Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Πέμ 19 Ιούλ 2018, 22:06

Αφού αγαπάμε να πέρνουμε πρώην παίκτες που κωλιάστηκανξεκο εναντίον μας.Ας ρίξουμε μια ματιά στον περσινό μας τιμωρό Ghoddos της Ostersund.Είχε πολυ καλο σουτ αλλα μπορούσε να κουβαλήσει και μπάλα είχε και μια κάποια ταχύτητα.Είναι σέντερ φορ αλλα μπορεί να παίξει και περιφεριακά και στα πλάγια ότι θέλουμε δηλαδή all around.Είναι ιρανός αλλα Σουηδοθρεμμένος και φυσικά με σουηδικό διαβατηριο.Είναι μόλις 24ων ετων,διεθνής και βλέπω πως είχε παίξει καλα και με Άρσεναλ και με γαλατά και με μπιλμπάο ουσιαστικά ηταν το πρώτο βιολί της Ostersund για την πορία της στο Europa την πρώτη της ιστορικά.Συνολικά πέρσυ σε 29 ματς είχε 12 γκολ και 6 ασσιτ τα περισσότερα σε κομβικά ματς.Ενώ τα 3 χρόνια που αγωνίζεται στην Ostersund.Έχει 89 ματς 38 γκολ και 22 ασσιστ.Λογικά εκτιμώ με 1 χαρτί κάνεις λογική αγορά.Θα με έψηνε.Φυσικά η ΠΑΕ δεν κοιτάει εκεί αλλα κουβέντα να γίνεται.


https://www.transfermarkt.com/saman-ghoddos/profil/spieler/204294
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 08:31

Ελεύθερος έμεινε ο Dzsudzsák. Παιζει άνετα και στις δυο πλευρές. Βεβαια δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι μετά απο 2 χρόνια στο Καταρ..
https://www.transfermarkt.com/balazs-dz ... eler/35004
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό ΠΟΡΚΥ-5 » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 16:36

ΡΟΣΤΕΡ ΠΑΟΚ 2018 - 19
Αυτή τη στιγμή στην (επικείμενη εκ νέου νταμπλούχα) 1η ομάδα του ΠΑΟΚ, υπάρχουν οι εξής 28 ποδοσφαιριστές: 1) Alexandros Paschalakis, 2) Rodrigo Rey, 3) Panagiotis Glykos, 4) Marios Siabanis, 5) Fernando Varela, 6) Evgen Khacheridi, 7) José Crespo, 8) Marko Mihojevic, 9) Stelios Malezas, 10) Léo Matos, 11) Stelios Kitsiou, 12) Lefteris Lyratzis, 13) Maurício, 14) José Alberto Cañas, 15) Evgen Shakhov, 16) Thibault Moulin, 17) Charilaos Charisis, 18) Konstantinos Balogiannis, 19) Vieirinha, 20) Dimitrios Pelkas, 21) Omar El Kaddouri, 22) Diego Biseswar, 23) Amr Warda, 24) Léo Jabá, 25) Dimitrios Limnios, 26) Giannis Mystakidis, 27) Lazaros Lamprou και 28) Aleksandar Prijovic.
Αν θεωρήσουμε ως δεδομένο την απόκτηση (ελπίζω όλων έως το αργότερο 31 Ιουλίου…) ενός αριστερού μπακ, ενός box to box μέσου κι ενός επιθετικού και με δεδομένο ότι μόλις αποκτηθεί κι ο Ζίφκοβιτς, ο αριθμός ανεβαίνει στους 32. Άρα, καθώς ο Λουτσέσκου ζήτησε να δουλέψει με 22 ποδοσφαιριστές, συν 3 τερματοφύλακες και συν 2 από την Κ-20, είναι ηλίου φαεινότερο ότι θα αποχωρήσουν 5 απ’ το υπάρχον υλικό. Ήτοι, δύο τερματοφύλακες (πιθανόν οι Πασχαλάκης που προβλέπω ότι θα πωληθεί καθώς είναι στο πικ του και ο Γλύκος), δύο αμυντικοί (99% ο Μιχόγεβιτς και πιθανόν ο Λύρατζης) και ένας μέσος (πιθανόν ο Μουλέν ή ο Χαρίσης). Ορθόν…?
Εγώ βέβαια, αν ήμουν ο Λουτσέσκου και είχα βλέψεις να προσπαθήσω τυχόν είσοδο στους χρυσοφόρους ομίλους του Champions League, έχοντας να παίξω τρεις προκριματικούς, θα ζητούσα απ’ τον Ιβάν, να μου φέρει τον Kyriakos Papadopoulos στα στόπερ (και δεν θα ανεχόμουν να μου μπαστακώσουν παίχτη όπως ο Χατσερίδης, ακόμη και αν τελικά αποδειχθεί ‘λίρα 100’…), τον Emiliano Insúa της Στουτγκάρδης ή τον Konstantinos Stafylidis της Άουγκσμπουργκ για αριστερό φουλ μπακ, προωθώντας επιτέλους στα εξτρέμ τον Αντελίνιο, έναν εκ των Nikola Vukcevic της Μπράγκα, Johannes Geis της Σάλκε, Filip Bradaric της Ριέκα ή αν είχα ελεύθερη θέση ξένου τον Renato Neto της Γάνδης ως box to box που τόσο πολύ επιθυμώ κι έναν επιθετικό να ντουμπλάρει τον Πρίγιο, όπως πχ τον Franco Soldano της Ουνιόν Σάντα Φε.
Τότε και μόνο τότε, θα ήμουν υπόλογος στο ‘Μεγάλο Αφεντικό’ για τυχόν απώλεια του τίτλου! Μήπως όμως αυτή η στασιμότητα και αναποτελεσματικότητα στο κλείσιμο του ρόστερ βολεύει αρκετούς μέσα στην ομάδα…? Ακόμη και το ‘Μεγάλο Αφεντικό’? Λέω εγώ τώρα…!!!
ΠΟΡΚΥ-5
Official Paokmania's Papatzis
 
Δημοσιεύσεις: 978
Εγγραφή: Τρί 17 Φεβ 2015, 17:59

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 16:39

Βρε εσύ πολλά λες αλλά είσαι μαλωμένος με την αλήθεια από το πρώτο σου post εδώ..... :) :)

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 16:40

Δώστε μια ομάδα στον πορκυ έστω και τον Αιγίνιακο να δείτε πως γίνονται οι μεταγραφές
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό panta » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 16:50

Τον Γλυκο ποτε τιν είδαμε τελευταία φορά σε συνεχόμενους αγώνες και είμαστε σίγουροι οτι αυτή τη στγμή είναι το πικ του;;
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4057
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 17:11

Για τον Πασχαλάκη λεει..
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 17:39

Δεν ξέρω αμα τρολάρει ή οχι ο ΠΟΡΚΥ (στο συγκεκριμενο ποστ πάντα).Άλλα γιατι να δημιουργήσουμε κλίμα για 3 μεταγραφές 1 εκ του οποίου θα είναι αναπληρωματικός (μπορει και το μπακ να είναι αναπληρωματικός)
Εγώ θέλω Ghoddos,Obradovich.
O χαφ θα δείξει το πόσο σοβαρή ειναι η διοίκηση.
Το να δημιουργήσουμε κλίμα σε μια χρονιά συσπήρωσης(προβλέπεται ρεκόρ διαρκείας επί σαββίδη το χουμε σπάσει ηδη μέσα σε ουτε ένα μήνα ).Εχουμε ίδιο προπονητή και κορμό ομάδας που προέρχεται απο 2 χρονιές ταμπλ μέσα στα γήπεδα.Ας μην ανάβουμε φωτιές εκει που δεν υπάρχουν.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό ΠΟΡΚΥ-5 » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 18:22

Για τον Πασχαλάκη λέω...
ΠΟΡΚΥ-5
Official Paokmania's Papatzis
 
Δημοσιεύσεις: 978
Εγγραφή: Τρί 17 Φεβ 2015, 17:59

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 21 Ιούλ 2018, 19:22

Έλα να ανάβουν λίγο τα αίματα...

ΠΟΡΚΥ ΖΕΙΣ...
Εικόνα
...ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
ΠΑΠΑΤΖΗΣ...

Εικόνα

ΠΟΡΚΥ-5 έγραψε:ΡΟΣΤΕΡ ΠΑΟΚ 2018 - 19
Αυτή τη στιγμή στην (επικείμενη εκ νέου νταμπλούχα) 1η ομάδα του ΠΑΟΚ, υπάρχουν οι εξής 28 ποδοσφαιριστές: 1) Alexandros Paschalakis, 2) Rodrigo Rey, 3) Panagiotis Glykos, 4) Marios Siabanis, 5) Fernando Varela, 6) Evgen Khacheridi, 7) José Crespo, 8) Marko Mihojevic, 9) Stelios Malezas, 10) Léo Matos, 11) Stelios Kitsiou, 12) Lefteris Lyratzis, 13) Maurício, 14) José Alberto Cañas, 15) Evgen Shakhov, 16) Thibault Moulin, 17) Charilaos Charisis, 18) Konstantinos Balogiannis, 19) Vieirinha, 20) Dimitrios Pelkas, 21) Omar El Kaddouri, 22) Diego Biseswar, 23) Amr Warda, 24) Léo Jabá, 25) Dimitrios Limnios, 26) Giannis Mystakidis, 27) Lazaros Lamprou και 28) Aleksandar Prijovic.
Αν θεωρήσουμε ως δεδομένο την απόκτηση (ελπίζω όλων έως το αργότερο 31 Ιουλίου…) ενός αριστερού μπακ, ενός box to box μέσου κι ενός επιθετικού και με δεδομένο ότι μόλις αποκτηθεί κι ο Ζίφκοβιτς, ο αριθμός ανεβαίνει στους 32. Άρα, καθώς ο Λουτσέσκου ζήτησε να δουλέψει με 22 ποδοσφαιριστές, συν 3 τερματοφύλακες και συν 2 από την Κ-20, είναι ηλίου φαεινότερο ότι θα αποχωρήσουν 5 απ’ το υπάρχον υλικό. Ήτοι, δύο τερματοφύλακες (πιθανόν οι Πασχαλάκης που προβλέπω ότι θα πωληθεί καθώς είναι στο πικ του και ο Γλύκος), δύο αμυντικοί (99% ο Μιχόγεβιτς και πιθανόν ο Λύρατζης) και ένας μέσος (πιθανόν ο Μουλέν ή ο Χαρίσης). Ορθόν…?
Εγώ βέβαια, αν ήμουν ο Λουτσέσκου και είχα βλέψεις να προσπαθήσω τυχόν είσοδο στους χρυσοφόρους ομίλους του Champions League, έχοντας να παίξω τρεις προκριματικούς, θα ζητούσα απ’ τον Ιβάν, να μου φέρει τον Kyriakos Papadopoulos στα στόπερ (και δεν θα ανεχόμουν να μου μπαστακώσουν παίχτη όπως ο Χατσερίδης, ακόμη και αν τελικά αποδειχθεί ‘λίρα 100’…), τον Emiliano Insúa της Στουτγκάρδης ή τον Konstantinos Stafylidis της Άουγκσμπουργκ για αριστερό φουλ μπακ, προωθώντας επιτέλους στα εξτρέμ τον Αντελίνιο, έναν εκ των Nikola Vukcevic της Μπράγκα, Johannes Geis της Σάλκε, Filip Bradaric της Ριέκα ή αν είχα ελεύθερη θέση ξένου τον Renato Neto της Γάνδης ως box to box που τόσο πολύ επιθυμώ κι έναν επιθετικό να ντουμπλάρει τον Πρίγιο, όπως πχ τον Franco Soldano της Ουνιόν Σάντα Φε.
Τότε και μόνο τότε, θα ήμουν υπόλογος στο ‘Μεγάλο Αφεντικό’ για τυχόν απώλεια του τίτλου! Μήπως όμως αυτή η στασιμότητα και αναποτελεσματικότητα στο κλείσιμο του ρόστερ βολεύει αρκετούς μέσα στην ομάδα…? Ακόμη και το ‘Μεγάλο Αφεντικό’? Λέω εγώ τώρα…!!!

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Υ.Γ. ΠΟΡΚΥ μου, ξεχνάς ότι πάντα ο εργαζόμενος είναι υπόλογος στο εκάστοτε αφεντικό του, θέλει δεν θέλει... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 25 Ιούλ 2018, 21:16

Ο Ριβέρος της Βασιλείας ειναι πραγματικα οτι χρειαζόμαστε για τα αριστερά.
Εναν τετοιον πρεπει να βρουμε.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 04:35

Λοιπόν για αλλαγή του Vieirinha θα ήθελα τον Πολωνό Kurzawa ο οποίος είναι πολύεργαλείο,παίζει παντού εκτός απο τερματοφύλακας και δεν θα κόψει τον δρόμο σε επικείμενη επιστροφή Γιαννούλη αργότερα.Επιπλέον καλη ηλικία,διεθνής,φθηνός και ελεύθερος.Για φορ θα ήθελα τον νεαρό φινλανδο της Λεβερκουζεν τον Joel Pohjanpalo.Λήγει το συμβόλαιο του χρόνου.Τέλος στα χαφ θα ήθελα βόμβα μεγατόνων.Τον ελεύθερο 22χρόνο διεθνή Γερμανό Max Meyer!!!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 15:10

Αγορά νεζλιδη κ τασουκη
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 27 Ιούλ 2018, 13:30

Ο Κυριακοπουλος της Τριπολης δεν μας κανει;
22 ετων, γρηγορος, δυνατος, με πολυ καλο αριστερο ποδι.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ποιον παίκτη θα θέλατε να αποκτήσει η ΠΑΟΚΑΡΑ; II

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Παρ 27 Ιούλ 2018, 13:48

Με αυτον που εχει για μανατζερ δυσκολα..πιο πιθανο να παει στον γαυρο
Ασε που εδειξε ηδη την προτιμηση του περσι, οταν στο ματς της τριπολης με τον οσφπ ανοιγε τα ποδια του να περασουν τα παιδια του μπειραια και εκνευρισε τον προπονητη του. Με μας ομως ξεσκιστηκε..

Στάλθηκε από το SM-T530 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες