Πιθανός Νέος Προπονητής

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:21

Σε ευχαριστώ VAGGT

Νομίζω πως αυτό που είπε ο Σόουζα απέχει πολύ από το "ο καλύτερος προπονητής που είχα ποτέ ήταν ο Αναστασιάδης".
Αναφέρεται στο πάθος και όχι στην "προπονητική" αυτή καθ'αυτή.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15435
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό zissos » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:22

Εμείς δεν ήμασταν που φωνάζαμε να ξαναγίνει η κερκίδα όπως την δεκαετία του 90'? Ας αρχίσουμε από το αγωνιστικό :P
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Rizla » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:27

Αν ειναι να φερουμε κανα τυχαρπαστο απο ΟΦΗ,Ακαντεμικα,Πακος,ο Αγγελος ειναι χιλιες φορες καλυτερος.
Τουλαχιστον ξερεις απο πριν οτι αν δεν τα παει καλα θα φυγει μονος του και αν τον διωξεις δεν θα ζητησει αποζημιωση
Επισης ειμαι σιγουρος οτι θα κανει οτι μπορει καλυτερο για τον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:28

...

Ο 38χρονος Πορτογάλος αναφέρθηκε σε όλους τους τεχνικούς με τους οποίους συνεργάστηκε ως προπονητής κάνοντας ειδική μνεία και στον Άγγελο Αναστασιάδη.

"Ο Αναστασιάδης στον Παναθηναϊκό μου έδειξε πόσο σημαντικό είναι να έχει πάθος στο ποδόσφαιρο και να το μεταφέρεις και στους ποδοσφαιριτές" ήταν η χαρακτηριστική ατάκα του Πάολο Σόουζα που δείχνει να έχει ξεχάσει τις τριβές που υπήρχαν στις σχέσεις του με τον ομοσπονδιακό προπονητή της Κύπρου.



Ενδιαφέρον είχε η γνώμη του και για τον Ότμαρ Χίτσφελντ. "Ωθεί τους ποδοσφαιριστές προκειμένου να αναλάβουν ευθύνες και να πάρουν αποφάσεις από κοινού. Έτσι βοηθάει και τον εαυτό του".

Μία καλή κουβέντα και για τον Κάρλος Κεϊρός. "Ο Κειρός έδωσε στη δική μου γενιά τη νοοτροπία του νικητή. Αποκτήσαμε νέο στιλ και πίστη σε αυτό που κάναμε".

Σειρά πήραν οι Σβεν Γκόραν Έρικσον και Μαρσέλο Λίπι στα εγκώμια του Πάολο Σόουζα. "Ο Έρικσον με ενθάρρυνε να γίνω κορυφαίος ποδοσφαιριστής με ατομικές προπονήσεις κάνοντας με, να πιστέψω πως μπορώ να πετύχω σπουδαία πράγματα.


...


http://www.sport24.gr/football/article323293.ece

Ρε σεις, ο μόνος για τον οποίο δεν είπε καλά λόγια ήταν ο Ράλφ Φρίνγκερ!!!!!!!!!
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό tsismal » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:29

PAOK_Antarctica έγραψε:
tsismal έγραψε:Δεν χρειάζεται να φανταστείς, ρώτησε τον Παούλο Σόουζα ο οποίος είπε ότι ο καλύτερος προπονητής που είχε ποτέ ήταν ο Άγγελος.



Την δήλωση που λες ούτε την θυμάμαι ούτε την βρίσκω στο ίντερνετ.
Ακόμα, όταν ο Άγγελος προπονούσε τον Σόουζα, η καριέρα του Σόουζα είχε πάρει τον κατήφορο χωρίς γυρισμό. Έγραψε μόλις 10 συμμετοχές με τον βάζελο. Δεν είχε τις δυνατότητες ενός Νάτχο πχ.
Που ο Νάτχο μόνος του ξέρει τόσο ποδόσφαιρο όσο δεν έχει διαχειριστεί ο Άγγελος σε ολόκληρη την εθνική Κύπρου.
Είναι σαν να βάζεις έναν τύπο που μια ζωή οδηγάει το σαραβαλάκι του, να οδηγήσει μια Φερράρι. Θα στην πάει από το σημείο Α στο Β αλλά δεν πρόκειται να εκμεταλλευτεί όλες τις δυνατότητές της.

(Επ'ουδενί δεν εννοώ πως ο ΠΑΟΚ είναι Φερράρι, παράδειγμα φέρνω)


φίλε μου άμα την βρω θα στην δείξω και η πλάκα είναι ότι είχανε και κόντρα αλλά ο Σόουζα είπε τα καλύτερα γι αυτόν σε μια βραβευση του στο εξωτερικό όταν τον ρωτήσανε ποιόν προπονητή ξεχωρίζει από αυτούς που συνεργάστηκε. Επίσης φίλε μου ας σταματήσει αυτό με τον Νάτχο επιτέλους, και ξέρω ότι τώρα θα μου την πέσουνε πολλοί, αλλά ο άνθρωπος σε όλα τα μεγάλα μάτς δεν υπήρχε. Του δίνω βέβαια το ελαφρυντικό ότι είμασταν σκορποχώρι, αλλά αυτά περί Μίλαν κτλ τα θεωρώ ανέκδοτα.
Άβαταρ μέλους
tsismal
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49
Τοποθεσία: θέρμη

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Olorin.2 » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:31

VAGGT έγραψε:Δεν ξερω αν θα μεγαλουργησει (μεχρι στιγμης δεν ειδα κανενα προπονητη να μεγαλουργει) απλα επειδη τον σκιζουν ολοι τον Αναστασιαδη θα ηταν ενδιαφερον να τον δουμε να δουλευει στην ομαδα μας ΜΟΝΟ με την πιεση του πρωταθλητισμου και ΟΧΙ υπο "αλλες" πιεσεις.
Νομιζω οτι ο ΠΑΟΚ παντα ειχε ΑΞΙΟΛΟΓΟ ροστερ αλλα δεν ειχαν οι ποδοσφαιριστες ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ντοπαρισμα.
Η τακτικη στο ποδοσφαιρο ειναι ευμεταβλητη και το ειδαμε φετος στο Τσ Λιγκ.Το προβλημα στο ροστερ θεωρω οτι ειναι ψυχολογικο.
Επισης με Αναστασιαδη στον παγκο θεωρω οτι θα υπαρχει και μια προστασια στα του οικου μας(αποδυτηρια).
Γενικα,ισως επειδη ειμαι υπερμαχος της πειθαρχιας,θα ηθελα τον Σαντος ή τον Αναστασιαδη στην ομαδα.


Ακριβώς αυτό. Οι τακτικές στο ποδόσφαιρο είναι δευτερέυουσας σημασίας. Το πρόβλημα είναι ψυχολογικό όχι μόνο στο ρόστερ, αλλά κυρίως στον κόσμο. Εκεί είναι το μεγάλο πρόβλημα και φαίνεται ξεκάθαρα στις τελευταίες σελίδες του παρόντος θέματος, μόλις βγήκαν οι φήμες περί Αναστασιάδη. Και μόνο στην υποψία μιας επαφής που έγινε ή δεν έγνιε, όλοι οι large, μοντέρνοι τύποι που ξέρουν από μπάλα και από αθλητισμό γενικότερα βγήκαν στην επιφάνεια. Ραδιόφωνα δεν ακούω, φαντάζομαι όμως το τι μπορεί να λέγεται και εκεί. Όλοι οι ξερόλες γκρινιάρηδες με IQ λίγο πάνω απ' το όριο της καθυστέρησης να σκίζουν έναν άνθρωπο επειδή τον αντιπαθούν για τους χ λόγους. Σκίσιμο, ειρωνία, βρισιές, αλλά πάντα από απόσταση ασφαλείας, κατά την προσφιλή συνήθεια των νεοελλήνων τηλεκριτικών των πάντων.

Προσωπικά καμιά ιδιαίτερη κάψα με τον Άγγελο δεν έχω, Σάντος ήθελα εξαρχής. Τον θεωρώ καλό προπονητη, πετυχημένο στον ΠΑΟΚ και θα ήθελα να δω τι μπορεί να πετύχει όταν έχει από πίσω του μια εύρωστη οικονομικά διοίκηση.
ΠΑΟΚ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2014-2015
Άβαταρ μέλους
Olorin.2
 
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Τρί 25 Φεβ 2014, 18:51

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:31

όπως τρολλάραμε εμείς με σπυρό, έτσι μας τρολλάρει και μας ο ιβάν
δεν εξηγείται αλλιώς

αλλά δεν τον έχω για τέτοιο...

δε νομίζω να τον θέλει για προπονητή, τουλάχιστο στην πρώτη ομάδα
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10166
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό tsismal » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:35

Ευχαριστώ τον φίλο που βρήκε τις δηλώσεις Σόουζα και με πρόλαβε. Τώρα όταν έχεις συνεργαστεί με 10άδες και συ όταν σε ρωτάνε αναφέρεις έναν.... ε πάω πάσο εντάξει δεν είπε ότι είναι ο καλύτερος οκ. επίσης να πώ ότι όσοι είστε 20άρηδες και δεν θυμάστε τον Άγγελο, τσομπάνης ήταν το παρατσούκλι του δεν ήταν αληθινός τσομπάνης :lol: . Αυτά για τον φίλο που ρωτάει πως θα φέρει παίκτες ο Άγγελος κτλ.
Άβαταρ μέλους
tsismal
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49
Τοποθεσία: θέρμη

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό thanasisp04 » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:38

Δι' ευχών των Αγίων Πατέρων ημών, Κύριε Ιησού Χριστέ ο Θεός ημών, ελέησον ημάς. Αμήν.
Άβαταρ μέλους
thanasisp04
 
Δημοσιεύσεις: 813
Εγγραφή: Τρί 04 Δεκ 2007, 20:42
Τοποθεσία: Doxato City

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:42

Η κορυφαία επιλογή.
Προπονητικά,αγωνιστικά,διοικητικά,ηθικά,οπαδικά,από όλες τις πλευρές.

Μόνο που θα διώξει την σαβούρα,τους παρατρεχάμενους,τους αεριτζήδες και θα σταματήσει τα κάθε λογής "πάρτυ" που στήνονται στις πλάτες του ΠΑΟΚ,αξίζει να έρθει.

Τα λαμόγια θα στενοχωρηθούν βέβαια γιατί θα ήθελαν κανέναν Σα Πίντο,Πασιέντσα ή κανέναν τουρίστα από την Βορειοδυτική Ευρώπη για να συνεχίσουν να ροκανίζουν τον ΠΑΟΚ.
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό AntoniosK » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:43

Το μυαλό του Αλμπερτ Αϊνστάιν μπορούσε να αντιληφθεί τον κόσμο μόνο μέσα από έναν τρελό εγκεφαλικό λαβύρινθο εξισώσεων. Κάπως έτσι σε κάποια αναλαμπή του διατύπωσε τη δική του θεωρία για το μυστικό της επιτυχίας σε όλους τους τομείς της ζωής. Σύμφωνα λοιπόν με τη δική του ερμηνεία των πραγμάτων: «Αν το Α είναι η επιτυχία, τότε ο μαθηματικός τύπος είναι Α=Χ+Υ+Ζ, όπου Χ ίσον δουλειά, Υ ίσον παιχνίδι και Ζ ίσον να κρατάς το στόμα σου κλειστό». Είμαι βέβαιος πως ο Ντιέγκο Σιμεόνε, ο οποίος σε συνέντευξη του έχει δηλώσει κάθε άλλο παρά βιβλιοφάγος, δεν γνωρίζει την εν λόγω θεωρία. Ωστόσο, με κάποιο μαγικό τρόπο έχει βρει την απόλυτη εφαρμογή της στην πράξη.

Χ=ΔΟΥΛΕΙΑ
Ξεκινώντας λοιπόν από το Χ, η δουλειά που ρίχνει είναι κάτι παραπάνω από εξόφθαλμη και δεν περιορίζεται μόνο στο τακτικό κομμάτι. Από τον Φαλκάο που πλέον έχει αποχωρήσει έως και τον Ντιέγκο που μόλις επέστρεψε, όλοι οι ποδοσφαιριστές του έχουν κατά καιρούς εξυμνήσει τον τρόπο με τον οποίο τους προσεγγίζει κάθε έναν ξεχωριστά και το πως καταφέρνει να τους επηρεάσει, να τους ξεσηκώσει, να τους δώσει το καλύτερο κίνητρο και αυτό μέσω μίας διαδικασίας που δεν σταματά ποτέ.


Υ=ΠΑΙΧΝΙΔΙ
Οταν ανέλαβε, οι περισσότεροι σκέφτηκαν ότι ως κλασικός αμυντικός μέσος που σκύλιαζε να κάνει τάκλιν (φυσικά ήταν και εξαιρετικός με τη μπάλα) και φαινόταν πως ως μία από τις βασικές αρχές του παιχνιδιού του είχε το διαβόητο: «ή ο παίκτης ή η μπάλα», θα έφερνε αμυντικογενή φιλοσοφία. Οπως εξελίχτηκε η πορεία του όμως αυτά τα δύο χρόνια που βρίσκεται στον πάγκο της Ατλέτικο, αυτή ήταν η μισή αλήθεια. Οντως υπό τις οδηγίες του οι Ροχιμπλάνκος απέκτησαν εκπληκτική ανασχετική λειτουργία, αλλά η αγωνιστική λογική τους δεν σταμάτησε εκεί. Το «η άμυνα ξεκινάει από την επίθεση» βρίσκει την τέλεια διάσταση του μέσα από το απίστευτο πρέσινγκ που ξεκινάει από τον αρχι-matador, Ντιέγκο Κόστα, ο οποίος στην καλή μέρα του κάνει περισσότερα τάκλιν και φάουλ από τον σέντερ μπακ, Γκοντίν. Ολα αυτά φυσικά δεν σημαίνουν ότι επιθετικά υπάρχει δυσλειτουργία. Ωστόσο, το 1/3 των γκολ που βάζει η Ατλέτικο, προέρχονται από κλεψίματα απόρροια της πίεσης από τη μέση και μπροστά. Οι Μαδριλένοι δεν ενδιαφέρονται να έχουν τη μπάλα, όπως η Μπαρτσελόνα ούτε έχουν την πολυτέλεια της ατομική ενέργειας του Κριστιάνο ή του Μπέιλ από τη Ρεάλ. Το ποσοστό κατοχής τους στα παιχνίδια που έχουν νικήσει, ανέρχεται στο απίστευτα χαμηλό για πρωταθλητές 47%. Δεν θα βρείτε πουθενά αλλού στην ποδοσφαιρική ανά τον κόσμο πιάτσα πρωτοπόρο να έχει τόσο χαμηλό νούμερο. Απλά, γρήγορα, συλλογικά. Αυτό είναι το πνεύμα που αποδίδει στον υπερθετικό βαθμό.

Ζ=ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟ
Από τη φύση του υπέρ-δυναμικός και πληθωρικός ο Σιμεόνε θα περίμενε κανείς να κάνει διαρκώς σαματά. Και όμως έχει εκπλήξει ακόμα και όσους τον παρακολουθούσαν από την Αργεντινή, όπου ήταν σαφώς πιο φωνακλάς. Σε αυτή την περιπέτεια του ο Τσόλο ακολουθεί πιστά το δικό μας: «τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι». Πολύ σπάνια θα βρεις ατάκες του για τη διαιτησία, αλλά ούτε και μαλώνει με αντιπάλους παίκτες ή προπονητές. Με τους πρώτους έχει αναλάβει να μαλλιοτραβιέται ο Ντιέγκο Κόστα και με τους δεύτερους ο βοηθός του στον πάγκο, ο θηριώδης Χερμάν Μπούργος.

Α=ΕΠΙΤΥΧΙΑ
Ολα αυτά λοιπόν -κατά Αϊνστάιν- έφεραν την Ατλέτικο στην κορυφή της Primera για πρώτη φορά μετά από 18 χρόνια. Το ποσοστό νικών στην εποχή Σιμεόνε ανέρχεται στο 67% και η φετινή πορεία είναι η κορυφαία σε όλη την ιστορία του συλλόγου, με το εν λόγω νούμερο να μην το έχει πιάσει ποτέ κανείς προηγούμενος προπονητής στον πάγκο του «Βιθέντε Καλδερόν». Για να καταλάβει κανείς το μέγεθος του επιτεύγματος αυτής της ομάδας, αρκεί να σκεφτεί ότι η τελευταία που έσπασε έστω και για λίγο την απόλυτη διαρχία των Μπάρτσα-Ρεάλ, ήταν η Σεβίλλη πριν από επτά χρόνια, για να τερματίσει στο φινάλε 3η και στο -2 από τη συγκατοίκηση κορυφής των δύο γιγάντων (σ.σ.: ο τίτλος είχε πάει στη Ρεάλ του Φάμπιο Καπέλο). Οπότε το επίτευγμα των 90 βαθμών σε μία σεζόν και ο πρώτος τίτλος εκτός του δίπολου μετά από 10 χρόνια (σ.σ.: το 2004 το είχε πάρει η Βαλένθια του Ράφα Μπενίτεθ) λαμβάνει μυθικές διαστάσεις.

Το ερώτημα που ευλόγως προέκυπτε διαρκώς σε όλη αυτή την πορεία των Ροχιμπλάνκος, ήταν το εάν θα άντεχαν μέχρι το φινάλε, ώστε να πάρουν την κούπα. Καθώς όμως περνούσαν οι Κυριακές, όχι απλά άντεχαν σε αυτό το δρόμο αντοχής, αλλά από τη στιγμή που πήραν το προβάδισμα, δεν υπήρχε περίπτωση να το επιστρέψουν. Κάθε εβδομάδα ενισχυόταν η πεποίθηση τους πως το θαύμα μπορούσε να συντελεστεί. Σταδιακά το αισθάνθηκαν όλοι: φίλοι και εχθροί. Πάνω απ' όλα όμως το πίστεψε η ομάδα και το κοινό της, κάτι που αποτυπώθηκε σε μία τηλεοπτική λήψη στα μέσα της χρονιάς.


Ηταν στο ντέρμπι κορυφής με τη Μπαρτσελόνα του πρώτου γύρου. Στις καθυστερήσεις αμφότερες σκοτώνονταν για τη νίκη, αλλά η κάμερα δεν παρακολουθούσε αυτά που συνέβαιναν μπροστά από την εστία των φιλοξενούμενων. Ο σκηνοθέτης είχε πιάσει τον παλμό του αληθινού πρωταγωνιστή και επέμενε να εστιάζει πάνω του. Ηταν η στιγμή που ο Ντιέγο Σιμεόνε δεν κοίταζε καν το ματς, δεν νοιαζόταν για το εάν θα βάλουν γκολ οι δικοί του. Απλά έχει γίνει ένα με το κοινό που τον αγάπησε σαν ποδοσφαιριστή και τον λατρεύει ακόμα περισσότερο σαν προπονητή. Ο Τσόλο σήκωσε τα χέρια του ρυθμικά και... αρρωστημένα τα τυπάκια στην εξέδρα μπήκαν στον δικό του χορό: σε αυτόν που τους παράσερνε όλη την περίοδο εκείνος και τα παιδιά του μέσα στο γήπεδο.

Κάποια στιγμή πέρσι ο Φαλκάο επιχείρησε να δώσει μία εξήγηση σε αυτό το φαινόμενο της πώρωσης που φέρνει αυτός ο ιδιαίτερος κόουτς στο γενικότερο περιβάλλον της Ατλέτικο: «Ο Σιμεόνε μας κάνει να είμαστε συμπαγείς, μοναδικοί, δυνατοί. Εχει μοναδικό τρόπο να μας μεταφέρει τα πράγματα που έχει εκείνος μέσα του: την εμπιστοσύνη σε εμάς, σε κάθε έναν ξεχωριστά και στην ομάδα συνολικά. Πάνω απ' όλα όμως μας περνάει τον διαφορετικό τρόπο που αντιλαμβάνεται το παιχνίδι, το πως ζει μέσα από το ποδόσφαιρο!» Εγώ που έχω καψούρα με τον Τσόλο απλά θα συνόψιζα όλα τα παραπάνω σε κάτι πιο απλό και αυτό είναι ότι ο Σιμεόνε το μόνο που έχει κάνει είναι να έχει μοιράσει στους παίκτες του τα μισά από τα cojones που κουβαλάει ανάμεσα στα πόδια του...



Διάβασε περισσότερα στο: Από τον Αϊνστάιν στον Σιμεόνε | gazzetta.gr
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook

ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ...ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ Κ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΒΛΕΠΩ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ
AntoniosK
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 22:13

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Iznogoud4 » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:44

Εγώ ένα πράγμα ξέρω: στην Ελλάδα που πήρε πρωτάθλημα ο Μίτσελ ο ανύπαρκτος ο Άγγελος είναι υπεραρκετός. Εδώ φέτος με 0 πλάνο και ανάπτυξη είχαμε 17-1-0 μέσα στην Τούμπα. Απ' τους μικρούς μόνο ο Παναιτωλικός κατάφερε να μας κερδίσει με το σπαθί του και τα υπόλοιπα παιχνίδια τα χάσαμε επειδή δεν είχαμε σοβαρότητα. Του χρόνου η ψαλίδα μεγάλων-μικρών θα μεγαλώσει ακόμα περισσότερο και στην ουσία τα ντέρμπι θα κρίνουν το πρωτάθλημα. Ε βρείτε μου προπονητή που να ξέρει καλύτερα από τον Άγγελο τις ελληνικές και τις ΠΑΟΚτσίδικες ιδιαιτερότητες ενός ντέρμπι.
Να φέρναμε τον Φερναντάου να έκανε 0/4 στα ντέρμπι και την ίδια εποχή του χρόνου να μαλώναμε για το πόσο looser είναι...

ΥΓ: Διαβάζω ότι ο Άγγελος έχει και τη στήριξη των συνδέσμων. Αυτό είναι πολύ θετικό γιατί έτσι στα πρώτα στραβά αποτελέσματα η μοίρλα του ράδιου δύσκολα θα περάσει και στο γήπεδο.
ΥΓ2: Αυτό που γράφεται για τις «ντίβες» πως δύσκολα θα ανεχτούν την ιδιορυθμία του Άγγελου, αν δουν ότι από τη διοίκηση δεν τους παίρνει κανείς δεν θα κάνει τίποτα. Μέχρι και ο Κατσουράνης πρώτος πρώτος θα τρέχει στην προθέρμανση για να κάνει «καθισματάκια».
Άβαταρ μέλους
Iznogoud4
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Πέμ 06 Μαρ 2014, 22:06

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:45

κανονικά με τον πνευματικό του Άγγελου θα έπρεπε να επιδιώξει ο Ιβάν ραντεβού :D
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:49

Για πειτε μου ακριβως ποια λαμογια ειχε διωξει ο Αγγελος στις προηγουμενες θητειες του;Πραγματικα πρεπει να τρεμει τωρα ο Βρυζας,ο Ζαγορακης,ο Κωνσταντιδης και ο ΓΧ...Μου αρεσει που καποιους σας χαλουσε το παρεακι των πρωην ποδοσφαιριστων μας που μας φορτωνε ελληνες παικτες της σειρας ενω τωρα θα πηξουμε στους παικταραδες απο μεγαλα πρωταθληματα.Α ρε Σκαρμουτσο και Αδραλα που θελουμε μερικοι,εκεινους βλεπεις δεν τους εφεραν μανατζερ, απο παρθενογεννηση προεκυψαν...Ο αλλος διαβαζωντας για τον Ντιεγκο Σιμεονε κατσε να το ξαναγραψω,για τον ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΙΜΕΟΝΕ ο πρωτος που σκεφτηκε ηταν ο Αγγελος Αναστασιαδης.Δεν το ζω αυτο Θεε μου...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Πιθανός Νέος Προπονητής

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 18 Μάιος 2014, 14:50

:lol: :lol: :lol: ασε ρε τζοσουα για γελια και για κλαματα πραγματικα...
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13634
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες