Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Σάβ 01 Φεβ 2014, 18:44



το γκολ του Piatti
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Mozard » Σάβ 01 Φεβ 2014, 19:13

panajo1974 έγραψε:Ερώτηση: Εάν είσασταν ο Σαββίδης θα συνεχίζατε να πληρώνετε αυτόν ή αυτούς στους οποίους είχατε αναθέσει την εύρεση και το κλείσιμο του μεγάλου επιθετικού ονόματος; Το παραθέτω απλά ως Food for thinking (που λένε και στο χωριό μου)...



Η συλλογιστική σου δεν έιναι κακή, αλλά..
Νομίζω λανθασμένα βγήκε προς τα έξω οτι καιγόμαστε για σούπερ φορ, σου και ντε σε αυτήν την μεταγραφική περίοδο. Εγώ κατάλαβα οτι ο Στέφενς ήθελε να κλείσουν συγκεκριμένες τρύπες για να λειτουργήσει το αγωνιστικό πλάνο που έχει στο μυαλό του και σε αυτές νομίζω δεν ήταν προτεραιότητα ένας βασικότατος επιθετικός. Θεωρώ ότι κατα σειρά προτεραιότητας, οι ανάγκες της ομάδας για ενίσχυση μεσούσης της παρούσας σεζόν είχαν ως εξής:

1. Ικανό 10αρι
(βασικό κενό στο σύστημα που παίζει η ομάδα, πρακτικά είχαμε μισό παίκτη εκεί, τον Βούκαρο)
2. Γρήγορο 8αρι
(για να ανεβάσει με Κάτσε το τρανσίτιον άμυνα σε επίθεση και αντίστροφα)
3. Ψηλο και δυναμικό αμυντικό
(θα μπορούσε να είναι στις θέσεις 1,2 αλλά λόγω του αγωνιστικού μας προφίλ -φουλ επιθετικός προσανατολισμός, μεγάλη κατοχή μπάλας, εν γένει φιλοσοφία τι κι αν φάμε 1,2 γκολ θα βάλουμε 3,4- μένει στην 3η θέση)
4. Διεισδυτικό επιθετικό
(για να συμπληρώσει σε χαρακτηριστικά τους υπόλοιπους, αν και εδώ είδαμε να λειτουργεί το πείραμα Ολίσε)
5. Και τέλος δευτερο τέρμα

Φυσικά και ψαχτήκαμε για δυνατό επιθετικό (Φόσεν,Γουέλιτον), αλλά η ομάδα αγωνίζεται με ενα φορ και έχει σ'αυτή την θέση 2.5 παίκτες που αργά η γρήγορα θα φορμαριστούν. Οπότε μπορούσε μια τέτοια επιλογή ουσιαστικού αλλά και συμβολικού περιεχομένου να περιμένει το καλοκαίρι στην περίπτωση που δεν ευοδωθούν οι προσπάθειες μας- όπως και έγινε.
Άβαταρ μέλους
Mozard
 
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Τετ 15 Ιαν 2014, 23:10
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 01 Φεβ 2014, 20:02

Mετα απο τις πραξεις τοσο του σαββιδη(χρημα) οσο και του τιμ που ασχολειται με τις μετεγγραφες...(βγουν δε βγουν).....ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ φορα στην εποχη σαββιδη το μπαλακι της κριτικης πεφτει και σε μας.....για να μας δω λοιπον...

κατα τα αλλα.....ο στοχ πρεπει να μεινει για μενα ......και απο τους καινουργιους βλεπουμε///
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 01 Φεβ 2014, 20:09

Νομίζω ότι ήταν η καλύτερη μεταγραφική περίοδος για τον ΠΑΟΚ, ever!
Φανταστείτε όλοι αυτοί οι πάικτες να έρχονταν το περασμένο καλοκαίρι και όχι τώρα...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό panta » Σάβ 01 Φεβ 2014, 20:17

θα μπορούσαν να είχαν έρθει απο το καλοκαίρι μόνο αν ο Στεφενς ήταν εδώ απο τον Νοέμβριο του 2012.
πλέον ομως δεν έχει καμιά σημασία, κοιτάμε μπροστά τα καλύτερα έρχονται!!!
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4057
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό panajo1974 » Σάβ 01 Φεβ 2014, 20:27

Mozard έγραψε:
panajo1974 έγραψε:Ερώτηση: Εάν είσασταν ο Σαββίδης θα συνεχίζατε να πληρώνετε αυτόν ή αυτούς στους οποίους είχατε αναθέσει την εύρεση και το κλείσιμο του μεγάλου επιθετικού ονόματος; Το παραθέτω απλά ως Food for thinking (που λένε και στο χωριό μου)...



Η συλλογιστική σου δεν έιναι κακή, αλλά..
Νομίζω λανθασμένα βγήκε προς τα έξω οτι καιγόμαστε για σούπερ φορ, σου και ντε σε αυτήν την μεταγραφική περίοδο. Εγώ κατάλαβα οτι ο Στέφενς ήθελε να κλείσουν συγκεκριμένες τρύπες για να λειτουργήσει το αγωνιστικό πλάνο που έχει στο μυαλό του και σε αυτές νομίζω δεν ήταν προτεραιότητα ένας βασικότατος επιθετικός. Θεωρώ ότι κατα σειρά προτεραιότητας, οι ανάγκες της ομάδας για ενίσχυση μεσούσης της παρούσας σεζόν είχαν ως εξής:

1. Ικανό 10αρι
(βασικό κενό στο σύστημα που παίζει η ομάδα, πρακτικά είχαμε μισό παίκτη εκεί, τον Βούκαρο)
2. Γρήγορο 8αρι
(για να ανεβάσει με Κάτσε το τρανσίτιον άμυνα σε επίθεση και αντίστροφα)
3. Ψηλο και δυναμικό αμυντικό
(θα μπορούσε να είναι στις θέσεις 1,2 αλλά λόγω του αγωνιστικού μας προφίλ -φουλ επιθετικός προσανατολισμός, μεγάλη κατοχή μπάλας, εν γένει φιλοσοφία τι κι αν φάμε 1,2 γκολ θα βάλουμε 3,4- μένει στην 3η θέση)
4. Διεισδυτικό επιθετικό
(για να συμπληρώσει σε χαρακτηριστικά τους υπόλοιπους, αν και εδώ είδαμε να λειτουργεί το πείραμα Ολίσε)
5. Και τέλος δευτερο τέρμα

Φυσικά και ψαχτήκαμε για δυνατό επιθετικό (Φόσεν,Γουέλιτον), αλλά η ομάδα αγωνίζεται με ενα φορ και έχει σ'αυτή την θέση 2.5 παίκτες που αργά η γρήγορα θα φορμαριστούν. Οπότε μπορούσε μια τέτοια επιλογή ουσιαστικού αλλά και συμβολικού περιεχομένου να περιμένει το καλοκαίρι στην περίπτωση που δεν ευοδωθούν οι προσπάθειες μας- όπως και έγινε.


Συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με τη σειρά που κατέταξες τις ανάγκες της ομάδας πριν τη μεταγραφική περίοδο. Κι εγώ στις θέσεις αυτές και περίπου με την ίδια σειρά θα έπαιρνα παίκτες για την ομάδα - αν και μεταξύ μας τα λέμε τώρα εκ του ασφαλούς, μετα αποτελέσματα των αρχών του έτους θα λέγαμε άλλα...

Όμως, εάν όντως ίσχυε κάτι ανάλογο, τότε το "μπαλάκι" πέφτει στο επικοινωνιακό team της ομάδας που καλλιέργησε - έμμεσα ή άμεσα - ψευδείς προσδοκίες στους πελάτες - οπαδούς και δεν ενημέρωσε έγκαιρα για τους στόχους της περιόδου - σε θέσεις, όχι ονόματα. Σκέψου πόσο πιο ικανοποιημένος θα ένιωθες εάν γνώριζες εκ των προτέρων ότι η διοίκηση ψάχνει για χ παίκτες σε χ θέσεις και δίνουμε έμφαση σε συγκεκριμένες θέσεις. Με τον τρόπο αυτό θα έδιναν credit και στην αποτελεσματικότητα της διοίκησης και του τμήματος scouting της ομάδας. Οπότε, μην τρελαίνεσαι, οι προτεραιότητες δεν υπήρχαν εξαρχής αλλά έμπαιναν ανάλογα με το ποιος συμφωνούσε να έρθει!
panajo1974
 
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:19

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Σάβ 01 Φεβ 2014, 20:37

ΑποστόληςΑ έγραψε:Νομίζω ότι ήταν η καλύτερη μεταγραφική περίοδος για τον ΠΑΟΚ, ever!
Φανταστείτε όλοι αυτοί οι πάικτες να έρχονταν το περασμένο καλοκαίρι και όχι τώρα...

Θα είχαμε περισσότερες πιθανότητες για ομίλους cl!Θά ανέβαινε η ομάδα ενα σκαλοπάτη πάνω!Θα υπήρχε μικρότερη διαφορά με τον γαύρο στο πρωτάθλημα!Χάθηκε έξι μήνες χρόνος!Τώρα θα έκανες μία με δύο μεταγραφές!Και το κυριότερο αν είχες μικρότερη διαφορά τον έβλεπα τον Σαββίδη να έπερνε και τον άντρα της Βάσως για να ξεσηκώση όλη την Μακεδονία!


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό angelheart » Σάβ 01 Φεβ 2014, 20:51

Αφού ξεκινήσαμε την αναφορά στα χωριά του καθενός, ας πω και εγώ τι θα έκαναν στο δικό μου το χωριό.

Θα ξεκινούσαμε βγάζοντας προς τα έξω ότι δεν υπάρχει μία, ότι "το αφεντικό" δεν έχει "διάθεση να βάλει" διότι χάλασε η τάδε και η τάδε δουλειά κτλ κτλ.
Κατόπιν θα εμφάνιζα ως μεταγραφικούς στόχους κάτι παρτάλια, με τους οποίους θα μίλαγα καμιά 10αριά μέρες κτλ κτλ.
Και κάπου στις 27 του Γενάρη, όταν δλδ γίνονται και οι περισσότερες κινήσεις, θα άρχιζαν να σκάνε οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ μου στόχοι. Στα γραφεία της ομάδας για τις ΤΕΛΙΚΕΣ διαπραγματεύσεις.

Ξαναλέω ότι στο δικό μου το χωριό πάντα, έτσι μας έμαθαν την τακτική του αιφνιδιασμού. :lol: :lol: :lol:

Σοβαρά τώρα : ρε παιδιά στο Θεό που πιστεύεται. Είναι έστω και μια στο εκατομμύριο δυνατόν να "μας ενημερώσουν" ότι πάμε να "φέρουμε παικταράδες" ; έλεος με κάποια πράγματα. Μη ζητάμε τον ουρανό με τ' άστρα.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 01 Φεβ 2014, 20:56

ΑποστόληςΑ έγραψε:......
Φανταστείτε όλοι αυτοί οι πάικτες να έρχονταν το περασμένο καλοκαίρι και όχι τώρα...

Εσύ φαντάσου το ΠΑΟΚ- Σάλκε με γεμάτη Τούμπα ....
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό panajo1974 » Σάβ 01 Φεβ 2014, 21:06

angelheart έγραψε:Αφού ξεκινήσαμε την αναφορά στα χωριά του καθενός, ας πω και εγώ τι θα έκαναν στο δικό μου το χωριό.

Θα ξεκινούσαμε βγάζοντας προς τα έξω ότι δεν υπάρχει μία, ότι "το αφεντικό" δεν έχει "διάθεση να βάλει" διότι χάλασε η τάδε και η τάδε δουλειά κτλ κτλ.
Κατόπιν θα εμφάνιζα ως μεταγραφικούς στόχους κάτι παρτάλια, με τους οποίους θα μίλαγα καμιά 10αριά μέρες κτλ κτλ.
Και κάπου στις 27 του Γενάρη, όταν δλδ γίνονται και οι περισσότερες κινήσεις, θα άρχιζαν να σκάνε οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ μου στόχοι. Στα γραφεία της ομάδας για τις ΤΕΛΙΚΕΣ διαπραγματεύσεις.

Ξαναλέω ότι στο δικό μου το χωριό πάντα, έτσι μας έμαθαν την τακτική του αιφνιδιασμού. :lol: :lol: :lol:

Σοβαρά τώρα : ρε παιδιά στο Θεό που πιστεύεται. Είναι έστω και μια στο εκατομμύριο δυνατόν να "μας ενημερώσουν" ότι πάμε να "φέρουμε παικταράδες" ; έλεος με κάποια πράγματα. Μη ζητάμε τον ουρανό με τ' άστρα.



Επειδή η ειρωνία απευθύνεται μάλλον στις δικές μου παρατηρήσεις, να σου πω ότι η τακτική που παραθέτεις παραπάνω θεωρώ ότι είναι ΜΟΝΑΔΙΚΗ για να ικανοποιήσεις το κοινό του ΠΑΟΚ, που όσο εύκολα ξεσηκώνεται άλλο τόσο εύκολα απογοητεύεται... Πάντως δεν μιλησα ποτέ για ενημέρωση σε ονόματα - καμία ομάδα στον κόσμο δεν λειτουργεί έτσι - αλλά ενημέρωση για τις θέσεις και τις προτεραιότητες... Στην τελική, οι παρατηρήσεις μου δεν αποτελούν μομφή για κανέναν, αφού τέλος καλό όλα καλά, αλλά τροφή για συζήτηση και - ενδεχομένως - για βελτίωση της λειτουργίας της ομάδας μας... - αφού μας διαβάζουν έτσι κι αλλιώς!!!

:opaokara: :opaokara: :opaokara:

Ρε φίλε, μη είσαι τόσο παραπονιάρης. ΔΕΝ είναι ειρωνεία. Τα γελάκια ΔΕΝ τα βλέπεις ; αμαν πια, όλοι οι παρεξηγησιάρηδες εδώ μαζευτήκατε ;
Στη τελική σου ζητάω ΣΥΓΝΩΜΗ, άσχετα αν δεν είχα καμία πρόθεση να σε θίξω.
Angelheart


Ζητώ συγνώμη εάν το τράβηξα κι εγώ...συζήτηση κάνουμε και φυσικά δεν παρεξηγούμε, τρελός είσαι; Στην τελική ΠΑΟΚ είσαι, είναι δυνατόν να παρεξηγείσαι; :nairepaok:
panajo1974
 
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:19

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 01 Φεβ 2014, 21:30

ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο STEVENS, ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ.

Δεν πα να 'χεις τα εκατομμύρια, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ποιοτικοί ποδοσφαιριστές δεν θα έρθουν σε καμιά ομάδα που θα 'χει προπονητή κανέναν τυχαίο επιπέδου Σαχλοκωδώνη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Σάβ 01 Φεβ 2014, 21:33

RoMaN έγραψε:ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο STEVENS, ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ.

.

Το καλοκαίρι έγινε μια σωστή μεταγραφάρα!HUUB STEVENS


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό mpouJr » Σάβ 01 Φεβ 2014, 21:34

Mozard έγραψε:
mpouJr έγραψε:Το πολυ καλο τις υποθεσης ειναι οτι κ οι 6 λογιζονται για βασικοι στην 11αδα μας κ δεν ειναι "συμπληρωματα" πιστευω οτι αν αποδειξουν οτι αξιζουν τα λεφτα για να αποκτηθουν δεν θα εχουμε τσιγκουνιες ιδιως αν ο Χουμπ εκτιμησει οτι με αυτους θα ειμαστε αρκετα δυνατοι για να περασουμε τα προκριματικα του τσουλου,ισως μονο ο Στοχ που εχει την πιο υψηλη ρητρα μας δυσκολεψει αλλα αν το καλοσκεφτουμε η Γαλατα πρεπει οπωσδηποτε να τον δωσει το καλοκαιρι ας ελπισουμε οτι κ αυτος θα πιεσει να καταληξει στα μερη μας.
1.5+2 μυρια για Ινσαουρ+Φουσεν εφοσον δειξουν στο χορταρι τις δυνατοτητες τους στο 100% νομιζω οτι ειναι υπερβολικα καλα ποσα για παικτες σαν αυτους.
Οσον αφορα τον Νατχο νομιζω οτι ο Σαββιδης θα προσπαθησει να του αποσπασει την υπογραφη πριν ακομα περασουν οι 6 μηνες.
Ευγε στην ομαδα των σκαουτερ που κοροιδευαμε κ στους ΤσιΤσι/ΖΒ που μας εφεραν αυτους τους παικτες στην Τουμπα.


Ρε παιδιά άντε και την βρίσκουμε την άκρη με την ρήτρα του Στόχ..Περιμένετε να δώσουμε σε αυτόν τον παίκτη συμβόλαιο 1.8 Μ? Αντε να πέσει 1.5 Μ .. Εσείς θα πληρώνατε ρήτρα και θα δίνατε 1.5 στον Στοχ?
Ο Στοχ παιρνει 1.2 νομιζω αν κ δεν κοβω το κεφαλι μου γιαυτο,εχω την εντυπωση οτι αν συνεχισει ετσι να γκαυλωνει σε εμας κ με 1 μυριακι θα ερθει αλλωστε δεν νομιζω οτι υπαρχει σοβαρος εξτρεμ εκει εξω που να θελει να ερθει με λιγοτερα απο 1 μυριο στο ελλαντα......
Sarcasm:the ability to insult idiots without them realizing it.
Άβαταρ μέλους
mpouJr
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 05:27

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Σάβ 01 Φεβ 2014, 21:46

Γκόλ με την Γκένκ ο Φόσεν με κεφαλιά!Καλός φουνταριστός φένεται και πολύ συμμετοχικός!!
Γκόλ ο Πιάττι με την Μπάρτσα!
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 01 Φεβ 2014, 21:47

Δεν ήρθαν στον Π.Α.Ο.Κ. και θέλουν να αποδείξουν ότι αξίζουν της προσοχής του Stevens!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες