Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό che4 » Παρ 31 Ιαν 2014, 23:44

Με τις μεταγραφές που κάναμε πρέπει όλοι μα όλοι να στηρίξουμε και τίποτα άλλο μπράβο σε χουμπ ζηση και τσιστ...αυτο δεν περίμενα ποτέ ότι θα το πω.....και πάνω απο όλα μπράβο στον ιβαν πυ δείχνει να πιστεύει στο μεγάλο ΠΑΟΚ


Μια ερώτηση τώρα που θέλω να την κάνω σε ολοΥς όσους ξέρουν αλλα λόγω μεταγραφών δεν ήθελα να ρωτήσω
Ο μοικανος γιατί εξαφανίστηκε θα με διαφωτίσει κανείς γιατί αν και κάθε μέρα εδώ μέσα εδώ και 5 χρόνια νιώθω ότι κάτι έχασα που όλοι το θεωρούν αυτονόητο

Οποίος θέλει και ξέρει ας απαντήσει
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό ABALAEA2 » Παρ 31 Ιαν 2014, 23:45

Oli γράφοντας για τελευταία φορά στο παρόν τόπικ θα ήθελα να σου πω ότι είσαι πολύ ωραίος τύπος ρε φίλε και μακάρι κάποια μέρα να τα λέγαμε κι από κοντά. Εσύ Αθηναίε συντοπίτη μου, αν και ήσουν φάουλ, είχες τα γκατς να το παραδεχτείς και σου αξίζουν μπράβο γι αυτο. Αν και οφ τόπικ, μ' αρέσει που ακόμα υπάρχουν(-με) κάποια μέλη από παλιά, που μας θυμίζουν και κάποιες παλιές εποχές εδώ μέσα. Μπορεί να γράφουμε 10 φορές το χρόνο, αλλά το φόρουμ κρύβει πολλές αναμνήσεις, ωραίες ή άσχημες! Καλό σας βράδυ μάγκες!
Άβαταρ μέλους
ABALAEA2
 
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:14
Τοποθεσία: Gerakas Attika

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Asimos » Παρ 31 Ιαν 2014, 23:47

400 σελίδες σε 31 ημέρες μεταγραφών.
Εξαιρετικά.
Asimos
 

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 31 Ιαν 2014, 23:57

Odi έγραψε:Guardian,αυτή την μεταγραφική περίοδο Μίλαν (Taarabt),Γιουβέντους(Osvaldo),Λεβερκούζεν (Guardado) και Ατλέτικο Μαδρίτης (Diego),απέκτησαν τους ποδοσφαιριστές που έβαλα σε παρένθεση δανεικούς με option αγοράς το Καλοκαίρι.
Έτσι λειτουργούν πλέον οι ομάδες.


Προσθέστε στην λίστα με τους δανεικούς και τον Μπερμπάτοφ,ο οποίος αποκτήθηκε ως δανεικός από την Μονακό των δισεκατομμυρίων..!
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό olivares » Σάβ 01 Φεβ 2014, 00:03

Όλα καλά Νίκος Αθήνα και να είσαι καλά ρε επανακάμψαντα αμπαλαέα και μακάρι να τα πούμε από κοντά με αφορμή τον τελικό με το ζέλο όπως στο πρώτο κύπελλο.

Χόρχε, όταν μια περίπτωση δεν προχωράει τελικά γιατί ο παίκτης θέλει ή να μείνει στη Βραζιλία ή να πάει το πολύ στην Ισπανία ή την Πορτογαλία για να τον παρακολουθεί ο κάπελας και μια άλλη χαλάει όπως του Ελ Τσάκο στην Εσπανιόλ συνηθίζεται από ομάδες που θέλουν να συνεργαστούν να δείχνουν διαλλακτικότητα για κάποια άλλη περιπτωση ως και αντιστάθμισμα της υπόθεσης που δεν έκλεισε. Πάντως βρήκα ένα λόγο να βλέπω το παλιό club του Τζίτζι και πιστεύω ότι θα τη σώσει τη Θέλτα και μπορεί έτσι να τα καταφέρει να μπει στους 22 για το εντός έδρας ιερό 6 των Pentacampeões.

Τελευταία επεξεργασία από olivares και Σάβ 01 Φεβ 2014, 00:28, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Demir » Σάβ 01 Φεβ 2014, 00:04

Ο shikabala στην sporting Lisbon... :?
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7952
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό paok87 » Σάβ 01 Φεβ 2014, 00:13

@ MANIAKOS Η καψούρα Σέλστρομ δανεικός :shock: στην Άρσεναλ

@ ΑΒALAEA2 Που να τον γνωρίσεις και από κοντά :) Πολύ πιθανό, στην αγαπημένη του θέση, πίσω από τη μπασκέτα κάποιου ξεχασμένου αθηναϊκού γηπέδου...
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 01 Φεβ 2014, 00:14

υποδεχτήκαμε τον Ιανουάριο μερικοί λέγωντας ότι χρειαζόμαστε 2-3 βασικούς ώστε να δέσουν μέχρι το καλοκαίρι. οι πιο απαιτητικές εκφράσεις μιλούσαν για 4 - 6 μεταγραφές αυτό το χειμώνα.

και για άλλες τόσες ίσως το καλοκαίρι....

έλεγαν, τέρμα θέλουμε, άμυνα θέλουμε, κέντρο θέλουμε, επίθεση θέλουμε........ε και κανα 10αρι όπως κάθε χρόνο να μην θέλαμε......

φτάσαμε τέλη Ιανουαρίου

πήραμε ότι θέλαμε, σύν ένα Μπίμπρας παραπάνω.....πιστεύω ότι όλες οι "πλευρές" λογικά αισθάνονται ικανοποιημένες ...........

ΥΓ: εντάξει, για να είμαι ον τοπικ :mrgreen: τον Olivares το καλοκαίρι, και εγώ σαν .....νεόεισελθών....του την είχα "πέσει" για ένα θέμα........ τώρα, το μόνο που έχω να πώ, είναι ότι απολαμβάνω να περιμένω τα τοστ του.......... :mrgreen:

ΥΓ2: δεν σταματάμε να μην ξεχνάμε ότι οι μεγάλες ομάδες για να γίνουν χρειάζονται χρόνο, υπομονή και στήριξη......

:opaokara: :opaokara: :opaokara:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό εύκαιρος » Σάβ 01 Φεβ 2014, 00:23

Πέρα από κάθε προσδοκία το αποτέλεσμα αυτής της μεταγραφικής περιόδου. Μπράβο σε όλους, τεχνικό τιμ, διοίκηση, ιδιοκτησία και όσους τελοσπάντων συνέβαλαν.
Ένα 'καλώς έρθες' σε όλους τους νέους μας παίκτες κι από μένα, αλλά και καλή συνέχεια σ'αυτούς που φύγανε.
Και ο Λώρενς και ο Τζιόλης δώσανε ο,τι μπορούσαν και βοήθησαν την ομάδα. Καλή επιτυχία στις νέες τους ομάδες.

ΥΓ1 Έφυγε βέβαια κι ο Πάμπλο, αλλά αυτός είναι άλλη ιστορία. Μια κατηγορία μόνος του. sui generis που λένε κι οι γραμματιζούμενοι. Άλλωστε, προσωπικά για εμένα, δεν έφυγε ποτέ. Νομίζω μάλιστα, πως ήταν πάντα εδώ.

ΥΓ2 Thanks olivares. Όχι τόσο για τα στοιχεία, αλλά για τις ωραίες στιγμές, όταν μπαίνοντας στο φόρουμ έψαχνα μήπως έχεις γράψει κάτι.
Don't feed the trolls.

Just because I'm paranoid it doesn't mean they're not out to get me.
εύκαιρος
 
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ 16 Ιαν 2014, 12:32

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό aisiodoksos » Σάβ 01 Φεβ 2014, 00:28

Kat5 δεν γραφω πολυ συχνα και ειμαι νεος στο φορουμ..δεν εχουμε ανταλαξει αποψεις εδω μεσα και γενικα σε εχω διαβασει ολα αυτα τα χρονια και εχω σχηματισει μια αποψη.. αδερφε συνεχισε να γραφεις οσο μπορεις συχνοτερα.. το κειμενο που εβαλες πριν κανα 2-3 μερες ειναι εξαιρετικο.. να σαι καλα αδερφε μου.. καλως σε ξαναβρηκαμε και ελπιζω να μη σε ξαναχασουμε...καποιος πρεπει να πηγαινει και κοντρα στους "σαςταλεγαμενακηδες" ! :lol: :lol: :lol:

υγ. Ταγματαρχης θα σου πω ενα σχολιο που διαβασα απο αδερφο παοκτση δεν θυμαμαι που ομως θα σε γελασω...

αν ο ΠΑΟΚ φερει τον Κριστιανο Ροναλντο θα βουλιαξει το "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ" ... αν ομως φερει τον ΑΝΤΕΛΙΝΟ ΒΙΕΙΡΙΝΙΑ θα βουλιαξει ολη η ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ!...

υγ2. ποσο του πανε τα ασπρομαυρα ρε μαμωτο! και σαν φυσιογνωμια ειναι αλητακος! μας λειπεις ρε μπαγασα αντελινο! (απο τους πιο συμπαθης παικτες που εχουν φορεσει την φανελα της ΠΑΟΚΑΡΑΣ μας και εννοειται παο τους πιο ποιοτικους) :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
ΤΑ ΚΑΣΤΡΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΠΟ ΜΕΣΑ
Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΤΗ
Άβαταρ μέλους
aisiodoksos
 
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 23:45
Τοποθεσία: Θεσσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 01 Φεβ 2014, 00:38

βλεπω οτι η φουλαμ πηρε ως ελευθερο τον John Heitinga

εφικτη μεταγραφη , θα μπορουσαμε να τον τσιμπησουμε
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Parolos » Σάβ 01 Φεβ 2014, 00:43

Ο Αντελίνος ΜΑΣ θα επιστρέψει και το ξέρει μέχρι και μια 87χρονη στην Λαπωνία.
Δε ξέρουμε αν θα είναι το καλοκαίρι, του χρόνου ή του παραχρόνου.. αλλά θα επιστρέψει.

Αυτό είναι να είσαι ΠΑΟΚ, να ξέρεις οτι αυτός ο παίχτης ΘΕΛΕΙ και ΘΑ ΞΑΝΑΦΟΡΕΣΕΙ τα ασπρόμαυρα ΕΠΕΙΔΗ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ!!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό STRAFNIK » Σάβ 01 Φεβ 2014, 00:53

Μιάς και τελειώνει το πανηγύρι (που για εμάς όντως ήταν),
μπορω να πώ ότι τέτοιο μετ/κο χειμώνα ΔΕΝ περάσαμε ΠΟΤΕ!
Δέν θέλω να επεκταθω στα χαρακτηριστικά κάθε παίκτη (το κάναν με επιτυχία αρκετοί),
αλλά μια ευχαρίστηση όσον αφορά το τρόπο που κινήθηκε η ομάδα , τις θέσεις που κάλυψε,
τα στεγανά που υπήρξαν, ώστε να πετύχουν τον προγραμματισμό τους, για να φτιάξουν μιά ΟΜΑΔΑ
πού θα ανταποκρίνεται και στα ΘΕΛΩ του προπονητή μας,αν μή τι άλλο είναι θετικότατο.
Έχω την εντύπωση οτι ΤΩΡΑ ξεκινά ουσιαστικά το συμβόλαιο τοιυ Χούμπαρου :pano:
Άβαταρ μέλους
STRAFNIK
 
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 04:28

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό olivares » Σάβ 01 Φεβ 2014, 01:21

Και με τους τίτλους τέλους μετά από 400 σελίδες είναι ο καιρός που ο αετός μέσα σε όλους μας αλλάζει πια υψόμετρο.

When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Aigle_Noir » Σάβ 01 Φεβ 2014, 01:27

ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- έγραψε:Υ.Γ.α και να μην ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ...αυτο το ...''ο αντρας της Βασως''...καιρος να σταματησει....
θυμιζει το ...''ο αντρας της ΛΙλη''....και δεν λεει ρε μαγκες...μεγαλα παιδια ειμαστε..για τετοιες μ@λακιες..


+1 Όχι μόνο στο ΥΓ, πάντα συμφωνώ με τα γραφόμενά σου...

Από κει και πέρα, κλείνοντας τη μεταγραφική περίοδο που όλοι γουστάρουμε, είμαι πολύ χαρούμενος για δύο λόγους (για την ακρίβεια όλη μέρα σιγοτραγουδούσα γαυροι μ@νιά χ2, μαμώ τον βρ@μοπειραιά χαχαχαχα) . Κανένας από τους 2 δεν είναι οι παίχτες που πήραμε, γιατί μπορεί να βγουν, αλλά μπορεί και να μη βγουν. Οι 2 λόγοι λοιπόν είναι:

1. Ότι δείχνει η ΠΑΕ να λειτουργεί όπως πρέπει να λειτουργεί. Τα στελέχη της δικαιολόγησαν τους μισθούς και τις θέσεις τους και βγαίνει μια εικόνα αρμονικής συνεργασίας όλων των μελών.
2. Ο κόσμος, ακόμα και το πιο απαιτητικό κομμάτι, δείχνει να συσπειρώνεται και πάλι και να επανέρχεται ο ενθουσιασμός, για να το πω κομψά! Τρανή απόδειξη η κερκίδα που στήθηκε χθες, παρότι αριθμητικά περίμενα περισσότερα.

Τα παραπάνω μου επιτρέπουν να αισιοδοξώ. Ακόμα και αν δεν βγουν όλες οι κινήσεις αυτήν τη φορά. Τα καλύτερα έρχονται!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Και μυαλό να είχα, πάλι ΠΑΟΚ θα πάθαινα!
Άβαταρ μέλους
Aigle_Noir
 
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες