Πόζογλου, Μελισσά, Σιαμπάνη, Πούγγουρα,Μαντούρο (ελπίδα αποχώρησης), Σάλπι (το ίδιο με Μαντούρο) και Δεληγιαννίδη, πάμε στους 20 που μπορούν να προσφέρουν μεσα στη χρονιά και ανάλογα τις συνθήκες.

τώρα, αν θα είναι 23 ή 25, οκ, δεν θα χαλαστώ κιόλας... αλλά με 3 προσωπικά δεν θα έχω και παράπονο. αυτό λέω :) :)

υγ: ώρε πουκη μου τώρα βρήκαμε αυτόν να αγχωθούμε;; :lol: :lol:



Και εγώ πιστευω με 3 μεταγραφές ειμαστε μια χαρα, αλλα γιατι βγάζεις εκτος τον ποζογλου?
Άβαταρ μέλους
Scientist@PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 18:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 08 Αύγ 2015, 13:50

έκρινα βαση των μέχρι στιγμής επιλογών του τούντορ...

ή αλλιώς πες ότι έγινε απο ένστικτο! :lol:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό odnarepsed » Σάβ 08 Αύγ 2015, 13:50

K_geo έγραψε:
Sera4 έγραψε:3 μεταγραφες ειναι πολυ λιγες γκεο και θα την πληρωσουμε καθως δεν θα υπαρχει καθολου βαθος...

2 σεντερ μπακ και 2 στον αξονα του κεντρου, 1 αριστερο μπακ μινιμουμ 5 κινησεις δηλαδη ακομα για να μπουμε καλα μεχρι το δεκεμβρη οπου θα γινουν διορθωσεις...


4 GK: Γλύκος, Μελίσσας, Σιαμπάνης, Olsen
3* WBL: Mak, Πόζογλου, Κοροβέσης επειδη μπορει να παιξει αυτον τον ρολο ο μακ δεν παει να πει οτι μπορει και ο ποζογλου.πρεπει να παρουμε ενα κλασικο πλαγιο μπακ οπως εχουμε τον κιτσιου και τον κων/δη απο την αλλη και αυτος μαλλον θα ειναι ο λεοβατς
3* WBR: Κίτσιου, Κωσταντινίδης, Rodrigues
5 DC: Vitor, Τζαβέλλας, Costa, Σκόνδρας, Πούγγουρας δυο καθαρα στοπερ,δυο πλαγια μπακ που κατα συνθηκη μπορουν να παιξουν και στοπερ και ενας 18χρονος(ο οποιος παει για δανεικος0. θα ειναι εγκλημα αν δεν παρουμε δυο στοπερ
4 DMC: Kace, Τζιόλης, Maduro, Σαββίδης
1 MC: Χαρίσης κακως εβαλες τον χαριση ως MC, αμυντικο χαφ ειναι που μπορει να παιξει και ως μεσος. αυτη τη στιγμη το καθαρο 8αρι μποξ του μποξ της ομαδας ειναι ο κατσε και μαλλον ερχετε και ως καλυψη ο σαμπο που εμενα προσωπικα μου αρεσε παρα πολυ
1 AMC: Πέλκας εδω και αν θελουμε μεταγραφαρα
6 FW: Κλάους, Κουλούρης, Μυστακίδης, Σάλπιγγίδης, Δεληγιαννίδης, Jairo βγαλε σαλπι και δεληγιαννιδη. ο ενας μαλλον θα παει δανεικος και ο αλλος στην σουιτα με τον ιβαν. εδω περιμενουμε τον αντιρουντνεβς

είναι χονδρικά 27 παίχτες. βγάλε Πόζογλου, Μελισσά, Σιαμπάνη, Πούγγουρα,Μαντούρο (ελπίδα αποχώρησης), Σάλπι (το ίδιο με Μαντούρο) και Δεληγιαννίδη, πάμε στους 20 που μπορούν να προσφέρουν μεσα στη χρονιά και ανάλογα τις συνθήκες.

τώρα, αν θα είναι 23 ή 25, οκ, δεν θα χαλαστώ κιόλας... αλλά με 3 προσωπικά δεν θα έχω και παράπονο. αυτό λέω :) :)

υγ: ώρε πουκη μου τώρα βρήκαμε αυτόν να αγχωθούμε;; :lol: :lol:


προσωπικα βλεπω να γινονται αλλες 6 μεταγραφες
ενας αριστερος μπακ με πιο πιθανο τον λεοβαατς
δυο στοπερ
ενα χαφ...μαλλον τον σαμπο
ενα επιτελικο χαφ που θα πρεπει να ειναι παικτουρα
και εναν απιθετικο στην θεση του ρουντνεβς που δεν μας εκανε
odnarepsed
 
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Πέμ 06 Αύγ 2015, 23:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό T.H.E.O.S » Σάβ 08 Αύγ 2015, 13:52

Αν σου φερει Μπερμπατοφ , ειναι σαν βαζει δυναμιτη και να πεταει στον αερα ολες τις υπολοιπες μεταγραφες.
Ενας 35χρονος παικταρας που θα περπαταει στο γηπεδο θα θελει 2 μπαλες για την παρτι του και θα ειναι η μεγαλυτερη πριμαντονα που εχει περασει ποτε απο Ελλαδα, δεν ταιριαζει καθολου.
T.H.E.O.S
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Τετ 12 Αύγ 2009, 19:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 08 Αύγ 2015, 13:53

δεν νομίζω ότι αν πάρουμε το λεοβατς θα πάρουμε και 2 στόπερ... :roll:

κατα τα άλλα η λίστα είναι όπως την αναρτά καθε φορά ο GiorgosAtha και οκ, υπάρχουν μικροδιαφορές στις θέσεις αλλά η ουσία παραμένει η ίδια! :) :)

υγ: δεν έχω αυτή την εικόνα για μπερμπάτοφ και οκ, δεν είπα ντε και καλά αυτόν. πχ μπορεί να είναι ο λισάντρο λοπεζ, γενικά, πιστεύω ότι στο φορ θα πάμε για κράχτη.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό Scientist@PAOK » Σάβ 08 Αύγ 2015, 13:55

K_geo έγραψε:έκρινα βαση των μέχρι στιγμής επιλογών του τούντορ...

ή αλλιώς πες ότι έγινε απο ένστικτο! :lol:


Φίλε ο πόζογλου είναι τραυματίας, γι'αυτό δεν είναι στις επιλογες. Νομίζω οτι θα τον χρησιμοποιήσει στο μέλλον ο Τουντορ, πιστεύω οτι δεν είναι χειροτερος απο τον Κοροβέση. Μια χαρά στοιχεία εδειξε στα play-ox, αλλα θα δείξει.
Άβαταρ μέλους
Scientist@PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 18:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 08 Αύγ 2015, 13:56

μακάρι. εγώ τον πάω. :D
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό logios » Σάβ 08 Αύγ 2015, 13:58

Δεν ξέρω πόσο μπορεί να ρισκάρει ή να εμπιστευθεί τα κονέ του ή πόση αυτοπεποίθηση έχει , βάσει και των γνώσεών του ούτως ώστε να περιμένει μέχρι τελευταία στιγμή , ξεσκαρτάρισμα ρόστερ μεγάλων ομάδων, προκρίσεων - αποκλεισμών από διοργανώσεις για να βάλει και κερασάκι-α στην τούρτα.
Ξεκάθαρα βέβαια μίλησε για 31/08 ότι τελειώνουν οι μετεγγραφές.
Αδημονώ δεν ανησυχώ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 08 Αύγ 2015, 14:00

επίσης, όσο το σκέφτομαι, τούτος ο σαμπό, με ένα 500αρικο θα δέσει όμορφα με την ομάδα κάνοντας τον πασπαρτού του κέντρου... γενικά ένα τέτοιο στύλ μας λείπει στο κέντρο. ένα πιο ψηλός, δυνατός και γρήγορος λαζαρ... ώστε να δέσει και με τον κατσε...
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 08 Αύγ 2015, 14:02

Του ταιριάζει και θεςη σε ρομβο στα πλαγια βγαίνει ωραια


Καλη κίνηση καμια με αυτόν πχ μπορούμε να παμε σε χαριση σαμπο κατσε η Πέλκα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 08 Αύγ 2015, 14:03

ο σαμπο στο 10 θα μπορεί να παίξει λέτε; ως αντι-πελκας δλδ; και πίσω του να μπει ένας στυλ τσίμιροτ πχ;; ντελικάτος δείχνει πάντως παρά το ύψος του... :roll:

γιουβε (υπερβολικο αλλα...) πχ βιδαλ η πογμπα εβγαιναν στο 10... :roll:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Σάβ 08 Αύγ 2015, 14:07

Ο σαμπο αν ισχυουν τα ποσα χρειαζεται ενα χρονο απο τα λεφτα του μαντουρο..αρα μαλλον θα χαιρετησει ο ενας και θα ερθει ο αλλος.βεβαια το συμβολαιο του θα ειναι χαμηλοτερο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό Scientist@PAOK » Σάβ 08 Αύγ 2015, 14:13

K_geo έγραψε:ο σαμπο στο 10 θα μπορεί να παίξει λέτε; ως αντι-πελκας δλδ; και πίσω του να μπει ένας στυλ τσίμιροτ πχ;; ντελικάτος δείχνει πάντως παρά το ύψος του... :roll:


Ο σαμπο με βάση τα στοιχεία που έδειξε στους αγώνες και λόγο σωματοδομής, καθώς και σχετικά μικρή ηλικία, μπορεί να προσαρμοστεί σε πολλες θέσεις, νομίζω ακόμα και ως 10αρι-play maker. Για μένα είναι πολυεργαλείο.
Άβαταρ μέλους
Scientist@PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 18:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2015

Δημοσίευσηαπό vs40 » Σάβ 08 Αύγ 2015, 14:17

GiorgosAtha βλέπω συνέχεια ποστάρεις το ρόστερ μας και έχεις τα ίδια λάθη:
Ο Σαββίδης είναι ο πλέον χαρακτηριστικός MC και τον έχεις DMC. Ο Κάτσε παίζει είτε ως DMC είτε ως MC, αλλά ξεκάθαρα η ομάδα τον χρησιμοποιεί ως MC. Ο Χαρίσης επίσης παίζει αυτές τις 2 θέσεις, όμως μέχρι τώρα ο προπονητής τον βάζει ως DMC. Στα Γιάννενα επίσης εκεί χρησιμοποιούνταν πιο πολύ. Ουσιαστικά η ομάδα παίζει με 1 DMC, 1 MC και 1 AMC που είναι πιο κοντά στο MC. Δηλαδή κάτι σαν την 3άδα του κέντρου της Μπαρτελόνα όταν έπαιζε με Μπουσκιέτς (DMC), Iniesta (MC), Xavi ("AMC"). O Xavi έπαιζε ελάχιστα πιο πολύ επίθεση από Ινιέστα. 1 ήταν ο ξεκάθαρος DMC. Έτσι ακριβώς παίζει και η τριάδα του ΠΑΟΚ. Το ψηλό κορμί Τζιώλης - Μαντούρο (DMC), Kace - Savvidis MC, Pelkas "AMC". Άρα συνολικά στο ρόστερ:

GK: Olsen, Glykos, Melissas
DC(c): Costa, Pougouras
DC(L): Tzavellas
DC(R): Vitor, Skondas (κατ'ανάγκη)
WB(R): Kitsiou, Kostantinidis
ML*: Mak, Korobesis
DMC: Tziolis, Maduro, Χαρίσης
MC: Kace, Savvidis
"AMC": Pelkas
FC: Jairo, Mystakidis
SC: Athanasiadis, Koulouris

*Το σύστημα δεν είναι 3-5-2 συμμετρικό. Στα αριστερά ο ρόλος του Μακ- Κοροβέση είναι ξεκάθαρα η θέση ML, ενώ δεξιά παίζουμε με Wing Back Κίτσιου ή Κωσταντινίδη ή στο μέλλον Σκόνδρα. Τον Ροντρίγκιεζ θα δούμε στην πράξη που θα χρησιμοποιηθεί. Η δική μου πρόβλεψη είναι: ML (σε ανάγκη), FC (αν χρειαστεί), εξτρέμ σε 4-2-3-1 αν χρειαστεί (ή και σε 4-3-3 ή 3-4-3), MR σε σύστημα όπου θα αντιστραφούν οι ρόλοι των πλάγιων μπακ ή σε παιχνίδια με χωριά που θα πάμε πιο επιθετικά να πάρουμε το παιχνίδι (ειδικά μετά το 60'), χωρίς να θέλουμε να αλλάξουμε το σχηματισμό. Θα μου πει κανείς πως ξεχωρίζεις το WBL από το ML? -----> Από τους χώρους που κινούνται, σε ποιο χώρο μαρκάρουν. Η ομάδα παίζει ασύμμετρα με τον Τζαβέλλα να πηγαίνει πιο αριστερά και να δίνει το χώρο στον αριστερό χαφ να προωθείται περισσότερο.
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Σάβ 08 Αύγ 2015, 14:26, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5248
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες