Πιθανός Νέος Προπονητής

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό shark4 » Παρ 07 Μαρ 2014, 10:01

Αυτο θα ειναι προβλημα καθοτι το προπονητικο ταβανι του ΠΑΟΚ μεχρι εκει φτανει ....Δυστυχως δεν ειμαστε για παραπανω....

Το πολυ-πολυ Αγγελος και τελειωσαμε... Αμα λαχει βαφτιζουμε τον Σταματοπουλο πρωτο προπονητη , εχει πτυχια , ειναι και ομορφο αγορι , θα βαλουμε και τα λιγουρια να γραψουν για τον Νεο Γκουαρντιολα και καθαρισαμε ωραια και φτηνα ....

Και αν δεν μας βγει ....ΓΧ δαγκωτο... :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από shark4 και Παρ 07 Μαρ 2014, 10:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Παρ 07 Μαρ 2014, 10:02

Ας φέρουν έναν που θα κάνει αυτά που θέλουν να τελειώνουμε. Στην τελική ας κρατήσουν πρώτο το ΓΧ αφού εκεί θέλουν να πάει το πράμα, ας φέρουν και τον Γκαρσία βοηθό, μπας και για μια χρονιά τελειώσουμε τα πλεη οφ με τον ίδιο προπονητή που θα έχουμε ξεκινήσει το πρωτάθλημα.

Ο οργανισμός ΠΑΟΚ έχει πολλούς, ΠΑΡΑ πολλούς που θεωρούν εαυτόν/ους μεγαλύτερο και σημαντικότερο και μονιμότερο μέγεθος από τον εκάστοτε προπονητή, οπότε θεωρώ οτι ποτέ με το υπάρχον status quo δεν θα στεριώσει όνομα εξωτερικού.

Παρόλο που ούτε τον πάω, ούτε το θεωρώ σώφρον, ας επιστρέψει ο 0,001-0, να τελειώνουμε, προκειμένου να γίνεται πάλι η ομάδα άνω κάτω με τα προπέρσινα, περσινά, και φετινά. Αλλά ας πουν στον Κλάους να βρει ομάδα να πουληθεί από τώρα και να κλείσουν καλούς δανεισμούς για Κουλούρη, Πόζογλου, Κίτσιου και τους άλλους μικρούς.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4096
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 07 Μαρ 2014, 10:30

ενας προπονητης που θα δουλεψει με τους νεαρους παικτες μας
οχι αλλο παλαιμαχοι και πρωην παικτες
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29931
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Παρ 07 Μαρ 2014, 10:32

Έχει δίκιο ο John. To μεγαλύτερο μειονέκτημα του Σάντος, απ' όσο είχαμε δει, ήταν η έλλειψη εμπιστοσύνης στα νέα παιδιά. Αυτό είναι πολύ άσχημο. Δεν το θέλω αυτό.

Ο Σάντος, βέβαια, είναι προφανές πως μας έχει στοιχειώσει. Άλλος προπονητής δεν πρόκειται να στεριώσει στην ομάδα.

Εγώ επιμένω πως πρέπει να βρούμε έναν γνώστη της ποδοσφαιρικής τακτικής, έναν καταρτισμένο άνθρωπο, να κρατήσουμε και τον γυμναστή που ήδη έχουμε κι ως πρώτο προπονητή να ρίξουμε έναν Γκαρσία ή έναν Ίβιτς ή έναν Μουσλίμοβιτς (αυτόν θέλω κάποια στιγμή για προπονητή ;) ).
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5765
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Παρ 07 Μαρ 2014, 10:37

Μπάμπης Τεννές με βοηθό Τέλη Πιστόλη
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2487
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Παρ 07 Μαρ 2014, 10:47

Το μεγαλύτερο πρόβλμα με Σάντος δεν είναι αυτό μάγκες, είναι ότι προπονεί ομάδα που θα χει υποχρεώσεις μέχρι τέλη Ιουνίου...Πότε θα γίνει η προετοιμασία πότε θα πάρουμε παίχτες κτλ κτλ...Μην δούμε το ίδιο έργο πάλι...Δικαιολογίες δεν χωράνε η ομάδα πρέπει να ναι έτοιμη του χρόνου να το σηκώσει τέλος. Πλάνα 3ας και 5ας δεν χωράνε! (κατά τον μεγαλομέτοχο και τις κινήσεις του έτσι?) Για μένα και στα playoff ή και πιο γρήγορα ο νέος προπονητής με αυξημένο μπάτζετ με στόχο τον τίτλο του χρόνου ούτε Γιουρόπα ούτε Μουρόπα ούτε Κύπελλα
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Παρ 07 Μαρ 2014, 10:51

Θα αναλάβουν λίγο ο ΓΧ, λίγο ο Ζήσης, λίγο ο γυμναστής από μόνος του... Θα την μπαλώσουμε τη δουλειά...
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5765
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 07 Μαρ 2014, 10:54

Δεν ανησυχώ.
Θα γίνει η κατάλληλη επιλογή και όλα θα πάνε καλά.
....




Και λέει τότε ο Τοτός...



:lol:
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό tenten4GT » Παρ 07 Μαρ 2014, 11:18

Επειδη οι ανθρωποι που κανουν μεταγραφες η διαλεγουν πρωπονητες δεν το εχουν θα μας φερουν παλι τον σαντος που ειναι καλος ναι,θα εχει συστημα η ομαδα ναι,καλα στημενα,καλη αμυνα αλλα μεχρι εκει, θα ματωνουμε να κερδισουμε κανα λιμο στην τουμπα με 1-0 με το ζορι με 3 τελικες.κ ολλα αυτα γιατι φοβουνται να μην αποτηχουν με καποιον αλλο σε λεει παμε σαντος στα σιγουρα.αυτην την επιλογη θα την εκανα εγω που δουλευω ολοι μερα στο τιμονι οχι αυτοι που η δουλεια τους ειναι να διαλεγουν το καλητερο για τον παοκ.περναει ο καιρος κ μενουμε στασιμοι...φερτε τον φριγκελ :opaokara:
ΤΟΥΜΠΑ ΙΡΑΝ ΚΑΜΠΟΤΖΗ ΒΙΕΤΝΑΜ..
Άβαταρ μέλους
tenten4GT
 
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 01:22
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΣΥΚΙΕΣ

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 07 Μαρ 2014, 11:21

slidar έγραψε:Discuss..

Εμένα η μεγαλη moy καψουρα ακουει στο ονομα.. Μarcelo Bielsa.

Επισης ενας ακομα αγαπημενος μου λογω του επιθετικου του ποδοσφαιρου ειναι και ο Zdenek Zeman.

Χωρις ομαδα απο τα Χριστουγεννα ειναι και ο πρωην της ρουμπιν καζαν ( 10 χρονια ) και αγαπημενος προπονητης του bibras natkho Kurban Berdyev .


Λίγο υπερτιμημένος ο Μπιέλσα(ς). Τραγική Αργεντινή, ότι τίποτα άμαν κι άμαν να πεις με τους Χιλιανούς, καλή πορεία με την Ατλέτικό. Ρίσκο μεγάλο, που αξίζει τον κόπο μεν, δεν ξέρω αν θα συμφωνεί ο Κόλκας και η παρέα του δε.

Ο Μπερντίγιεφ, θρήσκος άνθρωπος, φέρτε Άγγελο άμα είναι, όπως είπε κι ο άλλος, που είναι και πατριώτης. (ακόμα γελάω).
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 07 Μαρ 2014, 11:25

GI4NNEN4 έγραψε:Έχει δίκιο ο John. To μεγαλύτερο μειονέκτημα του Σάντος, απ' όσο είχαμε δει, ήταν η έλλειψη εμπιστοσύνης στα νέα παιδιά. Αυτό είναι πολύ άσχημο. Δεν το θέλω αυτό.

Ο Σάντος, βέβαια, είναι προφανές πως μας έχει στοιχειώσει. Άλλος προπονητής δεν πρόκειται να στεριώσει στην ομάδα.

Εγώ επιμένω πως πρέπει να βρούμε έναν γνώστη της ποδοσφαιρικής τακτικής, έναν καταρτισμένο άνθρωπο, να κρατήσουμε και τον γυμναστή που ήδη έχουμε κι ως πρώτο προπονητή να ρίξουμε έναν Γκαρσία ή έναν Ίβιτς ή έναν Μουσλίμοβιτς (αυτόν θέλω κάποια στιγμή για προπονητή ;) ).


Σορυ βρε aficionado του Ιακωβου Δανιηλήδη αλλα επειδή το διαβάζω συνέχεια αυτο για τους πρώην παίκτες, δε σημαίνει οτι οποιος ηταν καλός παίκτης θα ναι και καλός προπονητής.Χρειάζεται να "σπασει τα μουτράκια του" σε Β και Γ' εθνικές με κατι Κοκότοβιτς και Σούληδες και τοτε αν και εφόσον τα παει καλά για μερικά χρονακια, να αναλάβει μια μικρο μεσαία ομάδα της λίγδας και μετά να δοκιμάσει.Με λιγα λογια θεωρώ οτι για να κάτσει κάποιος στην καρέκλα του ΠΑΟΚ χρειάζεται καμιά δεκαριά χρονάκια εμπειρία.Αλλο το ξέρω να παιζω μπάλα και τι είναι το 4-4-2 κι άλλο το να καταστρώνω αγωνιστικό πλάνο μιας χρονιάς(προετοιμασία,προπονήσεις κλπ) και να κοουτσάρω μια ομάδα.Ακομα κι αυτός ο copy/paste Μουρινιο δεκα χρονάκια έκατσε δίπλα σε πολύ μεγάλους προπονητές για να μάθει τα κολπα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό shark4 » Παρ 07 Μαρ 2014, 11:53

teod1980 έγραψε:Δεν ανησυχώ.
Θα γίνει η κατάλληλη επιλογή και όλα θα πάνε καλά.
....




Και λέει τότε ο Τοτός...



Εκλπηκτικο.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Για εναν αδιευκρινιστο λογο εχω την αισθηση οτι θα περασουμε καλα σε αυτο τοπικ.... 8-)
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 07 Μαρ 2014, 12:22

Εάν και δεν είχα πειστεί ακόμα 100% για τη χρησιμότητα ύπαρξης αυτού του τόπικ, ε, αφού περνάτε καλά, ας το αφήσουμε, τότε. Ήδη έχουμε 5 σελίδες και ο σκοπός είναι να γίνεται κουβέντα.

Ας το πούμε "ξαδελφάκι" του αντίστοιχου νήματος για τους ποδοσφαιριστές που θέλουμε στον ΠΑΟΚ, οπότε παρακαλώ πολύ, να μην έχουμε άλλες αντιρρήσεις για το θέμα της ύπαρξής του ή όχι. Όμως, μόλις προσληφθεί προπονήτης το καλοκαίρι, τότε δεν θα έχει λόγο ύπαρξης και θα κλείσει. Θα είναι σαν ασέβεια στο πρόσωπο όποιου προσληφθεί. Δεν είναι, επομένως, ακριβώς το ίδιο με το τόπικ των ποδοσφαιριστών.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 07 Μαρ 2014, 12:31

Ο "El loco" είναι ελέυθερος?Τουλάχιστον αυτός θα κανει τακτικη.


Dinos_Liverpool έγραψε: Όμως, μόλις προσληφθεί προπονήτης το καλοκαίρι, τότε δεν θα έχει λόγο ύπαρξης και θα κλείσει. Θα είναι σαν ασέβεια στο πρόσωπο όποιου προσληφθεί. Δεν είναι, επομένως, ακριβώς το ίδιο με το τόπικ των ποδοσφαιριστών.


Αφου ρε Ντινο μολις προσληφθεί θ αρχίσουν οι σειρήνες για τον επόμενο :lol:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 07 Μαρ 2014, 12:34

:lol: :lol: :lol:

Πες το ψέματα! Είμαστε αρκετά "προπονητοφάγοι", ως ομάδα και ως λαός, εν γένει!
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες