Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Πέμ 04 Δεκ 2014, 21:32

Απο αυτούς που έχουν ακουστεί από ακραίους μου αρέσει ο Ελβετός της Ζυρίχης. Τελειώνει το συμβόλαιο του το καλοκαίρι .Λόγω οτι η Ζυρίχη είναι δεύτερη πιστεύω πως ότι θα τον κλείσουμε για το καλοκαίρι, αν αποφασιστεί οτι θα είναι ο εκλεκτος αυτός. Νομίζω πως θα εξαντλήσουμε τα περιθώρια για Βιερινια .
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6875
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό fiorentinos » Πέμ 04 Δεκ 2014, 21:38

Ο Schönbächler είναι παικταράς!!! Μακάρι!!!
Άβαταρ μέλους
fiorentinos
 
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Δευτ 26 Μάιος 2008, 01:11

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 04 Δεκ 2014, 21:41

Η ομαδα μεχρι σημερα εχει πετυχει πολλα,περισσοτερα ισως απο οσα περιμενε και ο πιο αισιοδοξος οπαδος της αλλα αυτο παντα ελοχευει κινδυνους υπερεκτιμησης καταστασεων.Η ομαδα παιρνει μερος σε ενα πρωταθλημα χαμηλης δυναμικοτητας οπου ακομα και ο αστερας με τα 2 επομενα παιχνιδια με εμας και βαζελο στην τριπολη μπορει να ονειρευεται θεσης κορυφης,ενα πρωταθλημα μινι μαραθωνιο, πλεον 34 αγωνιστικων,που βρισκεται στην 12 αγωνιστικη βρισκοντας εμας να εχουμε δωσει 7 παιχνιδια ηδη στο γηπεδο μας.Ειπαμε εχουμε πετυχει πολλα αλλα οπως λεει συνεχως και ο Αγγελος εχουμε μπροστα μας θεορατο βουνο για να σκαρφαλωσουμε και σε μια τετοια προσπαθεια στο τελος επιβιωνει η ποιοτητα και το βαθος του ροστερ γιαυτο και θεωρητικα τουλαχιστον απαιτουνται 3 προσθηκες ποιοτικων παικτων,ενος σε καθε γραμμη.Η ομαδα χρειαζεται μια επιπλεον σταθερα εκτος του Ρατς στην αμυνα,χρειαζεται να προσθεσει απειλη και καθετη πασα απο τον αξονα και εναν επιπλεον κινδυνο για τις αντιπαλες αμυνες απο τα ακρα.Θελω να πιστευω οτι ο Παπαγιαννοπουλος ειναι μια κινηση που προεκυψε εκτος προγραμματισμου και του ευχομαι καθε επιτυχια αλλα ακομα και αν οτι γραφω ειναι απλα μια λαλακια και η ομαδα καταφερει και συνεχισει να πορευεται με τον ιδιο τροπο ακομα και αν χρειαζεται να αγωνιστει ο Κατσικας αριστερο εξτρεμ και ο Μαρτενς κεντρικος αμυντικος εγω θα ειμαι τρισευτυχισμενος και στο τελος με βλεπω να βγαινω γυμνος στο μικρολιμανο και να φωναζω Καραπαππα και Θεοδωριδη ελατε τωρα να ρουφηξετε το δεξιο μου #$@#%δι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24067
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό aisiodoksos » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:05

Αν ειναι να ερθει ο Λουκας και να παιξει τοτε δεν βρισκω λογο να μην παιξει ο Μαρτενς..νομιζω οτι ειναι ιδιο στυλ..δηλαδη δεν βαζω τα ποδια στην φωτια..αλλα με την διαφορα οτι ο Βελγος εχει και μια αλφα προσωπικοτητα ..ενω ο Λουκας μας φανηκε ολους γατακι! Αλλα ηταν υπερχρησιμος στα μικρα ματς..Δεν ξερω γριφος...αρα κλεινουμε Βιειρινια και ειμαστε πατσι? :opaokara:


υγ. βασικα με τρελο στον παγκο..ειδαμε τζιολη , κατσικα κ.α να αποκτανε τσαμπουκα μπολικο..μηπως να βλεπαμε κανα λουκας να του πεταγονται οι φλεβες και να γουρλωνουμε τα ματια μας?? :shock:
ΤΑ ΚΑΣΤΡΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΣΑ
Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΤΗ
Άβαταρ μέλους
aisiodoksos
 
Δημοσιεύσεις: 1136
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 23:45
Τοποθεσία: Θεσσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό Amon Tobin » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:09

joshua έγραψε:Τωρα εγω κανονικα πρεπει να κραξω,ακους εκει Ελληνοσουηδο απο β εθνικη για τη μια απο τις 2-3 μεταγραφες που θα μου δωσουν την επιπλεον ωθηση για κατακτηση πρωταθληματος, αλλα ελα που φετος ειμαι η χαρα της κωλοτουμπας.Μηπως να κραξω για γουρι; :?


:opaokara: :opaokara: :opaokara:
"Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον"
Άβαταρ μέλους
Amon Tobin
 
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Πέμ 15 Μάιος 2014, 12:45

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:09

Για μένα ο Λουκας ειναι ενας καλος μη ολοκληρωμένος παίκτης που η θέση του ειναι δευτερος επιθετικός στον ΠΑΟΚ επαιζε σε λαθος θέση και αυτη την στιγμη ειναι τραυματίας .Δεν μας κάνει να γυρισει αυτη την στιγμή.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6875
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:12

Αντε να κανω την ερωτηση του ενος εκατομυριου δολλαριων.Τι εγινε ρε αλοφς ανανεωσε ο Βιερινια? :opaokara:
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό agios » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:14

Εγώ θέλω την παικτούρα που κάρφωσε τον βάζελο στα προκριματικά και μένει ελεύθερος...Paul-Jose Mpoku...ψάξτε τον αξίζει!Ενδιαφέρεται και η Βόλσφμπουργκ,ε άντε άσε μας ρε Βόλσφμπουργκ ή Βιερίνια ή Mpoku διάλεξε :D
Άβαταρ μέλους
agios
 
Δημοσιεύσεις: 1489
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 21:13

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:41

ο λουκας γατακι?!ελεος!

Με 50 ματς-10 γκολ-15 ασσιστ περισυ !ο ισως πολυτιμοτερος παιχτης μας.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ !Με αγγελο παππαδες θα κανει!Σιγουρα θα βοηθησει παραπανω απο μαρτενς-σαλπι ως εξτρεμ ;)
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7328
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό Demir » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:45

ειδα συγκριση Λουκας και μαρτενς και ζαλιστηκα.....
ο περσινος σκονδρας-κατσικας-τζανδαρης-τζιολης εχουν σχεση με φετος?
γιατι να μην εχει μια ευκαιρια και ο Λουκας... που ειναι και μεγαλη επενδυση και ακομα και περσυ ,σε μια χρονια που βγαλαμε ασχετους νατχο-στοχ ,αυτος μεχρι τον φεβρουαριο μας ειχε παρει απο το χερακι... με 13 γκολ και 15 ασσιστ και αλλες ποσες δεν του χρεωθηκαν ,3 που χρεωθηκαν αυτογκολ(καλονη-σαχτιορ-παν8ρακα)...
το μονο που δεχομαι ειναι το κραξιμο για τον τροπο που απαιτησε να φυγει,αλλα αν δουμε το μπουρδελο που ειμασταν περσυ και το κραξιμο απο ιβαν στον τελικο και γιουχα,λογικο φαινεται.....
Τελευταία επεξεργασία από Demir και Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:49

γιατι τι εχει προσφερει ή μπορει να προσφερει ο μαρτενς παραπάνω απο λουκας?επισης ο λουκας ειναι μολις 25 χρονων και αξια 3.5 μυρια στο χρηματιστηριο~
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7328
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό Demir » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:51

gergeo4 έγραψε:γιατι τι εχει προσφερει ή μπορει να προσφερει ο μαρτενς παραπάνω απο λουκας?επισης ο λουκας ειναι μολις 25 χρονων και αξια 3.5 μυρια στο χρηματιστηριο~

υπερ του Λουκας ..δεν υπαρχει μαρτενς..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:53

Άνοιξε το topic...
Πωωωω, αρχίσαμε.. :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό kritikos44 » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:56

Θεωρω/ελπιζω οτι ο Παπαγιαννόπουλος δεν θα ειναι ο ενδεκαδατος σεντερ μπακ που θα παρουμε
Παντως για να λεγεται οτι ηταν να τον παρει ο ατρομητος σαπακι δεν θα ειναι. Μετριος μπορει αλλα ας τον δουμε κι αυτον. Εδω δωσαμε την 6871683η ευκαιρια στον Κατσικα φετος.
Πιστευω θα γινουν τουλαχιστον 3 μεταγραφες ακομα
Θα ειναι αμαρτια αν δεν στηριξει ο Ιβαν με 3 (για να μην πω 4) ετοιμους παικτες.
Ο Λουκας περυσι επαιζε το συστημα παρε-την-μπαλα-και-περνα-κανα-δυο-σουταρε-η-δωσε-πασα . Οπως και ο Στοχ.
Ο ΠΑΟΚ φετος τετοια δεν εχει .
Θα ηταν πολυ ενδιαφερων να δουμε αν θα μπορουσε να μπει στο πνευμα της φετινης ομαδας υπο τις οδηγιες του Αγγελου η αν θα γυαλιζε τον παγκο λογω τακτικης απειθαρχιας. Το θεμα ειναι οτι ποιοτητα-ταχυτητα σιγουρα τα εχει. Για κοχονες δεν ξερω
Ο Αντελινο ειναι αλλος παικτης οχι μονο σε ποιοτητα αλλα και σε παθος λογω και του δεσιματος με την ομαδα αλλα δεν το βλεπω ρε μαγκες.
Επισης βλεπω Μαντουρο και ισως Μαρτενς να χαιρετανε. Αφου δεν τα καταφεραν και με τον Αγγελο...
Τελευταία επεξεργασία από kritikos44 και Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
kritikos44
 
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: Παρ 25 Ιούλ 2008, 17:26
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2014-15

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 04 Δεκ 2014, 22:57

Μεταγραφή χαμηλού (οικονομικού)ρίσκου , που πλαισιώνεται με ψήγματα ελπίδας λόγω έγκρισης του ΑΑ


Καλώς τον
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9428
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες