Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό quaint » Κυρ 25 Ιαν 2015, 16:09

Λίγο για να φτιαχτούμε και να είμαστε πιο αισιόδοξοι αδέρφια παοκτσίδες:
Εδώ Δυτική Μακεδονία:
Άλλοι απο συνδέσμους που είναι/έξω μεταξύ συζητήσεων καθημερινά 2 ονόματα θα έρθουν σέντερ μπακ(cb) και
leftwinger(αριστερό εξτρεμ να παίζει και δεξιά (στυλ μακ) καθαρό και όχι στυλ devic.

Ακούγεται ότι έχουν(και είχαν backup) σε περίπτωση διαπραγματεύσεων που παεί κάτι στραβά(στυλ devic) και για αυτό όπως το thessport.gr to paok24.com to inpaok (τα ΠΑΟΚτσίδικα site) όπως και το gazetta.gr κτλπ.. υποστιρίζουν ότι μετά την ξεφτίλα με τον Devic(καλώς έγινε και δεν πάρθηκε προσωπική μου γνώμη γιατί θέλουμε καθαρό winger κ

όπως ανέφεραι ένα παλικάρι εδώ σε προηγούμενα μηνύματα με τους επιθετικούς μας αν ερχόταν ένας παίχτης που η καθαρή θεση του είναι Striker(FW) χαλάς και την χημεία της καλής μας επίθεσης αφού εκεί που πονάνε τα μάτια μας είναι στην αριστερή και δεξιά πλευρά(με τον κοντό που αν παρθεί η λεγόμενη απο πάνω ράφι αρ. εξτρεμ) δεξιά θα παίζει ο ΜΑΚ. Αnyway πληροφορίες που ακούγοντε έξω κ όπως είπα παραπάνω απ συνδέσμους φίλους ΠΑΟΚτσίδες (χωρίς να ισχυεί η να μην ισχυεί και βλέποντας μέχρι την Τρίτη τι θα παρθεί κ αν παρθεί) η ΠΑΕ είναι σε συζητήσεις
λένε με τους εκτός του R.Costa (που το κόβω να χαλάση η μεταγραφή λόγω που δεν τον αφήνουν ελευθερο:
Sivok/Nicolas Burdisso(λήγει το συμβόλαιο το καλοκαίρι)/M'BOW(εναλλακτική μέχρι τέλους για να παρουν)
Capel/Ben Hatira/(πάνω ράφι)Ben Haim(λόγω αγγελίδη κ πίεσης στν πρώην ομάδα του για μηνύσεις επειδή υπάρχουν προσφορές και δεν τον δίνουν γιατι υπάρχει ποσοστό μεταπώλησεις 30%) και ενναλλακτική περίπτωση αν ναυαγήσουν (αν ισχυεί με αυτούς) τον παίχτη που είδαμε του ΟΦΗ χθες με τον ¨γκέιγαυρο¨ τον γεωργιανό Merebashvili (παίζει όλη την πλευρά)

* ΜBow/Merebashvili θα παρθούν (βάση λογικής γιατί έχουν συμμετοχές και μπορούν να βοηθήσουν αν χαλάσουν πάλι μεταγραφές απ πάνω ραφι σεντερ μπακ/αριστερο εξτρεμ.

Είδωμεν λοιπόν!
quaint
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 19:56

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό spyretto » Κυρ 25 Ιαν 2015, 16:20

Θα μπορούσε - θεωρητικά - η χρονιά να βγει κουτσά-στραβά με τους τρεις συγκεκριμένους στόπερ, δεδομένου ότι ο Κατσικάς δεν θα έχει άλλα προβλήματα και δεν θα υπάρξουν άλλοι τραυματισμοί και τιμωρίες. Το θέμα εξτρέμ όμως είναι άλυτο πρόβλημα αν δεν ενισχυθεί εκεί η ομάδα. Επίσης το θέμα του μικρού ρόστερ παραμένει αφού αυτή τη στιγμή είμαστε στο -1 σε σχέση με το καλοκαίρι ( Σπυροπουλος, Τζαβέλλας, Μάρτενς εκτός, Νομπόα, Παπαγιαννόπουλος εντός ).
Άβαταρ μέλους
spyretto
 
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 03:21

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό spyretto » Κυρ 25 Ιαν 2015, 16:20

Θα μπορούσε - θεωρητικά - η χρονιά να βγει κουτσά-στραβά με τους τρεις συγκεκριμένους στόπερ, δεδομένου ότι ο Κατσικάς δεν θα έχει άλλα προβλήματα και δεν θα υπάρξουν άλλοι τραυματισμοί και τιμωρίες. Το θέμα εξτρέμ όμως είναι άλυτο πρόβλημα αν δεν ενισχυθεί εκεί η ομάδα. Επίσης το θέμα του μικρού ρόστερ παραμένει αφού αυτή τη στιγμή είμαστε στο -1 σε σχέση με το καλοκαίρι ( Σπυροπουλος, Τζαβέλλας, Μάρτενς εκτός, Νομπόα, Παπαγιαννόπουλος εντός ).
Άβαταρ μέλους
spyretto
 
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 03:21

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό Demir » Κυρ 25 Ιαν 2015, 16:34

αν παρουν τον μ μπο παμε να αυτοκτωνησουμε ολοι μαζι!
ο γουτας παιζει στα 20 να ειναι 18 κλασεις πανω...
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 25 Ιαν 2015, 16:54

Αυτο που πάντα ειμαστε μεταξύ μπαμ και παικτών της σειράς ποτέ δεν το κατάλαβα ..

Εγω πιστευω θα παρουμε 2 καλούς

Στη θεωρία τουλ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 25 Ιαν 2015, 16:55

spyretto έγραψε:Θα μπορούσε - θεωρητικά - η χρονιά να βγει κουτσά-στραβά με τους τρεις συγκεκριμένους στόπερ, δεδομένου ότι ο Κατσικάς δεν θα έχει άλλα προβλήματα και δεν θα υπάρξουν άλλοι τραυματισμοί και τιμωρίες. Το θέμα εξτρέμ όμως είναι άλυτο πρόβλημα αν δεν ενισχυθεί εκεί η ομάδα. Επίσης το θέμα του μικρού ρόστερ παραμένει αφού αυτή τη στιγμή είμαστε στο -1 σε σχέση με το καλοκαίρι ( Σπυροπουλος, Τζαβέλλας, Μάρτενς εκτός, Νομπόα, Παπαγιαννόπουλος εντός ).


Αδερφέ, τελείως φιλικά αλλά το παραπάνω θα μπορούσε να μας το πει και ο Βρύζας για να δικαιολογήσει το μεταγραφικό κάζο! Να σε ρωτήσω λοιπόν και γω κάτι -θεωρητικό- .... αν σε 2 μήνες από τώρα είμαστε στην 4 θέση, τι θα πεις?
Προσωπική γνώμη, έπρεπε ΉΔΗ να είχαμε κλείσει 2 ΜΕΤΑΓΡΑΦΑΡΕΣ και να έκαναν προπόνηση μαζί με Νομποα για να είναι όλοι τους έτοιμοι για τα ματσάκια που έρχονται! Όλα τ' άλλα είναι παρηγοριά στον άρρωστο! Στο τέλος θα πάρουμε κάνα "περίσσευμα" από την σούπερ λίγδα και θα μας τον παρουσιάσουν ...μπαμ!
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9522
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό quaint » Κυρ 25 Ιαν 2015, 16:58

Demir έγραψε:αν παρουν τον μ μπο παμε να αυτοκτωνησουμε ολοι μαζι!
ο γουτας παιζει στα 20 να ειναι 18 κλασεις πανω...



φίλε Demir συμφωνώ ότι ο Γούτας είναι καλύτερος εμένα προσωπικά αντι να πάρουν Μβow aw πάρουν τον γούτα να τελειώνουμε είναι πιτσιρικάς με μεταπωλήτικη αξία

αλλά με αυτά που γίνονται αδερφέ και τον ΜBow να πάρουμε και αυτόν του εργοτέλη αν δεν πάρουμε κανέναν κ βγει η διοίκηση και πεί ναυάγησαν η πρωτοκλασσάτες μεταγραφές (λόγω οικονομικών κτλπ) τότε μην σου πω και με τον Kees Luijckx (που έμεινε ελεύθερος απο την Νικη Βολου) ευχαριστημένος θα είμαι και με αριστερό εξτρεμ τον γεωργιανό ή τον Βen.
quaint
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 19:56

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Κυρ 25 Ιαν 2015, 16:59

Εγώ πιστεύω οτι θα κλείσει ο Κόστα ,όλα τα δεδομένα αυτό δείχνουν ,όσο για τον έξτρεμ ,πιστεύω ότι λόγω ίσως πανικού να κλείσουν κρασιτς ,δεν πιστεύω οτι θα κανει μπασιμο ο γαυ αφού Πηρε τον επιθεωρητή ο'χαρα
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό Demir » Κυρ 25 Ιαν 2015, 17:06

ο μεραμπιασβιλι δεν ειναι εξτρεμ καταρχην..ειναι 10αρι και μονο... ειναι καλος παικτης αλλα ΟΧΙ για τον ΠΑΟΚ ..
απο το να κλεισουν τετοια σαπακια 28 χρονα χωρις ιχνος καριερας (μ μποου , κτλ ) 1000 φορες κοροβεση και γουτα...
αλλα δεν τους εχω και για τοσο ανικανους... λογικα 8α ερ9ει ο κοστα και ενας εξτρεμ.. ελπιζω πανω στον πανικο τους απλα να μην φερουν κανενα τελειωμενο...
Τελευταία επεξεργασία από Demir και Κυρ 25 Ιαν 2015, 17:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό quaint » Κυρ 25 Ιαν 2015, 17:07

ace79grpaok έγραψε:Εγώ πιστεύω οτι θα κλείσει ο Κόστα ,όλα τα δεδομένα αυτό δείχνουν ,όσο για τον έξτρεμ ,πιστεύω ότι λόγω ίσως πανικού να κλείσουν κρασιτς ,δεν πιστεύω οτι θα κανει μπασιμο ο γαυ αφού Πηρε τον επιθεωρητή ο'χαρα



φίλε προσωπική μου γνώμη αν και δε θέλω να έρθει με τίποτα ο Κρασιτς και επειδή εκέι στην τουρκία μμέχρι κ εναν πιτσιρικά 17 χρονον τον έχουν συμβόλαιο 900.000Ε κ τον κράσιτς τον πεθαμένο 2Εκ δεν σημαίνει οτι αξίζει και αυτά τα λεφτά. Για μ@λ@κες τους είχεσ την φενερβαητσέ να θέλουν τον ασχημομούρη τον Jimmy Durmaz τον πεταμένο;
και να έχει κάτι σαπάκια που πιάνουν θέση ξένου και να τον στεέλνουν εδώ και 2-3χρόνια δανεικό απο δώ κ απ εκεί που τώρα είναι 30 πριν 2-3 ήταν 27 (καλή ηλικία για ποδοσφαιριστή) εγώ προσωπικά ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ αλλα η διοίκηση δεν νομίζω να τον πάρει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Προτιμώ να πάρουν τον Βen η όπως ενδιαφέρεται η διοίκηση για τον γεωργιανό τον εξτρέμ παίζει 10αρι απο τον ΟΦΗ 27χρονών) παρα τον Πεθαμένο τον Κρασιτς.
quaint
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 19:56

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό Demir » Κυρ 25 Ιαν 2015, 17:14

στο contra κανουν παρτυ!! γραφουν οτι ο νομποα ειναι λιγος για τον κοσμο,και ο ΠΑΟΚ ειναι ο μεγαλος χαμενος των μεταγραφων γιατι δεν ενισχυ9ηκε σε αντιθεση με τον γαβρο που εκανε τρομερη κινηση με οχαρα...

παναγιτσα μ....τι ακουμε...
8-2-15 ΠΩΣ 9Α ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ???!!!
Υ.Γ το σκατο στην καλτσα εφτασε ,2 βδομαδε εμειναν καημενοι....
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Κυρ 25 Ιαν 2015, 17:27

quaint έγραψε:
ace79grpaok έγραψε:Εγώ πιστεύω οτι θα κλείσει ο Κόστα ,όλα τα δεδομένα αυτό δείχνουν ,όσο για τον έξτρεμ ,πιστεύω ότι λόγω ίσως πανικού να κλείσουν κρασιτς ,δεν πιστεύω οτι θα κανει μπασιμο ο γαυ αφού Πηρε τον επιθεωρητή ο'χαρα



φίλε προσωπική μου γνώμη αν και δε θέλω να έρθει με τίποτα ο Κρασιτς και επειδή εκέι στην τουρκία μμέχρι κ εναν πιτσιρικά 17 χρονον τον έχουν συμβόλαιο 900.000Ε κ τον κράσιτς τον πεθαμένο 2Εκ δεν σημαίνει οτι αξίζει και αυτά τα λεφτά. Για μ@λ@κες τους είχεσ την φενερβαητσέ να θέλουν τον ασχημομούρη τον Jimmy Durmaz τον πεταμένο;
και να έχει κάτι σαπάκια που πιάνουν θέση ξένου και να τον στεέλνουν εδώ και 2-3χρόνια δανεικό απο δώ κ απ εκεί που τώρα είναι 30 πριν 2-3 ήταν 27 (καλή ηλικία για ποδοσφαιριστή) εγώ προσωπικά ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ αλλα η διοίκηση δεν νομίζω να τον πάρει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Προτιμώ να πάρουν τον Βen η όπως ενδιαφέρεται η διοίκηση για τον γεωργιανό τον εξτρέμ παίζει 10αρι απο τον ΟΦΗ 27χρονών) παρα τον Πεθαμένο τον Κρασιτς.



Σιγά μην δώσει ο γαυ το ντουρμαζ για τον κρασιτς,ο χοντρός πήρε τον ο χαρά εκεί παιζει και εξτρεμ
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό chris.paok.mytilene » Κυρ 25 Ιαν 2015, 17:34

cellophan έγραψε:Διάβασα μόλις το επίμαχο άρθρο της κεντρικής και τις 4-5 σελίδες με τα σχόλια περί αυτού.

Δε συμφωνώ με τη δριμύτητα της κριτικής αλλά από την άλλη δεν καταλαβαίνω το ντόρο. Εδώ μέσα έχουν γραφτεί τόσες θέσεις και απόψεις ακραίες από χρήστες του φόρουμ, που τα όσα αναφέρει το άρθρο είναι βόλτα στο πάρκο με λιακάδα.

Αν το πρόβλημα είναι η υπογραφή της Admin Team, πάλι δεν κατανοώ το πρόβλημα......πέντε-δέκα super users του site συμφώνησαν σε ένα κείμενο.......αν κάνω ένα καλό data mining στα posts εδώ μέσα, θα βρω και πενήντα users του site να συμφωνούν σε κείμενο με περιεχόμενο που υποστηρίζει πως ο Βρύζας είναι πουλημένο βλήτο και Σαλπιγγίδης προδότης θερμοσίφωνας.

Είχα την εντύπωση πως το paokmania είναι συλλογικό οπαδικό φόρουμ και όχι οπαδικός σύνδεσμος. Αν έχω χάσει κάτι, πείτε μου το για να βγάζω ανακοίνωση κάθε φορά διαχωρίζοντας τη θέση μου ως μέλος του παοκμάνια από τα ποστ του κάθε user καθώς και αυτά των super users ή των users που επιλέγονται για ποστ στην κεντρική.

Τέλος, δε ξέρω τι έσοδα έχει το παοκμάνια ή πως και αν τα βγάζει πέρα ή ακόμα περισσότερο αν η δουλειά που βάζουν οι διαχειριστές πληρώνεται ή είναι εθελοντική. Σε κάθε περίπτωση μου έχει κάνει άσχημη εντύπωση που με τα τόσα προβλήματα που έχει το site όλες αυτές τις ημέρες δεν υπήρξε καμία μαζική παραίνεση για βοήθεια. Κατά την άποψη μου αν το θέμα είναι χαρντγουερικό ή ακόμα αν η επίλυση του απαιτεί υπηρεσίες πληροφορικής που υπερβαίνουν την τεχνογνωσία των ανθρώπων του site και πρέπει να αποκτηθούν με κάποιο κόστος, τότε όλοι πρέπει να βάλουμε πλάτη και να βοηθήσουμε.

Κάνω πρόταση λοιπόν για ένα paypal account και ένα donate button......δεν είναι κακό όταν υπάρχει ανάγκη, αν υπάρχει.

Αυτά.
:pano:



Νομίζω οτι είναι πολυ σωστη η τελευταια πρόταση το είχα σκεφτεί κι εγώ
chris.paok.mytilene
 
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 09:10
Τοποθεσία: Κ. Τούμπα

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό aoratos » Κυρ 25 Ιαν 2015, 17:58

paoki1985 έγραψε:
obanebane έγραψε:Αν ο Μαρτενς ηταν αποτυχημενη μεταγραφη ο Κρασιτς θα ειναι εγκλημα,παντα κατα τη γνωμη μου.


Ρε μπάνε πλάκα μας κάνεις.? κι εσυ και μερικοί άλλοι. Κραζετε τον Σαλπι. Κράζετε τον Λουκας παίζετε με μακ και παλια με γεωργιαδη στα άκρα και τώρα θα είναι αποτυχμενη μεταγγραφη ο Κράσιτς? Έλεος ρε μάγκες. Θα ξεχ΄σουμε και αυτά που ξέρουμε. Τα λίγα.


Και μόνο που βάζεις στην ίδια πρόταση τον Σάλπι και τον Γεωργιάδη με τον Κράσιτς ξεκινάς από λάθος βάση.
Ο Κράσιτς πέρνει 2,4εκ τον χρόνο από τους Τούρκους και έχει να παίξει σοβαρή μπάλα από το 2010. Και θα σου πω το άλλο. Σε φωνάζει ο Σαββίδης και σου λέει πήγαινε και δώσε 2εκ συμβόλαιο σε κάποιο εξτρεμ. Τον Κράσιτς θα έφερνες;;;
Στις μπάλες μου αν το παλικάρι ακόμα και στην σημερινή του κατάσταση είναι ανώτερος από Σάλπι, Λούκας, Γεωργιάδη και λοιπούς. Δεν υπάρχει νόημα σύγκρισης όμως, είναι γελοίο να έχεις τις ιδιες απαιτήσεις από αυτούς τους ποδοσφαιριστές. Είναι σαν να έχεις τις ίδιες απαιτήσεις από τον Ράτς και τον Ποζατζίδη!
2-3 βαρβάτα συμβόλαια έχει σκοπό να κάνει ο Σαββίδης, μακρυά από τον Κράσιτς.
Άβαταρ μέλους
aoratos
 
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: Παρ 06 Δεκ 2013, 00:36

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό aoratos » Κυρ 25 Ιαν 2015, 18:03

Demir έγραψε:στο contra κανουν παρτυ!! γραφουν οτι ο νομποα ειναι λιγος για τον κοσμο,και ο ΠΑΟΚ ειναι ο μεγαλος χαμενος των μεταγραφων γιατι δεν ενισχυ9ηκε σε αντιθεση με τον γαβρο που εκανε τρομερη κινηση με οχαρα...

παναγιτσα μ....τι ακουμε...
8-2-15 ΠΩΣ 9Α ΦΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ???!!!
Υ.Γ το σκατο στην καλτσα εφτασε ,2 βδομαδε εμειναν καημενοι....


Ας μην τους βάζουμε στο ίδιο σάκι όλους του contra. Μπορεί να έχει κάποιους ανύπαρκτους αλλά ο Τσάρλυ και ο Καίσαρης είναι ποιότητα.
Άβαταρ μέλους
aoratos
 
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: Παρ 06 Δεκ 2013, 00:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες