Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό olivares » Παρ 31 Ιαν 2014, 21:25

Αθενς, είναι αδύνατον να αποδεχτείς το ότι κάναμε προσέγγιση στο Μαρικά παρότι το δηλώνει ακόμα και ο ίδιος από το περασμένο καλοκαίρι και σε αντίθεση με άλλες περιπτώσεις δε μας ενδιέφερε να κρατήσουμε την προσέγγιση μυστική. Ορισμένοι παίκτες όπως συμβαίνει σε όλες τις ομάδες στο κόσμο και ανεξάρτητα από ότι συμβαίνει τελικά στις διαπραγματεύσεις παραμένουν στην ατζέντα και οι επαφές επανεργοποιούνται άμεσα στη νέα περίοδο μεταγραφών όταν υπάρχει δεδομένα καλή διάθεση και από τις δύο πλευρές και πολλά τέτοια ξαναζεσταμένα φλερτ καταλήγουν ακόμα και χρόνια αργότερα σε έγγαμο βίο. Latin, χαίρομαι που μετά από τέτοια μακροχρόνια ενδελεχή μελέτη με κατατάσσεις στους ιερωμένους γιατι θα αξιοποιήσω έτσι και ένα κομποσκοίνι που έχω κληρονομήσει από τη γιαγιά μου από την Πόλη και ο χρόνος αναπόφευκτα θα δείξει αν θα παραμείνω εκεί ή θα ανέβω τα ύπατα εκκλησιαστικά αξιώματα.

Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει λόγος να ασχολούμαστε άλλο με προσωπικά θέματα και να κουράζουμε αυτούς που μπαίνουν στο θρεδ και έχουν όρεξη για γόνιμη συζήτηση και αντί αυτού βλέπουν προσωπικές αντιπαραθέσεις.
Έχουμε ξαναγράψει πολλές φορές ότι όταν μπαίνει κάποιος καινούργιος σε ένα δημόσιο φόρουμ λόγου όπου άνθρωποι σε αυτή την αίθουσα συνομιλούν ήδη για χρόνια ο δεδομένος σεβασμός σε μια τέτοια ανοιχτή συνέλευση επικοινωνίας προυποθέτει πως πριν εκφραστούμε με αόριστες αντωνυμίες τύπου κάποιος και γελάκια και ειρωνείες λοιδωρώντας ένα μέλος έχουμε κάνει μια στοιχειώδη έρευνα πατώντας μια αναζήτηση και εδώ και στην κεντρική ώστε να ξέρουμε με ποιον μιλάμε. Η διαφωνία και η ανταλλαγή άποψεων είναι επιβεβλημένη και απαιτούμενη και δεν υπάρχουν ούτε τοτέμ εγκυρότητας ούτε ανάγκες επικύρωσης από πραιτωριανούς και αυλές ούτε παοκόμετρα αλλά το ύφος με το οποίο θα εκφραστούμε είναι πάντα ο ίδιος ο άνθρωπος εκφράζοντας τη νοοτροπία του και την αγωγή του.

Διανύοντας την πέμπτη δεκαετία ενασχόλησης με τον ΠΑΟΚ χωρίς ΠΑΟΚόμετρα τέτοια θέματα τα ξαναζείς διαρκώς και προσωπικά αφού ζητηθεί μια φορά να μιλάει κάποιος χωρίς ειρωνία απέναντι σε πρόσωπο που δεν γνωρίζει προτιμώ να τα λήγω εκεί γιατί είναι χαμένος κόπος να απαιτείς από άνθρωπο που έφτασε σε ηλικία επικοινωνίας πληκτρολογίου να καταλάβει τι θα πει σεβασμός. Όβερ εντ άουτ.
When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό maceio » Παρ 31 Ιαν 2014, 21:38

ΑΥΞΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ….ΕΦΥΓΕ Ο ΤΖΙΩΛΗΣ
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό blondman » Παρ 31 Ιαν 2014, 21:40

http://www.youtube.com/watch?v=fWU80ZMP3bY χοεσεν πιτσιρικας :mrgreen: :pano:
ας ειμαστε ειλικρινεις !!
Άβαταρ μέλους
blondman
 
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ 12 Ιαν 2014, 18:53

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 31 Ιαν 2014, 21:50

Η κωλοβαλενθια εχει δανεισει την μιση ομαδα της κ εμεις που διναμε;;; 3 εκ. ντουκου μας απεριψε..βλακες βαλενθιανοι :redcard: :redcard: :redcard:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7325
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Παρ 31 Ιαν 2014, 21:50

Κι εγω καινουριος ειμαι, αλλα οπως εχω πει το φορουμ το διαβαζω πολλα χρονια.

Φωτια θα πεσει να μας καψει αν καποιοι απαξιωνετε με τετοιον τροπο τον olivares. Τον ανθρωπο ουτε τον ξερω προσωπικα, ουτε καν εχω μιλησει μαζι του μεσω αυτου του φορουμ, αλλα αν κατσετε και διαβασετε τα ποστ του ενα ενα θα δειτε οτι προκειται για μια απο τις σοβαροτερες φωνες εδω μεσα!

Μιλαμε για τον ανθρωπο ο οποιος οχι μονο μιλησε πρωτος για την αφιξη Μπολονι αλλα σκιαγραφισε τοσο τελεια το προφιλ του σε βαθμο που αυτα που εγραψε τελικα αποδειχτηκαν προφητικα για τον Ρουμανο και την συνυπαρξη του με τον ΠΑΟΚ. Το ιδιο συμβαινει και με τον Στεφενς.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό seaman » Παρ 31 Ιαν 2014, 22:03

gergeo4 έγραψε:Η κωλοβαλενθια εχει δανεισει την μιση ομαδα της κ εμεις που διναμε;;; 3 εκ. ντουκου μας απεριψε..βλακες βαλενθιανοι :redcard: :redcard: :redcard:



Όταν μιλάμε για εκατομμύρια τα προσφέρουμε εκεί που ξέρουμε ότι δε θέλουν, κρατώντας και καμιά πισινή μη βρεθεί κανένας και πει φέρτα και μετά.... :lol: :lol: :lol:

Πέρα από τη πλάκα, καθώς τα εκατομμύρια δεν είμαστε σε θέση ακόμα και δεν υπάρχει λόγος και στόχος ώστε να τα δώσουμε και χωρίς αυτά ομολογουμένως κάναμε εξαιρετική δουλειά.

Πάντα τέτοια και ας λιώνω ακόμα το f5 για την ελπίδα της τελευταίας πραγματικά κρυφής στιγμής
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Παρ 31 Ιαν 2014, 22:15

ron-swanson έγραψε:Κι εγω καινουριος ειμαι, αλλα οπως εχω πει το φορουμ το διαβαζω πολλα χρονια.

Φωτια θα πεσει να μας καψει αν καποιοι απαξιωνετε με τετοιον τροπο τον olivares. Τον ανθρωπο ουτε τον ξερω προσωπικα, ουτε καν εχω μιλησει μαζι του μεσω αυτου του φορουμ, αλλα αν κατσετε και διαβασετε τα ποστ του ενα ενα θα δειτε οτι προκειται για μια απο τις σοβαροτερες φωνες εδω μεσα!

Μιλαμε για τον ανθρωπο ο οποιος οχι μονο μιλησε πρωτος για την αφιξη Μπολονι αλλα σκιαγραφισε τοσο τελεια το προφιλ του σε βαθμο που αυτα που εγραψε τελικα αποδειχτηκαν προφητικα για τον Ρουμανο και την συνυπαρξη του με τον ΠΑΟΚ. Το ιδιο συμβαινει και με τον Στεφενς.


+ το συμβολαιο του Λαζλο στο Καταρ! :-)
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2957
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό mitsotakis » Παρ 31 Ιαν 2014, 22:20

Όλι, ευχαριστούμε που δεν είπες τίποτα και δε χάλασε καμιά μεταγραφή. Κάποιοι βέβαια δεν το κατάλαβαίνουν αυτό.Δεν πειράζει. Εμείς σ' ευχαριστούμε και ελπίζουμε να συνεχίσεις έτσι.

Υ. Γ. Τι βαθμό είχες στην έκθεση;
Άβαταρ μέλους
mitsotakis
 
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 19:15

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό ABALAEA2 » Παρ 31 Ιαν 2014, 22:25

olivares έγραψε:Αθενς, είναι αδύνατον να αποδεχτείς το ότι κάναμε προσέγγιση στο Μαρικά παρότι το δηλώνει ακόμα και ο ίδιος από το περασμένο καλοκαίρι και σε αντίθεση με άλλες περιπτώσεις δε μας ενδιέφερε να κρατήσουμε την προσέγγιση μυστική. Ορισμένοι παίκτες όπως συμβαίνει σε όλες τις ομάδες στο κόσμο και ανεξάρτητα από ότι συμβαίνει τελικά στις διαπραγματεύσεις παραμένουν στην ατζέντα και οι επαφές επανεργοποιούνται άμεσα στη νέα περίοδο μεταγραφών όταν υπάρχει δεδομένα καλή διάθεση και από τις δύο πλευρές και πολλά τέτοια ξαναζεσταμένα φλερτ καταλήγουν ακόμα και χρόνια αργότερα σε έγγαμο βίο. Latin, χαίρομαι που μετά από τέτοια μακροχρόνια ενδελεχή μελέτη με κατατάσσεις στους ιερωμένους γιατι θα αξιοποιήσω έτσι και ένα κομποσκοίνι που έχω κληρονομήσει από τη γιαγιά μου από την Πόλη και ο χρόνος αναπόφευκτα θα δείξει αν θα παραμείνω εκεί ή θα ανέβω τα ύπατα εκκλησιαστικά αξιώματα.

Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει λόγος να ασχολούμαστε άλλο με προσωπικά θέματα και να κουράζουμε αυτούς που μπαίνουν στο θρεδ και έχουν όρεξη για γόνιμη συζήτηση και αντί αυτού βλέπουν προσωπικές αντιπαραθέσεις.
Έχουμε ξαναγράψει πολλές φορές ότι όταν μπαίνει κάποιος καινούργιος σε ένα δημόσιο φόρουμ λόγου όπου άνθρωποι σε αυτή την αίθουσα συνομιλούν ήδη για χρόνια ο δεδομένος σεβασμός σε μια τέτοια ανοιχτή συνέλευση επικοινωνίας προυποθέτει πως πριν εκφραστούμε με αόριστες αντωνυμίες τύπου κάποιος και γελάκια και ειρωνείες λοιδωρώντας ένα μέλος έχουμε κάνει μια στοιχειώδη έρευνα πατώντας μια αναζήτηση και εδώ και στην κεντρική ώστε να ξέρουμε με ποιον μιλάμε. Η διαφωνία και η ανταλλαγή άποψεων είναι επιβεβλημένη και απαιτούμενη και δεν υπάρχουν ούτε τοτέμ εγκυρότητας ούτε ανάγκες επικύρωσης από πραιτωριανούς και αυλές ούτε παοκόμετρα αλλά το ύφος με το οποίο θα εκφραστούμε είναι πάντα ο ίδιος ο άνθρωπος εκφράζοντας τη νοοτροπία του και την αγωγή του.

Διανύοντας την πέμπτη δεκαετία ενασχόλησης με τον ΠΑΟΚ χωρίς ΠΑΟΚόμετρα τέτοια θέματα τα ξαναζείς διαρκώς και προσωπικά αφού ζητηθεί μια φορά να μιλάει κάποιος χωρίς ειρωνία απέναντι σε πρόσωπο που δεν γνωρίζει προτιμώ να τα λήγω εκεί γιατί είναι χαμένος κόπος να απαιτείς από άνθρωπο που έφτασε σε ηλικία επικοινωνίας πληκτρολογίου να καταλάβει τι θα πει σεβασμός. Όβερ εντ άουτ.


Σεβαστέ μου Περουβιανέ μου χρωστάς μία απάντηση από χθες και τώρα που έληξε το πανηγύρι μπορείς να μου δώσεις την απάντηση σχετικά με τον δεύτερο κρυφό μάγο. Ήταν ο Πιάτι??
Άβαταρ μέλους
ABALAEA2
 
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ 06 Φεβ 2008, 20:14
Τοποθεσία: Gerakas Attika

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό olivares » Παρ 31 Ιαν 2014, 22:39

Άντε ρε αμπαλαέα να γουστάρουμε αφού έληξε το πανηγύρι σου βάζω πρώτα ένα κρατητήριο



και μετά το χορό σου στο πέταλο του Ολίμπικο στο φιλικό με την ss lazio και ύστερα θα κάνω μια παρουσίαση στο όνομα που δεν ήταν ο el plumero.

When the power of love overcomes
the love of power
the world will know peace.
Άβαταρ μέλους
olivares
 
Δημοσιεύσεις: 704
Εγγραφή: Τετ 07 Μάιος 2008, 12:54
Τοποθεσία: Άνδεις

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό SePuLtUrA_4_ » Παρ 31 Ιαν 2014, 22:45

Ρε τον καβουρια τον ιβαν τον κοντοπιθαρο που γεμησε την 11αδα με παιχταραδες...Ουστ μπρε απο τα ονειρα μας...Τελικα αν ειχε παρει αυτους τους παιχτες ο γαυρος θα μας ειχαν σπασει τα @@ τοσες μερες ολα τα ραδια και οι πανουτσοκαρπετοπουλοι ναι η οχι? Και διαβαζα τα εξωφυλλα και στα μικρα γραμματα εβλεπα οτι ο ΠΑΟΚ πηρε νατκχο λες και πηρε τον αραβιση τον παρουσιαζανε :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
SePuLtUrA_4_
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:06

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Παρ 31 Ιαν 2014, 22:55

Ενω μου αρεσε το επιπεδο των μεταγραφων, καθως και το πληθος τους.
Με απογοητευσε δε τα περι 6 μηνιααιων συμβολαιων .
Δε κτιζεις ομαδα με δανεικους.
Βασικα ημουν μεχρι και εκνευρισμενος, παραδοξως απο την ποιοτητα των παικτων, αλλα αυτο με τους δανεικους δε μ αρεσει.
Απ την αλλη ομως ενω τα σκεφτηκα πιο ψυχραιμα, αν καποιος μας ΚΑΝΕΙ και παιζει στον ΠΑΟΚ ΜΠΑΛΙΤΣΑ, μπορουμε να βαλουμε την ρητρα του, ή να ισοβαθμισουμε προταση(στην περιπτωση νατχο) .. και να μην εκτεθουμε αγοραζωντας τον και μετα να αποδειχτει οτι δεν παιζει για τους χ,ψ λογους.(οπως θα παθαιναμε αν καναμε ετσι με τον στοχ)
Το θεμα ειναι ο ρωσσος προτειθεται να σκασει, 2 μυρια ρητρα για τον αμυντικο, 2.5 για επιθετικο, και 3 χαρτακια ετησιως (ενδεχομενως) για νατχο? Συνολο 7.5?

7.5 + το οτι θελουμε εξτρεμ.

Θα δειξει.
Τελευταία επεξεργασία από guardian4 και Παρ 31 Ιαν 2014, 23:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό black-white-crete » Παρ 31 Ιαν 2014, 22:58

παιδια και γω καινουριος ειμαι αλλα το φορουμ το παρακολουθω πολυ καιρο.
οπως προειπαν πολλοι αυτο που συνεβη αυτη την μεταγραφικη περιοδο ηταν περαν πασης προσδοκιας.
ειχαμε παρει μια γευση το καλοκαιρι με στοχ,λουκας,νετσιντ(ασχετα που δεν βγηκε) αλλα και τοτε ειχαμε και πολυ γκρινια (μαζι και γω ειναι η αληθεια) για τζιολη,σπυρο,νινη...
τωρα νιωθω οτι υπαρχει μια εξαρση και πραγματικα νιωθω οτι η ομαδα αλλαζει επιπεδο και σας ζηλευω ολους που ειστε κοντα στο ναο!!!
τουλαχιστον την κυριακη θα ειμαι χανια και θα τους δω πρωτος απο κοντα... :opaokara:

υ.γ. συγχαρητηρια στο παλικαρι που ειχε πει πρωτος να παρουμε τον νατχο και εισακουσθηκε (δε θυμαμαι ποιος το ειχε πει αλλα θα το βρω)
Μεγας εισαι ΠΑΟΚ μου και θαυμαστα τα εργα σου!!!
black-white-crete
 
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί 28 Ιαν 2014, 19:24
Τοποθεσία: Ηρακλειο Κρητης

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Παρ 31 Ιαν 2014, 23:02

Θεωρω πως ναι... ειναι ψωνιο (με την καλη εννοια) και θα σκασει αν δε παρει πρωταθλημα, να εισαι σιγουρος ;)
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11427
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2013-14

Δημοσίευσηαπό che4 » Παρ 31 Ιαν 2014, 23:05

ολοι περιμενουμε …… η ……… ολι περιμενουμε :?: :?: :?: :?: :?:
Τελευταία επεξεργασία από che4 και Παρ 31 Ιαν 2014, 23:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες