Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό Rizla » Παρ 02 Αύγ 2013, 15:40

Το γραφω και εγω εδω... :mrgreen:
efthimis_paok έγραψε:Το γραφω κ εδω.
Βλέπω τον βαζελο που χρωσταει δεξια κ αριστερα να παίρνει γκορντον κ μπαιραμι ,μπεργκ κ πρανιτς και να κανει σιγά σιγά ομάδα. Τον γαυρο να κανει τα γνωστα του κ πραγματικα απορώ. Και μετα απογοητεύομαι. Έχω την κρυφή ελπίδα του κάθε Παοκτση ότι κατι θα γίνει, αλλα φοβάμαι πως πάλι δεν θα είναι αυτο που όλοι ευελπιστούμε. Τι να πω. Υπομονή ναι. αισιοδοξία; Χμμμμμμμμ.....


An φερναμε εμεις μπαιραμες και μπερκηδες και πρανιδες θα eixame λαικα δικαστηρια...Τον Σιντ τον ειχαμε και δεν μας εκανε...τωρα ''κλαιμε'' που πηγε στον βαζελο...Δικαιολογω τις αντιδρασεις λογω των υψηλων θερμοκρασιων...
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό hitman » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:10

Πλάκα θα έχει κι αυτό με το Νίνη δανεικό. Να παίξει μπάλα κι αυτός κι ο Ολίσε και να μας ζητούν οι ομάδες τους κανένα 10άρικο για να τους πάρουμε. Για Νέσιντ δεν το συζητώ, είναι άλλων προδιαγραφών και δε μένει με τίποτα.

Δεν πιστεύω ότι θα πάρουμε κι άλλο δανεικό μεσοεπιθετικά, τι διάολο, τόσο ερασιτέχνες είναι εκεί στην ΠΑΕ;; Έχουμε ήδη 2 δανεικούς μπροστά κι αν πάρουμε και 3ο του χρόνου θα είμαστε ξανά θλιβερά άδειοι σε αυτές τις θέσεις. Αν δε θέλουν να ξοδευτούν, ας πάρουν ένα δανεικό στόπερ.

Πιστεύω να γίνει μια καλή κίνηση μπροστά, να είναι παίκτης όχι άνω των 31 και να είναι καλός, ούτε μπαμ ούτε ακριβός. Και να είναι κανονική μεταγραφή.

Καλώς εχόντων των πραγμάτων ο ΠΑΟΚ φέτος θα έχει το 2ο χαμηλότερο μπάτζετ των τελευταίων 5-6 ετών.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:14

μη μιλας για μπατζετ καποιοι μαλωνουν.. :redcard:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό hitman » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:16

Εκεί είναι η μαγκιά φίλε. Να πας με το 2ο χαμηλότερο μπάτζετ της 6ετίας ( λίγο αυξημένο σε σχέση με πέρυσι ), ΑΛΛΑ με ΣΤΕΒΕΝΣ στον πάγκο και να τους κάνεις ξεφτίλα.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:21

Χίτμαν από που απορρέει αυτό στις 2 του Αυγούστου;;;;;;;; :? :? :? :?
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό Rizla » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:23

Λεμε ρε παιδι μου...παραδειγμα... :D
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό hitman » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:28

Η μέχρι τώρα λογική λέει οτι θα γίνουν 1-2 κινήσεις, αλλά καμία δε θα κοστίσει εκατομμύρια ( και ορθά ). Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι παίκτες με ταβάνι τα 500 χιλιάρικα συμβόλαιο. Αν ο ένας είναι δανεικός, θα βγουν ακόμη πιο φθηνά.

Δε χρειαζόμαστε πολυέξοδες κινήσεις, πόσο μάλλον μετά τα ευρωπαϊκά κρίσιμα παιχνίδια. Δεν υπάρχει καμια λογική να έρθει κάποιος πανάκριβος αστέρας, από τη στιγμή που θα ήταν χρήσιμος μόνο στα προκριματικά του ch l . Τους ψαράδες στα πλέι όφ του Γιουρόπα, τους καταφέρνει και 2η ενδεκάδα μας. Περαιτέρω το ρόστερ μας είναι επαρκέστατο για πραγματικό πρωταθλητισμό εντός συνόρων.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:38

έτσι, άν υπολογίσεις ότι το τεχνικό τίμ "κοστίζει" τα διπλάσια και βάλε απο ότι του Φερνάντου, τότε νομίζω μαν ότι είμαστε πάνω κάτω στα ίδια με το 10.

εκτός άν εννοείς καθαρά για ποδοσφαιριστές.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό hitman » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:41

Καθαρά για το υλικό μιλάω. Γι' αυτό ανέφερα ξεχωριστά τον Στέβενς παραπάνω. Γιατί τα μπάτζετς δεν παίζουν μπάλα, μπάλα παίζουν οι ομάδες που τις φτιάχνουν προπονητές.

EDIT: Το CAS αθώωσε το 1δις 226 εκ. ευρώ αύξηση μετοχικού κεφαλαίου. ;)
Τελευταία επεξεργασία από hitman και Παρ 02 Αύγ 2013, 16:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:43

και με αυτό το conclusion συμφωνώ και εγώ!!!!!!
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:43

αν αποκτηθει ο νινης θα ειναι η επιπλεον κινηση και σαν τετοια δεν με χαλαει καθολου.
δηλαδη αν παρω εναν παικτη για αριστερα ποιοτητας τουλαχιστον λουκας,εναν παικτη στα στοπερ ενδεκαδατο που να μπορει να παιξει και με τον κατσουρ και με τον βιτορ ως διδυμο και σαν την επιπλεον κινηση ειναι ο δανεισμος του νινη εγω θα ειμαι περα για περα ικανοποιημενος.
αλλα και παλι και μονο μια κινηση να κανουν αυτη του αριστερου εξτρεμ,παλι καλα ειμαστε
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:55

hitman έγραψε:EDIT: Το CAS αθώωσε το 1δις 226 εκ. ευρώ αύξηση μετοχικού κεφαλαίου. ;)


ηταν οντως στημενο το παιχνιδι αλλα η μεταλιστ δεν τιμωρηθηκε!μεγαλε πλατινι............................................................................ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard:
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:57

despe αν γίνει αυτό που λες θα υπάρξουν γερές κωλοτούμπες από πολλούς (και εδώ μέσα).

μακάρι μαν , μακάρι. γιατί τότε θα έχουμε το πιο πλήρες squad από όσο θυμάμαι τον ΠΑΟΚ.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:58

hitman έγραψε:Καθαρά για το υλικό μιλάω. Γι' αυτό ανέφερα ξεχωριστά τον Στέβενς παραπάνω. Γιατί τα μπάτζετς δεν παίζουν μπάλα, μπάλα παίζουν οι ομάδες που τις φτιάχνουν προπονητές.

EDIT: Το CAS αθώωσε το 1δις 226 εκ. ευρώ αύξηση μετοχικού κεφαλαίου. ;)



Ωραια πράματα συμβαίνει και στας ευρωπας εμεις τις 3 αγωνιστικες τις φαγαμε κατακεφαλα και δεν ακουστηκε κιχ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 02 Αύγ 2013, 16:59

τη δόξα πολλοί μίσησαν. το χρήμα ουδείς.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες